Middelburg in Gent Bewonersavond 't Zand Stromenwijk GEMEENTE MIDDELBURG Gratis servicenummer afdeling Sociale Zaken Rooiaanvragen Internationale vrouwendag Inloopavond Zone-60 Nieuw en Sint Joosland Tentoonstelling gemeentehuis Commissievergaderingen Bijzondere Bijstand Warme Maaltijden Bedrijvenpark Mortiere in zicht Informatie bijeenkomst uvv Podiumtour Oranje in Middelburg Gemeentelijke kantoren eerder gesloten Woensdag 1 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Tafeltje Dekje In de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 is als één van de nabije toekomstplannen de herstructurering van bepaalde Middelburgse woonwijken opgenomen. Om hier goed op in te spelen houdt de gemeente Middelburg leefbaarheidsonderzoe- ken in deze wijken. Het leefbaarheidsonderzoek in 't Zand Stromenwijk is in juni van dit jaar van start gegaan en inmiddels zijn alle vier fasen van het onder zoek afgerond. Ook is een stedenbouwkundige studie verricht in de wijk. Volgen de week worden de resultaten van het leefbaarheidsonderzoek samen met de re sultaten van de stedebouwkundige studie aan de wijkbewoners gepresenteerd. Momenteel is in het gemeentehuis een tentoonstelling over jongeren en cultuurverschillen te zien. De ten toonstelling heeft de titel "Je moet van binnen goed zitten" meegekregen. De tentoonstelling is nog tot en met 6 maart te bezichtigen in het gemeentehuis aan de Stadhuisstraat 2. Donderdag 24 februari jl. is door de SWOM aan wethouders van Dijk-Sturm en Strous de nota "Bij zondere Bijstand Warme Maaltijdenvoorziening" overhandigd. In de periode voorafgaand aan de vergadering van de gemeenteraad van 20 maart, vergaderen de diver se vaste commissies van Advies en Bijstand op de vol gende dagen: Week 9 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De stand van Middelburg maakte onderdeel uit van het Zeeland Paviljoen in Gent Vorige week woensdag en donderdag waren er Bedrijven Contactdagen in Gent. Hier was ook een Zeeland Paviljoen ingericht. Middelburg kon hier natuurlijk niet ontbreken. De gemeente Middelburg kreeg zo de gelegenheid om de ambitieuze plannen óók in België te promoten. Er was met name veel aandacht voor de plannen van de Mortiere. In het totaal waren in hel Zeeland Paviljoen zo'n twintig Zeeuwse be drijven vertegenwoordigd. Naast de gemeente Middelburg waren er bij voorbeeld ook de gemeenten Ter- neuzen, Ooslburg cn Sas van Gent en een groot aantal andere bedrij ven zoals de Kamer van Koophan del Zeeland Seaports en Delta Nutsbedrijven. Voor bewoners cn belangheb benden van de Zacharias Jan- senstraat is er vanmiddag een informatiebijeenkomst over het herstraten van deze straat. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en vindt plaats in het Wijkondcrsteuningspunt Nieuw Middelburg aan de Zacharias Jansenstraat 15a te Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 6 maart tot en met zondag 12 maart 2000 Maandag Varkensvlees, rode kool met appeltjes, aardappelpuree Dinsdag Reepjes varkensvlees, worteltjes (roomsaus), aardappelen Woensdag Hutspot met blokjes rundvlees Donderdag Pannenkoeken Vrijdag Alaska visfilet, erwten en worteltjes, aardappelen Zaterdag Nasi goreng, kipsaté Zondag Wat de pot schaft Vanaf vandaag, 1 maart, is het mogelijk om gratis telefonisch contact op te nemen met de afde ling Sociale Zaken van de ge meente Middelburg. Dit gratis te lefoonnummer is 0800-0231865. Steeds meer cliënten nemen telefo nisch contact op met de afdeling Sociale Zaken. De gemeente Middelburg vindt dat de kosten daarvan voor haar reke ning moeten komen. Bovendien is de gemeente van mening dat de te lefoonkosten geen belemmering mogen zijn voor de bereikbaarheid van deze afdeling. In verband met de kostenbeheersing kan dit num mer niet gebeld worden met mobie le telefoons. Met het komende Europees Kam pioenschap voetbal voor de deur, staat zaterdag 4 maart a.s. de podi umwagen van Supportersclub Oranje op de Markt te Middelburg. Deze bus is bezig met een toer door geheel Nederland en kan daarbij Middelburg natuurlijk niet over slaan. In de podiumwagen is infor matie verkrijgbaar over de suppor tersclub Oranje, de Oranjckids en vooral over Euro 2000. In verband met een personeels bijeenkomst op donderdag 2 maart a.s. zullen de gemeentelij ke kantoren op die dag vanaf 14.00 uur voor het publiek geslo ten zijn. In verband met deze bijeenkomst zal de reinigingsdienst een andere route rijden. U wordt vriendelijk verzocht uw GFT-container die dag vóór 08.00 uur buiten te zetten. Vergunningaanvragen het rooien van bomen voor In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergun ning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgocd cn uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 abeel aan de Bachtenstee- ne/Burggang 2 iepen aan de Rijnstraat Dunning en vervanging bomen- bestand in gemeentelijke groen voorzieningen. In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groenstructuur is de gemeente voornemens het bomenbestand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: IJssclstraat, 25 populieren, 1 esdoorn en 3 meidoorns ver vangen door 21 essen. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Kloos ter van de afdeling Groenbc- heer. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 53 12. Woensdag 8 maart a.s. is het Internationale vrouwendag. Op die dag organiseert het COS (Centrum voor Internationale Samenwerking) een symposi um met de titel "Zeeland 5 jaar na Beijing: zoeken naar een ba lans tussen arbeid en zorg". In 1995 vond in Beijing de VN Wereldvrouwenconferentie plaats. Tijdens die conferentie werd gesproken over de voort gang van de wereldwijde eman cipatie van vrouwen cn over de maatregelen die genomen zouden moeten worden om de postitie van de vrouwen te verbeteren. In middels zijn we bijna 5 jaar ver der. In juni 2000 wordt de We reldvrouwenconferentie geëvalu eerd. COS Zeeland vond deze evaluatie een goede gelegenheid om te inventariseren in hoeverre het gedachtegoed van Beijing in Zeeland voet aan de grond heeft gekregen. De provincie, de ge meenten en diverse organisaties in Zeeland werkten mee aan een inventarisatie naar de stand van zaken op dit moment. Tijdens de Internationale Vrou wendag op 8 maart a.s. worden de resultaten van deze inventari satie tijdens een symposium aan geboden aan de gedeputeerde van welzijn en onderwijs, de heer Coppoolsc. Het symposium vindt plaats van 13.30 tol 17.00 uur in de filmzaal van het Provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Voor meer informa tie kunt u terecht bi| COS Zee land 0113-250051. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaal een groot deel van de pol derwegen inrichten als Zone-60 gebied. Dit betekent dal de maximumsnelheid in die gebie den daalt van tachtig naar zestig kilometer per uur. Deze maatre gel wordt soms ondersteund door aanvullende maatregelen zoals de aanleg van plateaus op gevaarlijke kruisingen. Ook de Oud Sint Jooslandpolder ten zuiden van Nieuw cn Sint Joos land gaat het waterschap inrich ten als Zone-60 gebied. Voor hel gebied is inmiddels een plan ontwikkeld. Tijdens een inloopavond op 7 maart 2000 kunnen belangstel lenden het plan bekijken. Mede werkers van het waterschap zijn aanwezig om vragen te beant woorden. Ook is er die avond mogelijkheid om te reageren op het plan. Het plan ligt vanaf he den ter inzage op het districts kantoor Walcheren/Noord-Beve land van hel waterschap, Baay- enhovenseweg 4 in Grijpskerke. ■Voor het inzien van het rapport kan een afspraak gemaakt wor den met het districtskantoor, lel. (0113)24 10 00. Op dinsdag 7 maart 2000 orga niseert waterschap Zeeuwse Ei landen een inloopavond over de Zone-60 maatregelen voor de Oud Sint Jooslandpolder. Be langstellenden kunnen binnenlo pen tussen 19.30 en 21.00 uur in dorpshuis Nieuw cn Sint Joos land, Veerstraat 2 in Nieuw en Sint Joosland Voor meer informatie kunt u te recht bij Sandra Minneboo van het waterschap Zeeuwse Eilan den, tel. (0113) 24 14 22. Wethouders van Dijk-Stunn en Strous krijgen de nota overhandigd Op woensdag 8 maart a.s. organi- met daarbij een uitnodiging voor de Programma seert de gemeente een informatie- bewonersavond. De bijeenkomst De avond zal geopend worden door avond voor de bewoners van "t vindt om 19.30 uur plaats in de wijkwethouder Brakman. Na de Zand Stromenwijk. Alle bewoners Morgenster aan de Adriaen Lauwe- opening licht adviesbureau Compa- hebbcn een nieuwsbrief ontvangen reyszstraat 6 te Middelburg. nen de resultaten van het leefbaar heidsonderzoek toe en het bureau BGSV de resultaten van de steden bouwkundige studie. Na een korte pauze krijgt iedereen de gelegen heid vragen te stellen of te reageren op de resultaten. Vervolgens geeft zowel de gemeente als Woongocd haar reactie op de resultaten. Meepraten? Omdat wij graag van de wijkbewo ners zelf horen wat zij van de uit komsten en de voorstellen van bei de onderzoeken vinden, hopen wij dat er veel mensen op 8 maart bij de wijkbijeenkomst aanwezig zijn. Tenslotte is het dé manier om over de toekomst van de wijk mee te praten Voor vragen en opmerkingen kunt u terecht bij Jo-Ella Verbeek van de gemeente Middelburg. Haar tele foonnummer is 0118-675676. Of u kunt schrijven naar Gemeente Mid delburg, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. Een exemplaar van het rapport over de leefbaarheid en de stedenbouw kundige visie liggen vanaf 8 maart ter inzage bij de Sectie Communi catie, Stadhuisstraat 2. Frank Viergever Het is een kleurrijke tentoonstel ling met veel foto's en brengt in beeld hoe jongeren zich in de Ne derlandse samenleving, onder in vloed van uiteenlopende culturen, waarden cn normen ontwikkelen, zowel in gezin, school en jeugdcul tuur. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om op het gebruik van warme maaltijden de normen van bijzondere bijstand van toepassing te verklaren. De SWOM (Slichting Welzijn Ouderen Middelburg) voert de warme maal tijdvoorziening uit. De kosten voor deze voorziening worden gedekt door een gemeentelijke subsidie en door eigen bijdragen van de cliën ten. De SWÖM heeft gemerkt dat er gebruikers zijn die de maaltijd- prijs niet kunnen betalen cn daarom minder maaltijden afnemen (bij voorbeeld om de dag). De gemeente wil het minimabeleid verder uitbreiden. Het doel hiervan is dat "de minima" (waaronder veel ouderen) meer en structureel ge bruik gaat maken van de bestaande minima-voorzieningen. Uitgangs punt hierbij is om ouderen en ge handicapte personen zo lang moge lijk zelfstandig en in de eigen woonomgeving te laten wonen. Een van de instrumenten om dit beleid te ondersteunen is hel verzorgen van een dagelijkse warme maaltijd. (Overigens wordt in hel weekeinde geen maaltijd verstrekt.) Een mid del om dit te bereiken is het wegne men van financiële barrières bij de cliënten. Dit gebeurt door het verle nen van bijzondere bijstand in de maaltijdkosten. De hoofdbestemming van het plan gebied laat zich omschrijven door een deel werken aan de westzijde en een deel wonen aan de oostzijde. De overgang tussen beide delen be- De Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Finan ciën vergadert op dinsdag 7 maart 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 67 52 89. De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert don derdag 9 maart 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 67 53 04. Maandag 13 maart vergadert de commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur. De commissie Algemene en Bestuurlij ke Zaken vergadert dinsdag 14 maart. Woensdag 15 maart komt de com missie Welzijn, Personeel en Mi lieu bij elkaar. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agen da cn de daarbij behorende stukken liggen vier dagen voor de vergade ring ter inzage bij de sectie Com municatie. Stadhuisstraat 2 en bij de secretaris van desbetreffende commissie. Het is mogelijk om tij dens deze vergaderingen uw stem te laten horen. Er dient dan van tevo ren bij de secretaris van de commis sie spreekrecht te worden "aange vraagd. De gemeenteraad van MiddeLburg vergadert maandag 20 maart 2000 om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Voor deze vergade ring kan geen spreekrecht worden aangevraagd. Hoe komt het gebied er uit te zien? Het gebied is ruim 200 ha groot, waarvan ongeveer 60% netto be stemd is voor woningen, kantoren en bedrijven. De bedrijven die zich in het bedrijvenpark zullen vesti gen, zijn de hoogwaardige en mo derne bedrijven. Hierbij speelt vooral de architectuur cn uilstraling van de gebouwen een belangrijke rol. De plannen worden daarom zorgvuldig getoetst aan een beeld- kwaliteitsplan. Foto's: Frank Viergever Nadat op maandag 7 februari jl. de intentieovereenkomst Mortie re door de gemeente Middelburg en de drie consortiumpartijen on dertekend werd, is nu ook gestart met het bouwrijp maken van het terrein. De eerste bulldozers zijn al volop bezig en naar verwach ting wordt medio april al de eer ste paal geslagen. Maar wat stond er ook alweer allemaal te gebeu ren in Mortiere? Mortiere in een notedop Aan de zuidkant van Middelburg cn de oostkant van Vlissingen wordt het nieuwe woon- en werkgebied Mortiere ontwikkeld. Een hoog waardige kwaliteit van de openbare ruimte, een aantrekkelijke ruimtelij ke woon- en werkomgeving, een verscheidenheid aan locaties cn een flexibiliteit in ontwikkeling zijn de uitgangspunten van het Masterplan Mortiere. Voor het bedrijvenpark is verder de strategische ligging van het gebied opvallend: het is de entree en het visitekaartje van Wal cheren. heeft een directe verbinding met het rijkswegennet en heeft bo vendien een scharnierfunctie tussen stad cn landschap. staat uil een woon-werkgebied in groene contouren. Ten oosten van de Schroeweg langs de Torenweg zal een PDV-locatie ontstaan. Peri fere detailhandel is een clustering van meubelboulevard, bouwmark ten, tuincentra, etc. Hoe ver staat het met Mortiere? Vorig jaar april heeft de gemeente raad van Middelburg ingestemd met de Kwaliteitsatlas en het Master plan Mortiere. Aansluitend is ge start met de uitwerking van hel Masterplan tot een bestemmings plan. Met instemming van de Pro vincie is nu de start gemaakt met het bouwrijp maken van het eerste bedrijvengedeelle ten oosten van de Schroeweg tegenover de McDo nald's. In de loop van dit jaar zal worden gestart met de bouw van de eerste bedrijven. Voor de ontwikkeling van de Mor tiere heeft de gemeente ervoor ge kozen geen financieel risico te wil len lopen en daarom nauw samen te werken met de drie marktpartijen Heijmans Vastgoed. Amstelland Ontwikkeling en IBC Vastgoed (het consortium). Behalve het feit dat de gemeente geen financieel risico draagt, heeft deze vorm van samen werking als ander groot voordeel dat de marktpartijen beschikken over ruime kennis en ervaring op het gebied van het voeren van grondexploitaties cn het ontwikke len en realiseren van vastgoedpro jecten. Beide partijen werken nu aan een samenwerkingsovereenkomst waar in alle voorwaarden worden opge nomen die van belang zijn om lot samenwerking te komen. Hierbij gaal het om zaken als grondovcr- dracht, kwantitatieve en kwalitatie ve randvoorwaarden, wijze van on derlinge samenwerking, planning en gemeenschappelijke promotie. Het streven is om de samenwer kingsovereenkomst binnen enkele maanden af te ronden Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl

de Faam | 2000 | | pagina 3