VAN DE Él INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVUSSINGEN VEE GEMEENTE MIDDELBURG ?y> MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 2 februari 2000 FAAM/VLISSINGER 17 INFORMATIE OVERHEID INSPRAAKPROCEDURE HERINRICHTING STATIONSSTRAAT Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de gemeente Mid delburg voornemens is de Stations straat her in te richten. Hiertoe is een herinrichtingsplan opgesteld dat de volgende punten omvat Rooien van de huidige Lindebo men. Opnemen van de huidige ele mentenverharding in rijweg en voetpaden. In de rijweg aanbrengen van een wegfundering van zand met daarop gewalst meng- granulaat, met daar weer op een asfaltconstructie. Aanbrengen van een elemen tenverharding in de trottoirs be staande uit klinkers waalfor maat. Planten van nieuwe bomen ter vervanging van de gerooide bo men. Huidige parkeerplaatsen komen te vervallen. Op twee locaties wordt laden en lossen mogelijk gemaakt Inspraak Het plan ligt van 3 februari tot en met I maart 2000 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21. Gedurende deze periode kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechts personen hun zienswijze kenbaar maken. Schriftelijke reacties kun nen worden gericht aan: Gemeen te Middelburg, dienst Stadsontwik keling, afdeling Nieuwe Werken en Verkeer, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. U kunt hierbij ge bruikmaken van speciale in spraakformulieren die bij deze dienst verkrijgbaar zijn. Contactpersoon is de heer J.J. van 't Hof, telefoonnummer 675257. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van een bedrijfswo ning op het perceel Koudekerk- seweg I35; het uitbreiden van een woning op het perceel Seisweg 114; het verbouwen van een woning op het perceel Brakstraat 45; het bouwen van een bedrijfs- loods op een perceel aan de Vol ta weg; het uitbreiden van de werk plaats op het perceel Hercules- weg 55; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Jan van Hoof- kwartier 78; het bouwen van een studeerka mer/serre op het perceel Sche penenlaan 218; het bouwen van een tuinkamer op het perceel Oud Arnemuids- voetpad 30; het verbouwen van de woning op het perceel Brandenburglaan het plaatsen van ondergrondse glascontainers op percelen aan de Bodenplaats, Kalverstraat, Kousteensedijk, Maisbaai, Dam, Molenwater/Zuidsingel, Oude Rijksweg en de Zacharias Jan- senstraat het bouwen van een kantoor en loods op een perceel aan de Ampereweg; het bouwen van een garage op het perceel Laan der Comman do's 25; het uitbreiden van de woning op het perceel Boudaenlaan 4; het uitbreiden van de woning op het perceel Klaverakker 44 te Arnemuiden; het wijzigen van de voorgevel/entree van het pand op het perceel Langevieleweg 79-83; het verbouwen van de carport op het perceel Jan van Hoof- kwartier 70; het plaatsen van een tuinberging op het perceel H. Schafistraat 26; het uitbreiden van de berging op het perceel Koninginnelaan 45. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 17 tlm 21 januari 2000 zijn de volgende bouw en/of sloop- vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het bouwen van twee tuinpla- teau's op het perceel Van Se- roosketkelaan 16; het aanbouwen van een keuken op het perceel Veersegat 29 te Arnemuiden; het plaatsen van een kweekkas op een perceel van het volks tuincomplex aan het Baayenom- pad; het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg I47; het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het res taureren en verbouwen van een pakhuis op het perceel Oost kerkplein 22; het bouwen van een duivenhok op het perceel Zandkreekstraat 2; het uitbreiden van de woning op het perceel Kruitmolenlaan 19; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Schweitzerstraat IS; het verwijderen van asbesthou dend materiaal op het perceel Brakstraat 45; het verwijderen van een asbest standleiding op het perceel Rou- aansekaai 81; het bouwen van een loods op het perceel Voltaweg 12. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AM Middelburg. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 januari 2000 heeft verklaard dat wordt voorbe reid een herziening van de be stemmingsplannen: Het Poldertje (Prins Clausstraat Prinsenhove (Spinhuisweg 11 7); Beschermd Stadsgezicht (Seis- singel 4A); Griffioen II (Elzenlaan 4); *Veersepoort (Nieuwenhovense- weg 20C); Klarenbeek UB (Laan der Com mando's 25); Toorenvliedt (Koudekerkseweg I35); Buitengebied (Zaagmolenpolder 3 te Nieuw- en Sint Joosland). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 4 februari 2000 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissings estraat 21. De besluiten treden in werking op 4 februari 2000. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedures De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeen stemming zijn met de voorschrif ten van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Het gaat om: het plaatsen van ondergrondse glascontainers op percelen aan de Bodenplaats, Kalverstraat, Kousteensedijk, Maisbaai, Dam, Molenwater/Zuidsingel, Oude Rijksweg en de Zacharias Jan- senstraat; het bouwen van een bedrijfswo ning op het perceel Koudekerk seweg I35; het aanbouwen van een keuken en bijkeuken op het perceel Prins Clausstraat 7 te Arnemuiden; het bouwen van een garage op het perceel Spinhuisweg 11 7; het bouwen van een woning op het perceel Nieuwenhovense- weg 20 C; het bouwen van een asielzoe kerscentrum op het perceel Koudekerkseweg/Stromenweg; het bouwen van een garage op het perceel Laan der Comman do's 25; het bouwen van een tuinberging op het perceel Seissingel 4A. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatie tekeningen m.i.v. 4 februari 2000 twee weken (tot en met 17 febru ari 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl VOORBEREIDINGS BESLUITEN Wij maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 januari 2000 heeft verklaard dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de gebieden Paauwenburg en Bui tenhaven. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden staan aangegeven waarvoor het besluit geldt, liggen, met ingang van 3 februari 2000 tijdens kantooruren, voor iedereen ter inzage in het stadhuis, sector Stadsontwikkeling (2e verdieping, bij de receptie). De besluiten treden in werking op 3 februari 2000. ONTWERP-BESTEMMINGS- PLAN SCHELDESTRAAT, 2 e wijziging Wij maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en afd. 3.4 van de Alge mene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 3 februari 2000 voor een ieder gedurende vier weken (tlm I maart 2000) op het stad huis, sector Stadsontwikkeling (2e verdieping) ter inzage ligt het ont werp van de 2e wijziging van het bestemmingsplan Scheldestraat met bijbehorende toelichting. Deze wijziging voorziet in de be stemming van het pand Bouwen Ewoutstraat 2 712 7A tot openbare en bijzondere doeleinden ten be hoeve van de uitbreiding van de in het pand Bouwen Ewoutstraat 29 gevestigde moskee. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun be denkingen schriftelijk kenbaar ma ken bij ons college. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: Het verbouwen van het pand Delifrance Croissanterie Wol straat 106; Het uitbreiden van een vakantie woning Galgewei 4; Het verbouwen van een woning Suze Groeneweglaan 76; Het bouwen van een serre en een dakkapel Vrijdomweg 62; Het bouwen van een garage As- sumburg 43; Het bouwen van een dubbele garage Gerbrandystraat 102- 104; Het bouwen van een garage Gerbrandystraat 62; Het bouwen van een dakkapel Reggestraat 48; Het uitbreiden van een woning Donker Curtiusstraat 22. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aanvra gen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTEL LINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende ge bied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: Bouwaanvragen voor (art. 19 WROI50 lid 5 WW of voorschrif ten bestemmingsplan): Het bouwen van een woning aan de Burgemeester van Woelde- renlaan 92 Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 3 februari 2000 twee weken (dus tlm 17 februari 2000) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en wonen (receptie/tweede verdie ping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar be denkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: Het bouwen van een atelier met verblijfsruimte Kalkhokstraat 2; Het bouwen van een erker aan de zijgevel van het pand Paau- wenburgweg 127. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERING VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 10 februari 2000 Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij Bouw en woningtoezicht ingediend zijn. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, 2 februari 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 OPENINGSTIJDEN Sinds 3 januari 2000 kunt u te recht in het nieuwe gemeentehuis, Traverse I te Domburg, gedu rende de nieuwe openingstij den (dagelijks van 9.00 uur tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur.) Het nieuwe postadres is: Postbus 1000, 4357 ZV Domburg Het algemene telefoonnummer blijft 0118-555444; het faxnum mer is 0118-555433. De afval-informatielijn: 0800- 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: 0118-555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten'van de gemeente Veere is in het nieuwe gemeentehuis een Centrale publieksbalie inge richt. De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de volgende zaken: Cluster Zorg telefoon 0118- 555445; onderwijs, subsidies, uit keringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicapten. Cluster Publiekszaken tele foon 0118-555446; reisdocumen ten/rijbewijzen uittreksels ver klaringen, bevolkingsadministratie, burgerlijke stand, belastingen, alge mene zaken. Cluster Grondgebied telefoon 0118-555447; bouwzaken, be stemmingsplannen, grondverkoop, milieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis te Domburg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Alg. Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissementsrecht bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Info: 0118-555444. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het geheel ver nieuwen van een basisschool (Va- leriusschool) Wijngaardstraat 8 te Veere. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor dit bestemmings plan een herziening wordt voorbe reid. Het bouwplan is in overeen stemming met deze herziening. Wij zijn van plan, door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet, de ver gunning te verlenen nadat van Ge deputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. Het bouwplan ligt met ingang van 3 tlm 16 februari 2000 voor ie dereen ter inzage op het gemeen tehuis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: het uitbreiden van een woning Nieuwstraat 24 te Vrouwenpolder; het bouwen van een schuur Sneeuwgors 5 te Zoutelande. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om, met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid, vrijstelling te verle nen. De bouw- en situatietekenin gen liggen van 3 februari tlm I maart 2000 voor iedereen ter in zage op het gemeentehuis te Domburg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGENI MELDINGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke het uitbreiden van een woning Prinsepark 15; Meliskerke het bouwen van een berging Beukelmanstraat 9; Veere het gedeeltelijk slopen en ver bouwen van twee bergingen Valeri- usstraat 31 en 33; het bouwen van een kap op de garage Moucheronhof 2; het slopen van asbesthoudend materiaal Kaai 103; Westkapelle het samenvoegen van twee wo ningen d'Arke 16 en 18; Zoutelande het verbouwen van een verkoop ruimte Duinweg 48b Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Koudekerke het uitbreiden van een berging Biggekerksestraat 21 (24/1); Meliskerke het uitbreiden van een garage Boogerdswegeling 7 (2411); het uitbreiden van een woning Beukelmanstraat 4 (24/1 het geheel vernieuwen en veran deren van een consumptiekraam Duinweg 115 (24/1 Westkapelle het plaatsen van een tuinhuisje Joossesweg 47 (24/1 het bouwen van een overkap ping en het plaatsen van vier zee containers Oude Zandweg 24 (2411); het plaatsen van een dakkapel Huijgensstraat 10 (24/1) Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. MILIEU TER INZAGE Aanvraag en ontwerp beschikking De Zompe 4 te Serooskerke (stalling vrachtwagens) Wij maken bekend dat de aan vraag om een milieuvergunning en de ontwerp-beschikking tot ver gunningverlening voor de oprich ting van een inrichting aan De Zompe 4 te Serooskerke (kada straal bekend gemeente Veere, kern Serooskerke, sectie G, num mer 1424), die is ingediend door Koeman en Zn, van 4 februari tlm 3 maart 2000 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeente huis te Domburg. Tot en met 3 maart 2000 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp- be schikking schriftelijk door iedereen bij het college worden ingediend. Wanneer u niet wilt dat uw per soonlijke gegevens bekend worden gemaakt, dient u dit tegelijk met het indienen van uw bedenkingen kenbaar te maken. Op verzoek kan t/m 3 maart 2000 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en overige aan wezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- be schikking kunnen beroep instellen' bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Domburg, 2 februari 2000 Burgemeester en Wethouders van Veere huis-aan-huis kranten thuis in je buurt

de Faam | 2000 | | pagina 17