INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN VE Woensdag 1 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 25 Ililiimill! tlltniull. k [GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE De zestig deelnemers hebben het over de 'Micha-musicar, maar het gemeenteproject van de Gereformeerde Kerk Zierikzee is meer. Door het ogenschijnlijk lichtvoetige toneelspel van de jonge gemeenteleden heen loopt een tweede laag die tot gesprek en bezinning uit nodigt. Het is een dubbele bodem die het func tioneren van maatschappij, maar ook kerk be kritiseert. Zondag 12 maart is in de onlangs ge renoveerde Gereformeerde Kerk in Zierikzee de première van 'Micha'. De tweede uitvoering is op 19 maart. Micha is een eigen productie van toneel, zang en muziek van de Zierikzeese mu sicus Mar van der Veer. INFORMATIE OVERHEID ïjkA BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het plaatsen van een kelderluik op het perceel Sint Janstraat 58; het bouwen van een zomerwo ning met schuur/garage op het perceelVeerseweg III; het bouwen van een woning met bergruimte op het perceel 8lindenhoek 5A; het tijdelijk uitbreiden met een noodlokaal bij de basisschool "De 8everburch"op het per ceel Baarsjesstraat 45; MONUMENTENWET Ingevolge artikel 12 van de Monu mentenwet maakt de burgemees ter van Vlissingen bekend dat ver gunning is gevraagd door de Staat der Nederlanden (ministerie Ver keer en Waterstaat) op grond van artikel 11 van eerder genoemde wet om aan het volgende be schermde monument wijzigingen c.a. aan te brengen: het aanpas sen en gedeeltelijk verzwaren van de Oranjedijk e.o. (mo nument bastion van de Oran jemolen). Voordat over het verle nen van de vergunning een beslis sing wordt genomen ligt het plan ter inzage, ingaande 2 maart het verbouwen van een pand op het perceel Kinderdijk 68; het wijzigen van de entree van de winkel op het perceel Lange Delft 42; het aanbrengen van een bui tendeur en balustrade t.b.v. een dakterras op het perceel Span jaardstraat 74; het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Prins Claus straat I te Arnemuiden; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Doeleweg 6 te Arnemuiden; het uitbreiden van een bedrijfs pand op het perceel Ramsbur- gerweg 6; 2000 gedurende een periode van 14 dagen (tot en met 15 maart 2000). Belangstellenden kunnen het betreffende plan inzien bij de Sector Stadsontwikkeling, in de hal op de 2 e verdieping. Cedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden hun eventuele zienswijzen kenbaar maken tegen dit plan bij burgemeester en wet houders van Vlissingen. WIJZIGING ALGEMEEN DELEGATIEBESLUIT 1994 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 februari 2000 heeft beslo het bouwen van een opslagruim te op het perceel Calandweg 3 te Arnemuiden. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 14 tlm 18 febru ari 2000 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: 6 het wijzigen van een reclame op het perceel Lange Delft 42; het uitbreiden van een woning op het perceel Klaverakker 44 te Arnemuiden; het uitbreiden van een woning op het perceel Molenweg 34 te Arnemuiden; het uitbreiden van een berging ten tot het wijzigen van het Alge meen delegatiebesluit 1994. Deze wijziging heeft betrekking op de bevoegdheid tot het voeren van en het nemen van alle beslissingen ter voorbereiding, ter voorkoming of ter beëindiging van strafrechte lijke, civielrechtelijke en bestuurs rechtelijke procedures en het in stellen van alle rechtsmiddelen in alle instanties, zowel eisend als verwerend. Dit besluit ligt voor ie dereen vanaf vandaag ter inzage in het stadhuis, stafbureau Bestuur (kamer 118a) en treedt in wer king op I maart 2000. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: IHet bouwen van een garage Lu- op het perceel Koninginnelaan 45; het aanbrengen van een recla me op het perceel Koudekerk- seweg 133; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Seispark 16; het verbouwen van een woon kamer op het perceel Dam 20; het plaatsen van een reclame op het perceel Segeersstraat 8; het bouwen van een bedrijfshal op een perceel aan de Volta- weg. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de aangegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, net 11; 2. Het verbouwen en vergroten van de garage Dwarsstraat 16; 3. Het verbouwen c.q. vergroten van de woningen Spaarnestraat 40 - 42 - 44 (even nrs.); 4. Het bouwen van een serre Cho pin laan 131; 5. Het plaatsen ondergrondse vuilopslag-container Dreesstraat; 6. Het uitbreiden van twee keu kens door het gezamelijk bou wen van twee aparte bijkeukens Verdilaan 5 - 7; 7. Het verbouwen van twee wonin gen Suze Groeneweglaan 97 - 99; 8. Het uitbreiden van een schuur Hendrikstraat 4. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke 4330 AM Middelburg. Voorts is een bouwvergunning ver leend voor het plaatsen van een antennemast op het perceel De Meylaan 14 te Sint Laurens. (Der den) belanghebbenden kunnen tegen deze beslissing op bezwaar binnen zes weken na de aangege ven datum van bekendmaking van het besluit aan aanvrager, een gemotiveerd beroepschrift indie nen bij de Arrondissementsrecht bank te Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 3 tot en met 16 maart 2000 ligt op de sectie Bouwen en Wo nen van de dienst Stadsontwikke ling de aanvraag om een vergun- ning op grond van de Monumen tenwet I 988 ter inzage voor: het plaatsen van een kelderluik op het perceel Sint Janstraat 58; ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLAN - VRIJSTELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat een bouw plan is ontvangen dat niet in over eenstemming is met de voorschrif ten van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om een bouwaan- vraag (art. 19 WROI50 lid 5 WW of voorschriften bestemmingsplan) voor het aanbrengen van een an tenne-installatie voor het mobiel netwerk aan Irislaan 210. Wij wil len positief beslissen op de aan vraag. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof art 50 het verbouwen van een pand op het perceel Kinderdijk 68; het aanbrengen van een buiten deur en balustrade t.b.v. een dakterras op het perceel Span jaardstraat 74. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,43 30 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen die niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Het gaat om het bouwen van een woning op het perceel Zaagmo lenpolder 3 te Nieuw- en Sint Joosland. lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en si tuatietekeningen m.i.v. 2 maart 2000 twee weken (dus tlm 15 maart 2000) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwik keling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Geduren de die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. Het verbouwen van een schuur tot garage Westerzicht 757; 2. Het uitbreiden van een woning Bachlaan 42; 3. Het bouwen van een woning Schans 10; Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of ar tikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk.Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatie tekening m.i.v. 3 maart 2000 twee weken (tot en met 16 maart 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 februari 2000 heeft verklaard dat wordt voorbe 4. Het bouwen van een woning Wildbaan 6; 5. Het aanbrengen van lichtrecla me Oranjeplein 13; 6. Het vervangen van een kozijn door een dubbele deur Paul Kru- gerstraat 402; 7. Het uitbreiden van een woning en opslagruimte Rehobothstraat 7 en 3; 8. Het bouwen van een tijdelijke cv- ketel in een container Wild baan 9; 9. Het bouwen van een machine fundatie Duitslandweg 7; 10. Het bouwen van een duplex centrale Frankrijkweg 2; 11Het bouwen van een houten berging (schaapskooi) Bosweg 8; 12. Het bouwen van een woning met garage Haagland 7. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending reid een herziening van de be stemmingsplannen: Beschermd Stadsgezicht (Sint Pieterstraat en Markt 51 Tuincentrum Van Cittersweg (De Lage Landen te Arnemuiden). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 3 maart 2000 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. De besluiten treden in werking op 3 maart 2000. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERING VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 8 maart 2000. Uw plan moet tenminste één week voor de ver gaderdatum bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, I maart 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. m GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 ALGEMEEN Het gemeentehuis, Traverse I te Domburg, is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: 0118-555444 Fax:0118-555433 Postadres: Postbus 1000,4357 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800- 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: 0118-555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten'van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: 0118- 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. Cluster Burgerzaken tele foon: 0118-555446; reisdocu menten/rijbewijzen uittreksels verklaringen, bevolkingsadmi nistratie, burgerlijke stand, be lastingen, algemene zaken. Cluster Grondgebied tele foon: 0118-555447; bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, milieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Info: 0118-555444. VRIJSTELLINGS PROCEDURES Er is een aanvraag om bouwver gunning binnen gekomen voor: het vergroten van een zomerwo ning Weverijstraat 5a te Dom burg; het bouwen van een woning en garage Martinus Nijhoffstraat 9 te Biggekerke. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 2 tlm 29 maart 2000 tijdens de openingstijden voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis, te Domburg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van een brandweergarage op een per ceel aan de Langendam te Zoute- lande. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij willen door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklarin gen van geen bezwaar zijn ont vangen. In verband hiermee ligt het bouw plan van 2 tlm 15 maart 2000 gedurende de openingstijden ter inzage in het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRA- GEN/MELDINGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning, meldingen zijn ingekomen voor: Aagtekerke het verbouwen van een woning en garage en het plaatsen van een schuur Prelaatweg 78; het plaatsen van een tuinhuisje Prelaatweg 60; Domburg het uitbreiden van een woning Weststraat 16; Koudekerke het bouwen van een garage Middelburgsestraat 66; het verbouwen van de woning Brouwerijstraat 18; Oostkapelle het verbouwen van een woning en garage Vroonweg I Oa; het bouwen van een garage en bijkeuken Park Reijgersbergh 29; het plaatsen van een tuinhuisje Oosterpark 98; Serooskerke het bouwen van een schuurtje Oostkapelseweg 46a; Veere het veranderen van een dak Markt 17; Zoutelande het bouwen van een brandweer garage aan de Langendam; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd:(tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Biggekerke het plaatsen van een tuinhuisje Martinus Nijhoffstraat 7 (18-2); Domburg het uitbreiden van een hotel Ne- halenniaweg I (18-2); het bouwen van een strandpavil joen "Noordduine" Strand Noordduine (18-2); Gapinge het verbouwen van een woning Dorpsstraat 50 (22-2); het bouwen van een garage/ber ging Dorpsstraat 59 (22-2); het verbouwen van een over kapping Bieweg 2 (23-2); Koudekerke het bouwen van een garage Cit- hershillsingel 29 (18-2); het uitbreiden van een woning/schuur Middelburg sestraat 90 (21-2); het verbouwen/uitbreiden van een woning Bergstraat 2 (21-2); het slopen van een berging/ma gazijn Strandweg 7 (23-2); het geheel vernieuwen van een berging/magazijn Strandweg 7 (25-2); Meliskerke het bouwen van een bijkeuken Beukelmanstraat 8 (18-2); het bouwen van een berging Beukelmanstraat 9 (18-2); het bouwen van een tuinschuur Bergstraat 3 (21-2); het geheel vernieuwen en veran deren van een woning Rapen- burgweg 22 (23-2); het geheel slopen van een wo ning Rapenburgweg 22 (23-2); Oostkapelle het vernieuwen van een berging Dorpsstraat 7 (18-2); het bouwen van een overdekte kippenren Rijnsburgseweg 2 (18-2); het bouwen van een garage/ber ging Visserstraat 26 (21-2); het verbouwen van een zomer huis Dunopark I 7 (21-2); het wijzigen van de eerder ver leende vergunning voor het bou wen van een dierenverblijf met berging Kalfhoekseweg 3 (23- 2); Serooskerke het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis Oostkapelse weg 16(18-2); Veere het bouwen van een aardappel- loods Kruisweg 3a 18-2); Vrouwenpolder het verbouwen van een zomer huis Macquetshoofd I (18-2); het uitbreiden van een zomer huis Macquetshoofd 5 (23-2); Westkapelle het uitbreiden van een woning Koudorpstraat 17 (21-2); het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 175 (22-2); Zoutelande het geheel slopen van een wo ning Thijsweg I in verband met de aanvraag bouwvergunning voor het bouwen van een wo ning Thijsweg 5(23-2); het bouwen van een woning Thijsweg 5 (23-2). Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te ma ken tegen de bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorzieningen) U kunt de stukken inzien in het gemeentehuis te Domburg. WET MILIEUBEHEER TER INZAGE AANVRAAG EN ONTWERP BESCHIKKING VERANDE RING INRICHTING MOLEN WEG I TE MELISKERKE (pluimveehouderij). Wij maken bekend dat de aan vraag om een milieuvergunning en de ontwerp-beschikking tot ver gunningverlening voor de verandering van Molenweg I te Meliskerke (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Meliskerke, sect ie F, nummer 660), die is inge diend door de v.o.f. Wouters, van 3 maart tot en met 31 maart 2000 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg. Tot en met 31 maart 2000 kun nen gemotiveerde bedenkingen te gen de aanvraag en de ontwerp beschikking schriftelijk door ieder een bij het college worden inge diend. Wanneer u niet wilt dat uw per soonlijke gegevens bekend worden gemaakt, dient u dit tegelijk met het indienen van uw bedenkingen kenbaar te maken. Op verzoek kan tot en met 31 maart 2000 over het ontwerp van de vergun ning van gedachten worden gewis seld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- be schikking kunnen beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. DomburgI maart 2000 Burgemeester en Wethouders van Veere Oude profeet eigentijds in beeld Het idee voor het project is van de predikant van de Gere formeerde Kerk, dr. Aarnoud Jobsen. Samenwerking aan een pro ject door groot en klein heeft voor een kerkelijke gemeente een bindende functie, terwijl men daarbij ook gebruik maakt van nieuwe vormen en mogelijkheden. Toneel en muziek is zo'n vorm, die wellicht aansluit bij de mysteriespelen uit de Mid deleeuwen. Juist in een beeldtijdperk kan een kerk ook van beeldende mogelijk heden gebruik maken. De productie is niet alleen voor kerkleden bedoeld. De Gere formeerde Kerk Zierikzee wil met Micha bewust op eigen tijdse wijze als kerk naar bui ten treden. In overleg met de cantor van de kerk, Mar van der Veer, werd besloten om niet voor het gemak te kiezen van een be-staande musical, maar de uitdaging aan te gaan van een eigen, nieuwe productie. Gekozen werd voor de relatief onbekende profeet Micha. Bij belonderzoekers hebben ont dekt dat dit boek geen aan eenschakeling van teksten zonder meer is, maar in feite een discussie tussen de pro feet en zijn tegenstanders. De zaken waartegen de profeet soms fel tegen ageert blijken verrassend actueel. Micha richt zich tegen een econo misch systeem waarin de rij ken steeds rijker en de armen steeds armer worden, hij pro testeert tegen onrecht en te gen de vrome eigendunk van geestelijke leiders die het idee hebben dat God per definitie aaa hun kant staat. Micha ziet het land ten onder gaan en waarschuwt voor buitenland se machten die op de loer lig gen. Zijn woorden worden echter niet geloofd. In plaats daar van wordt de profeet met vro me teksten gehoond. De musical ontstond vanuit de gedachte dat de zaken waartegen Micha protesteert op treffende wijze tot uiting komen in het Monopolyspel. Daarvan is het doel immers dat één speler de rijkste wordt ten koste van alle ande ren. Het spel wordt, evenals het leven, geleid door toeval: de willekeur van de grillige dob belsteen. Zo ontstond het idee om het monopolyspel uit te beelden, niet met eigentijd se straten, maar met denk beeldige straten uit de tijd van Micha. Tussen vier steden Jeruzalem, Tekoa, Hebron en Bethlehem ontstaat een strijd om macht en geld. In het spel blijkt dat de stad van de tempel, Jeru zalem, steeds rijker wordt en de functie krijgt van de beken de Kalverstraat. Bethlehem daarentegen verliest en kan geen enkel huis kopen. Micha neemt het op voor het kleine Bethlehem en zegt dat als er ooit hoop is voor het land dat niet uit Jeruzalem, maar uit Bethlehem zal ko men. Hij is de stoorzender in het zich ontwikkelende spel. Zijn teksten komen recht-st- reeks uit de bijbel en worden uitgesproken bij snarenspel. Vanwege het storende karak ter van Micha zal ook het sna renspel eigentijds zijn: een elektrische gitaar. Henk Fran ken neemt de rol van onheils profeet Micha voor zijn reke ning. Tijdens de uitvoering van het stuk worden twintig liederen gezongen. Ook het publiek wordt bij het geheel betrok ken. Zoals de koralen in Bachs Mattheuspassion een reflectie vanuit het heden zijn, reageren de aanwezigen door het zingen van een aantal nieuwe liederen, die aanslui ten bij de tegenwoordige kerkmuziek. Regisseur Lies Hanse uit Brouwershaven nam de to neelgroep onder haar hoede en Mar van der Veer het koor dat beperkt acteert en vooral de rol vervult van de tegen standers van Micha. Het koor De repetitie voor Micha. wordt begeleid door een ins trumentaal combo bestaande uit slagwerk, gitaar, basgitaar, piano, dwarsfluit en klarinet. Bij elkaar zijn 60 a 70 mensen betrokken bij de productie. Micha wordt op beide zon dagmiddagen uitgevoerd van af 15.30 uur. Dat gebeurt na het instuderen van de geza menlijke liederen door het pu bliek en wat theologische ach tergrondinformatie over het projectgegeven door dr. Job sen. Na de uitvoering van Mi cha is er een gezellig samen zijn met ruimte voor gesprek foto Janne Wolterbeek en discussie omdat de nieuwe productie ongetwijfeld vragen oproept over het functioneren van kerk en maatschappij. Dat is de tweede laag in de pro ductie Micha. Als die wordt doorzien zijn de makers naar hun mening in hun opzet ge slaagd.

de Faam | 2000 | | pagina 25