I N E C I T V CHUTTERSHOF EEST South Park op 't witte doek Moviezone: Citizen Kane Anna and the Kin J AÜ6ffi2itiGVG Zeewwm Avond Kruinineen Len Rawle od Comoton orgel Willy Skipper in De Piek dé uitgaanskrant ANNA AND THE KING 12 jr SOUTH PARK 16 jr AMERICAN BEAUTY 16jr DOUBLE JEOPARDY 12 jr LAKE PLACID 16jr THE SIXTH SENSE 16jr KRUIMELTJE AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL TARZAN AL LIAISON PORNOGRAPHIQUE ANDRE HAZES AL CITIZEN KANE IN EEN VREEMD LAND AIMEE JAGUAR OF FREAKS AND MEN BRUTT8, SPORCHI E CATTIVI BESHKEMPIR MY NAME IS JOE F I L M W E E K t F I L M W E E K F I L M W E E K première Donderdag 3 februari t/m woensdag 9 februari première MIDDELBURG GOES Van de totaal immorele televisieserie South Park bestaat sinds kort ook een film. De hilarische film 'Bigger, longer Uncut' draait vanaf deze week in Cine City in Vlissingen. Net als de serie gaat de film over de vier kids Stan, Kyle, Kenny en Cartman uit het typisch Amerikaanse provinciestadje South Park. Wie kan de samenleving de schuld geven als de Amerikaanse jeugd degradeert tot een vloekende massa? Waarom niet Canada? Nog Citizen Kane is het klassieke meesterwerk van en met Orson Welles. De film wordt vrijdag om 16.15 uur vertoont in Cine City in Vlissingen in het kader van Moviezon. Onder de noemer Moviezone worden speciaal voor middelbare scholieren met het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV) films ver toond. één keer de Panters Trio Bier in De Pompe Koffieconcert in Muziekschool Kindervoorstelling 't Beest Harries met Hygiëne ody Foster en Chow Yun Fat spelen de hoofdrollen in het romantische drama An na and the King. De film is geregisseerd door Andy Tennant en gaat deze week in pre mière bij Cine City. Balans brengt bijbelverhaal Het Schouwse popkoor Blaaat en de Bevelandse folkband Fireman Cook tre den zaterdag 5 februari op in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Daar houdt de Werkgroep Cultu rele Evenementen Reimerswaal dan alweer voor de tiende keer een Zeeuwse Avond. De Stichting Jeugdkomedie Amsterdam speelt zater dag 5 februari de musical Boevenpak in de Stadsschouw burg in Middelburg. De nieuwe musical zit vol spanning en sen satie en is bedoeld voor kinde ren vanaf zes jaar. De voorstel ling begint om 15 uur. Organist en entertainer Len Rawle speelt vrijdag 4 fe bruari om 20 uur op het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Zaterdag 5 februari treedt Willy Skipper op in De Piek in Vlissingen. Het concert begint om 22 uur. Woensdag 2 februari 2000 FAAM/VLISSINGER 13 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75'cpm) www.cinecity.nl Dagelijks *19.00 21.45 uur romantisch drama met Jody Foster en Chow Yun Fat Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur hilarische film naar de gelijknamige televisieserie Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur huisvader op zoek naar ultieme vrijheid Dagelijks 9 13.45 16.15 19.00 21.45 uur van moord verdachte vrouw probeert alsnog haar echtgenoot te ver moorden Dagelijks 0 21.45 uur spannende film met Bridget Fonda, Bill Pullman en Oliver Platt Dagelijks 13.45 0 16.15 19.00 21.45 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kinderpsy choloog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 uur Dagelijks 0 21.45 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 9 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungle man Tarzan Woensdag 19.00 uur advertentie leidt tot meer dan sex alleen Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 9 16.15 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappenzanger Vrijdag 0 16.15 uur Moviezone S Donderdag en zondag 20.00 uur film van Kim Landstra en is deels opgenomen in Middelburg en omge ving Donderdag 0 21.30 uur Vrijdag 0 22.00 uur Zaterdag 0 19.30 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 9 20.30 uur ontroerende film over een onmogelijke liefde tussen een vrouw van een Duitse soldaat en een Jodin Vrijdag 0 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 0 21.00 uur Dinsdag 0 20.30 uur magistrale film van Russische grootmeester Balabanov Maandag 9 20.30 uur ongewoon humoristisch en sociaal bewogen portret van een zigeuner clan Donderdag en vrijdag 20.30 uur de reis van de jonge Beshkempir wordt beeldend vertelt in mooie zwart-wit fotografie Dinsdag en woensdag 9 20.30 uur film van Ken Loach over het leven in Glasgow, een stad met veel socia le misstanden en weinig toekomstmogelijkheden De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 18 van dit blad. In South Park is een enorm heftige film uitgekomen en natuur lijk willen Amerika's meest favoriete kinderen Cartman, Kyle, Stan en Kenny deze zien. Tijdens de film, die uitsluitend voor mensen van boven de achttien jaar bedoeld is, leren de jon gens alleen maar schunnige scheldwoorden die ze later gebrui ken tegen de bewoners uit het stadje South Park. Dit gevloek leidt tot ergernis van alle moeders, die de acteurs uit de film beschuldigen voor het aanleren van schelden aan kinderen. Maar deze acteurs zijn Canadees, wat weer leidt tot een ruzie tussen de Canadezen en Amerikanen van nationaal belang: Amerika verklaart Canada de oorlog! Maar wat deze aardbewoners niet weten is dat in de hel Satan en Sadam Hussein een groot plan aan het beramen zijn om de South Park: Bigger, Longer Uncut. foto Warner Bros aarde te veroveren. Want zodra het bloed van de twee Canade se acteurs gaat vloeien zal Satan herrijzen. Het is aan Cartman, Kyle, Stan en Kenny om de aarde te redden. De steenrijke Charles Foster Kane sterft in zijn extravagante kasteel. Een journalist krijgt de opdracht uit te zoeken wat Kane bedoelde met zijn laatste woord: Rosebud. Via mensen die hem hebben meegemaakt en flashbacks wordt het leven van Kane ontrafeld. Van zijn jeugd en zijn opkomst als krantenmagnaat tot zijn eenza me afzondering van de wereld. In bijna elk lijstje van beste films ooit komt Citizen Kane voor. Het was de eerste film van Orson Wel les, toen bekend van radio en theater, en hij kon hem niet meer overtreffen. De film geeft veel invloed gehad op latere films, vooral wat betreft vertelstructuur en camerawerk. Citizen Kane was zijn tijd dan ook ver vooruit en oogt nog steeds niet verouderd. De Vliegende Panters komen woensdag 9 februari nog één keer naar de Stadsschouwburg in Middelburg met een reprise van hun programma Hype. Er is nog een beperkt aantal kaarten be schikbaar die woensdag 9 februari vanaf 11 uur telefonisch ge reserveerd kunnen worden op nummer 0118-659659. Trio Bier treedt zondag 6 februari op in café De Pompe in Goes. Het trio begon op straat en leefde van de opbrengsten in de pet. Vooral in het Nederlandstalig levenslied toont het drietal zich expert. Aanvang 17 uur. Het tweede koffieconcert in de Zeeuwse Muziekschool in Goes staat zondag 6 februari op het programma. Het klassiek gitaar duo Art Scénique, bestaande uit Bruno Nelissen en Freek Grootenboer, brengt een programma zonder pauze met com posities van F. Sor, L. Brouwer, I. Albéniz en A. Barrios-Man- goré. Het concert begint om 12 uur. In 't Beest in Goes wordt woensdag 9 februari de kindervoor stelling Het Mysterie van de Zuidpool opgevoerd. De spannen de en ontroerende show is één geheel van filmbeelden, theater en muziek. Het verhaal gaat over Jopie, de zes jaar oude zoon van een scheepstimmerman. Hij vertrekt in het geheim met zeilschip De Hollandia en overleeft als enige de barre tocht naar de Zuidpool. Aanvang 15 uur. Het mistroostige duo Kas en Wolf, beter bekend als de Harries, maakt al jaren voorstellingen over hun gebrek aan motivatie en hun onvermogen om er op toneel wat van te maken. Donder dag 10 februari treedt het stel op in 't Beest in Goes. De activi teiten van de heren bestaan uit treurig gedoe met een Chinees hoedje en een onwaarschijnlijk flauwe slapsticksessie met een pluchen kamelenpak. Aanvang 20.30 uur. Anna Leonowens (Jodie Foster) instrueert koning Monguts achtenvijftig kinderen. foto Anrew Cooper Tegen de achtergrond van de exotische pracht en praal van de het negentiende eeuwse Siam, vertelt de film het waargebeur de verhaal van de geëmancipeerde Engelse weduwe Anna Leo nowens. Zij werd in 1860 de gouvernante van de kinderen van de koning van Siam, het huidige Thailand. Anna and the King is gebaseerd op de originele dagboeken van Anna Leonowens, waarin deze vrouw openhartig schreef over haar grote liefde voor de onbereikbare koning Mongut, de ko ning van Siam en over de hartstochtelijke, maar heimelijke wij ze waarop de koning de liefde beantwoordde. Theatergroep Balans. foto Margee Schroevers Theatergroep Balans uit Kloetinge speelt zaterdag 19 februari de voorstelling Vooroordelen in de Bethelkerk in Goes. De theatergroep, die verbonden is aan de Vrije Evangelische Ge meente in Goes, laat een eigentijdse versie van het aloude bij belverhaal over de blinde Bartimeüs zien. Deze wordt het slachtoffer van vooroordelen die zijn omgeving over hem heeft. De voorstelling is geschikt voor toeschouwers vanaf tien jaar en begint om 20 uur. Omdat de traditionele artiesten voor de Zeeuwse Avond - Engel Reinhoudt, Piet Brakman, Anja Kopmels, Ons Boeregoed - allemaal al één of meerdere keren in Krui ningen optraden, koos de organisatie dit keer voor een alternatief programma. Het popkoor Blaaat en Fireman Cook zingen niet in het Zeeuwse dialect, maar de artiesten komen wel allemaal uit Zeeland. Popkoor Blaaat is een super enthousiaste dynamische groep jongeren uit Zierikzee en omgeving. Josie Kneepkens richtte het pop koor op met haar zus Frouke en vriendin Li- na Nederhof. Blaaat telt vijfendertig jonge zangers en heeft een eigen vijfkoppige be geleidingsband. Met een aantal zeer succesvolle optredens in 1998 en 1999 (waarin de band onder meer als voorprogramma van Bl0f en als hoofdact van Kunstbende en Beachpop geboekt stond) laat de groep zien dat Zeeland menig talent telt. Het popkoor brengt een breed scala aan popmuziek: van ballads tot pop en rock. Zowel eigen nummers als gecoverd werk wordt ten gehore gebracht. In decem ber vorig jaar bracht Blaaat de eerste cd uit: Alive. Fireman Cook is een folkrockband die in ho- Het is zomervakantie en Puck gaat logeren bij haar tante. Maar als ze aankomt, kan ze tante nergens vinden. Moederziel alleen dwaalt Puck door het grote huis. Dan ver schijnen er allerlei merkwaardige figuren: een geheimzinnige butler, een aanstellerige filmster en twee rare Schotse mannen die beweren dat ze ooms zijn van Puck. Puck komt erachter dat de butler, de filmster en de Schotten stiekem op zoek zijn naar een schat. En dan pas ontdekt Puck haar tante: tante zit vastgebonden in de kelder. Fireman Cook: eigenzinnige meerstemmige folkrock uit Zeeland. foto Anda van Riet ge mate gebruik maakt van het eigen, meer stemmig talent. Aagje Feldbrugge (viool, mandoline, mandola en zang), Alex van Hootegem (gitaar en zang), Peter Wessel (gi taar), Anneke van Hootegem (zang), Karin de Koek (zang), Marlon Jordans (bas en zang) en Rob van Akkeren (drums) spelen allen een belangrijke rol in de band. Dit in tegenstelling tot de meeste formaties, die rond één zanger zijn opgebouwd. Karin, An neke en Lex doen afwisselend lead-vocals en backing-vocals. Marlon en Aagje zetten hier hun prachtige stemmen onder. Een ei genzinnig repertoire, een mix van rock, folk, blues en een vleugje jazz, maakt de ingre diënten voor een spetterende avond com pleet. In de zaal van Ons Dorpshuis is rekening ge houden met het swingend karakter van de avond. Zo is er geen theater-opstelling maar zijn er gezellige zitjes en sta-tafels. Boven dien is er ruimte om te dansen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Yerseke, in het gemeentehuis in Kruiningen en aan de zaal. Aanvang 20 uur. Len Rawle is een veelgevraagd organist die door zijn gevarieerde orgelspel zijn publiek weet te boeien. Hij startte zijn studie aan het London College of Music, waar hij klas siek orgel en piano studeerde. Van huis uit is de familie Rawle nauw bij het theateror gel betrokken, zodat het geen wonder is dat Rawle zich na zijn studie heeft toegelegd op het spelen op juist dit orgel. Hij heeft zich voornamelijk gespecialiseerd in de Ameri kaanse stijl vari spelen, hierbij komen de virtuositeit van de organist en de mogelijk heden van het orgel goed tot uiting. Vrijdag 4 februari is er een alternative swing-party in het Vlissingse podiumcafé met dj's Wes, Hippy en een suprise-guest. Willy Skipper is de nieuwe band van Olof Sinke van The Per. The Per staat even in de koelkast, dus is er tijd voor andere dingen. Naast Sinke bestaat Willy Skipper uit Rene Verschiere en Laurent Kemeling. De forma tie bestaat sinds februari 1999 en speelt voornamelijk eigen materiaal op de grens van de funk en rock. Willy Skipper is beïn vloed door bands als Live, Red Hot Chili Peppers en The Pilgrims. Tot nu toe heeft de band slechts twee keer in Zeeland ge speeld: tijdens de voorronde en de finale van de Zeeuwse Unplugged competitie. En direct goed voor een tweede plaats. Daarna hebben ze voornamelijk buiten de provincie gespeeld, in onder meer Amsterdam, Bre da, Tilburg en Gent. In december nam de band Speedtrap op, een demo-cd voor pro motionele doeleinden.

de Faam | 2000 | | pagina 13