Rooiaanvragen Molen 'Ons Genoegen' heeft weer wieken GEMEENTE MIDDELBURG Uitreiking spekcheques JA NEE NEE Dagparkeervergunningen Informatielijn van de gemeente Parkeren aan de Kousteensedijk Afscheid beheerster De Arne GGD enquêteert bewoners Walcheren Week 4 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Woensdag 19 januari jl. werden de wieken van de molen 'Ons Genoegen' weer geplaatst. Molen 'Ons Genoegen' heeft de afgelopen twee maanden zonder wieken gestaan. De wieken waren name lijk 17 november wegge haald omdat de stalen roeden geheel waren doorgeroest. Wijktafel Een aantal keer per jaar spekt de gemeente Mid delburg initiatieven van haar inwoners. Het gaat om bewoners die het initiatief nemen om de leef baarheid in hun straat, buurt of wijk te verbete ren. Hiervoor kunnen zij beloond worden met een spekcheque. Als u geen ongeadresseerd reclame drukwerk wenst te ontvangen plak dan deze sticker op uw brievenbus Als u geen reclamedrukwerk én huis-aan- huis bladen wenst te ontvangen I Géén ongeadresseerd I reklamedrukwerk, I géén Huis aan Huis bladen plak dan deze sticker op uw brievenbus Deze stickers kunt u ophalen bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Kledinginzameling Voor ondernemers die werkzaamheden dienen te verrichten in een gebied dat is aangemerkt als een gebied voor vergunning houders of op een plaats waar parkeermeters of - automaten staan, bestaat de mogelijkheid om bij de sectie Parkeerbeheer een dagparkeervergunning aan te vragen. Mensen die met de auto naar Middelburg komen en een bezoek brengen aan het centrum, kunnen daar niet altijd een parkeerplaats vinden. Een prima plek is de parkeergarage aan de Kousteensedijk. Daar is bijna altijd plek om uw auto te parkeren. ffl iMHfllMIIM fflimn'iiüiY Woensdag 26 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. (Foto: Johan Sinke) Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uil- dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiamelcr van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 6 populieren nabij Joodse be graafplaats Walensingcl l wilg aan het Kuipers Rietberg- kwartier l haagbeuk en l berk aan de Kou- dekerkseweg 2 populieren. I linde, l plataan, 1 kastanje en I esdoorn aan de Sand- bcrglaan. Dunning en vervanging bomenbe- stand in gemeentelijke groenvoor zieningen. In verband met het ver beteren van groeiomstandigheden of groenstructuur is de gemeente voornemens het bomcnbcsland langs de navolgende wegen uit te dunnen ofte vervangen: Griffioenpad, 54 wilgen vervan gen door 54 jonge wilgen. Biesboschstraat, 2 populieren en 1 wilg dunnen. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefonisch bereikbaar op (0118)67 53 12. Foto: de wieken gaan weer terug op de moten Frank Viergever) Ons Genoegen is een molen van het type 'Ronde Stenen Bovenkruier met stelling' en stamt uil 1847. De molen is gevestigd aan de J. Huys- senstraat in Middelburg-Zuid en is in het bezit van de gemeente Mid delburg. Woensdag 2 februari a.s. is er een Wijktafel Zuid in het Zuiderba ken (aanvang 20.00 uur). De wijktafel is openbaar en voor ie dereen toegangkelijk. Indien u zelf een onderwerp voor de wijk tafel heeft, wordt u vriendelijk verzocht dit aan het begin van de bijeenkomst te melden aan de voorzitter. De volgende onderwerpen komen o.a. aan bod: leefbaarheidsprojecten in Zuid, de bouw van de unilocatie en de mogelijke sloop van het Zui derbaken. het wijktafelbudget van 1999 en voor 2000, de stand van zaken m.b.t. de speel voorzieningen in de wijk en hel project Duurzaam Veilig Verkeer. De agenda ligt ter inzage bij de sectie Communicatie en het WOP Zuid (Rentmeesterlaan 245). Meer infomatie over de wijk- tafels: de heer Hans Vergeer, coör dinator wijkbeheer, tel. 675520. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 31 janu ari tot en met zondag 6 februari 2000 Maandag Reepjes varkensvlees in room saus. worteltjes, aardappelpuree Dinsdag Rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen Woensdag Preischotel met ham en kaas saus, aardappelen Donderdag Visschotel, broccoli, worteltjes, bloemkool, aardappelen Vrijdag Kipfilet, bloemkool, aardappe len Zaterdag Roetjak smoor, witte kool, rijst Zondag Wat de pot schalt In het verleden zijn al verschil lende bewoners en verenigingen gelukkig gemaakt met een bij drage in de vorm van een spek cheque. Of u nu een buurlkrantje wil gaan uilgeven, een boodschap- penprojcct opzet of een speel- voorziening adopteert: allerlei mogelijkheden om de buurt er beter van te laten worden, komen in principe in aanmerking voor de spekcheque. De cheque va rieert tussen de 250 en 3000 gul den. Aanvraagformulier Ook kunt in aanmerking ko men! U kunt u zelf of iemand an ders nomineren door een aan vraagformulier op te halen en te rug te sturen naar hel wijkonder- steüningspunt bij u in de buurt of bij de sectie Communicatie (Stadhuisstraat 2). In de daarbij horende folder kunt u precies lezen welke spelregels verbonden zijn aan de aanvraag en toekenning van uw nominatie. Uitreiking Woensdag 9 februari a.s. zal door wethouder mevrouw van Dij k- Slurm een uitreiking plaatsvin den. Stuur daarom zo snel mogelijk uw aanvraag in. Wie weel rolt er dan voor u. uw vereniging of iemand die u met een nominatie wil verrassen, een uitnodiging in de bus om de uit reiking van de spekcheques bij te wonen. De winnaar wordt op de uitreiking pas bekend ge maakt! Informatie Voor meer informatie over de spekcheques, kunt u contact op nemen met Hans Vergeer, coördi nator wijkbeheer. Hij is telefo nisch bereikbaar op nummer (0118)67 55 20. De folder met de spelregels en verdere informatie over de spek cheques en een aanmeldingsfor mulier zijn af te halen bij de sec tie Communicatie en het wijkon- dersteuningspunl bij u in de buurt. Géén ongeadresseerd reklamedrukwerk Wél Huis aan Huis liladen Vcriciijghair bij de Gemeente, ot bel 0900-2025095 (50 c.p.m.) VediijgbMi bij de Gemeenle, ni bel 0900-2H2501S >tl c.p.m De gehele maand februari zal de Stichting Salvatoriaanse Hulpactie kleding inzamelen. De inzameling vindt plaats ten behoeve van het verbeteren van de geestelijke, maat schappelijke en economische toe stand van de armen in de Derde Wereld. Per 1 januari 2000 zal mevrouw M. Goormachtig-van Belzen, na een periode van ruim 24 jaar haar func tie als beheerster van verenigings gebouw "De Arne" in Amemuiden beëindigen. Vanaf deze datum zal het beheer van "De Arne" worden overgeno men door Bram Pouwer, die levens beheerder is van het "Ontmoetings centrum Dauwcndaclc" in Middel burg. Wij stellen u in de gelegen heid om tijdens een receptie op vrij dag 28 januari 2000 van 16.00- 19.00 uur afscheid te nemen van mevrouw Goormachtig. Tijdens deze receptie, die gehouden wordt in verenigingsgebouw "De Amc", kunt u tegelijkertijd kennis maken met de nieuwe beheerder. Indien het noodzakelijk is kan de dagparkeervergunning voor meerde re dagen worden afgegeven. Een dagparkeervergunning kost 12,00 van de le dag en 7,00 voor de daarop volgende dagen. De sectie Parkeerbeheer is gevestigd aan de Stadschuur 8. telefoon (0118) 67 57 36 en is geopend maandag tol en met vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Wij willen u erop attenderen dat de gemeente Middelburg een infor matielijn heeft. Deze informatielijn is geopend om de telefonische be reikbaarheid naar de burger toe te vergroten. Deze informatielijn geeft u 24 uur lende diensten binnen de gemeente, per dag informatie over de opening- Ook wordt antwoord gegeven op de stijden en adressen van de verschil- meest gestelde vragen op het ge bied van belastingen en burgerza ken. Hei nummer van de informatielijn is (0118)67 55 55. Voor meer informatie kunt u ook onze website bezoeken. Het adres is www.middeburg.nl (Foto: Ruben O reet) De parkeergarage aan de Kousteen sedijk is op twee minuten loopaf stand van de winkelstraten in het centrum. Bovendien is de garage vlakbij de uitvalswegen gelegen. De garage is geopend maandag t/m zaterdag van 08.00 - 23.00 uur. Het tarief in de parkeergarage is fl.1,50 per uur. Parkeren aan de Kousteen sedijk is daarmee goedkoper dan bij een parkeerautomaat of -meter in het centrum van de stad. Tot 18.00 uur dient betaald te worden in de garage (op donderdagavond tot 21.00 uur). Er kan betaald worden met Chipper en Chipknip. Het is bekend dat een prettige woonomgeving een gunstige in vloed heeft op de gezondheid. Zowel voor de GGD als uw ge meente is het belangrijk de woonomgeving zo gezond moge lijk in te richten. Daarom houdt de GGD Zeeland een gezondheidsenquête op Wal cheren. Het onderzoek vindt plaats onder 3000 inwoners van Walche ren. Enkele weken geleden hebben Middelburg, Vlissingen en Veere de namen en adressen van deze men sen willekeurig uil het bevolkings register getrokken. Deze mensen hebben hierover al bericht ontvan gen. De enquête bevat onder andere vragen over gezondheid, zorgvoor zieningen, woon- en leefomgeving en gemeentelijk beleid. De GGD streeft er naar om in mei de resulta ten van het onderzoek bekend te maken. Voor vragen kunt u bellen met de heer J. Vrcnckcn, onderzoe ker bij de GGD (0113). 24 94 00.

de Faam | 2000 | | pagina 3