i 1 Postural Integration: zoektocht naar jezelf i l Creatieve workshops in Atelier 't Boothuys i i Nemidso reikt prijzen uit Kans! 000 Verkiezing Fiets van het Jaar 2000 of 6.99 19.99 21.99 Elco Simon en Rob Postma openen vrijdag 29 januari officieel de deuren van hun in inter net gespecialiseerde bedrijf FrisBEE. Het jonge bedrijf is gevestigd op het bedrijventerrein aan de Edisonweg in Vlissingen. „Onze kernactivi teit is het maken van internetsites voor het midden- en kleinbedrijf", vertelt Rob Postma. „Nu zien bedrijven hun internetsite nog teveel als een statische reclamefolder terwijl juist de interactiviteit de grote kracht van het medium is", vult zijn compagnon Elco Simon aan. Amerika Hanny Meeuwsen is Postural Integration (kortweg P.l.) therapeute. In een ruimte aan het Hofplein in Middelburg begeleidt ze haar cliënten op hun zoektocht naar zichzelf; een soort gids dus. In postural is het woord pos tuur terug te vinden, in dit verband gebruikt als houding. Midlifecrisis SiSS Aan de Kinderdijk in Middelburg is Atelier 't Boothuys gevestigd. Peggy Meyjes en Ine ke de Jong geven er workshops op het gebied van groendecoraties en porselein beschilderen. De naam 't Boothuys wordt bij het betreden van het atelier meteen duidelijk want de ramen bieden uitzicht op de haven van 't Balkengat er pal achter. Neusspray tegen chronische klachten Dierendagen bij Intratuin Verkiezing Fiets van het Jaar 2000 Rijden met G3-gasinstallatie spaart geld uit Nieuwe brochures van Walcherse VW's Bescherming tegen winterzon In Oost-Souburg zijn onlangs de prijzen van het Nemidso-prijzenfestival uitgereikt. Het prijzenfestival is in december 1999 gehouden. Vier inwoners van Oost-Souburg hebben uit handen van B. Schuiterd van de ABN-Amro een cheque van 999,- ontvangen. Bij een krat van onderstaande merken, mag u dobbelen voor extra flesjes speciaalbier*! Élke worp is prijs flesjes speciaalbier* EXTRA! I MITRA'S G°ES Molenple'n 8'VLISSINGEN Hermesweg 25 40.- Woensdag 26 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 17 Een frisse kijk op het internet Het beginnen van een eigen bedrijf was een lang gekoes terde wens van Rob Postma en Elco Simon. Voor Rob Postma begon het avontuur al in 1997. ,lk studeerde toen nog en heb me toen inge schreven bij de Kamer van Koophandel en ben een be drijfje begonnen. Ook toen hield ik me bezig met het ont werpen van websites". Nadat Postma afstudeerde is hij bij het computerbedrijf Syntens gaan werken waar hij landelij ke web-master werd. „Maar een eigen bedrijf leek me toch het leukste. Ik heb altijd naast Elco gewoont en samen had den we ook al vaker gefiloso feerd over het beginnen van een eigen bedrijf". In januari 1999 werden de plannen van Rob Postma en Elco Simon serieuzer en al gauw werd de knoop doorgehakt. „We heb ben toen onze baan opgezegd en zijn begonnen met de voorbereidingen", vertelt Si mon. Om inspiratie op te doen voor hun internetbedrijf hebben Si mon en Postma vorig jaar vijf weken door de Verenigde Sta ten getrokken, op zoek naar de modernste toepassingen van het medium. „Het was be doeld als een vakantie, om de periode bij onze voormalige werkgevers af te sluiten voor dat we aan ons eigen bedrijf zouden beginnen", doet Si mon uit de doeken. „Maar het is meer een werkvakantie ge worden". Wat de twee onder nemers het meest opviel in de Verenigde Staten is dat het medium internet er al volledig geaccepteerd is. „Het is daar echt al ingeburgerd", meent Postma. „Zelfs de kleinste Elco Simon en Rob Postma van FrisBEE. broodjeszaak heeft daar een eigen website. Ook worden de „En dat is ook het uitgangs punt van de therapie", legt Meeuwsen uit. „Je lichamelij ke houding en je geestelijke houding vormen samen één geheel als het goed is. Als dat uit balans is dan krijg je pro blemen. De term psychoso matische klachten zal mensen bekend in de oren klinken, maar vaak wordt niet verder gezocht naar de oorzaak. De kracht van de P.l.-therapie zit hem naar mijn idee in het be naderen van de hele mens, dus zowel fysiek als psychisch en mentaal. Daar komt ook de integratie uit de naam van daan. Een samenhangend ge heel waarbij het één niet los te zien is van het ander". Een kenmerkend onderdeel van de P.l.-therapie is het gebruik van een massagetechniek, strokes genaamd. Daarbij wordt met druk het spier- en bindweefsel gemasseerd en vrijgemaakt van spanningen die zich daar vastgezet hebben. „Maar dat werkt niet bij iedereen op de zelfde manier", zegt Meeuw sen. „Iemand die er niet aan gewend is om aangeraakt te worden, zal die strokes mis schien niet prettig vinden. Te gelijkertijd komt een cliënt daarmee wel weer iets meer over zichzelf te weten. Dat is ook de reden dat een behan delingsplan nooit vooruit te maken is. Op basis van het eerste gesprek en met respect voor de eigenheid van elke cliënt zet ik wel wat lijnen uit, maar gaandeweg de sessies kan dat veranderen. En de cliënt verandert zelf ook, die krijgt weer contact met het ei gen lichaam en leert daardoor de vrijgekomen energie te ge bruiken als krachtbron. Iedere sessie van anderhalf uur vindt plaats in de therapieruimte, een veilige plek waar je volle dig jezelf kunt zijn". Het hoge gehalte aan Engels talige begrippen heeft alles te maken met het geboorteland van de P.l.-therapie: de Ver enigde Staten. Ida Rolfing en Jack Painter bundelden hun vakkennis over respectievelijk spierbehandeling en emotio- Omschrijving horizontaal: 1 eerbiedwaardige grijsaard; 7 respect; 12 plaats in Noord-Hol land; 13 bevel; 16 stelsel van betalen; 17 Sociaal Economische Raad (afk.); 18 Hollandse gravin; 19 ik (lat.); 21 ontkenning; 22 soort verlichting (afk.); 23 slordige vrouw; 24 sierband; 26 de oudere (lat.afk.); 27 gewicht; 29 paradijs; 31 papegaaiennaam; 33 ruim; 35 voorkeurgroep; 37 rondhout; 38 bijwoord; 40 rede loos wezen; 42 muzieknoot; 43 onmeetbaar getal; 44 op een hoop; 46 voorzetsel; 47 voorzetsel; 49 luxe brood; 50 bijdehand meisje; 52 water in Friesland; 53 winterse kost; 55 schicht; 56 groet; 59 gewelfde bovenafsluiting; 61 bloeiwijze; 62 namiddag (afk.); 64 eetgerei; 66 wandelplaats; 67 vreemde munt (afk.); 68 brandstof; 70 honingdrank; 71 gemalin van Aegir (myth.); 72 speelgoed; 73 Ezau; 75 onbepaald voornaamwoord; 77 erbar men; 78 vrucht; 79 voortbewegende massa. Omschrijving verticaal: 1 schoudersieraad op een uniform; 2 nobel; 3 plaaggeest; 4 tot en met (afk.); 5 afdeling van een ranch; 6 ten bedrage van; 7 luidruchtig feest; 8 tangens (afk.); 9 lust; 10 god van de oorlog (myth.); 11 godsdienstonderwijzer; 14 knaagdier; 15 soort bier; 18 niemand uitgezonderd; 20 voorzetsel; 23 Engelse titel; 25 korte tijd; 27 vogel; 28 voorbijgaand; 30 muurholte; 32 sterren beeld; 34 aanwijzend voornaamwoord; 36 opschrift; 39 voorzet sel; 41 bouwland; 45 wolvlokje; 48 voorzetsel; 49 hete water damp; 51 boom; 52 hoofdtelwoord; 53 buikriem van een paard; 54 soort vis; 57 vogel; 58 borrel; 60 medicinaal gewicht; 61 was- staaf; 63 worm; 65 rivier in Engeland; 66 voorkeur (lat.); 67 vaar tuig; 69 bedrag; 72 praatvogel; 74 soort onderwijs (afk.); 76 mu zieknoot; 77 gewicht (afk.). Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wijze rangschikt: 2.5.25.44.48.57.62.70.74. Stuur uw oplossing vöèr woensdag 2 februari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 9 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 12 januari luidt: groenteman. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Wagenaar uit Grijpskerke. nele aspecten van de mens tot de basis van de therapie. Aan leiding was de vraag van fysi otherapeuten naar de oorzaak van al die knopen die ze zo vaak wegmasseerden, maar hardnekkig terugkwamen. „Ook niet toevallig is de leef tijd van de meeste cliënten", verklaart Meeuwsen de grote groep mensen die tussen de dertig en veertig jaar tegen een midlifecrisis aanlopen, om nog maar eens een Engel se term te gebruiken. „Het ge voel van onmacht en het idee dat je meer bezig bent met overleven dan met het leven zelf. Ik kan dat ombuigen, be geleiden en adviseren, maar een cliënt draagt natuurlijk wel zelf de verantwoording voor dat proces. Buiten de therapie om is het dan ook de bedoeling dat mensen door gaan met het integreren van dat wat ze tijdens de sessies bereikt hebben". Hanny Meeuwsen is maandag tot en met donderdag tussen zes en tien uur 's avonds bereikbaar op telefoonnummer 617633. mogelijkheden veel meer be nut. In Nederland zien de meeste bedrijven hun inter netsite nog teveel als een digi tale reclamefolder. Daar willen wij verandering in brengen". Wat volgens Postma en Si mon teveel gebeurt is dat be drijven een internet-site ma ken met alleen het eigen be drijf in het achterhoofd. „Het zou beter zijn als er meer aan de klant gedacht werd", is Si mon van mening. „Bij het ma ken van een internetsite moet je de gebruiker, de klant, geen moment vergeten". Om inter netsites meer aantrekkelijk te maken heeft FrisBEE de appa ratuur in huis om real-video opnames te maken die in de internetpagina's verwerkt kun nen worden. Postma: „Je zou je kunnen voorstellen dat als je op een internetpagina van een bedrijf komt je eerst de di- foto Jaap Wolterbeek recteur ziet die vertelt over de activiteiten van het bedrijf. Dan wordt het allemaal veel minder statisch en aantrekke lijker voor de gebruiker". FrisBEE heeft inmiddels de eerste opdrachten al binnen. Zo werken Postma en Simon onder meer voor de provincie Zeeland, Syntens Middelburg en Bakon Food Equipment. „En we hebben onze eerste internationale opdracht bin nen", vult Simon het rijtje trots aan. „We werken aan een site voor een bedrijf in Praag dat binnenkort ook een vestiging in Barcelona opent. Hoewel we Zeeland en Noord- Brabant als ons primaire werkgebied zien is het natuur lijk geweldig om ook interna tionaal opdrachten te krijgen. Met internet wordt de wereld een stuk kleiner". Hanny Meeuwsen, therapeute Postural Integration. foto Jaap Wolterbeek De jaarlijkse verkiezing Fiets van het Jaar 2000 belooft een spannende te worden. Nooit eerder dongen er zo veel mo dellen mee als dit jaar: 38. De bekendmaking van de win naar is 9 maart tijdens de officiële opening van de FietsRAI. Onder de inzendingen een roeifiets, verschillende elektri sche fietsen, fietsen met automatische versnellingen en zelfs een fiets van een gevestigd automerk. De Fiets van het Jaar 2000 wordt gekozen door een vakjury afkomstig van de Anwb, Fietsersbond Enfb, TNO Wegtrans port, Bovag en NCBRM, Tweewieler en Bike Europe. Groendecoraties is een alge mene term, maar bij 't Boot huys slaat het meer op het ge bruik van natuurlijke materia len dan op het maken van een bloemstukje. Peggy Meyjes legt het graag uit: „Bij elke workshop staat een thema centraal, waarbij we rekening houden met het seizoen. We reiken een idee aan en de deelnemers kunnen daarna aan de slag. Het leuke is dat aan het eind van de workshop toch elke decoratie heel ver schillend is. Op die manier neemt elke deelnemer een persoonlijk en zelfgemaakt stuk mee naar huis. Het is dus niet zo dat wij zeggen: kijk, zo moet het en dit moet hier en dat daar. Wij zorgen voor het materiaal en we kunnen sug gesties doen als iemand even niet verder kan. Mensen hoe ven ook niet speciaal creatief te zijn of groene vingers te hebben. Je moet het leuk vin den iets te maken dat je niet overal ziet. Zelfs deelnemers die vooraf zeiden dat ze er niet zo'n gevoel voor hadden, verbaasden zichzelf met het eindresultaat. En het is na tuurlijk ook gezellig met 'n kopje koffie of thee en wat lek kers erbij". Een andere activi teit is het beschilderen van porselein. „Als basis nemen we daarvoor biscuit (slechts eenmaal gebakken, onbewerkt porselein, red.)", vertelt Mey jes. „Met speciale porselein- verf wordt dat beschilderd, waarna een pottenbakker het glazuurt en verder afbakt. Als het dan klaar is dan kan het zelfs de afwasmachine in, zo duurzaam is het. Wat je be schildert bepaal je zelf. Dat kan een mok zijn, een schaal tje of zelfs een compleet ser vies. Bij de Valentine works hop die op 8 februari gegeven wordt kun je dan een wel heel persoonlijk cadeautje maken. Hoe duur het wordt ligt aan de deelnemers zelf. De works- hopprijs is altijd vijfendertig gulden en daarna bepaalt de keuze en de hoeveelheid van het materiaal de rest. Alleen bij de kinderworkshop voor moederdag hebben we een vaste prijs van vijf gulden, maar dat is dan ook een uit- Peggy Meyjes van Atelier 't Boothuys. foto Jaap Wolterbeek zondering". Een kleine greep uit het aanbod: in februari naast de al genoemde Valenti ne workshop, het maken van vensterboeketjes en een week later een glanskrans. In maart staat een wandboeket met brokaat op het programma en een workshop porselein be schilderen. Een vederlicht ar rangement in april en uiter aard ook een paasdecoratie op wilgentenen. In mei, de laatste maand van dit seizoen, naast de moederdagge schenk-kinderworkshop nog het maken van een tuintafel- krans. De ruimte is ingericht met an tieke kastjes, zilveren kande laars en diverse kleine spulle tjes. „Afgezien van onze werk tafel is veel daarvan te koop", zegt Meyjes. „Ook het tuin- en terrasmeubilair van granito waar we al potten en schalen van hebben staan, kan ge kocht worden. Nu nog alleen tijdens de workshops want het is duidelijk geen winkel. Wellicht verandert dat tegen de zomer. De workshops zijn dan afgelopen omdat ieder een dan toch in de tuin bezig is. En het geeft ons weer de tijd om inspirerende onder werpen te vinden", besluit Meyjes. Cinuforce Neusspray is een nieuw geneesmiddel tegen neusverkoudheid, voor hoofdsholteontsteking en bij holteontsteking. Het product van A. Vogel is volledig na tuurlijk van samenstelling en wordt ook goed verdragen bij chronische klachten. Het flesje heeft een bijzonder sproeisys- teem dat een zilveren kogeltje bevat waardoor de vloeistof steriel blijft en er geen besmet neusvocht in het flesje kan lo pen. Cinuforce Neusspray van A. Vogel. Bij het groene warenhuis Intratuin in Koudekerke worden vrij dag 28 en zaterdag 29 januari de Intratuin Dierendagen gehou den. De zaak wordt voor de gelegenheid omgetoverd in een dierentuin. Verder zijn er diverse stands ingericht door verenigingen en stichtingen die zich bezig houden met het wel en wee van die ren zoals het Wereld Natuurfonds, het Dierenasiel, vogel- en egelopvang De Mikke en de Dierenambulance. Zaterdag 29 januari worden bovendien de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd door Clown Frankel. Alle kinderen die een kleurplaat hebben ingeleverd krijgen een prijs. De jaarlijkse verkiezing Fiets van het Jaar 2000 belooft een spannende te worden. Nooit eerder dongen er zo veel modellen mee als dit jaar: 38. De bekendmaking van de winnaar is 9 maart tijdens de officiële opening van de FietsRAI. Onder de inzendingen een roeifiets, verschillende elektrische fietsen, fietsen met automatische ver snellingen en zelfs een fiets van een gevestigd automerk. De Fiets van het Jaar 2000 wordt gekozen door een vakjury afkom stig van de Anwb, Fietsersbond Enfb, TNO Wegtransport, Bo vag en NCBRM, Tweewieler en Bike Europe. Het begin van de nieuwe eeuw brengt goed nieuws voor auto mobilisten. Met ingang van 1 mei gaats de korting op de hou derschapsbelasting voor auto's met G3-gasinstallatie omhoog van tweehonderdvijftig gulden naar zevenhonderd gulden per jaar. Het is nu dus mogelijk om jaarlijks duizenden guldens te besparen op autokosten. De nieuwe G3-korting maakt het verschil in de houderschapsbe lasting voor benzine-auto's en voor autogas-auto's wel erg klein. Met als gevolg dat de extra kosten van het rijden op auto- gas erg snel zijn terug verdiend. De G3-korting is een korting op de jaarlijkse houderschapsbe lasting, speciaal voor auto's die zijn voorzien van een G3-gasin- stallatie. Deze computergestuurde installatie is zelflerend en zorgt daardoor gegarandeerd voor de minst vervuilde uitlaat gassen. De G3-installatie is voor de meeste gangbare modellen verkrijg baar. De brandstofefficiency van de G3-installatie is zo groot, dat het verschil met benzine tijdens het rijden praktisch niet merkbaar is. De Kust-VVV Walcheren, VVV/ANWB Middelburg en VVV/ ANWB Vlissingen hebben hun accommodatiegidsen samenge voegd. Waar vorig jaar nog vijf gidsen van verschillende soort verschenen, is er nu een samenhangend pakket van drie accommodatiegidsen uitgebracht. De Hotelgids Walcheren bevat een overzicht van de hotels, pen sions, groepsaccommodaties en logies/ontbijt adressen op Wal cheren. De Campinggids Walcheren bevat de campings en mini-cam pings van het eiland en in de Vakantieverblijvengids staan alle vakantiewoningen, appartementen en bungalows. De consu ment kan op deze manier op een makkelijke manier kennis ma ken met het logies-aanbod op Walcheren. De gidsen worden gedistribueerd via de VVV-winkels, zowel regionaal als lande lijk, en via beurzen in binnen- en buitenland. Wie op wintersport gaat doet er verstandig aan zich goed te beschermen tegen de zon. Speciaal voor de in winter sportgebieden verraderlijke zon heeft cosmetica-produ- cent Marbert een speciale zonnecosmetica-lijn op de markt gebracht. Marbert Acti ve Sun Care Winter bevat drie praktische crèmes voor win tersporters die verantwoord bruin willen worden. De pro ducten zijn verkrijgbaar vanaf ƒ19,-. Drie nieuwe Marbert-produc- ten tegen felle winterzon. advertentie V.l.n.r. B. Schuiterd van de ABN-Amro en prijswinnaars T. Jak- obsen-de Nood, K.W. Louwerse, M. Bouterse en J.K. Kamelink. Voor het Nemidso-prijzenfesti val hebben de Souburgse on dernemers in de laatste maand van de vorige eeuw bonnenboekjes huis-aan-huis verspreid in Oost-Souburg. „Met die bonnen kregen de klanten korting in de winkels van onze leden", vertelt John de Korte van de Nemidso. „Daarnaast zat er een stem pelkaart in het bonnenboekje. Klanten kregen bij elke beste ding van tien gulden een stempel en na inlevering van een volle kaart maakten ze kans op één van de hoofdprij zen". Vier weken lang bestond de hoofdprijs uit een cheque ter waarde van 999,-. „En daar naast zijn er ook nog twee honderd staatsloten verloot", voegt John de Korte toe. De hoofdprijzen zijn gewonnen door: T. Jakobsen-de Nood, K.W. Louwerse, M. Bouterse en J.K. Hamelink. WJJ.N FTCETER* 'De soon speciaalbier die u krijg! is reeds door ons geselecteerd. Aanbiedingen zijn geldig t/m 5 februari 2000. Cahors A.C. Cötes d'Olt 75 cl Adviesprijsik99" €3.17 Doos 6 flessen: Adviesprijs 18.15 Muier Schipper- bitter Liter Adviesprijs_2&r9ir €9.07 2.50 extra korting met de bon uit de Mitra's weekkalender. William Lawson's Scotch whisky 70 cl Adviesprijs^S? €9.98 3.- extra korting met de bon uit de Mitra's weekkalender

de Faam | 2000 | | pagina 17