GEMEENTE MIDDELBURG Kindertekeningenwedstrij d Vergadering gemeenteraad Nationale Straatspeeldag Restauratie Nieuwstraat 23 van start Uitslag spekcheques Middelburg Mevrouw Machielse 100 jaar! Informatieavond Ondernemend werken en wonen in de Mortiere Woensdag 16 februari 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Week 7 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 KINDEREN VOORRANG! Tafeltje Dekje uvv In het kader van de viering 400 jaar Nederlands- Japanse betrekkingen hebben de postkantoren van de zustersteden Nagasaki en Middelburg een speciale tentoonstelling van kindertekeningen ge organiseerd. Maandag 21 februari is er weer een vergadering van de gemeenteraad van Middelburg. Deze vergadering begin om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal in het Stadhuis en kan door iedereen vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. De publieke tribune is te bereiken via de toren van het stadhuis op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Personen die moeilijk ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stadhuis, tel. (0118) 67 54 03. De agenda en de stukken van de vergade ring liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Maandag 7 februari jl. wordt op het Stadhuis de in tentieovereenkomst Mortiere ondertekend. De ge meente Middelburg en de drie consortiumpartijen spraken daarmee de intentie uit om een onderlinge samenwerking aan te gaan voor de grondexploitatie, ontwikkeling en realisering van bebouwing en bijbe horende infrastructuur in het Mortieregebied. Hier mee is het eerste officiële startschot voor de realisatie van het plan Mortiere gelost. Volgende week gaat al de eerste bulldozer het terrein op om de grond bouw rijp te maken. Woensdag 24 mei 2000 is het weer zover: de Natio nale Straatspeeldag! Dit is een jaarlijks terugke rende gebeurtenis. In het hele land worden straten afgesloten zodat kinde ren één ochtend of mid dag veilig buiten kunnen spelen. Ze hoeven dan niet bang te zijn voor au to's en bromfietsers die (hard) door de straat ko men rijden. Met het slopen van een binnenwand werd woensdag 9 februari jl. het officiële startsein ge geven voor de restauratie van het pand aan de Nieuwstraat 23 te Mid delburg. Het is één van de vele monumenten die onze stad rijk is. De res tauratie wordt uitge voerd door BV Moeu- mentenbeheer Middel burg. Het startsein werd gegeven door de drie commissarissen van de BV Monumentenbeheer: wethouder P.M. Bruin- ooge, de heer C.L. de Hooge en de heer W. Wiers. Twee keer per jaar worden de "spekcheques Middel burg" uitgereikt. Met deze cheques spekt de gemeen te Middelburg initiatieven die inwoners van de stad nemen om niet alleen voor zichzelf, maar vooral voor bewoners van de straat, wijk of kern het leven te ver aangenamen. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl bruik om dc ge meente op de hoogte te bren gen van de ver keersproblemen in de buurt. Het uiteindelijke doel van de Nationale Staalspeeldag is dat alle straten binnen de be bouwde kom vei lig worden voor kinderen. Zij kunnen dan iede re dag buiten spelen en zelf standig en veilig naar school gaan. Deelnemen Iedereen die zich zorgen maakt over de verkeers onveiligheid in de straat en daar op woensdag 24 mei 2000 op een leuke manier wal aan wil doen. kan deelnemen aan de Nationale Straat- speeldag. Aanmelden dient te ge beuren bij dc stichting "Kinderen Voorrang". U ontvangt dan een uit gebreid actiepakket met een duide- lijkc handleiding. U kunt zich tele fonisch aanmelden bij de stichting "Kinderen Voorrang" op nummer (020) 68 26 322. Op dit nummer kunt u ook terecht ais u meer wilt weten over dc Nationale Straat- speeldag. Vorige week is op deze pagina mel ding gedaan van een informatie avond voor bewoners van onder an dere de Herenstraat over de herin richting van het kern winkelgebied. In dit artikel stond echter de ver keerde plaats vermeld. De informa tiebijeenkomst vindt vanavond plaats in de Trouwzaal van het Stadhuis te Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 21 februari lot en met zondag 27februari 2000 Maandag Reepjes varkensvlees in room saus, worteltjes, aardappelen Dinsdag Rundcrgchaktbal in jus, andij vie, gestampte aardappelen Woensdag Preischotel met ham en kaas Donderdag Kipfilet, bloemkool, aardappe len Vrijdag Scheveningse schol, bieslook- puree Zaterdag Roetjak smoor met witte kool en rijst Zondag Wat de pot schaft Deelnemers In Middelburg is hiervoor een wedstrijd gehouden voor 8 tot 10 jarigen. De thema's van de teke ningen waren: dromen, hel dage lijks leven, geschiedenis en dc toekomst. De groepen 5 en 6 van de volgende basisscholen uit de gemeente Middelburg hebben aan de wedstrijd deelgenomen: dc Koningin Beatrix school uil Arnemuiden, prins Willem Alexanderschool uil Sinl-Lau- rens, de Lonncboot uil Nieuw en Sint-Joosland en de Acacia- hof, Wilgenhof en Cypressenhof uit Middelburg. Tentoonstelling Uit dc ruim 200 inzendingen koos de jury, onder voorzitter schap van burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en de Amerikaans-Middelburgse kun stenares Barbara Jean, er 25 die naar Japan zullen worden ge stuurd. Op het postkantoor van Nagasaki worden dc winnende Middelburgse tekeningen samen met tekeningen van Japanse schoolkinderen tentoongesteld van 26 februari tot 23 april 2000. Vervolgens zal de tentoonstelling naar Nederland verhuizen, waar deze vanaf begin mei te zien zal zijn in het postkantoor van Mid delburg. Winnaars Vrijdagmiddag 4 februari jl. maakte burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek in de burgerzaal van het stadhuis van Middelburg dc uitslag van de wedstrijd bekend. Ruiger Rijkse van de Acaciahof legde be slag op de eerste prijs, gevolgd door Jan Rico van de Koningin Beatrix school uit Amcmuiden en Bram van der Kop van dc Wilgenhof. Voor de eerste drie prijswinnaars waren cadeaubonnen beschikbaar gesteld door het postkantoor, de 25 scholieren wiens tekeningen naar Japan worden opgestuurd kregen een geschenkje van de gemeente en tenslotte had het postkantoor een kleine attentie voor alle deelne mers. De winnaars van de tekenwedstrijd Frank Viergever) De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1, Vaststelling notulen van dc ver gadering van dc raad der Ge meente Middelburg d.d. 22 no vember 1999; 2. Vaststelling notulen van dc ver gadering van de raad der Ge meente Middelburg d.d. 7 de cember 1999; 3. Mededelingen en ingekomen stukken; 4. Vaststelling voorbcreidingsbe- sluilen; 5. Beslissing op bezwaarschrift Wet voorkeurrecht gemeenten (Mortierc); 6. Delegatie grond verkopen Mor- tieregebicd; 7. Vaststellen Verordening op be handeling van klachten; 8. Jaarrekening 1998 en begrotings wijzigingen 1999 en 2000 van de Regionale Brandweer Zeeland; 9. Vaststellen herziene exploitatie- opzet "Vecrsepoort" en be- schikbaarstellèn kredieten voor 3 deelgebieden; 10. Verdeelbesluit Stadsvernieu wing 2000-2001; 11. Borgstelling voor geldleningen t.b.v. A.D.Z. BV; 12. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2000 en het verlenen van kredieten; 13. Subsidie Ahdijbock; 14. Benoemingen in twee gemeen schappelijke regelingen en drie commissies; 15. Benoeming voorzitter van de commissie Welzijn, Personeels zaken en Milieu en plaatsver vangende voorzitters van de commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur en dc commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur; 16. Benoeming leden in het Alge meen Bestuur van dc gemeen schappelijke regeling Het Zeeuws Archief en eervol ont slag van dc gemeentearchivaris; 17. Wijziging gemeenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren; 18. Subsidievoorstcl 2000 Stichting Sociaal Kullureel Werk Middel burg; 19. Verlenen krediet voor het herin- richten van het pand Lange Noordstraat 16 voor de sectie Belastingen; 20. Aanwijzigingsbesluit ex. Arti kel 8 Wel inschakeling werk zoekenden (Wiw); 21. Afschaffing lokale opslag op de omroepbijdrage subsidievoor- stel 2000 Cool FM; 21a.Subsidie Opera de Curlew Ri ver. 22. Ontslag gemeentesecretaris di recteur dienst Middelen. Rijksmonument Het pand, Orliens genaamd, is een rijksmonument en is waarschijnlijk in de 16e eeuw gebouwd. Het pand be slaat uil een kelder, begane grond, een De drie commissarissen slopen een binnenwand als startsein voor de restauratie (Frank Viergever Mortiere in een notedop Aan de zuidkant van Middelburg en de oostkant van Vlissingen wordt het nieuwe woon- en werkgebied Mortiere ontwikkeld. Het gebied is ruim 200 ha groot, waarvan onge veer 60% netto bestemd is voor wo ningen, kantoren en bedrijven. De bedrijven die zich in het bedrijven park zullen vestigen, behoren tol de categorie hoogwaardige en moder ne bedrijven. Hierbij speelt vooral de architectuur en uitstraling van de gebouwen een belangrijke rol. De hoofdbestemming van het plan gebied laat zich omschrijven door een deel werken aan de westzijde en een deel wonen aan dc oostzijde. De overgang tussen beide delen be staat uit een woon-werkgebied. Ten oosten van dc Schroeweg langs de Torenweg zal een PDV-locatie ont staan. Perifere detailhandel is een clustering van meubelboulevard, bouwmarkten, tuincentra, etc. Dit deel van Mortiere moet een aanvul ling vormen op de aantrekkelijke binnenstad van Middelburg. Voor de ontwikkeling van de Mor tiere heeft de gemeente ervoor ge kozen in nauwe samenwerking met BVR. een consortium tc vormen. Het consortium, bestaande uit de drie marktpartijen Heijmans Vast goed, Amstelland Ontwikkeling en IBC Vastgoed, gaat het Mortiere ontwikkelen. Deze ontwikkelaars beschikken over ruime kennis en ervaring op het gebied van hel voe ren van grondexploitaties en het ontwikkelen en realiseren van vast goedprojecten. "Kinderen Voorrang" De Nationale Slraatspeeldag is een initiatief van de stichting "Kinderen Voorrang". Deze stichting zet zich in voor veilig en kindvriendelijk verkeer en wil de bewegingsvrij heid van kinderen in hun woonom geving vergroten leder jaar doen meer dan 1200 buurtgroepen, scho len en speeltuinverenigingen mee aan de^c actie. De organiserende groepen sluiten, in overleg met de gemeente, gedurende één dagdeel een straal af voor alle verkeer. Kin deren kunnen dan veilig en onbe zorgd buiten spelen. Verkeersproblemen De Nationale Straatspeeldag is na tuurlijk een feest voor de kinderen, heeft ook tol doel om aandacht te vragen voor onveilige verkeerssitu aties voor kinderen. De deelnemen de groepen maken van deze dag ge- eerste verdieping en een kap met ge stapelde spanten. Hel is zeker niet wat dc vorm is geweest van de voorgevel, vermoedelijk had hel pand eenzelfde voorgevel als de Nieuwstraat 19. In de 17e eeuw werd achter het voorhuis een losstaand achterhuis gebouwd. Het pand maakt deel uit van een bouwcampagne van drie naast elkaar gelegen panden die gelijktijdig en vrijwel identiek van opzet, zijn ge bouwd. hove en directe omgeving. Zij heb ben vorig jaar onder elkaar een buurtbijeenkomst georganiseerd voor alle bewoners uil de buurt. De ze avond is zeer succesvol verlopen en heeft de contacten in de buurt aanmerkelijk verbeterd. De jury was van mening dat zulke initiatie ven ondersteund dienen te worden en gaf de bewoners een cheque van duizend gulden. Dit geld kunnen de bewoners gebruiken om dit jaar we derom een contaciavond te organi seren. Stichting de wijk Griffioen Als vierde winnaar kwam stich ting de wijk Griffioen uit de bus. Zij hebben hel gewaagd een lam- pionnenoplocht dwars door de wijk te organiseren. Niet alleen, maar met de hulp van de basisscholen uit de wijk. Na af loop van de tocht werden de deel nemers verrast met een hapje en een drankje en een disco. Maar liefst meer dan 400 mensen heb ben deelgenomen aan de tocht. De hoge opkomst heeft de stichting geinspireerd voor het bedenken van een nieuw project: een skate- en skeelertocht voor jongeren. De jury was onder de indruk van wat deze stichting allemaal doet voor de jon geren uit dc wijk en heeft ze dan ook beloond met een cheque van duizend gulden. Korfbalvereniging Top De vijfde en laatste winnaar is korf balvereniging Top uit Amcmuiden. Deze vereniging organiseeert jaar lijks een aantal evenementen. Dit doet zij niet alleen voor haar eigen leden, maar voor de totale bevol king van de kern Arnemuiden. De jury vond dit een goed inlilialief en beloonde dit met een cheque ter waarde van duizend gulden. Voor de eerste uitreiking van dn jaar waren vijf genomineerden. De jury was van mening dat alle inzen dingen pareltjes waren van creativi teit, (buurt)betrokkenheid en geheel belangeloze inzet. Alle genomineer den zijn dan ook in de prijzen ge vallen. Hof van St. Jan De eerste winnaar was de bewoners- groep uil de omgeving van het Hof van St. Jan. Een aantal bewoners is jaren geleden reeds begonnen met het creëren van een speelgelegenhcid midden in de stad. Dit bleek geen ge makkelijke opgave, maar het is dan toch gelukt. Zo ziet u maar: dc volhouder wint. Dc jury heeft de bewonersgroep be loond met een cheque van driedui zend gulden voor de realisering van de speelvoorzicning. Oemoemenoe De tweede winnaar is de Eerste Zeeuwse Rugbyvereniging "Oe moemenoe". De vereniging heeft een tweedehands busjes aange schaft. Deze worden gebruikt om jonge kinderen die normaal gespro ken niet mee kunnen doen met het sport- en verenigingsleven worden opgehaald en thuisgebracht door de vereniging. De jury vond het opvallend dal zo'n kleine vereniging niet alleen kijkt naar het belang van de eigen leden, maar ook oog heeft voor de bijzon dere positie van jonge kinderen. Dit initiatief werd beloond met een cheque ter waarde van drieduizend gulden. Keurhove De derde genomineerde en winnaar is een bewonersgroep uit de Keur- Eén van de winnaars van een spekcheque Frank Viergever) Mevrouw Machielse met het echtpaar Spahr van der Hoek Frank Viergever) Zaterdag 5 februari jl. vierde mevrouw Machielse-van Gemert haar 100ste verjaardag. Op deze heuglijke dag werd zijn tijdens een recep tie in hotel Arneville bezocht door burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en zijn echtgenote. Voor de jarige was het bezoek van het burgemeesterspaar een verrassing. Mevrouw Machielse woont nog steeds zelfstandig. Haar dochter en een goede vriendin van de familie koken wel voor haar en ze heeft een hulp in de huishouding. Mevrouw Machielse heeft altijd in de huis houding gewerkt. Voor zij in 1922 trouwde, heeft ze ook nog bij een warenhuis gewerkt. Toen het echt paar Machielse hun 60-jarig huwe lijk vierde, zijn zij door de toenma lige burgemeester bezocht. De heer Machielse is in 1984 overleden. Mevrouw Machielse heeft lezen en winkelen als hobby's. Het lezen gaat echter nu niet meer omdat ze slecht ziet. Vandaag de dag luistert ze ook graag naar de radio.

de Faam | 2000 | | pagina 3