I N E C I T Y EST DaryU-Ann in 't Beest Vai^leiHJobbelsteei^j^^ Extra voorstelling Fame Organisten in dubbelconcert CHUTTERSHOF voor midden AMERICAN BEAUTY 16jr DOUBLE JEOPARDY 12 jr LAKE PLACID 16jr THE SIXTH SENSE 16jr ANDRE HAZES AL DE IJZEREN REUS AL END OF DAYS 16 jr KRUIMELTJE AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL TARZAN AL BLUE STREAK AL DAMIAAN 16 jr CITIZEN KANE THREE SEASONS CORAJE CELEBRITY SENSE AND SENSEBILITY LES PARAPLUIES DE CHER BOURG F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K ULISSINGEN www. cinecity. ril MIDDELBURG GOES In Cine City is deze week de film American Beauty te zien. De film van regisseur Sam Mendes heeft in de hoofdrollen onder meer Kevin Spacey, Annette Bening en Thora Birch. De film gaat over de familie Burnham en wel in het bijzonder over vader Lester Burnham die alles op alles zet om gelukkig te worden... Double Jeopardy gaat over het gezin Pars on, bestaande uit Nick, Libby en hun zoontje Matty. Ze leiden een goed leven op Whidbey Island vlakbij Seatlle, totdat Libby en Nick een romantisch weekend gaan zeilen op zee. Sessieband Schuttershof speelt Toto Les parapluies des Cherbourg Kindervoorstelling met goochelaar Harpduo in Ter Weel Verkeer van een gek Koffieconcert in Zeeuwse Muziekschool Het was een tijdje griezelig rustig rond Daryll-Ann - de formatie die door critici ook wel de meest onderschatte popband uit Nederland ge noemd wordt. Maar na het ver schijnen van het laatste album Happy Traum is de band terug van weggeweest. Zaterdag (29 januari) speelt de band in 't Beest in Goes. Bij de Vlissingse notarissen Sauer en Oonk is van 17 ja nuari tot en met 6 maart een tentoonstelling te bezichti gen van olieverfschilderijen van de Vlissingse schilderes Christel van den Dobbelsteen. De Zeeuwse organisten Pe ter Wildeman en Martin Weststrate geven zaterdag een dubbelconcert in de Neder lands Hervormde Kerk in Kapel- Ie. Het programma omvat een aantal klassieke werken, maar ook improvisaties door het tweetal. De de Stadsschouwburg in Middelburg is dinsdag 1 fe bruari een extra voorstel ling van de musical Fame te zien. De musical is gebaseerd op de gelijkmatige film en televisie serie. De voorstelling is gepro duceerd door Joop van den En- de en begint om 20 uur. Woensdag 26 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 27 januari t/m woensdag 2 februari Dagelijks *13.45 *16.15 •19.00*21.45 uur Huisvader op zoek naar ultieme vrijheid Dagelijks 19.00 21.45 uur Van moord verdachte vrouw probeert alsnog haar echtgenoot te vermoorden Dagelijks 19.00 21.45 uur spannende film met Bridget Fonda, Bill Pullman en Oliver Platt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kinderpsycholoog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 19.00 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappenzanger Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag •16.15 uur spannend avontuur van de negenjarige Hogarth die bevriend raakt met ijzeren robot Dagelijks *21.45 uur uitgebluste ex-agent Arnold Schwarzenegger heeft lot van de wereld in handen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig verfilmd Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur is werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungleman Tarzan Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt 'per ongeluk' politieagent Zondag 13.45 16.15 uur Belgische priester zet zich in voor leprapatiënten in Molokai Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur aangrijpend verhaal over het hedendaags Vietnam, waar men sen worden achtervolgd door de herinneringen aan de oorlog Vrijdag 19.30 uur film over het leven van de vermoorde activiste Maria Elena Moyano Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Dinsdag 20.30 uur film van Woody Allen met in de hoofdrollen Wiona Ryder, Melanie Griffith en Leonardo DiCaprio Maandag *20.00 uur film gebasseerd op het beroemde boek van Jane Austin met Kate Winslet en Hugh Grant Dinsdag 20.30 uur klassieker over Geneviève die haar grote jeugdliefde Guy weerziet BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 focpm) American Beaut My name is Lester Burnham. This is my neighboorhood. This is my street. This... is my life. Met deze woorden begint American Beauty, een film over het gezin Burnham dat in een typische Amerikaanse buitenwijk. Lester Burnham is tweeënveertig jaar oud, zijn vrouw Carolyn haat hem en zijn dochter Jane heeft abso luut geen respect voor hem. Bovendien probeert zijn baas hem eruit te werken. Maar als je toch niets meer te verliezen hebt, kun je net zo goed alles riskeren. Lester besluit om een aantal dingen in zijn leven te veran deren. Hij chanteert zijn baas, koopt een auto die hij altijd al had willen hebben en begint fanatiek te trainen, ledereen denkt aan een midlife-crisis maar Lester ziet zijn verande ringen als iets blijvends. Hoe meer vrijheid hij neemt, hoe gelukkiger hij wordt. Dit Kevin Spacey als Lester Burnham en Annette Bening als Caro lyn Burnham in American Beauty. Foto Lorey Sebastian wordt hem niet in dank afge nomen door zijn vrouw en dochter. Uiteindelijk leert Les ter dat voor ultieme vrijheid ook een ultieme prijs betaald moet worden. mmmmmmsmm amammmmKimiMÊmtmmmmHtKBKKmmmKmmmmummm Double Libby vindt 's nachts overal bloedsporen en Nick is ver dwenen. Ze wordt aange klaagd en veroordeeld we gens moord. Haar motief zou een levensverzekering van twee miljoen dollar zijn. Libby vraagt haar beste vriendin An- gie haar zoontje te adopteren. Angie doet dat en komt Libby af en toe opzoeken in de ge vangenis. Plotseling stoppen deze bezoekjes. Matty en An gie lijken spoorloos verdwe nen. Libby weet Angie op te sporen en belt haar en Matty op. Dan hoort ze Matty 'papa' roepen en beseft ze dat Nick nog leeft. Libby zit geduldig haar straf uit en zint op wraak. Een me degevangene wijst haar erop dat zij als ze eenmaal vrij is, Nick rustig kan vermoorden omdat je nooit tweemaal voor hetzelfde misdrijf kan worden veroordeeld. Na zes jaar komt Libby vrij. Ze komt terecht in een tehuis voor vrouwen die voorwaardelijk vrij zijn. Het toezicht wordt daar gehouden Double Jeopardy. Foto Bob McEwam. door Travis Lehman, een cyni sche, aan alcohol verslaafde agent. Libby overtreedt me teen zijn regels en gaat op zoek naar Nick en Matty. Leh man, beschaamd door het vluchten van Libby, zet alles op alles om haar te vinden. r De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. De Schuttershof Sessieband speelt zondag 30 januari louter co vers van de vermaarde band Toto. Het optreden van de sessie band begint om 17 uur. Als zanger treedt deze keer Alex Sie gers op. In 't Beest in Goes wordt dinsdag 1 februari de film Les Para pluies des Cherbourg vertoond. De film vertelt het simpele ver haal van liefdespaar Guy en Guineviève. De dochter van een parapluverkoopster wordt verliefd op een automonteur, maar raakt het kwijt wanneer hij in dienst moet. Vier jaar later keert Guy terug uit de Algerijnse oorlog. Geneviève, die ondertussen moet bevallen van Guy's kind, blijkt vertrokken naar Parijs, waar ze met een rijke diamantair getrouwd is. Guy trouwt op zijn beurt een ander en begint een eigen garage. Wanneer ze elkaar jaren later weer ontmoeten, blijkt er van de grote liefde niets meer over. Opvallend: in deze film worden alle dialogen gezongen. Goochelaar Peter Hanssen treedt zaterdag 29 januari op in De Zaete in Yerseke. Peter Hanssen heeft meer dan tien jaar erva ring in het goochelvak. Zijn sterke kant is dat hij, ongeacht de grootte van de zaal, kinderen weet te boeien tijdens het hele optreden. Sommigen mogen hem zelfs helpen als assistent. De voorstelling is voorzien van een schitterend decor, een podium vol goochelapparatuur, leuke muziek en vooral vaart en humor. Aanvang 14.30 uur. In het restaurant van zorgcentrum Ter Weel in Goes wordt zon dag 30 januari een koffieconcert gegeven door het harpduo van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Ineke de Vente. Het concert begint om 10.30 uur aan het Joannaplantsoen 1 in Goes. Theatergroep Els Inc. Brengt donderdag 3 februari de voorstel ling 'Strindberg! Verkeer van een Gek' in 't Beest in Goes. Het leven van Strindberg is één lange gedreven zoektocht naar de kern: de zin van het leven en zichzelf. Als een locomotief den dert hij door het leven, altijd op zoek naar dat ene moment van inzicht. De voorstelling is een liefdevolle komedie over het stijf koppig gevecht tegen de bierkaai en een melancholische trage die over de liefde. Acteur en theaterdocent Michiel van Zuijlen houdt voorafgaand aan de voorstelling een inleiding waarbij hij ingaat op de specifieke werkwijze van het toneelgezelschap Els Inc. Ook probeert hij gelijkenis te vinden tussen Strindberg en de regisseur van de voorstelling Arie de Mol. Aanvang van de voorstelling 20.30 uur. In het gebouw van de Zeeuwse Muziekschool in Goes wordt vanaf 30 januari een serie van vier koffieconcerten georgani seerd door de Culturele Raad Goes. De concerten zijn steeds op zondag en beginnen om 12 uur. Begonnen wordt met een op treden van het Segovia Quintet met Wouter van Breugel (fluit), Saskia Luijendijk (viool), Karin van Oene (altviool), Minke Ha- verkate (cello) en Sabine Canton (harp). Het vijftal brengt wer ken van Schubert, Mozart, Roussel en Grandjani ten gehore. Gitaarduo Art Scenique verzorgt het programma op 6 februari, Vera Pluijlaar zingt 20 februari en Jeroen Malaise sluit de reeks 19 maart af met een clavecimbelconcert. De nummers die Daryll-Ann op Happy Traum laat horen liggen volgens kenners meer op één lijn dan de oudere nummers. De meerstemmige zang is nog verder ont wikkeld en verfraaid. Muzikaal wordt de band sfeervoller genoemd, soms melan cholisch, dan weer prachtig van melodie. mmmwmmmmmmmmmmssmmmmmsmm Daryll-Ann. Het publiek in 't Beest wordt in de stem ming gebracht voor het optreden van Da ryll-Ann door Meindert Talma The Neg roes. De soulband, met misschien een tikje Brood, discowave, rammelpunkpop en meezingpop. 't Beest is vanaf 20.30 uur open. Een half uur later zal het eerste con cert beginnen. Van den Dobbelsteen is naast schilderes ook paragnost en magnetiseur en heeft als inspiratie het Zeeuwse licht en de ongezie ne wereld. De tentoonstelling bij Sauer en Oonk notarissen aan de Badhuisstraat 181 in Vlissingen is tijdens kantooruren vrij te bezoeken. De expositie heeft als titel 'tus sen leven en dood' meegekregen. Fame - de Musical is een musical van David de Silva, Jose Fernandex, Jacques Levy en Stevie Marghoses. De musical is het regie- debuur van musicalauteur en vertaler Koen van Dijk. Na indrukwekkende producties als Blood Brothers en Into the Woods is hij nu toe aan zijn eerste grootschalige regie-op dracht. De hoofdrollen van Fame worden gespeeld door jonge, maar grote musicaltalenten on der wie Jin de Groot, Nurlaila Karim, Albert Klein Kranenburg, Jolanda Germain en Sm- adar Monsnis. Fame is een show met vele Fame. Foto: Joris van Bennekom gezichten. Aan de ene kant een groovy theaterfeest met trendy danswerk en aan de andere kant een smeltkroes van jongeren uit diverse culturen waarin verschillende achtergronden, problemen en ambities beurtelings op de voorgrond treden. Zo ontstaat geen eenvoudige song and dance- show, maar een boeiend portret van een nieuwe generatie met een gemeenschappe lijke ambitie: door te stoten naar de top van de showbizz. De Thoolse musicus Peter Wildeman stu deerde orgel bij Leen Schippers en Jan Bo nefaas. Op de Schumann-academie in Am sterdam studeerde hij de meer theoretische kant van het orgel. Na een particuliere stu die zang/koordirectie en piano bij Jules Schaap, Cees het Jonk en Nan de Cock, pakte hij de draad weer op bij Gijsbert Lek- kerkerker, die masterclasses orgel geeft. Wildeman is dirigent van een groot aantal koren in Zeeland en treedt daar regelmatig mee op. Verder werkt hij mee aan een serie orgel concerten, samenzangavonden en instru mentale concerten. Regelmatig neemt hij cd's op. Vooral de cd's waarop hij improvi seert vinden gretig aftrek. De Krabbendijkse musicus Martin Weststra te vangde zijn orgelstudie aan bij de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Weststrate trad vooral in het buitenland op. Bekende orgels werden door hem bespeeld, onder meer in Frankrijk, Engeland, Scandinavië, Peter Wildeman. Italië, Oost-Europa en Canada. Hij is vaste begeleider van het Christelijk Jongerenkoor Matthanja uit Goes, waar Peter Wildeman dirigent van is. De organisten zullen tijdens het unieke con cert in Kapelle een mooi samenspel van vier handen laten horen. Aanvang 20 uur. V

de Faam | 2000 | | pagina 11