Nieuwste bruids- en voorjaarsmode bij Intratuin Weekje Smart voor Walky Schoenmode La Vaca geeft prijs weg KPN Businesscenter Goes in de prijzen Twee certificaten voor Vogel Verhuizingen Country FM ook in Zeeland Lekker lijnen met koriander Groen-vakanties bij VW Vissers op reis Nieuwe kentekenplaat Computerbeurs in Zeelandhallen Kaaps viooltje: kleur in het interieur Zo'n twintig bedrijven presenteren zich don derdag 3 februari tot en met zaterdag 5 fe bruari op de bruids- en voorjaarsmodebeurs van Intratuin in Koudekerke. Op de beurs zijn de laatste trends op het gebied van bruidsmo de te zien en wordt de eerste voorjaarsmode van deze eeuw getoond. „Sommige zaken gaan speciaal naar Parijs om de nieuwste voor jaarsmode op tijd in huis te hebben", vertelt or ganisator Kees Outermans. Bï] La Vaca in de Herenstraat in Middelburg is vorige week de hoofdprijs van de kerstkaar tenwedstrijd uitgereikt. „De kerstkaartenwed strijd is zo'n beetje een traditie van ons aan het worden", vertelt Rijk-Jan Koppejan van La Vaca. De hoofdprijs, een tegoedbon ter waarde van tweehonderdvijftig gulden, is gewonnen door Nel Griep uit Middelburg. Aan de Middelburgse Sint Janstraat zit al weer bijna een jaar de kledingzaak Boar ders. Anna-Maria Nooy runt de zaak samen met haar vriend Jaap Brust. Neel en Wilma van Belzen van Walky Schoenmode uit Arnemuiden hadden vori ge week het genoegen een weekje in een Smart-auto te mogen rijden. De ondernemers hadden de Smart een week gewonnen in een wedstrijd van Salamander Shoes. Modeshows Jet Goese Business Center van KPN Telecom Bis onlangs door de eigen organisatie uitge roepen tot beste business center (BC) van Ne derland. Wim Wegman, manager van het BC Goes dat niet alleen de regio maar heel Zee land bedient, is trots op de titel. Papier hygiënischer dan vaatdoekjes Woensdag 2 februari 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Het Middelburgse verhuisbedrijf Vogel slaagde onlangs in één klap voor twee begeerde certificaten. Het bedrijf haalde niet al leen de ISO-9002 certificering voor een goede bedrijfsorganisa tie binnen maar wist ook de VCA certificering voor doelgericht veilig werken te behalen. Aan de certificering is ruim een jaar hard gewerkt. Juist omdat Vogel Verhuizingen zoveel verschil lende verhuis- en opslagactiviteiten uitvoert is een certificering voor de hoogste kwaliteit (ISO-9002) een hele klus. Vogel Ver huizingen doet naast de bekende particuliere verhuizingen ook projectverhuizingen, bedrijfsverhuizingen, meubelopslag, de verhuiswinkel en sinds kort ook archiefopslag via het bedrijf ABC Zeeland (Archief Beheer Centrale Zeeland). Het country radiostation Country FM wordt sinds kort ook door Zekatel doorgegeven op FM 97.6 in stereo. Het totaal aantal huishoudens dat Country FM nu kan ontvangen is daarmee uit gebreid tot ruim vier miljoen. Country FM springt in op de ex plosieve groei van de country muziek, het country line dansen en de country lifestyle en heeft met haar unieke muziekformaat op korte termijn al een plaats weten te veroveren onder de vele muziekliefhebbers. Lijnen en lekker eten gaan heel goed samen. Een van de trucs om slankere maaltijden veel smaak te geven, is het gebruik van kruiden. Koriander heeft een uitgesproken aroma. Een beetje van dit kruid geeft een stukje vis, gekookte rijst, aardappelpuree en een tomaten- of groentesaus net het verrassende accent dat lijnen makkelijk maakt. Koriander heeft een fijne groene-krui- densmaak. Opvallend is het verkoelende effect dat koriander heel geschikt maakt om met pikante specerijen te combineren. Door de koriander wordt de hete smaak van de andere ingre diënten als het ware een beetje geblust. Koriander kan zowel aan koude als warme gerechten worden toegevoegd. De smaak van koriander wordt snel minder, zeker als het kruid van tevo ren wordt verwarmd. Schep de fijngehakte blaadjes daarom vlak voor het serveren door het warme gerecht. Sinds kort is bij alle VVV-kantoren in Nederland de gids 'Groene Vakanties 2000' verkrijgbaar. In deze gids staan zo'n negentig arrangementen in landelijke gebieden in Nederland, onderver deeld per provincie. Er wordt altijd gebruik gemaakt van klein schalige accommodaties, zoals boerderijen of pensionnetjes. Het VVV speelt met de uitgave van de gids in op het steeds 'groener' denken van de vakantieganger. Het Rotterdamse Ahoy is van 22 tot en met 26 maart het decor voor de Visma 2000: de grootste vakbeurs voor hengelsportlief hebbers. De 32e Nationale Hengelsportbeurs toont aan het be gin van het nieuwe visseizoen de nieuwste snufjes en laatste wetenswaardigheden van Neerlands meest populaire hobby. De internet site www.rtb.nl/visma2000 biedt nu al een voor proefje. Thema van de Visma 2000 is 'vissers op reis'. In februari wordt een nieuw kentekenbewijs geïntroduceerd. De Rijksdienst voor het Wegverkeer start 1 februari met de ge controleerde afgifte van nieuwe kentekenplaten. Nieuwe auto's krijgen direct bij aflevering de nieuwe gele platen, die zijn voor zien van het blauwe Nederlandse Eurovignet. Auto's die nu nog rondrijden met de oude kentekenplaat worden van een nieuwe voorzien tijdens de jaarlijkse APK-keuring. De nieuwe kenteken plaat zou een stuk minder fraudegevoelig zijn dan de tot nu toe gebruikte exemplaren. In de Zeelandhallen in Goes wordt zaterdag 5 februari een PC Discount gehouden. Op deze computerbeurs wordt veel hard en software tegen bodemprijzen aangeboden. Pc's, computer onderdelen, monitoren, printers, cd-roms, cd-writers, software op floppy en cd-rom, electronica, boeken, tijdschriften, videoga mes, spelletjes en tal van tweedehands artikelen worden op de beurs te koop aangeboden. Bezoekers van de beurs maken bo vendien kans op een Pentium-computer ter waarde van vijfen twintighonderd gulden. Het prijzenfestival wordt om 11.30, 13.30 en 15.30 uur gehouden. Deelnemers kunnen schitterende prijzen in de wacht slepen. De daghoofdprijs is een multimedia- verrassingspakket. Op de beurs zijn bedrijven en computerver enigingen aanwezig. Er worden demonstraties gegeven voor het gebruik van internet en een aantal bekende computerpro gramma's. Voorts zijn er deskundigen van de helpdesk aanwe zig om vragen van bezoekers over hard- en software te beant woorden. Daarnaast is er een speciaal testteam dat desgewenst kleine repataties voor bezoekers kan uitvoeren. De PC Discount wordt zaterdag van 10 tot 16 uur gehouden. Het Kaaps viooltje (Saintpaulia) is sinds jaar en dag een bekende in het Nederlandse interieur. In het hedendaagse interieur wordt de vrolijke bloeier echter heel anders toegepast dan destijds in de huiskamer van oma. Het is de keuze van pot-plantencombina- tie die, desgewenst, voor een eigentijdse uitstraling kan zorgen. Omdat het Kaaps viooltje weinig plaats inneemt, kan hij in elke ruimte van groot tot klein een belangrijk, fleurig accent vormen. De kleine enkelvoudige of dubbele bloemetjes verschijnen in een dikke toef. De bloemtinten zijn blauw, roze, paars en wit en met een gekleurd randje. Het Kaaps viooltje voelt zich in elke omgeving thuis. In een traditionele bloempot is het een blikvan ger in een klassiek interieur. In hoge, strak vormgegeven vazen geeft de plant een extra dimensie aan een trendy woonkamer. De mini uitvoering van het Kaaps viooltje met kleinere blaadjes en kleinere bloemtjes kan een grote en kleine ruimte opvrolijken. Dit mini plantje kan ook veel effect sorteren als er een aantal van drie of meer in dezelfde soort bloempot dicht naast elkaar staat. J Carta Hubregtse van La Vaca overhandigd de cheque aan win- fr'/'ri] III I I nares Nel Griep uit Middelburg. foto Jaap Wolterbeek D^JClI U'S! IS J%ti* I U I 15 V dll CCl W Cl I De bruids- en voorjaarsmode- beurs wordt dit jaar voor de derde keer gehouden bij Intra tuin in Koudekerke. Voor de organisatie van het evene ment is Intratuin net als ande re jaren in zee gegaan met Kees Outermans van Fiësta Showbureau. Tijdens de beurs wordt Intra tuin ingericht met stands waar de deelnemende bedrijven hun waren uitstallen. „En ver kocht wordt er ook", vertelt Outermans. „Veel zaken ver kopen ook op de beurs". De zaken die op de beurs verte genwoordigd zijn hebben alle maal iets met voorjaars- of bruidsmode te maken. „Niet alleen trouwjurken bijvoor beeld maar ook een fotograaf voor de bruidsreportages en een verhuurder van exclusie ve auto's", verduidelijkt Outer mans. De bedrijven die op de bruids- en voorjaarsmode- beurs staan zijn Foto Verschu ren, Oriflame Kosmetiek, Drukwerk van Keulen, M. Pop- pe Bruidstaarten, Stalhouderij Hennie Vink, Intratuin Bruids boeketten, Cue Action party centrum, Scarabee Exclusieve sieraden, Carducci lederwa ren, Zoey schoenmode, Party restaurant Huys ter Schelde, Classic Car Service Oldtimer- verhuur, autobedrijf De Jon ge, Ninetta Edel hand- en nagelverzorging, bruidshuis Fiësta Exclusief, Splendid, Steketee Damesmode, Dian's Kindermode, Focus Optiek en Kapsalon Willeke, termans broer Ruud Outer mans van bruidshuis Fiësta Exclusief in Middelburg geeft uitsluitsel. „Ivoor is nog steeds in. Verder mag alles, van klassiek tot jurken in de stijl van Cissy en sluik vallen de jurken zonder petticoat". Ruud Outermans heeft ook een nieuwtje: bruidsjurken in country and western stijl. „Country and western is so wieso erg in op het moment", vertelt Ruud Outermans. „We hebben de bruidsjurken ei genlijk via het internet ont dekt en hebben er een aantal hangen. Het zijn vlotte jurken met franjes zoals bij country and western gebruikelijk is. Natuurlijk hebben we ook de bijpassende hoeden. Het is echt weer eens iets heel an ders". Omschrijving verticaal: 1 eerder; 2 kippenloop; 3 persoonlijk voornaamwoord; 4 klein kind; 5 grappenmaker; 6 foedraal; 7 plezier; 8 zoogdier; 9 voor zetsel; 10 boom; 11 kompleet snoer van een hengel; 12 gebouw in Moskou; 18 por; 20 jaargetij; 21 bedrag; 24 hoendereigen schap; 26 aanbieding; 28 vogel; 30 orders geven; 31 prentkunst; 32 gesloten; 34 Egyptische titel; 36 muzieknoot; 37 hoenderpro duct; 39 Griekse letter; 40 vurig; 42 Noorse godheid (myth.); 45 muskietennet; 46 gevangenis (barg.); 48 ten bedrage van; 49 ketting; 50 oude maat; 52 profeet; 53 verzachten; 55 nogmaals; 56 voordeel; 59 gewicht; 61 teleurstelling; 64 kampeergerei; 65 motto; 68 dwaas; 69 streep; 70 hoofdtelwoord; 71 plaats in Gel derland; 73 muzieknoot; 74 persoonlijk voornaamwoord; 76 ro meins rijk (lat.afk.); 77 ziekenhuisafdeling (afk.). Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wijze rangschikt: 10.11.25.41.47.59.62.68.74.76. Stuur uw oplossing vöör woensdag 9 februari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 16 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 19 januari luidt: Visboer. De vrijkaarten van Cine City gaan naar S. Driessen-Joosse uit Zoutelande een rare beweging van de heupen de broek toch naar beneden zakt. Daarom zijn er hier in de winkel ook broeken die je niet veel te groot hoeft te kopen. Die hebben wel een laaghangend kruis, maar zit ten van boven wel gewoon". De dragers van de urban sports fashion zijn vaak ook gek op sporten als skateboar den, surfen, snowboarden en andere extreme sporten. „We verkopen hier bijvoorbeeld ook deckjes", zegt Anna-Maria Nooy. „Dat zijn de boards van de skateboards", licht de on derneemstertoe. „Meestal het eerste dat het begeeft. De wie len en ophanging kun je dan gewoon overzetten. Ik ver koop decks van het merk Bird- house, kwalitatief gezien één van de betere merken". In maart worden bij Boarders ook schoenen verkocht. „We zijn bezig een kast te bouwen waar we ze in uit kunnen stal len en dat is veelbelovend. Maar daarover wil ik verder nog niets verklappen. Dat moet iedereen tegen die tijd zelf maar komen bekijken". Ook op allerlei andere terrei nen is Boarders actief. Nooy: „Zo sponsoren we bijvoor beeld drum 'n bass parties die door de Vlissingse kunstenaar Martijn Prins worden georga niseerd. Daar maken we dan aankondigende flyertjes voor waar ook onze naam op staat". Ook sponsort Boarders een breakdance-groep. „Die voorzien we van kleding en in ruil daarvoor promoten ze ons. Zo help je elkaar een beetje". De kerstkaartenwedstrijd van collectie huisvlijt. Winnares La Vaca is in november en de- Nel Griep had een kaart ge- cember van het vorige jaar maakt waar zo'n beetje het gehouden. hele assortiment van La Vaca „De opdracht was eigenlijk in vertegenwoordigd was: helemaal vrij", legt Rijk-Jan verschillende soorten garen, Koppejan uit. „Maak een knopen, fournituren en stof- kerstkaart die in ieder geval jes. Koppejan: „Hoewel we ei- opgestuurd moet kunnen wor- genlijk alleen maar mooie in den". De inzendingen, ruim zendingen hebben gehad von- honderd, vormen een fraaie den we dit toch de leukste". Jaarlijks doet KPN een onder zoek naar de omzet, mobiele aansluitingen en kwaliteit van de eigen business centers - de plaats waar zakelijke klan ten van KPN terecht kunnen. „Daarbij wordt niet alleen ge keken naar omzetcijfers, maar tellen betrokkenheid en des kundigheid van het personeel ook in belangrijke mate mee", vertelt Wegman. Vorig jaar eindigde het Goese BC als derde, dus de uiteinde lijke overwinning op de ande re BC's kwam niet echt als een verrassing. Het BC van KPN Telecom richt zich op de zake lijke markt. Dat betekent niet dat consumenten er niet wel kom zijn. Wegman: „Nee hoor, iedereen mag hier naar binnen lopen. Maar ons assortiment is gewoon iets anders dan dat van Primafoon, wat speciaal gericht is op consumenten. Zo vind je daar meer normale te lefoontoestellen, terwijl je hier meer mobiele telefonie en centrales zult aantreffen". Wim Wegman, manager van het Business Center van KNP Tele com. foto Anton Dingemanse Omschrijving horizontaai: 1 oplopende rij zitplaatsen; 7 grillig van vorm; 13 eikeschors (dial); 14 huisdier; 15 water bij Amersfoort; 16 Engelse titel; 17 Verenigde Naties (afk.); 19 onenigheid; 22 persoonlijk voor naamwoord; 23 vaas; 25 elektrisch geladen atoom; 26 hoofd; 27 godsdienst (afk.); 29 weefsel van een spin; 31 plaksel; 32 soort verlichting (afk.); 33 grond; 35 met veel kennis toegerust; 38 schaap; 39 deel van een wiel; 41 verscheidenheden; 42 slot woord; 43 toespraak; 44 ontwikkelingstrap; 45 hard geluid; 47 hofdienaar; 51 insecteneter; 54 paleisnaam; 55 om aalmoezen vragen; 57 Engels bier; 58 slee; 59 voedster; 60 liefkozing; 62 voorzetsel; 63 familielid; 64 korte tijd; 66 speelgoed; 67 buiten dienst (afk.); 69 in tijdelijk gebruik nemen; 71 landbouwwerk tuig; 72 deel van het hoofd; 74 bezittelijk voornaamwoord; 75 tijdmaat; 77 lofdicht; 78 enkelvoudige stof; 79 kleiner worden. „De merken 2ndsky en Eek? zijn eigenlijk de mooiste mer ken voor mij", vertelt de twin tigjarige onderneemster. Bei de merken verkoopt ze exclu sief voor Zeeland. „Daarbij heb ik zo'n beetje de grootste collectie 2ndsky van Neder land in mijn winkel hangen", zegt ze. „Andere winkels heb ben ook wel wat, maar ik heb echt bijna alles uit hun collec tie. Maar ook Eek? is belang rijk. Er zijn waarschijnlijk nog minder dan vijf winkels in Ne derland die dat merk verko pen, terwijl het in de Verenig de Staten razend populair is". Ze onderscheidt zich met na me door de exclusiviteit. „Want ik bestel altijd veel mo dellen, maar altijd maar enke le stuks. Zo weet je zeker dat je niet in iets loopt dat mor gen bij iedereen in de kast hangt". Nooy noemt de kleding in haar winkel 'urban sports fas hion'. „Dat is echt een bepaal de stijl. Het is een modische streetwear en ook fashion met een functioneel tintje. Als voorbeeld noemt ze een flee ce jas die is gemaakt uit drie lagen. „Twee lagen microflee- ce aan de buitenkant en een microvezellaag ertussenin. Dat houdt niet alleen wind, maar ook water tegen. Met deze jas kun je dus zo de sneeuw in. Niet dat dat persé moet, want het jack is zo mooi dat je het gewoon op straat kan dragen". Of wat te denken van de 'bag gy': de wijde broek met het laaghangende kruis. „Hoe ze die nu ophouden?". Ze lacht. „Nou, zo moeilijk is dat niet. Je koopt zo'n broek in princi pe maten te groot, doet er een riem doorheen en klaar. Maar goed, tijdens het skaten kan het natuurlijk gebeuren dat na Anna-Maria Nooy en Martijn Prins. foto Jaap Wolterbeek „We voeren het merk Sala mander en konden ons bij hun opgeven voor de verlo ting", vertelt Wilma van Bel zen. „Tot onze verbazing heb ben we gewonnen en moch ten we een week in de Sala mander Smart rijden". Het weekje Smart is Wilma van Belzen uitstekend bevallen. „Je hebt er enorm veel bekijks mee", is Van Belzen van me ning. „Het is echt een heel op vallende auto en de mensen kijken je echt na. Ik denk dat J de naamsbekendheid van het merk Salamander ook enorm is gestegen. We krijgen veel vragen over wat het merk nu precies is". Om promotie te maken met de Salamander Smart zijn Wil ma en Neel van Belzen het he le eiland doorgereden. „We hebben een flink rondje Wal cheren gemaakt en verder was hij ook heel handig om boodschappen mee te doen. Maar ja, nu moeten we hem weer inleveren". Wilma (links) en Neel van Belzen met de Salamander Smart. foto Jaap Wolterbeek i Vrijdag 4 februari en zaterdag 5 februari worden er bij Intra tuin modeshows gehouden waarin de laatste bruids- en voorjaarsmode aan het pu bliek wordt getoond. Wat de voorjaarsmode precies gaat worden kan Outermans nog niet zeggen. „Ik zie dat ook pas op de beurs. Omdat we de beurs zo vroeg in het jaar houden komt echt op het laat ste moment de nieuwste mo de binnen". Op het gebied van de bruidsmode is wel al te zeggen wat de trend is. Ou- De modeshows bij Intratuin worden vrijdag 4 februari om 14, 15.15, 16.30, 19 en 20.15 uur gehouden. Zaterdag 5 fe bruari wordt de nieuwste bruids- en voorjaarsmode om 10.30, 11.45, 13.30, 14.45 en 16 uur getoond. „Er wor den steeds twee verschillen de shows achter elkaar ge houden", verduidelijkt Kees Outermans. „Bezoekers kun nen dus in een tijdsbestek van anderhalf uur allebei de shows zien". Vrijdagavond wordt er bovendien een extra koopavond bij Intratuin ge houden. De nieuwste bruidsmode is te zien op de bruids- en voorjaars modeshow bij Intratuin in Koudekerke. Een natte vaatdoek is de groot ste verzamelplaats van schade lijke bacteriën in het huishou den. De vaatdoek wordt daarom steeds meer vervangen door huishoudpapier. Dat is name lijk alsmaar sterker geworden en heeft bovendien een groot absorptievermogen. De nieuwste generatie huis houdpapier heet Edet Wipe Clean. Dit absorbeert negen keer zijn eigen gewicht en is zelfs nat extra sterk: Het speelt in op de trend naar meer hy giëne en gemak: alles-in-één dus, voor het opnemen van vloeistof, het afnemen van vie- yet njeuwe huishoudpapier zigheid en het schoonmaken vgn £^ef van ramen en badkamer. Daar bij is het zelfs zacht genoeg om te worden gebruikt als zakdoek.

de Faam | 2000 | | pagina 11