liiliiiiiiliililllisliliiiiillliliiiliiK, II, GEMEENTE MIDDELBURG Oefening rampenbestrijding Bijeenkomsten wijktafels Vanavond bewonersavond 't Zand Stromenwijk Opening pand Arduin Vuurwerkproject HALT Kwijtschelding lokale belastingen Commissievergaderingen Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen Aanvragen subsidies uit het fonds Jeugdsport Collecte Stationsstraat Week 10 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Als u financieel niet in staat bent de belastingen van uw gemeente en van het Waterschap Zeeuwse Eilan den te betalen, kunt u misschien voor (gedeeltelijke of gehele) kwijtschelding in aanmerking komen. Volgende week zijn er weer bijeenkomsten van wijktafels. Aan deze wijktafels nemen bewo ners, maatschappelijke instellingen en de ge meente deel. Er wordt gesproken over de ont wikkelingen in de wijk. Donderdag 24 februari jl. heeft burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek het pand van Stichting Arduin aan Klein Vlaanderen offi cieel geopend. Het is een zeventiende eeuws pand en is beter bekend onder de naam "He rengracht". De "Herengracht" is een nieuw verzorgingspand voor (meervoudig) gehandi capten. Tafeltje Dekje uw Burgemeester feliciteert de winnaars van de prijs vraag van het HALT-bureau Walcheren Zondag 19 maart a.s. zijn er in de Stads schouwburg van Middel burg twee voorstellingen te zien en te horen van de internationale groep "Up with People". Deze groep brengt dan haar nieuw ste muzikale productie 'Roads' ten tonele Het is een dynamische en af wisselende show, zeer en thousiast opgevoerd door meer dan 100 artiesten uit 20 verschillende lan den. Woensdag 8 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Dinsdag 14 maart a.s. vindt 's avonds van 19.30 uur tot circa 22.00 uur op en nabij het Vlieg veld Midden Zeeland in Arne- muiden een grootschalige rain- penbestri jdingsoefening plaats. Aan deze oefening nemen diverse operationele diensten deel, zoals de regionale politie, de regionale- en stadsgewestelijke brandweer, de ambulancedienst Walcheren, het Sigmateam Noord Midden Zee land, de GGD, de gemeente Mid delburg en het Vliegveld. Op deze oefening zal een ongeval met een lichtmotorig vliegtuig met enkele passagiers worden gesimu leerd. Naast de daadwerkelijke in zet van bovengenoemde operatione le diensten zal de inzet van een zo genaamde Coördinatie Team Plaats Incident en een kernbezetting van het gemeentelijk beleidsteam wor den beoefend. De oefening zal zodanig in elkaar worden gezet, dal het publiek de verrichtingen van de rampbestrij ders kan volgen. Getracht zal wor den de overlast voor omwonenden te minimaliseren. (Jan Snoeij jr.) Een verzoek om kwijtschelding van deze zogenaamde lokale belastin gen dient u in door middel van het formulier "Verzoek om kwijtschel ding lokale belastingen". Dit for mulier, en een uitleg, is gratis ver krijgbaar bij de sectie Communica tie, Stadhuisstraat 2. Dit kwijtschel dingsformulier geldt zowel voor de heffingen van de gemeente als het Waterschap en hoeft dus ook maar één keer ingediend te worden. De eerste wijktafel is Wijktafel Noord op dinsdag 14 maart in het Wijkondersteuningspunt in de Zacharias Jansenstraat. De tweede is de Wijktafel Dauwen- daele. Deze vindt plaats op woensdag 15 maart en wel in de Thomas kapel aan de Vrijlandstraat. Bei de wijktafels beginnen om 20.00 uur en zijn voor iedereen toegankelijk. De agenda's van de wijktafels liggen vanaf vandaag ter inzage bij de sectie Communicatie. Sladhuisstraat 2 en desbe- t re ffende w ij kondersteu n i ngs- punten. Meer informatie over de wijkta fels en wijkbeheer in het alge meen is verkrijgbaar bij de heer H. Vergeer. Hij is coördinator van het wijkbeheer en telefo nisch bereikbaar op nummer 0118-675520. In de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 is als één van de nabije toe komstplannen de herstructurering van bepaalde Middelburgse woon wijken opgenomen. Om hier goed op in te spelen houdt de gemeente Middelburg leefbaarheidsonderzockcn in deze wijken. Het leefbaar- heidsonderzoek in 't Zand Stromenwijk is in juni van dit jaar van start gegaan en inmiddels zijn alle vier fasen van het onderzoek afge rond. Ook is een stedenbouwkundige studie verricht in de wijk. Vol gende week worden de resultaten van het leefbaarheidsonderzoek sa men met de resultaten van de stedebouwkundige studie aan de wijkbe woners gepresenteerd. Vanavond, woensdag 8 maart, orga niseert de gemeente een informatie avond voor de bewoners van 't Zand Stromenwijk. Alle bewoners hebben een nieuwsbrief ontvangen met daarbij een uitnodiging voor de bewonersavönd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Morgenster aan de Adriacn Lauwereyszsiraat 6 te Middelburg. Programma De avond zal geopend worden door wijkwethouder Brakman. Na tie opening licht adviesbureau Compa- nen de resultaten van hel leefbaar heidsonderzoek loc en het bureau BGSV de resultaten van de steden bouwkundige studie. Na een korte pauze krijgt iedereen de gelegenheid vragen te stellen of te reageren op tie resultaten. Vervol gens geelt zowel de gemeente als Woongocd haar reactie op de resul taten. Meepraten? Omdat wij graag van de wijkbewo ners zelf horen wal zij van tie uit komsten en de voorstellen van beide onderzoeken vinden, hopen wij dal er vanavond veel mensen bij de wijkbijeenkomst aanwezig zijn. Ten slotte is het dé manier om over de toekomst van de wijk mee te praten! Voor vragen en opmerkingen kunt u terecht bij Jo-Ella Verbeek van de gemeente Middelburg. Haar telefoonnummer is 0118- 675676. Of u kunt schrijven naar Gemeente Middelburg, Postbus 570. 4330 AN Middelburg. Een exemplaar van hel rapport over de leefbaarheid en de stedenbouwkun dige visie liggen vanaf vandaag, 8 maart, ter inzage bij de Sectie Com municatie, Stadhuisstraat 2. In de komende periode voorafgaand aan de vergadering van de ge meenteraad van 20 maart a.s., vergaderen de diverse vaste commissies van Advies en Bijstand op de volgende dagen: gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agen da en de daarbij behorende stukken liggen vier dagen voor de vergade ring ter inzage bij de sectie Com municatie, Stadhuisstraat 2 en bij de secretaris van desbetreffende De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur vergadert op maandag 13 maart 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 De Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 14 maart 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze com missie is mevrouw A.C. Beije. tele foon 675434. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 15 maart 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze com missie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden commissie. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 20 maart 2000 om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Voor deze vergadering kan geen spreekrecht worden aangevraagd. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiame- ter van maximaal 25 cm (geme ten op 1.30m boven het maai veld, maximaal 3 bomen per lo catie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 berk aan de Lodo van Hamel- straat I wilg aan de Overloper I populier aan liet Prinses Marij- kcplcin Voor nadere informatie kunt u te recht bij de lieer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefonisch bereikbaar op te lefoonnummer 01 18-675312. Uit het Ibnds jeugdsport worden subsidies verstrekt voor activiteiten van Middelburgse verenigingen die gericht zijn op de stimulering van jeugdsport en bevordering van de kwaliteit van de opvang van de jeugd in de sportverenigingen. Aanvragen uit dit fonds dienen vóór 1 april 2000 ingediend te zijn bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de dienst Stadsbeheer, af deling Accommodaties, Vlissing- sestraat 21. 4330 AR Middelburg. Burgemeester Spahr van der Hoek in gesprek met bewoners van het nieuwe pand. Foto: Dirk-Jan Gjeltema. Op de bovenste etage van het gebouw bevinden zich onder steunende diensten zoals arts en psycholoog. Op de eerste verdieping en de begane grond zijn twee woon eenheden (grouphomes) voor elk acht bewoners. De bewo ners hebben allemaal een ei gen kamer, maar er is ook een gemeenschappelijke ruimte (keuken) voor de bewoners. In de bij hel pand behorende por tierswoning, leeft een samen wonend stel. Na een welkomstwoord door de lieer van den Becmt. di recteur van Stichting Arduin. volgde een toespraak door burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek. Na zijn toespraak bezocht de burge meester met een aantal aan wezigen de grouphomes en de portierswoning. De burge meester heeft de verschillen de afdelingen allemaal apart geopend en uitgebreid met de bewoners gesproken. Het concept achter de "He rengracht" is erg vernieu wend voor de gezondheids zorg en hiermee loopt Stich ting Arduin voorop. Waar in de zorg vroeger de nadruk lag op groep en beheersbaarheid, is de "Herengracht" gericht op het individu en zelfont plooiing. In de periode van 13 lol en met 18 maart zal het Nationaal Jeugd Fonds huis-aan-huis collecteren in onze gemeente. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 13 maart tot en met zondag 19 maart 2000 Maandag Gesneden rundvlees in pikante saus, sperziebonen, aardappelen Dinsdag Varkenslapje, rode bietjes, aardap pelen Woensdag Boerenkool met worst Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet, wortel tjes, gestampte aardappelen Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas Zondag Wat de pot schaft Op woensdagmiddag 1 maart was burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek in het lilmtheater Schuttershof aanwezig om de prijswinnaars van het HALT-bu- ro Walcheren te feliciteren. In zijn speech prees de burgemees ter het HALT-buro voor hun in zet ter bestrijding van de jeugd criminaliteit. HALT-buro Het HALT-buro Walcheren is een gemeenschappelijke organisatie van de drie Walcherse gemeenten. Het buro heeft tot doel hel gedrag van jongeren te corrigeren. Wanneer jongeren onder de 18 jaar overtre dingen begaan dan kunnen zij door het HALT-buro een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen. Daar naast organiseert het HALT-buro in samenwerking met scholen allerlei projecten die de jongeren bewust moet maken voor onder andere de overlast van vandalisme, de risico's van diefstal of het gevaar van vuur werk. Lespakket Voor het laatst onderwerp is het les pakket 'gevaren rondom vuurwerk' ontwikkeld. Aan hel lespakket was een wedstrijd verbonden waarbij scholieren van de groepen 7 en 8 een stripverhaal konden inkleuren en- voorzien van tekst. Van de 62 basisscholen op Walche ren hebben 57 met hel pakket ge werkt. De wedstrijd leverde meer dan 600 inzendingen op. De scho lieren gaven blijk te beschikken over creatieve en artistieke gaven en over kennis en inzicht omtrent de gevaren van vuurwerk. De 32 winnaars van de prijsvraag werden samen met een ouder en een vriend je door het HALT-buro uitgenodigd voor het bijwonen van de film 'De Tasjesdieven' in het Schuttershof. Up with people Frank Viergever Er worden liedjes van Elvis Presley, The Beatles, Marco Borsato en an der mijlpalen uit de laatste decennia ten gehore gebracht. Het is een twee uur durend spektakel voor jong en oud. Een ontdekkingsreis langs di verse kleurrijke culturen van over de gehele wereld. Authentieke kos tuums uil talloze landen, swingende muziek en een wervende choreogra fie vormen het handelsmerk van 'Roads'. 'Up with people" is een multicultu reel uitwisselingsprogramma dat het begrip tussen mensen van verschil lende nationaliteiten en culturen wil aanmoedigen. Aan het programma nemen jonge mensen vanuit alle hoeken van de wereld deel. Elk jaar reizen 700 jongeren, tussen 17 en 25 jaar, vanuit alle continenten mee. "Up with People" is een non-profit organisatie en is opgericht in 1968 in de Verenigde Staten. Voorstelling Zondag 19 maart a.s. geeft "Up with People" twee voorstellingen in de Stadsschouwburg te Middelburg. Er is 's middags om 15.00 uur en 's avonds om 20.00 uur een voorstel ling. Kaarten hiervoor zijn verkrijg baar bij de kassa van de Stads schouwburg aan hel Molenwater (tel. 659659). Gastgezinnen Een zeer belangrijk onderdeel van deze multiculturele uitwisseling is de gastvrijheid van lokale gastge zinnen. Hierdoor krijgen zowel deelnemers als gastgezinnen dé kans om te proeven van elkanders levensstijl en cultuur. Ook u kunt één of meerdere jonge ren in huis nemen. Het is een unie ke en fascinerende ervaring. Voor de periode rondom de voorstelling worden gastgezinnen gezoelu in Middelburg en omgeving. De jongeren zullen van 16 tot en met 20 maart a.s. bij de gastgezin nen verblijven. Het is de bedoeling dat de gastgezinnen zorgen voor Volgende week woensdag, 15 maart, wordt begonnen met de herinrichting van de Stations straat. In verband hiermee wordt de Sta tionsstraat vanaf dfe Loskade tot aan de Kousieensedijk geheel afgeslo ten voor hel doorgaande verkeer. Hel verkeer zal gedurende de werk- huisvesting, enkele maaltijden en vervoer. Elk gastgezin ontvangt twee vrijkaarten voor de voorstel ling van 'Roads'. Als u zich als gastgezin wilt aan melden kunt u contact opnemen met het pr-tcam, tel. 656265. zaamheden worden omgeleid via de Houtkaai/ffiirfkaai/Hoogstraat. Tij delijk zal er dus tweerichtingsver keer plaatsvinden op bovengenoem de route. Volgende week zal op deze pagina meer informatie worden gepubli ceerd over ilc werkzaamheden met betrekking lot de herinrichting van de Stationsstraat. De burgemeester spreekt de aanwezige scholieren toe.

de Faam | 2000 | | pagina 3