Valentijnsactie herinnert aan vrijlating Mandela Lachen in Middelburg Country and western in 't Karrewiel p breed RIO SANTA Snuffelen in Baskensburg Hm NIEUW IN GOES Vlissingen krijgt fietsenstalling VOORDEEL DAGEN! m mwm is een eiiro WAARD* HANS VERKERK Seisplein 5 Middelburg de grootste speciaalzaak van Zeeland WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN 1> 1 ft - C WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 V M Zuid Amerikaans restaurant door Ad Hanneman Arm in arm en trots op elkaar verlieten kleindochter Charissa Quinten en oma Van Assche, beiden uit Goes, vorige week vrijdag het PZC-gebouw. Daar hadden de Midden- Zeeuwse huis-aan-huis kranten de Faam/Vlis- singer en De Bevelander net voor het tiende achtereenvolgende jaar hun Valentijnsactie af gerond. Dankbaarheid en liefde tegenover el kaar stonden centraal in het restaurant van het Zeeuwse krantenbedrijf. „Ze helpt me altijd met mijn krantenwijk", luidde het argument op de ingestuurde bon van Charissa. Oma onder ging de hulde duidelijk met trots. „Ach", relati veerde ze later. „Het kind heeft het al zo druk". ISli Lachen is een uitermate boeiend ver schijnsel, iedereen weet uit eigen erva ring hoe heerlijk het is eens flink te lachten. Het Centrum ter bevordering van het lachen uit Duivendrecht houdt maandag 28 febru ari een workshop lachmeditatie in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk in Middelburg. Oprichter van het 'lach-instituut' is de Duivendrechtse arts Dhyan Sutorius. Vlissingen krijgt een bewaakte en overdekte fietsenstalling in de binnenstad. De stalling wordt gebouwd in de parkeergarage van het winkelcentrum aan het Scheldeplein. Naar ver wachting gaat de fietsenstalling in de zomer van 2000 open. In Sporthal Baskensburg aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen wordt zaterdag 19 februari een snuffelmarkt gehouden. De snuffelmarkt is van 9 tot 16 uur geopend en is georganiseerd door organisatie- en evenemen tenbureau Zuid-West Nederland. Bij bar dancing 't Karrewiel in Dishoek wordt zondag 27 februari het grootste country and westernfestival van Zeeland gehouden. Het festival beleefde vorig jaar een try-out en wordt van 14 tot 20 uur gehouden. Ér treden artiesten aan uit binnen- en buitenland en ook line-dancing staat op het programma. 13 n 23 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: tel. 0118-626721 fax. 0118-642676 home page http://www.zeelandnet.nl/deklerkparket/ E-mail: deklerkparket@zeelandnet.nl (advertentie) t e ^Vlissingen 0 118) 422100 "Niet leuker, wel gemakkelijker....": bij boekhandel De Ruiter Fanoy diverse belastingalmanakken in boekvorm en op cd-rom. C Wist u dit al: bij NHI Kopieservice/lnternet en bibliotheek Souburg kun u internetten world wide! Een half uur kost een riks, da's voor niks! Welke boeken leest Agnes? Kijk op www.spui.nl. Magdalenastaat 11 zie adv. pag. 10 DONDERDAGfr VRIJDAG KOOPAVOND De actie van de PZC Huis-aan- Huis Kranten was andermaal een grandioos succes. Bijna duizend Walchenaren en Be velanders stuurden een bon op die in januari op de voor pagina van de kranten stond. Adverteerders zorgden voor een prijs, terwijl een interne jury zocht naar de meest origi nele Valentijnswensen. Een moeilijke klus. Er zaten enorm veel originele wensen bij de post, oordeelden de mensen die de jury bemanden. Niette min werden twintig wensen met een apart karakter uit de postzak gelicht. PZC-directeur J.C. Boersema overhandigde de cadeaus bij de prijzen en herinnerde er aan dat het niet alleen tien jaar geleden was dat de huis-aan-huiskranten in Midden-Zeeland de actie be gonnen, maar dat Nelson Mandela die vrijdag precies tien jaar eerder waardig de gevangenis verliet om zich vervolgens als een onnavolg bare grootheid president te tonen van Zuid Afrika en een einde maakte aan onderdruk king en apartheid. Die man - aldus Boersema - liet zien hoe het ondanks alles wat hij had meegemaakt het toch moge lijk is om positief in de wereld te staan. Met een kop koffie of thee en een heerlijk taartje werd de spanning van het wachten af gelopen vrijdag verlicht. Want veel aanwezigen wisten niet wat ze zo plotseling hadden te zoeken in het hoofdgebouw van 'de krant'. De boninvullers uiteraard wel, maar de men sen die in het zonnetje wer den gezet wachtten op de ver rassing die zou komen. De origineelste inzendingen werden vervolgens - soms let terlijk - in de bloemetjes gezet. Mevrouw K. Meulmeester uit Middelburg kreeg van stadgenote L. Nijs een schoonheidsbehandeling die ze kan laten doen bij Milica Lazarova in Middelburg om dat ze op haar vierentachtig ste levensjaar nog steeds heel actief is. Ze speelt nog vier keer per week bridge, is actief (advertentie) in het Activiteiten Centrum Middelburg en ze maakt zelf kaarten voor medeclubleden die jarig zijn. Niels Hoebeke uit Vlissin gen overhandigde een Valen- tijnsboeket van Bloemhuis Mies in Vlissingen aan Petra Lokerse uit Koudekerke „om dat mijn Valentijnshart heel veel van Petra houdt". Mevrouw A. Beeker uit Middelburg ontving van me vrouw M. Monfils uit Vlissin gen een schoonheidsbehan deling bij Jan Laban Middel burg omdat haar huis waarin ze woonde met twee kinderen in brand had gestaan en ze nu „erg klein wonen zonder speelgoed voor de kinderen en omdat ze een engel is". Barbara van der Wal uit West-Souburg overhandigde aan Mariandel van Zweeden uit Oost-Souburg een cadeau bon voor sauna en zonnebank van Sauna Middelburg om wat te doen aan haar een zaamheid. Pleegdochter Denise Pro voost kreeg van Marijke van der Vliet uit Middelburg een horloge van Juwelier Minder- houd in Westkapelle en Arne- muiden omdat ze een heel fij ne meid is en met hart en ziel weet wat ze met haar leven aan moet. Een pennenset en het boek Paard van Troye van Bruna/De Boekelier boekhandels Vlissin gen was voor Marcel en Karin van de Kreeke uit Yerseke. Ze kregen het van M. van de Klooster in Lewedorp omdat ze 'stiekem' op Jamaica trouwden en mevrouw Van de Klooster per telefoon de rol van getuige invulde. Buurman Piet Bogerd bleek reuze in zijn sas met de taart van Bakkerij Tullenaar in Vlis singen. Hij kreeg het snoep goed van Giseltha Schiltkamp uit Middelburg omdat hij (81 jaar) altijd klaar staat en kort geleden nog negen deuren verfde voor haar. J. Poortvliet uit Arnemui- den zette haar ouders Louren- se in het zonnetje met een di nerbon van De Huifkar in Mid delburg. Binnen een jaar tijd hadden drie van de vier kinde ren een huis gekocht en de ouders hielpen altijd waar dat nodig leek. Jan en Nelly Roskam uit Middelburg kunnen dineren in is Waepen van Veere dankzij M. Allewijnse-Dekker uit Grijpskerke omdat ze op Va lentijnsdag trouwden. Busschauffeur Jan Brouwer had het er enorm moeilijk mee. Zonder zijn schuld reed hij de zoon aan van mevrouw Van den Oosterkamp in Mid delburg. Ze stak hem een hart onder de riem met een waar debon van Expert Kamper man in Middelburg. Na twee jaar wordt Andy Koch uit Goes „eindelijk" de vriend van stadsgenote Dina van Vliet. De blijdschap werd onderstreept met een scheer- set van Drogisterij Marijke in Heinkenszand. Elke nacht kwam ze welte rusten wensen en nu nog dient ze als praatpaal om het verlies van baar man te ver- Niels Hoebeke uit Vlissingen houdt stomweg heel veel van Petra Lokerse. foto Jaap Wolterbeek werken. Lijdie Pennings-van der Werff bedacht daarom een Valentijnswens voor Connie Schouwenaar, beiden uit We- meldinge. Ze onderstreepte haar dankbaarheid met een valentijnsboeket van Bloemis terij Wisse in Heinkenszand. Oma van Assche uit Goes kreeg een overheerlijke taart van Pattiserie van Opdorp in Goes uit handen van kleindochter Charissa Quinten omdat oma helpt met de krantenwijk. Tini Ouwendijk-Stechweij uit Wissenkerke zet zich „voor duizend procent" in voor ou ders met drugsverslaafde kin deren. „Fantastisch en hart verwarmend", noemt Loes Moseman uit Nisse dat en verraste haar met een dames- ring van Juwelier Janse in Goes. Een reuzetaart van Bakkerij Den Soeten Inval voor Johan en Jannie Weststrate kwam wel goed uit. Precies op Va lentijnsdag vierden ze hun zil veren jubileum. Lisette West strate en Erik van Iwaarden zijn zo content met hun ou ders dat ze deze wens instuur den. Ze wonen allemaal in Krabbendijke. Mevrouw Grunewald uit Kwadendamme had voor Tru dy van Stel uit Goes nachtkle ding van Livera in Goes in petto omdat ze het hart is van de club en de moeder van de C1 voetballers in Goes. De tienjarige Erwin Looy uit Goes had de dag van zijn le ven. Zijn leeftijdgenote Anoushka Clarijs verraste hem met een pennenset van Bruna Boekhandel/Boekelier in Vlissingen. Al sinds groep twee zitten ze in dezelfde klas en nu - in groep zeven - zien ze elkaar alleen nog op de maandagmiddag. Maar ze zijn wel verliefd! Een sieraad For-ever Friends van Juwelier Koeve- ringe in Kapelle was een pas send cadeau van Mark Hoog- strate uit 's Gravenpolder voor zijn vriendin Lidia Gon- dos omdat ze helemaal uit Roemenië voor hem naar Ne derland was gekomen. Heel Zeeland mag het van F. de Kam uit Westkapelle we ten. Anja Kolff uit Goes „is zo lief, dat héél Zeeland het mag weten". Een dinerbon voor twee personen van Saloniki in Goes moet deze Valentijns wens onderstrepen. Studenten aan de Hoge school Zeeland doen meer dan feesten en studeren. Dat vindt Klaas Smit uit Geersdijk die door de studenten regel matig goed wordt geholpen met de computer. Hij ontvangt onder andere van student Ar- jo Eggebeen regelmatig aardi ge mails. Twee boeken van Boekhandel De Koperen Tuin in Goes werden aan de stu denten overhandigd. - ■BH „Lachen ontspant letterlijk en figuurlijk, niet lachen om, maar lachten met is gunstig voor de sfeer en maakt leven lichter", is de mening van Dhyan Sutori us, de drijvende kracht ach ter het Centrum ter bevor dering van het lachen. „De lachmeditatie is een ge structureerde oefening van vijftien minuten met drie delen: strekken en rekken van alle spieren, lachen en stilte". De oefeningen kun nen alleen of met meer per sonen gedaan worden. Dhy an Sutorius komt maandag 28 februari naar de Zeeuw se Bibliotheek in Middel burg om een workshop lachmeditatie te geven. De workshop begint om 19.45 uur. Deelname kost 25,- en reserveren is noodzake lijk, tel. 020-6900289. De fietsenstalling moet ruimte gaan bieden aan negentig fiet sen en tien bromfietsen. Voor de stalling van een fiets moet straks een gulden per dagdeel betaald worden. De openingstijden van de stal ling komen overeen met die van de omliggende winkels. Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen hebben besloten de fietsen stalling voor een proefperiode van twee jaar open te houden. Daarna wordt bekeken of de stalling permanent wordt. Voor de bouw van de stalling heeft de gemeente Vlissingen 200.000 gereserveerd. De te gebruiken bouwmaterialen sluiten aan bij de huidige be bouwing en de stalling krijgt een eigen ingang aan de Hel- lingbaan. Als de stalling gereed is wordt deze bezet door twee mede werkers van de Werkplaatsen Walcheren. Zij verlenen ook service zoals het plakken van banden en het verrichten van kleine reparaties. Dat betekent dat elke piek maarliefst 2 gulden en 20 cent waard is. Profiteer vandaag nog van deze super voordeelactie. menter heeft zijn liefde voor de country and western van zijn vader geërfd en is geïn spireerd door artiesten als Hank Williams, Marty Rob- bins, Tennessee Ernie Ford en Roger Miller. Permenter scoorde hits met The Loneso me Fugitive en Everybody's gotta Run Their Own Railroad. De laatste jaren speelt John Permenter veel op podia in Europa waar hij steevast volle zalen trekt. Van eigen bodem komt de for matie The Major Dundee Band. De band bestaat uit Cor de Vos op gitaar en zang, Jan Gerrits op gitaar, harmonica en zang, Rob Verhaaf op drums en Dick van Altena op bas en zang. Het bekendste nummer van The Major Dun dee Band is ongetwijfeld Twist the Dial. Het nummer is af komstig van het gelijknamige album en stond in 1998 maar liefst twaalf weken in de al bum Top 100. Desperado Jony de Boer komen eveneens uit Neder land en bestaat al sinds 1975. De wortels van de band liggen in de country muziek maar de laatste jaren ontwikkelde Des perado zich ook in andere richtingen en moeiteloos speelt men top veertig en an dere aanverwante muziek soorten. De zeskoppige band heeft diverse radio- en televi sieoptredens op haar conto staan en maakte furore in het voorprogramma van Kenny Rogers. Op een country festival van formaat mag Sandra Vanreys niet ontbreken. In 1989 haalde zij de eerste plaats tijdens het Euro Country Masters Festival en werd de zangeres een veel- geziene gast op festivals in heel Europa en de Verenigde Staten waar zij voor 42 mil joen kijkers schitterde in een live uitgezonden televisie show. De Tilburgse country zanger Ruud Hermans staat al sinds mensenheugenis aan de top van de Nederlandse country-scène Hoewel hits uitbleven werden singles als Thinking of A Rendez-Vous en I'll Never See Her Again regel matig gedraaid op de radio. Bluegrass is er op het country festival in 't Karrewiel van de formatie 4 Wheel Drive. Deze muziekstijl wordt gekenmerkt door het ritmische en soms virtuoze samenspel van banjo, viool, mandoline, gitaar en bas en de expressieve manier van zingen. De laatste artie sten die in 't Karrewiel aantre den zijn Michael en Els Wes ton. Michael Weston speelt en zingt een vlot countryrepertoi- re waar elke linedancer letter lijk goed mee uit de voeten kan. Els Weston ontwerpt en maakt alle showkleding en be dient bovendien de pa en de lichtshow. Tegenwoordig zingt Els een groot aantal stukken met Mi chael mee en geeft indien no dig ook een dansles. Het country and westernfestival in 't Karrewiel begint om 14 uur en duurt tot ongeveer 22 uur. De organisatie verwacht zo'n achthonderd bezoekers. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden er dit voorjaar geen vier maar twee snuffelmarkten georganiseerd in de Vlis- singse sporthal. Het organisatie- en evenementenbureau Zuid- West Nederland heeft hiertoe besloten om dat de huur van de hal en de kraampjes de laatste jaren fors zijn gestegen. Door minder markten te organiseren hoopt de organisatie meer mensen naar het evenement te trekken. De volgende snuffel markt wordt 18 maart gehouden. Bluegrass band 4 Wheel Drive is een van de country groepen die zondag 27 februari in 't Karrewiel spelen. (advertentie) wederom in de belangstelling staat, 't Karrewiel grijpt daar op in met het country and westernfestival. Uit de Ver enigde Staten komt John Per menter naar 't Karrewiel. Per- Het gaat goed met de country and westernmuziek in Neder land. Mede het line-dancing dat is komen overwaaien uit de Verenigde Staten heeft er voor gezorgd dat de muziek De Algemene Woningbouwvereniging Reimerswaal is niet meer. De organisatie gaat voortaan door het leven als Stichting AWR. De naamsverandering heeft te ma ken met de voorgenomen fusie met Woonstichting WSB in Heinkenszand en Regionale Woningbouwvereniging Samenwerking in Goes. In Vlissingen heeft woningcor poratie Basco de portieken van etagewoningen in de Acacialaan, Margrietenlaan en Geraniumlaan opge knapt. Bij het Milieu Educatie Centrum in Vlissingen is een tentoonstelling over duurzaam bouwen en verbou wen te zien. De expositie is ingericht door de Vereniging Integrale Biologische Architectuur Zuid-West uit Goes. pag. In de Goese Zeelandhallen wordt van 18 tot en met 20 februari de beurs Tuin en Vee 2000 gehouden. Eén van de exposanten op de beurs is Jan Goud. Een veehouder die op een diervriendelijke manier te werk gaat. In het winkelcentrum Dauwendaele hebben Frans en Marja van Aken hun drogist verhuist naar het pand van de voormalige apotheek. Fietsenzaak 't Winkeltje in Oost- Souburg viert dit jaar haar vijftienjarig bestaan. pag Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen gaat haar ob servatorium van de Middelburgse Herengracht verhui zen naar Oostkapelle. Het observatorium was onbruik baar geworden nadat aan het aangrenzende pand een grote verlichte liftkoker is gebouwd. De gemeente Mid delburg neemt de kosten van de verhuizing voor haar re kening. Verder op de streekpagina: de wekelijkse rubriek Walchers Plat, dit keer over 'de foert-maatschappij'. pag- Bij Cine City gaan deze week drie films in première: An gela's Ashes, Teaching Mrs. Tingle en Toy Story 2. Zan ger Thé Lau van de Scene treedt vrijdag 18 februari op in het Arsenaaltheater in Vlissingen en in het Mini- theater in Middelburg gaat zaterdag 19 februari de voor stelling Een Sneeuw van de Nederlandse auteur Willen Jan Otten in première. pag. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (01 18) 484 316 (01 18) 484 276 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes (advertentie) (advertentie) Vergadering gemeenteraad Spekcheques Middelburg uitgereikt Intentieovereenkomst Mortiere getekend

de Faam | 2000 | | pagina 1