I N E C I CHUTTERSHOF EES The Green Mile The Talented Mr. American Pie 'I Beest dicht r Cesar Zuiderwijk in Stadsschouwburg Ernst ©H üofobl© Tiaar Goes Busted presenteert cd THE GREEN MILE première 16p r RENT A THREE KINGS 16jr TOY STORY 2 AL TOY STORY 2 AL jr ANNA AND T AMERICAN BEAUTY 16 jr THE SIXTH SENSE I jr KRUIMELTJE AL WILD AT HEART EYES WIDE SHUT TURKS FRUIT Rigle^ F 1 L M W E E K F I L www.cmecsty.rsl Donderdag 9 maart t/m woensdag 15 maart The Green Mile is de verfilming van het ge lijknamige boek van Stephen King. In de hoofdrollen spelen onder meer Tom Hanks, Michael Clarke Duncan en David Morse en de film is geregisseerd door Frank Darabont die ook het scenario schreef. The Talented Mr. Ripley is gebaseerd op de gelijknamige roman van Patricia High smith. Het verhaal is verfilmd door regis seur Anthony Minghella, die vorig jaar een Academy Award kreeg voor The English Pa tient. Leuk voor later American Pie is de debuutfilm van filmma kers Paul en Chris Weitz, vol met veelbe lovende nieuwkomers als Mena Suvari, Jason Biggs en Tara Reid. Marianna Boer en Hein Meens Mantra's in Hoogelande De meest bekende, zo niet de beroemd ste drummer van Nederland, Cesar Zuiderwijk is er niet de persoon naar om stil te zitten. Cesar Zuiderwijk komt woensdag 8 maart naar de Stadsschouw burg in Middelburg samen met Percossa Percussion. Het concert begint om 20 uur. De Ernst en Bobbie Kinder- Net-Show komt tijdens de voorjaarsvakantie naar Vlissingen en Goes. Woensdag 8 maart om 13.30 uur vindt hun optreden plaats in Sporthal Bas- kenburg in de Scheldestad. Het Goese optreden begint donder dag 9 maart om 10 en 13.30 uur. De Zeeuwse band Busted presenteert zondag 12 maart de cd Busted 'Two@2' in café Schuttershof in Middelburg. Podium 't Beest in Goes staat van 8 tot en met 12 maart in het teken van gedichten, dichters, luidruchtige kreten en klankrijke verzen. Oftewel: er wordt een poëziefestival gehou den. Woensdag 8 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 9 Dagelijks 21.00 uur spannende film gebaseerd op het gelijknamige boek van Stephen ien King Dagelijks 16.15 uur een romantische komedie over geld Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur spannende oorlogsfilm in het Irak van 1991 Dagelijks 19.00 22.00 uur gebaseerd op de gelijknamige roman van Patricia Highsmith Dagelijks 13.45 16.15 uur familiekomedie met Robin Williams die een robot speelt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur nietsverhullende komedie over 'de eerste keer' Dagelijks 19.00 uur B Ierse tragedie gebaseerd op het gelijknamige boek van Frank McCourt Dagelijks 13.45 uur spannend en humoristisch vervolg op de kaskraker uit 1995, Engelse versie Dagelijks 13.45 16.15 uur spannend en humoristisch vervolg op de kaskraker uit 1995, Nederland se versie Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur bloedstollende thriller met Denzei Washington en Angelina Jolie Dagelijks 16.00 19.00 uur romantisch drama met Jody Foster en Chow Yun Fat Dagelijks 13.45 uur hilarische film naar de gelijknamige televisieserie Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Dagelijks 22.00 uur huisvader op zoek naar ultieme vrijheid Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur van moord verdachte vrouw probeert alsnog haar echtgenoot te ver moorden Dagelijks 22.00 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kinderpsy choloog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Vrijdag 16.15 uur Moviezone Donderdag en zondag 20.30 uur Vrijdag 22.15 uur Zaterdag 19.30 uur Edward Norton en Brad Pitt schitteren in deze ingenieuze film die tot het laatst blijft boeien Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur Dinsdag en woensdag 20.30 uur laatste film van Stanley Kubrick met Nicole Kidman en Tom Cruise Donderdag, vrijdag en woensdag 14.00 uur Zaterdag 16.00 uur spannende avonturen van Asterix Obelix met Gerard Depardieu en Roberto Benigni Maandag 20.00 uur meesterlijke film van Paul Verhoeven en uitgeroepen tot Beste Neder landse Film van de Eeuw Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur Zondag 14.00 uur film over de cokesfabriek in Sluiskil Dinsdag 20.30 uur klassieker van Roman Polanski over echtpaar dat wordt geterroriseerd door criminelen BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBiós 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 Paul Edgecomb werkt als ge vangenisbewaarder in de Cold Mountain gevangenis in de dertiger jaren. Hij is hoofd van Death Row waar een aantal ter dood ver oordeelden wacht op hun executie. Veel gevangenen zijn al samen met hem over de zogenaamde Groene Mijl gelopen. Dit is het stukje groene linoleum waarover de gevangenen moeten lopen van hun cel naar de elektri sche stoel. Maar nog nooit eerder heeft Paul te maken gehad met zo'n speciale ge vangene als John Coffey. John is een grote, breedge schouderde man die veroor deeld is voor de brute moord op twee jonge meisjes. Zijn zachtaardige karakter en mys terieuze gave staan in schril contrast met zijn enorme pos tuur. Wanneer zich een aantal wonderlijke gebeurtenissen voordoet op de Groene Mijl, raakt Paul Edgecomb er steeds meer van overtuigd dat John Coffey wel eens on schuldig zou kunnen zijn... mmm IMMMg De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 4 van dit blad. SMHBHHRI Rob Urgert speelt zaterdag 11 maart de try-outvoorstellig Leuk voor Later in Hansweert. Aanvang 20 uur. Rob Urgert bracht zijn jeugd door in Zie- rikzee en volgde het voorge zet onderwijs aan het Goese Lyceum. Hij won daarna de Cameret- ten '97 en werd niet veel later ingelijfd door de Comedy- train, waar hij bijna wekelijks acte de présence geeft in Toomler, de Asterdamse club van Raoul Heertje waar men sen als Theo Maassen, Hans Teeuwen, Lenette van Dongen en Sanne Wallis de Vries prak tijkervaring opdeden als stand-up-comydien. Gewa pend met woorden rekent hij Rob Urgert. af met de meest hardnekkige trauma's en misverstanden. Eind jaren vijftig wordt de jon ge Tom Ripley (Matt Damon) door scheepsmagnaat Herbert Greenleaf (James Rebhorn) in gehuurd om diens ontspoorde zoon terug naar huis te halen. Playboy Dickie Greenleaf (Ju- de Law) verblijft met zijn ver loofde Marge (Gwyneth Palt- row) in Italië en verbrast daar in een hoog tempo zijn vaders geld. Al snel na aankomst in Italië ziet Ripley in dat zijn missie onmogelijk is en hij be sluit een ander spel te spelen. Hij neemt Greenleafs extra vagante levensstijl over en be geeft zich met het jonge stel in de snelle wereld van speedbo ten, jazz clubs en een wild nachtleven. De levens van Rip ley en Dickie raken steeds meer vervlochten. Ripley ziet nog maar één middel om zijn nieuwe leventje te kunnen handhaven. Tom Hanks als gevangenisbewaarder Paul Edgecomb in The Green Mile. foto Ralph Nelson In het Stadhuis in Veere treden vrijdag 10 maart pianiste Ma rianna Boer en tenor Hein Meens op. Het concert is georgani seerd door de Werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Het concert vormt de afslui ting van een cursus waarin de liederencyclus Die schone Mül- lerin van Franz Schubert centraal stond. Zowel de partituur, de literaire inhoud als de culturele achtergrond van dit werk wer den behandeld. Op het concert staat deze liederencyclus cen traal. Aangezien het aantal plaatsen in het Stadhuis van Veere beperkt is, is het verstandig vooraf te reserveren, tel. 0118- 628500 Gwyneth Paltrow en Matt Damon in Anthony Minghella's The Talented Mr. Ripley. foto Miramax International American Pie is de nietsver hullende komedie over het moment waar iedereen in zijn leven naar toe leeft: ont maagd worden. In deze hilari sche film over jong zijn, liefde en seks, besluit een groep vrienden hun zielige reputa ties van seksuele losers vaar wel te zeggen en eindelijk eens actie te ondernemen. Hopeloos onervaren, maar gedreven door gierende hor monen proberen de jongens ieder voor zich op hun eigen onhandige manier te scoren bij de vrouwen. De klunzige Jim, de nerveuze Kevin, sportheld Oz en de mysterieuze Finch sluiten een pact dat ze voor het eindexa- menfeest 'het' met een meisje gedaan moeten hebben. De meisjes happen niet zo snel. Verward door alle plotselinge aandacht proberen ze cool te blijven, terwijl ze hun 'eerste keer' idealiseren en romanti seren. De jongens blijven vol harden in hun poging om als eerste van de groep te scoren, maar ondertussen komen ze er achter dat er meer voor no dig is... In de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande wordt zondag 12 maart een workshop over mantra's gehouden. Onder de noe mer 'de kracht van mantra's' wordt er een miniworkshop ge houden met meditatie, ademhaling, klankvorming en uitleg over mantra's met mantra's uit India en Tibet en spirituele lie deren uit de hele wereld. De workshop wordt gehouden door Bansi en Yashodhara Citroen van het Vrindavan Muziek College in Amsterdam. De workshop en concert beginnen om 14 uur. Reserveren, tel. 020-6735330. illÉlÉil lil V*'" tfitëi §111 Al vanaf zijn zesde wilde Ce- sar Zuiderwijk clown wor den, maar drummen bij Gol den Earring is ook leuk. De duizenden fans die Cesar in middels kennen van deze (theater)concerten hebben daar al een voorproefje van gehad en vragen steeds meer om meer. Het gaat er nu dus van komen: over drummers en normale men sen, over leven en over spel, solo maar niet alleen. Bijgestaan door de virtuoze slagwerkers van Percossa Percussion die zowel klas siek, Japans, Afrikaans en onzichtbaar (elektronisch) slagwerk spelen met zelfs ervaring in straattheater. Percossa Percussion heeft middels een eigen theater voorstelling bewezen hun mannetje in het theater te 'slaan'. Zo ontstaat er een unieke symbiose die alle kanten op gaat van Stomp tot Monty Python. Een zoek tocht naar het allerlaatste onbekende ritme op aarde. De ultieme vraag wordt be antwoord: dragen Schotse trommelaars een onder broek en wat zit er in die kolbak? Ook zal Professor Stok je om de oren slaan met een hilarische verhan deling over het ge- en mis bruik van slagwerkattribu ten. De vele demonstraties en masterclasses die Cesar Zuiderwijk heeft gegeven, blijken een goede voedings bodem. Kortom: alle gek heid met een stokje, humor en drums. Vanaf het moment dat Ernst, Bobbie en de Rest werd uitgezonden op KinderNet keken wekelijks 1 miljoen kinderen naar het pro gramma, werd het programma genomi neerd voor de Cinekid Award, ontvingen Ernst en Bobbie duizenden e-mailtjes, EEN Gouden Award en inmiddels zijn er meer dan honderdvijftigduizend cd's en video banden van de twee kindervrienden ver kocht. Onlangs verscheen bij Arcade alweer de vijfde video met het eerste deel van Ernst en Bobbie Avonturen op de boerderij. Tijdens de voorjaatsvakantie van 1999 start ten Ernst en Bobbie met een heuse toernee. Wegens groot succes kreeg deze toernee een vervolg. Zaterdag 8 maart is het razend populaire duo in Vlissingen te zien. In het bijna twee uur durende programma maken Ernst en Bobbie er een spetterende show van vol verrassingen. Ze beleven de spannendste avonturen, zin gen liedjes die de kinderen al snel mee kun nen zingen, ze maken grappen en halen ook een beetje kattenkwaad uit. Cesar Zuiderwijk en Percossa Percussion. foto Ad Hupkes Scherpe snaren, stuwend koper, passievolle zang begeleidt door een strakke drum en bas. Covers van Joe Cocker, Tina Turner, Walter Trout, Buddy Guy en de Dijk. Een vlammend betoog voor de rock en de blues. Dit is al jaren de drijfveer voor rock- en bluesband Busted. De cd-presentatie in café Schuttershof begint om 17 uur. Zo is er donderdag een programma met liedjes, instrumentale delen, films, beelden de kunst, cabaret en verhalen. Het door dij ken en conventies ingeperkte Zeeland te genover de onbeperktheid en onstuimig heid van de omringende zee vormde voor kunstenaarscollectief Tresspassers W de voedingsbodem voor een voorstelling met onder meer de videofilm De Zee Die Neemt en een lied over de doelman onder de keep ers Zwarte Panter. De eerste poëziepop- groep van de 21e eeuw Deo Maximo Opti mo (DOM) treedt 10 maart op in 't Beest. Meerstemmige voordracht wordt begeleid door multi-instrumentalist Murray Camp bell (viool en doedelzak) en Marlies Bedeker (percussie). Dichter/performers Harry Ze venbergen en Diann van Faassen brengen teksten met universele thema's als religie, seks, liefde, dood en oorlog. Na afloop is er een optreden van Didi de Paris. Deze dich ter zwerft door Nederland en België met slechts één doel voor ogen: het zaaien van onrust. Niet met geweld of wapens, maar door een enerverende performance, waar bij hij zich uitleeft vanuit elke denkbare situ atie. Hij deinst niet terug voor grote zalen maar zijn voorkeur ligt bij obscure gebou wen, donkere stegen en verlaten woonwij ken, waarvan hij zijn teksten de wereld in raast. De Kift brengt de voorstelling Vlaskoorts, 11 maart van 20.30 tot 23 uur. Het is het ver haal over een volledig uit elkaar gevallen plattelandsgezin rond hoofdpersoon Teer- water. Hij werd ooit door zijn moeder te vondeling gelegd en gaat nu op zoek néar zijn wortels. Bansi en Yashodhara Citroen.

de Faam | 2000 | | pagina 9