I N E C I T Y EST MovieZone niet alleen voor CKV-ers Drie bands in Baskensburg Zolderopruiming van Erik Brandts Comeback Du Priefstang Blues in het Arsenaaltheater dé uitgaanskrant CHUTTERSHOF -J Om THE SIXTH SENSE 16jr ANDRE HAZES AL GUEST HOUSE PARADISO 12 jr BOWFINGER AL DE IJZEREN REUS AL END OF DAYS 16 ir KRUIMELTJE AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL TARZAN AL TARZAN AL BLUE STREAK AL HANA-BI BUENA VISTA SOCIAL CLUB CELEBRITY LES PARAPLUIES DE CHERBOURG LOLA REN NT &THE TRUMAN SHOW ELIZABETH LA VIDA ES SILBAR LOLA RENNT U H IPA jlPII 9 I I ÜjF j i Pi De van"da9-tot-dag-agenda's op het gebied van F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K TT Woensdag 19 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 9 VLISSINGEN Donderdag 20 januari t/m woensdag 26 januari MIDDELBURG GOES Lake Placid is de nieuwe film van regisseur Steve Miner, die eerder on der meer Friday the 13th en Halloween re gisseerde. In zijn nieu we rolprent wordt het wederom huiveren geblazen met in de hoofdrollen Bridget Fonda, Bill Pullman, Oliver Platt en Bren dan Gleeson. Ierse traditionals in Razzmatazz Knipkunst in Kapelle Lenny Kuhr in Pompweie Vooruit met de geit Hoewel het project MovieZone aanvanke lijk is opgezet voor leerlingen van de ha vo en het vwo die het vak Culturele Kunstzinnige Vorming volgen, zijn de films die in het kader van het project in Cine City draai en voor iedereen te zien. In het kader van Mo vieZone worden onder meer de films Turks Fruit, Karakter, Basquiat en Lagrimas vertoond. Momenteel is in Cine City de Japanse film Ha- na-bi te zien. Hana-bi Bronsjes in 't Kunstuus In de Vlissingse sporthal Bas kensburg spelen zaterdag 22 januari drie bands. Het festival letje is georganiseerd door de band Geert's Parkeerbeleid en Sportcafé Baskensburg. Achter eenvolgens spelen de Zeeuwse bands MoBunk, Nuff Said en Facelift. In De Piek gebeurt het aan staande weekend niet alleen op het podium. Vrijdag 21 ja nuari wordt om 21.30 uur de ex positie 'De zolderopruiming van Erik Brandts' geopend. m In dicocenter El Toro wordt vrij dag, 21 januari, de nieuwste cd van Du Driefstang gepresen teerd. Het zestal is onlangs weer bij elkaar gekomen, na een af scheidsconcert van twee jaar ge leden. Zondagmiddag speelt de Amerikaanse bluesmuzi kant Arthur Adams met zijn band in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Adams speelde on der meer met Diana Ross, Chuck Berry, James Brown, T-Bone Walker en BB King. Dagelijks 19.00 21.45 uur rorpmiprp I spannende film met Bridget Fonda, Bill Pullman en Oliver Platt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kinderpsy choloog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 21.45 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappenzanger Dagelijks 21.45 uur krankzinnige komedie met Rik Mayall en Adrian Edmondson Dagelijks 19.00 uur filmproducent Steve Martin leidt actiester Eddy Murphy om de tuin Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur spannend avontuur van de negenjarige Hogarth die bevriend raakt met ijzeren robot Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur uitgebluste ex-agent Arnold Schwarzenegger heeft lot van de wereld in handen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungle man Tarzan Dagelijks 13.45 16.15 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt 'per ongeluk' politieagent Vrijdag 16.15 uur Moviezone S Donderdag en vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 20.30 uur interessant muziekfilm over de inmiddels legendarische Buena Vista Social Club Donderdag en vrijdag 0 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 20.30 uur film van Woody Allen met in de hoofdrollen Wiona Ryder, Melanie Grif fith en Leonardo DiCaprio Maandag 20.30 uur klassieker over Geneviéve die haar grote jeugdliefde weerziet Maandag, dinsdag en woensdag 9 09.30 uur film-educatief programma voor middelbare scholieren Dinsdag 20.30 uur schitterend kostuumdrama over de roemrijke regeerperiode van Queen Elizabeth Donderdag en zaterdag 20.30 uur portret van de Cubanen die ondanks de sociale crisis levenslustig het hoofd boven water proberen te houden Dinsdag en woensdag 20.30 uur Lola heeft twintig minuten om ergens honderdduizend Mark vandaan te halen om haar geliefde te redden BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) IIUIVWIWII UB| riflVlll theateroptredens Vlakbij Lake Placid, in het Noord-Amerikaanse Maine, wordt men op een dag opge schrikt door een dodelijk on geluk. Een tamelijk bijzonder team van wel heel diverse onder zoekers reist af naar het veraf gelegen gebied om een on derzoek in te stellen. Een van de onderzoekers is de uit New York afkomstige paleontoloog Kelly Scott (Bridget Fonda). Door de vondst van een enor me tand, vermoedt zij de aan wezigheid van een prehisto risch monster. Door haar 'stadse' afkomst en karakter kan zij maar moeilijk wennen aan de ongemakken van de natuur. Haar gedrag wekt dan ook irritaties op bij Jack Wells (Bill Pulman), de De Ierse formatie Blended is groep musici die zich heeft toege legd op Ierse traditionele muziek. Zaterdag 22 januari speelt Blended in Razzmatazz in Oost-Souburg. Wie de groep aan het werk ziet, wordt verrast door de energie en het speelse gemak waarmee muzikanten hun muziek ten gehore brengen. De band bestaat uit Marc van Daal op uillean pipes, low- en tin whistle en zang, Frenk van Hooff op cister, bouzouki en zang, Walter Kuipers op viool, mandoline en zang en Jan van Stigt op gitaar en zang. Hoewel de luisteraar bij het horen van hun muziek het idee krijgt dat de bandleden in Ierland zijn grootgebracht is dit niet het geval. Het optreden van Blended begint om 21 uur. ider het motto 'uit volks Lake Placid. leider van het onderzoek, die geen pottenkijkers duldt bij zijn werk. Tevens betrokken bij het onderzoek is de overge voelige sheriff Hank Keough (Brendan Gleeson), die zo snel mogelijk korte metten wil ma ken met het gevaarte door het roofdier te doden. Tenslotte wordt het onderzoeksteam onverwachts aangevuld met de rijke, excentrieke professor in de mythologie Hector Cyr (Oliver Platt). Voor hem zijn krokodillen een soort goden, die ook als zoda- foto Paradiso Filmed Ent. nig behandeld moeten wor den. Het doden van het le vensgevaarlijke dier, is voor hem dan ook geen optie. Kort om: Lake Placid staat garant voor huiveringwekkende mo menten en bloedstollende scènes. Onder het motto 'uit volkskunst kan kunst ontstaan' heeft knip- kunstenares Lidia Schinkel een expositie ingericht in het ge meentehuis van Kapelle. Schinkel knipte al op jonge leeftijd, toen haar vader haar leerde een schaar te hanteren in plaats van een potlood. De expositie, een bloemlezing uit het werk van Lidia Schinkel, is nog te zien tot en met 11 februari. De ten toonstelling is tijdens openingsuren van het gemeentehuis te bezichtigen. In De Pompweie in Kortgene is 29 januari een optreden van Lenny Kuhr. De Nederlandstalige troubadour werd ooit bekend door het nummer 'Visite'. In Kortgene wordt ze begeleid door pianist Nico van der Linden. Kuhr zingt soms zacht en ingeto gen, soms voluit en sprankelend. Ernst en vrolijkheid wisselen elkaar af in een speels spiritueel concert van de zangeres. Aan vang 20 uur. Toneelclub Baarland speelt vrijdag 4 en zaterdag 5 februari de klucht Vooruit met de Geit. Het stuk is verdeeld in drie bedrij ven en geschreven door J. Rillema. Beide voorstellingen begin nen om 19.30 uur in verenigingsgebouw De Camaronian. Za terdag is er bal na met muzikale medewerking van Eldorado. MovieZone is een filmproject dat vorig jaar door een aantal filmtheaters is opgezet als een onafhankelijk, door het Minis terie van Ónderwijs, Cultuur en Wetenschappen gesubsi dieerd initiatief. MovieZone is een uniek project dat aansluit op het huidige overheidsbe leid. Het is een programma in circuit-vorm dat zich richt op de vertoning van kunstzinnige films aan een jeugdig publiek. Het project beoogt een bijdra ge te leveren aan het vergro ten van culturele belangstel ling onder jongeren, en daar mee het algemene filmklimaat in Nederland te vergroten. De organisatoren van het project ondersteunen de minister in zijn standpunt dat het van groot belang is de jeugd te confronteren met uiteenlo pende verschijningsvormen van cultuur. Zulke ervaringen zijn immers noodzakelijk om een onderscheidingsvermo gen, een eigen smaak en standpunt te ontwikkelen. De film Hana-bi draait op dit moment in Cine City in het ka der van MovieZone. De film is geregisseerd door de Japanse superster Kitano. Naast regis seur is hij komiek, schrijver, schilder, televisiepresentator, regisseur en acteur. Zijn films gaan over misdaad, zijn strak gestilleerd en gewelddadig. Het contrast met de liefde is in Hana-bi uniek: wanneer poli tieagent Nishi zijn zieke vrouw in het ziekenhuis bezoekt, wordt zijn partner neerge schoten en raakt verlamd. Nis hi wil nog één keer met zijn stervende vrouw op reis en probeert tegelijk zijn partner te steunen. Met keihard ge weld rekent Nishi af met cri minelen die hem lastig vallen, om meteen daarna zyvijgend in tedere rust bij zijn vrouw te zijn. Die tegenstelling is typerend voor Hana-bi. Hana betekent bloem en staat voor leven. Bi is vuur en symboliseert de dood. Kortom: Hana-bi is vuurwerk. Fina de Regt voor één van haar schilderijen. Acrylschilderijen en bronsjes van Fina de Regt uit Sassenheim staan van 2 tot en met 26 februari opgesteld in 't Kunstuus in Heinkenszand. De kunstenares werd als Levina Cornelia Ver- schrage in 1944 geboren in 's-Heer Arendskerke. Ze woonde de eerste zes jaar van haar leven in Lewedorp, daarna in Nieuw- dorp. In Middelburg, op de kweekschool, haalde ze haar LO-te- kenen. Na vijf jaar Dokkum en twee jaar Malta woont ze nu al jaren in Sassenheim, waar ze ook regelmatig exposeert. Haar werk in acrylverf is kleurrijk en half abstract. Naast haar schil derijen zijn ook bronzen beeldjes te zien. MoBunk is in 1998 opgericht door vier erva ren muzikanten: saxofonist Jos Weeland, gi tarist Mischa Beckers, bassist Rob Maas en drummer Don Bauerman. De muziek van MoBunk klinkt als een swingende en verras sende versmelting van funk/pop met jazzin- vloeden. De band speelt eigen composities en streeft naar diepgang en intensiteit tij dens de optredens. De band Facelift is in hetzelfde jaar als MoBnunk ontstaan en is een samensmelting van de bands Zero en Mogür. De band bestaat uit Richard Stein- meier (bas), Raldo in de Weij (slaggitaar), Korné Steketee (zang en gitaar) en René Brand (drums). De band is beïnvloed door onder meer Pearl Jam, Deep Purple en Live. Alle songs die Facelift ten gehore brengt zijn eigen composities en deze maand hebben de bandleden een begin gemaakt met de opnames van hun eerste cd. De derde band die het podium in Baskensburg betreedt is Nuff Said. Nuff Said bestaat uit Marijn Sla ger op zang en gitaar, Michiel Slager op bas en Willy Berrevoets op drums en zang. De van oorsprong Zeeuwse band gooide hoge ogen met hun debuut-cd Red en zal ook in Baskensburg garant staan voor een stevige dosis Britpop. De objecten zijn zowel in het café als in de zaal te bezichtigen. Zaterdag 22 januari speelt de band Benjamin B met in het voor programma John Wayne Shot Me. Benja min B, de naam van deze Groningse band is klein maar de daden zijn groot. Evenals Excelsior-labelgenoten Ceasar en Daryll- Ann doet Benjamin B aan pop van hoog ni veau. Dan weer lief en loom, dan weer bit terzoet, heftig of psychedelisch. In compo nist Fiebo Scholtens heeft de band een lied jesschrijver van hoog niveau. Met echo's van Velvet Underground, XTC en The Kinks, maar toch volop van deze tijd. In het voorprogramma John Wayne Shot Me. Charmant rammelende popliedjes in de m Benjamin B speelt zaterdagavond in De Piek. foto Reyer Boxem. traditie van Daniel Johnston, Fuck en Mar moset. Ze waren al te horen op Kink FM en te zien in voorprogramma's van onder meer Blimey! en Vandal X. De zaal gaat zaterdag om 21 uur open. van bar gev De optredens van Du Driefstang moeten zo ongeveer legendarisch geweest zijn. Maar na een paar jaar van succes (met cd's die kleurrijke titels als Fuck You en Degelijk Werk dragen) hield de band het voor gezien. Begin van dit jaar vonden Emile, Albert en Pier elkaar weer. Het trio haalde de oude begeleidingsband van stal en maakte deze tot vast deel van de band. Wel moest nog een nieuwe drummer gevonden worden, aangezien de oude Du Driefstang in nieuwe bezetting. drummer geen heil meer zag in de band. De cd die Du Driefstang vrijdag presenteert be vat een aantal uit de mouw geschudde nummers, gebundeld onder de naam Recht Voe Je Bakkes. Het optreden in El Toro be gint om 22 uur. Arthur Adams is geboren in Medon, Ten nessee, honderdvijfentwintig kilometer ten noorden van Memphis. Hij heeft een tijdje muziek gestudeerd aan de Tennesse State University en hij maakte toen ook deel uit van de Tennessee State Jazz and Blues Band. Het studeren hield hij echter al snel voor gezien en hij zocht zijn heil als muzi kant 'on the road'. Hij trok door Georgia, Florida, Texas en Alabama als lid van ve- schillende rhythm 'n bluesbands. Uiteinde lijk kwam hij terecht in Dallas, Texas, waar bij vooral veel studiowerk ging doen, maar ook met een nieuwe eigen band is gaan op treden. Na wat studiowerk met BB King, Adams schreef onder andere twee songs voor Kings album 'There's Always One More Time', nodigde BB, Arthur Adams en zijn band uit om de huisband van de club BB King's in Hollywood te worden. De re den hiervoor is duidelijk: niet vaak zie je zo veel speelplezier en zoveel dynamiek op het podium, hardwerkende muzikanten die ook nog eens uitstekend modern materiaal brengen. Het optreden van Arthur Adams in Vlissingen begint om 15 uur. SEE

de Faam | 2000 | | pagina 9