Molen Sint Laurens behouden! GEMEENTE MIDDELBURG De glasbakken gaan ondergronds Uitreiking spekcheques Vergaderingen raadscommissies Roodlicht- en snelheidscamera op kruispunt Schroeweg/Torenweg Enquête over veiligheid Collecte Wijktafel Middelburg Zuid Tafeltje Dekje UW kl* In de komende periode voorafgaand aan de ver gadering van de gemeenteraad van 21 februari, vergaderen de diverse vaste commissies van Ad vies en Bijstand op de volgende dagen: Week 5 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De gemeenteraad heeft in haar vergadering van vori ge week besloten om de molen in Sint Laurens aan te kopen. De molen blijft dus behouden! Vanavond, woensdag 2 februari, zal de wijktafel Zuid weer bijeenkomen in wijkcentrum het Zuider baken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Bewoners, gemeente en maatschap pelijke instellingen overleggen dan over allerlei ont wikkelingen die in het gebied Middelburg Zuid spe len. LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! De Regiopolitie Zeeland heeft in het kader van het project Verkeershandhaving Zeeland, op het kruis punt Schroeweg/Torenweg in Middelburg een ge combineerde roodlicht- en snelheidscamera ge plaatst. Deze heeft als doel de verkeersonveiligheid op die wegen terug te dringen. LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! LET OP! Met 'Afval: anders en beter' heeft de gemeente Mid delburg een aantal veranderingen doorgevoerd in de inzameling van het huishoudelijk afval. Zo zijn de huisvuilzakken grotendeels uit het straatbeeld ver dwenen. Daarvoor in de plaats wordt nu de grijze container gebruikt voor hèt restafval, naast de be kende groene container voor het gft-afval. De papier inzameling is sterk uitgebreid doordat verenigingen het papier huis-aan-huis komen ophalen. Het enige dat in het kader van 'Afval: anders en beter' nog op stapel staat is het ondergronds plaatsen van de glas bakken. Binnenkort gaat dat gebeuren. Woensdag 9 februari a.s. zal wethouder van Dijk- Sturm de traditionele "spekcheques Middelburg" uitreiken. Deze feestelijke gebeurtenis begint om half vijf 's middags en vindt plaats in de Trouwzaal van het stadhuis van Middelburg. De spekcheques zijn duidelijke voorbeelden van projecten die een bijdra ge leveren aan een goede leefbaarheid in een straat, buurt of wijk in Middelburg. Woensdag 2 februari 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl In de periode van 7 t/m 12 februari houdt de Werkgroep Dorkas Wal cheren een huis-aan-huiscollecte in de kern Arnemuiden. De opbrengst is bestemd voor het ontwikkelings programma van Dorkas Hulp Ne derland. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 7 febru ari tol en met zondag 13 fe bruari 2000 Maandag Stoofschotel van rundvlees Dinsdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Woensdag Andijviestamppot Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Alaska visfilet in kruidensaus, erwten, worteltjes, aardappelen Zaterdag Bami goreng, kipsaté Zondag Wal de pot schaft De Commissie Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Financiën vergadert op dinsdag 8 februari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commis sie is mevrouw C.E. Vermast, te lefoon 67 52 89. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 9 februari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 67 55 31 De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert op donderdag 10 februari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 67 53 04. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cul tuur vergadert op maandag 14 februari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, tele foon 67 55 31Tijdens deze ver gadering zal het concept "Regio visie Walcheren 2000+' opinië rend behandeld worden. Volgen de week vindt u op deze pagina meer informatie over dit rapport. De Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 15 februari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Beije, telefoon 67 54 34. De vergaderin gen van deze commissies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agenda en de daarbij beho rende stukken liggen vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectic Communicatie, Stadhuisstraat 2 en bij de secre taris van desbetreffende commis sie. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten horen. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreekrecht te wor den aangevraagd. De gemeenteraad van Middel burg vergadert maandag 21 fe bruari 2000 om 19.30 uur in de Raadzaal van hel Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Voor deze vergadering kan geen spreekrecht worden aange vraagd. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De molen en de bijbehorende ge bouwen stonden al geruime tijd te koop en dreigde gesloopt te wor den. De eigenaar van de molen heeft aan de gemeente gevraagd of zij de mo len wilde kopen. Van de bond Heemschut en de wijkvereniging Sint Laurens kwam ook het verzoek binnen om de molen te behouden. Omdat de molen een industrieel en archeologisch erfgoed is, heeft de gemeenteraad besloten de molen aan te kopen. Het eventueel slopen van de molen is hiermee definitief van de baan. De staal van onderhoud van de mo len is matig. Er zal een restauratic- plan opgesteld gaan worden. Het zal enige tijd in beslag nemen voor dit plan klaar is. De komende perio de zal de romp van de molen ge conserveerd worden. De onderwerpen die vanavond op de agenda staan zijn onder andere: - de ontwikkeling van de leefbaar heidsprojecten in Zuid; - de bouw van de unilocalie; - de mogelijke sloop van hel Zui derbaken; - het wijktafclbudgct van 1999 en voor het jaar 2000 (de wijkvereni ging Zuid heeft een voorstel om een wijkfeest te gaan organiseren!); - de stand van zaken m.b.l. de speelvoorzieningen in de wijk en - hel project Duurzaam Veilig Ver keer. De agenda ligt ter inzage bij de sec tie Communicatie (Stadhuisstraal 2) en het WOP Zuid (Rentmcesterlaan 245). De wijktafel is openbaar en voor iedereen vrij toegankelijk. In dien u zelf een onderwerp voor de wijktafel heeft, wordt u vriendelijk verzocht dit aan het begin van de bijeenkomst aan de voorzitter van de wijktafel kenbaar te maken. Meer informatie over de wijklafels en het wijkbeheer is verkrijgbaar bij de heer Hans Vergeer, coördina tor wijkbeheer, tel. (0118) 67 55 20 meer zand en soda, deze grondstof fen hebben een hogere verhitting nodig. Bij gebruikt glas als grond stof bespaar je dus ook nog eens op de energiekosten. Glas in Middelburg Begin jaren 80 kwamen voor het eerst de glasbakken in Middelburg. In het begin waren dat glasbakken waar alle kleuren glas in mocht. De prijs die de gemeente ontvangt voor wit glas is hoger als voor gekleurd glas, daarom wordt het glas vanaf 1992 gescheiden in wit glas en bont glas. Op een aantal strategische plaatsen in de stad staan de glasbakken zo danig opgesteld dat alle inwoners van Middelburg er optimaal gebruik van kunnen maken. Jaarlijks gooit iedere inwoner van Middelburg gemiddeld 22 kg glas in de glasbak. Op zich geen slecht resultaat, maar het kan beter. Stads reiniging heeft uitgerekend dat 79 van het glas dat jaarlijks wordt ge bruikt door de Middelburgers ook daadwerkelijk in de glasbak terecht komt. Volgens de doelstellingen van de overheid moet het mogelijk zijn om 25 kg glas per inwoner in de glas bak te krijgen, wat overeenkomt met 90 van de hoeveelheid ge bruikt glas. Met de komst van de grijze containers verwacht de ge meente dat er meer glas apart ge houden zal gaan worden. Glas onder de grond Zoals gezegd is het sluitstuk van 'Afval: anders en beter' het onder gronds plaatsen van de glasbakken. Hoewel de bovengrondse glasbak ken zeker hun nut bewijzen, zijn het toch wel grote obstakels die het straatbeeld vervuilen. De laatste ja ren zijn er daarom al veel gemeen ten toe overgegaan om de glasbak ken onder de grond te plaatsen. Dal brengt een aantal voordelen met zich mee: boven de grond staat alleen nog de inwerpopening, deze is een stuk kleiner en fraaier van vorm geving dan de bekende glasbak; de geluidsoverlast voor de om wonenden is aanzienlijk minder, omdat de container voor het glas zich onder de grond bevindt. De container is voorzien van een ge- luidsisolerende laag; op plaatsen waar de hoeveelheid ingezameld glas niet zo hoog is, wordt gebruik gemaakt van con tainers met twee compartimen ten; één voor wit en één voor bont glas. Hierdoor kan het aan tal containers dat de gemeente moet kopen beperkt blijven. Locaties voor ondergrondse glas containers in Middelburg Voor het ondergronds plaatsen van de glasbak is het een voorwaarde Deze camera staat in het verlengde van de Schroeweg en richt zich op het autoverkeer komende vanuit de richting Sloegebied of vanaf de A58 richting de stad. Inmiddels geldt op dit deel van de Schroeweg een snelheidsregiem van 70 km/h. duidelijk aangeduid met verkeersborden aan weerszijden van deze weg. Ook ter hoogte van het kruispunt Schroeweg/Torenweg geldt nog steeds hel snelheidsrc- giem van 70 km/h. Wanneer komt de camera in wer king? De roodlicht- en snelheidscamera "flitst" op het moment dat een auto mobilist hel "rode" licht negeert en wanneer hij/zij de snelheid van 70km/h overschrijdt. De camera komt ook in actie op het moment dat één van de bovengenoemde overtredingen afzonderlijk begaan wordt. Hiernaast kunt u een bekeu ring verwachten op het moment dat u met een hogere snelheid dan 70km/h door groen licht rijdt. ('Tc hard door groen kost ook poen"). Met ingang van 21 februari 2000 wordt bovengenoemde camera door de Regiopolitie Zeeland in gebruik genomen. Vanaf dit moment zal de camera bovengenoemde overtredin gen gaan registreren. Mensen voelen zich in Zeeland relatief veilig. Dit blijkt uit een lande lijk onderzoek naar de beleving van veiligheid. In Nederland voelt 30,9% van de bevolking zich wel eens onveilig. In Zeeland is dat slechts 23,8%. De gemeenten Vlissingen, Veere en Middelburg werken samen aan meer veiligheid op Walcheren. In het kader hiervan hebben de ge meenten een enquête gemaakt en onder een groot aantal personen op Walcheren verspreid. Walcheren veiliger, helpt u ook mee? Om betrouwbare uitspraken te doen over uw veiligheidsbeleving is me dewerking aan de enquête erg be langrijk!! De gemeente verzoekt dan ook de vragen zorgvuldig te be antwoorden en de enquête terug te zenden in de portvrije enveloppe. De enquête is anoniem; u hoeft uw naam of adres niet op te geven. De gemeente zal de gegevens zorgvul dig hanteren. Door het invullen van de enquête werkt u mee aan een veiliger Walcheren. Aan de hand van de verkregen in formatie zullen de gemeenten sa men met politie, brandweer, GGD en Openbaar Ministerie de proble men te lijf gaan. Afhankelijk van de problemen die uit het onderzoek naar voren komen, zullen ook maat schappelijke instellingen (zoals scholen, winkeliersverenigingen en horecaondernemers) bij de aanpak worden betrokken. Doe dus mee door de enquête in te vullen en terug te sturen naar de gemeente! dat er op die plaats niets in de grond zit als kabels voor de elektri citeit en de telefoon of leidingen van bijvoorbeeld water en gas. Stadsreiniging heeft alle huidige plaatsen van de glasbakken gecon troleerd op kabels en leidingen. Van de negentien locaties bleken er op drie plaatsen kabels en leidingen te bevinden. Voor deze drie locaties is een ande re plaats gezocht dicht in de buurt van de huidige plaats. Vanaf I maart worden de glasbakken onder gronds geplaatst. Inwerpzuil type Middelburg project. - Stichting de wijk de Griffioen laat opnieuw van zich horen. Hebben ze in het verleden tegen de maatschappelijke trend in het voor elkaar gekregen een open bare klok op te hangen, of een aantal zuilen te behangen met kunstwerkjes van kinderen uit de wijk, nu hebben ze het gewaagd een lampionnenoplocht te organi seren. Niet alleen, maar met de hulp van de basisscholen uit de wijk. Meer dan 400 mensen heb ben deelgenomen aan de tocht. Over het herstellen van oude tra dities gesproken! - Hel laatste genomineerde project is afkomstig uit Arnemuiden. Daar organiseert de korfbalve reniging TOP jaarlijks een aantal evenementen. Dat doen wel meer Eerdere winnaars van een spekcheques (Johan Sinke) Glas recyclen Per jaar wordt er in Nederland on geveer 400.000 ton glas ingeza meld. Dat gebeurt voornamelijk in de bekende glasbollen of glasbak ken. Sinds de zeventiger jaren zijn deze een vertrouwd fenomeen in het straatbeeld van Nederland (en daarbuiten). Glas is, in tegenstelling tot oud pa pier en karton, onbeperkt te herge bruiken. Het verliest niet aan kwali teit bij de bewerking. Bovendien is gebruikt glas een voordelige grond stof voor het maken van nieuw glas. Voor de productie van nieuw glas wordt gebruik gemaakt van onder spckcheque. Een cheque bedraagt minstens 250 gulden, maar het kan oplopen lol een bedrag van 3.000 gulden! Uitgenodigd Ook U bent van harte uitgenodigd om deze uitreiking bij te komen wonen. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en vindt plaats in de Trouwzaal. De zaal kan bereikt worden via de ingang aan de Markt. Na de officiële bekendmaking en het oordeel van de jury volgt het informele gedeelte waarin onder genot van hapje en drankje nog na gepraat zal worden over de uitrei king. Indien u meer wil weten over de uitreiking of hoe men genomineerd kan worden voor een spckcheque. dan kunt u contact opnemen met de coördinator wijkbeheer, de heer Hans Vergeer, tel. (0118) 67 55 20. Het plaatsen van een ondergrondse glascontainer Nominaties Voor deze uitreiking zijn vijf pro jecten genomineerd. In hel kort een overzicht: - Bewoners van het Hof van St. Jan. Zij voeren al jaren een strijd om een speclgelcgenheid te reali seren op hel plein. Voorwaar, geen makkelijke opgave in hel midden van een stadscentrum. Het spreekwoord de volhouder wint" is voor deze bewoners let terlijk van toepassing. - De Eerste Zeeuwse Rugbyvereni- ging "Oemoemenoc (hoe moeten we nu). De vereniging heeft een busjesproject gestart. Jonge kin deren die normaal gesproken niet mee kunnen doen met het sport en verenigingsleven worden op gehaald en thuisgebracht door de vereniging. Niet spectaculair, misschien, maar voor deze ver eniging en voor die kinderen wel! - Een volgend project is afkomstig uit Middelburg Zuid. Bewoners van de Kcurhove hebben vorig jaar onder elkaar een buurtcon- tactavond georganiseerd voor alle bewoners van de straat. Het re sultaat is dat daardoor meer en betere contacten zijn ontstaan. Niet alleen tussen buren, maar ook tussen verschillende cultu ren. Voor de gemeenschap in de ze buurt een uitermate waardevol verenigingen. Maar TOP onder scheidt zich nadrukkelijk door deze uitgebreide programma's niet aan te bieden aan haar eigen leden, maar aan de totale bevol king van de kern Arnemuiden. Zo organiseren ze een weck lang verschillende activiteiten voor kinderen en jongeren in de herfst en voor families gebeurt dat in juni. De genomineerden horen pas op de uitreiking wie het beste project heeft ingediend en die krijgt een Frank Viergever) De molen in Sint Laurens

de Faam | 2000 | | pagina 3