Maand van het Enkele tips over een nieuwe keuken VOOR ANDERS ÉN :SÏÏ™ GEMAKKELIJK TUINIEREN :Z£ GÉÉF om lepra Giro 50500 VERANDA mm VERANDA PALACE De Mooiste Serre SCHILDERSBEDRIJF VAN IWAARDEN Bouw- en Houthandel De Jonge Keukenzicht? Licht De avondmaaltijd wordt weer een ontmoe tingsmoment van de dag. Gezellig rond de tafel de belevenissen van de dag uitwisselen en genieten van de maaltijd. Want aandacht voor koken, al dan niet op basis van kant-en- klaar-producten, is ook weer in. De keuken is dan ook een plek waar je je thuis moet voelen. Praktische apparatuur Voor de afwerking van de wand tussen het aanrechtblad en de eventuele bovenkastjes, kan gekozen worden uit diverse materialen. Vaak worden hiervoor tegels gebruikt. Wees dan voorzichtig. Over het algemeen kies ik voor liggend blokverband, een niet te grote voeg in de kleur van de tegel. Het risico is an ders dat de wand te prominent aanwezig is. Het gaat natuurlijk om het geheel. Voor al uw bouwmateriaal hout gipsplaat isolatie stenen etc., etc. gevelbekleding Tevens zeer ruime collectie sierbestrating met o.a. MBI (geocolor) Klops (Stonehedge, Saxuncosa) Excluton etc., etc. Open dag bestrating zaterdag 25 maart. (h) Husqvarna FLYMO Hypotheek rente 15 jaar vast vanaf Voor informatie: (0113) 563772 leutel H AKO choenmakerij I I Emaille, kunststof, houten, perspex, koperen aluminium naamplaten huis-, (transponder) auto-, fiets-, scooter-, boot-, caravan-, brievenbus-, hangslot-, motor-, veiligheidssleutels Walstraat 117 (Scheldeplein) 0118-414487 Dampoortweg 29 Middelburg Telefoon 0118-640400 Nijverheidsstraat 35, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-563700, fax 0113-567177 WMmm m 1 i Schilderwerk Wandafwerking Beglazing Verf- en Behangwinkel Woensdag 8 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 13 Huis In mijn ontwerpen probeer ik er altijd vanuit te gaan dat er vanuit de zithoek niet zoveel inkijk in de keuken ontstaat. Dat is vaak heel eenvoudig op te lossen door een losse kast/werkblad/of iets derge lijks tussen de keuken en de rest van de kamer te plaatsen. Bij een afgesloten keuken geldt dit probleem natuurlijk niet. Verlichting. Let op het volgen de: Vaak zie je onder de bo naar 'Instituut voor Binnen- sen. (Postzegel niet nodig) of huisarchitectuur', Antwoord- Internet: www.binnenhuisar- nummer 2713 3600 VC Maars- chitectuur.nl. Een keuken naar eigen smaak De woonkeuken is volop in opmars. Een trend die past bij het gezamenlijk rond de tafel schuiven. En met de huidige prachtige materialen kan de keuken zonder enig probleem deel uitmaken van de huiska mer en kan daarbij geheel naar eigen smaak en inzicht worden ingericht. Van antiek tot modern, van puur Hol lands tot Mediterraan, van aangekleed met allerlei attri buten tot sobere chique. Het nieuwste van het nieuwste is de keuken die uit losse onder delen bestaat en niet meer tot aan het plafond reikt. De keu ken kan op ieder moment aan uw wensen worden aange past en wanneer u verhuist, verhuist de keuken gewoon mee. Zonder warmtebron geen warme maaltijd. Maar waar voor kiest u? Zelfs de 'ouder wetse' gaskookplaat biedt tal van mogelijkheden: vier, vijf of zes pitten, met of zonder grillplaat, ingebouwde frituur pan of extra grote pit. Voor wie de stap van gas naar ul tramodern nog niet durft te zetten, is een gaskookplaat op een plateau van gehard glas wellicht de oplossing. Een stapje verder gaat elektrisch koken, en de keramische kookplaat vormt de top. Met ook daarbij weer allerlei keu zemogelijkheden: verwarmen door middel van gloei-ele- menten, halogeen of het meest moderne, de inductie techniek. Vooral dat laatste biedt grote voordelen: het is sneller, kost weinig energie en uw kookplaat blijft bijna koel. Niets is zo belangrijk als vol doende opbergruimte. Door vernuftige technieken kunnen ook de kleinste keukens te genwoordig over voldoende capaciteit beschikken. De keu ze voor het soort materiaal dat u op de fronten toepast is ongekend. De huidige trend is een combinatie van 'blonde' houtsoorten met metaal. Maar ook donker gebeitste keuken deurtjes, eiken en kastanje zijn terug van weggeweest. Puur hout blijft natuurlijk altijd mooi, maar kunststof deurtjes hebben het voordeel dat ze krasvast en licht- en kleurecht zijn. Bovendien zijn ze beter tegen schoonmaakmiddelen be stand en tegenwoordig zijn ze haast niet meer van 'echt' te onderscheiden. Voor welke keukenstijl u ook kiest, overal kunnen allerlei handige hulpmiddelen wor den verwerkt, leder keuken kastje kent z'n geheim. Van de bekende uitschuifbare 'apo- thekerskast' waardoor u mak kelijk bij u voorraden kunt, tot uitschuifbare flessenrekken, keukentrapjes, pannenladen in etages en wandpanelen met rails of insteekbussen. Andere apparatuur vraagt juist vanwege het fraaie uiter lijk om een zichtbare plaats. Zoals een roestvrijstalen wa- semkap of een fraai vormge geven (stoom)oven of magne tron. Daarbij worden alle elek trische apparaten steeds ge bruiksvriendelijker, geluidlo- zer en energiebesparender. Niets is zo belangrijk als een aanrecht dat tegen een stootje kan Het meest praktische en duurzame zijn de stenen aan- rechtbladen zoals graniet, te- razzo, hardsteen of cesarsto- ne. Kunststof aanrechtbladen zijn de goedkopere variant hiervan en voldoen inmiddels aan de hoogste eisen. Net als roestvrijstalen aanrechtbladen die tegenwoordig in moderne re en luxere uitvoeringen te krijgen zijn. Houten aanrecht bladen blijven echte sfeerma kers maar zijn het meest kwetsbaar. Hoewel goed im pregneren en een beetje voor zichtige aanpak een hoop scheelt. Een aanrecht is niet compleet zonder een kraan en een spoelbak. Eengreeps- en tweegreepskranen, thermo staatkranen, sensorkranen die automatisch lopen wanneer u uw handen eronder houdt en het nieuwste van het nieuw ste, de kokend waterkraan. Nostalgisch of strak van vorm: ook de kraan past zich aan de keukensfeer aan, net als de spoelbak(ken). open keuken is het best aardig om 's avonds vanuit het woongedeelte allerlei twinke lende lichtjes te zien. Dit kan heel eenvoudig door de halo- geenspots te dimmen. Een probleem ontstaat na tuurlijk als de bovenkastjes ontbreken, er zal toch iets van verlichting in of aan het pla fond moeten worden aange bracht. Dan ontkom je vaak niet aan de halogeenspots, maar zorg dan voor een zoge naamd breedstraal effect! Dit is een klein stukje uit de creatieve mondelinge cursus 'Binnenhuisarchitectuur', die wordt gegeven door de bin nenhuisarchitecten Yolande Lempsink en Hans Slim (Be kend van RTL-Koffietijd, Eigen Huis Tuin, TV-Woonmagazi- ne enz). Voor uitgebreide gra tis informatie over een cursus bij u in de buurt, kunt u bellen naar 035-6933088 of schrijven De afzuiging. De klacht die ik veelal hoor van de consument is enerzijds dat de afzuiging te gering is en te veel lawaai maakt. Overtuig je dus altijd van de waarde van beide za ken. Wat de adviseur fluister- zacht vindt, beoordeelt de op drachtgever vaak als zeer la waaiig! Tegenwoordig zien vele afzuigkappen er zeer pro fessioneel uit, maar dat zegt natuurlijk niets over de kwali teiten! Soms gebruik ik het volgende trucje, lang niet al tijd toepasbaar en zeker niet goedkoop, maar wel erg goed. We maken dan gebruik van een zogenaamde 'motor- loze' afzuigkap. De afvoerpijp boven de kap loopt bijv. door naar de zolder. Hier wordt in een geluidsdicht kistje een motor geplaatst, die wordt aangestuurd vanuit de keu ken. De opgezogen lucht wordt dan via een roostertje in de muur uitgeblazen. Twee voordelen: de motor kan nu iets zwaarder gekozen wor den dus meer capaciteit en het lawaai is niet of nauwe lijks te horen. venkastjes halogeenspots. Ook zijn er.vele keukentypes waar als het ware een extra uitstekende lijst of horizontale koof op de bovenkastjes is aangebracht. Hierin zitten dan halogeenspots. Maar....halo geenspots geven veel scha duw, zeker als je met je han den boven het aanrechtblad bezig bent. Ik adviseer dan lie ver een tl-lamp (kleur 82). Dit licht is nagenoeg schaduw loos. Soms maak ik een com binatie. Vooral bij een (half) FRONTMAAIER EllEESJ Voor meer flJjj '"Tji wendbaarheid T;\ en meer ■?.- 'PïA. kwaliteit ONTDEK DE MAKITA MAAIER DE stille, sterke, snoerloze maaier voor grotere gazons De rustige doorwerker met wiel- ,;>aandrijving BOSMAAIER stil, licht en vrouw vriendelijk Licht startend! Trimmer met uitschuifbare steel en draaibare kop STABIELE De beste voor 'n Engels gazon Flymo MOTOR VERSNIPPERAARS ook voor n [vertrouwde occassion^ UW TUINSPECIAALZAAK: J.W. FRISOSTRAAT 31 KRABBENDIJKE TEL. (0113) 501255 Openingstijden: ma. t/m vr. 08.00 -12.00 en 13.00 -17.00 en zat. 9.00 12.00 en 13.00 15.00 U vindt onze showroom op slechts 1 kwartier afstand van Bergen op Zoom en Goes. Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 - fax: 0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur vindt u bij: (palat-1 mm ■zm Nieuwbouw? Dan gelden nog lagere tarieven Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur, dins, t/m vrij. 09.00-17.00 uur. zaterdag 10.00-16.00 uur, of volgens afspraak Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Illlllllllllllllllll FAAM/VLISSINGER llllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllll 'ZmiïPWËMM'- Leprastichting Amsterdam AUTO MOWER Grasmaaien vanuit uw stoel Deze arosmooier zorqi zelf voor hel maaien MULCHCUT De gazonmaaier tegelijkertijd maait, vertikuteert en opvangt Nu kunt u nog meer van uw tuin gehielcn mei deze bijzondere degelijke sleervclle tumkai. EEN ECHTE METAMORFOSE!

de Faam | 2000 | | pagina 13