GEMEENTE MIDDELBURG Middelburgse millenniumbaby Nationale Straatspeeldag Wijzigingen in het parkeren in Middelburg 70 jaar getrouwd GGD enquêteert bewoners Walcheren Vergadering gemeenteraad Bijeenkomst wijktafel Wijziging opening stijden KINDEREN VOORRANG! Woensdag 19 januari 2000 FAAM/VLISSINGER Week 3 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Met ingang van 1 januari 2000 zijn er een aantal wij zigingen met betrekking tot het parkeren in Middel burg van toepassing. Deze wijzingen hebben zowel be trekking op de vergunningen als op de tarieven. Hier onder geven wij u een overzicht van de wijzigingen. Parkeer- vergunningen Overige bepalingen Kraspassen Wijziging parkeermogelijkheden op de locatie Balans Parkeertarieven Parkeergarages Geere/Kousteensedijk Informatie 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Vrijdag 7 januari jl. bezocht bur gemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek de millenniumbaby van Middelburg: Viënne Elisabeth Si- nay. Viënne Viënne is geboren op 1 januari 2000 om 9.27 uur ep is daarmee de eerste millenniumbaby in Middel burg. Viënne is het vierde kind in het gezin Sinay. De oudste drie kinderen zijn jon gens. Het gezin was dan ook blij en verrast met de komst van de dochter en zusje. Bezoek De burgemeester was niet de enige die bij de familie op bezoek ging. Hij was samen met de Rabobank en een vertegenwoordiging van dc on dernemers van Middelburg. Na de gelukwensen door de burgemeester werd de familie ook door de heer C.L. de Hooge van de Rabobank gefeliciteerd. Evenals door de heer S.R. Klatte namens de onderne mers. De gemeente heeft een be drag op een rekening gestort. De Rabobank heeft dit bedrag verdub beld. Van de ondernemers ontving de familie Sinay VVV-bonnen. Het is bekend dat een prettige woonomgeving een gunstige in vloed heeft op de gezondheid. Zo wel voor de GGD als uw gemeen te is het belangrijk de woonomge ving zo gezond mogelijk in te richten. Daarom houdt de GGD Zeeland een gezondheidsenquête op Wal cheren. Het onderzoek vindt plaats onder 3000 bewoners van Walche ren. Enkele weken geleden hebben Middelburg, Vlissingen en Veere de namen en adressen van deze men sen willekeurig uit het bevolkings register getrokken. Deze mensen ontvangen hierover vooraf bericht. De enquête beval onder andere vra gen over gezondheid, zorgvoorzie ningen, woon- en leefomgeving cn gemeentelijk beleid. De GGD streeft er naar om in mei de resultaten van het onderzoek be kend te maken. Voor vragen kunt u bellen met de heer J. Vrencken, on derzoeker bij de GGD. Hij is telefo nisch bereikbaar op nummer (0113) 24 94 00. Met ingang van morgen, donderdag 20 januari, zullen de openingstijden van de sectie Parkeerbeheer: Wijzi gen. De nieuwe openingstijden zijn als volgt: maandag lot en met vrijdag van 08.00 lot 16.00 uur. De avondopenstelling 3p donderdag komt te vei val len.js? "Tafeltje Dekjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 24 januari tot en met zondag 30 januari 2000 Maandag Gebakken tartaar in pittige saus, savooie kool, aardappelen Dinsdag Rundcrsausijsjes, bloemkool, gestampte aardappelen Woensdag Zuurkool met rookworst Donderdag Kipschnitzel "gordon bleu", worteltjes, aardappelpuree Vrijdag Visschotel in mosterdsaus, aard appelen met peterselie Zaterdag Bami, kipsaté Zondag Wal de pot schaft Maandag 24 januari is er weer een vergadering van de gemeenteraad van Middelburg. Deze vergadering begin om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal in het Stadhuis en kan door iedereen vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. De publieke tribune is te bereiken via dc toren van het stadhuis op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Personen die moeilijk ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stad huis, tel. (0118) 67 54 03. De agenda en de stukken van de vergadering liggen ter inzage bij de sectie Commu nicatie, Stadhuisslraal 2. De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1 Beëdiging raadslid H. van Klinken; 2 Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der Gemeente Middelburg d.d. 1 november 1999; 3 Mededelingen en ingekomen stukken; 4 Aangaan intentie-overeenkomst Morliere; 5 Bedenkingen art. 19 WRO Sint Pieterstraat; 5a. Voorbereidingen zwembadloze periode; 6 Wijzigingen Delegatie- en machtigingsbesluit; 6a. Vaststelling "Aangevuld Bekostigingsbesluit Be stemmingsplan Mortiere" 7 Aankoop molen aan de Noordweg 482 te Sint Laurens; 8 Vaststelling voorbereidingsbesluiten; 9 Vaststelling voorbereidingsbesluiten Koudekerkse- weg 135 en Zaagmolenpolder 3; 10 Verzoek om planschadevergoeding Veldzigt; 11 Restauratie kademuren; 12 Garantieaanvraag B.V. Monumentenbeheer Mid delburg; 13 Projectkosten Cultureel Profiel; 14 Herhuisvesting Algemene Basisschool. Woensdag 24 mei 2000 is het weer zover: de Nationale Straat speeldag! Dit is een jaarlijks te rugkerende evenement. In het he le land worden straten afgesloten zodat kinderen één ochtend of middag veilig buiten kunnen spe len. Ze hoeven dan niet bang te zijn voor auto's en bromfietsers die (hard) door de straat komen rijden. "Kinderen Voorrang" De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van de stichting "Kinderen Voorrang". Deze stichting zet zich in voor veilig en kindvriendelijk verkeer en wil de bewegingsvrij heid van kinderen in hun woonom geving vergroten. Ieder jaar doen meer dan 1200 buurtgroepen, scho len en speeltuinverenigingen mee aan deze actie. De organiserende groepen sluiten, in overleg met de gemeente, gedurende één dagdeel een straal af voor alle verkeer. Kin deren kunnen dan veilig en onbe zorgd buiten spelen. Verkeersproblemen De Nationale Straatspeeldag is na tuurlijk een feest voor de kinderen, heeft ook tot doel om aandacht te vragen voor onveilige verkeerssitu aties voor kinderen. De deelnemen de groepen maken van deze dag ge bruik om de gemeente op de hoogte te brengen van de verkeersproble men in de buurt. Het uiteindelijke doel van de Nationale Straatspeel dag is dat alle straten binnen dc be bouwde kom veilig worden voor kinderen. Zij kunnen dan iedere dag builen spelen en zelfstandig en veilig naar school gaan. Deelnemen Iedereen die zich zorgen maakt over de verkeersonveiligheid in de straat en daar op woensdag 24 mei 2000 op een leuke manier wat aan wil doen, kan deelnemen aan de Nationale Straatspeeldag. Aanmel den dient te gebeuren bij de stich ting "Kinderen Voorrang". U ont vangt dan een uitgebreid actiepak ket met een duidelijke handleiding. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de stichting "Kinderen Voor rang" op nummer (020) 68 26 322. Op dit nummer kunt u ook terecht als u meer wilt weten over de Na tionale Straatspeeldag. Voor de parkeervergunningen zijn de volgende wijzigingen van toe passing: (A) parkeervergunning voor par- keerapparatuurplaatsen (par- keermeters/-automaten) in het winkelgebied (letter A op de vergunning) Deze vergunning is uitsluitend gel dig voor parkeren bij rood- en geel- gemerkte parkeerapparatuur. Parke ren met deze parkeervergunning in dc belanghebbendengebieden is derhalve niet meer toegestaan. (B) parkeervergunning voor par- keerapparatuurplaatsen (par- keermeters/-automaten) buiten het winkelgebied (letter B op de vergunning) Deze vergunning is uitsluitend gel dig voor parkeren bij geel gemerkte parkeerapparatuur. Parkeren met deze parkeervergunning in de be langhebbendengebieden is derhalve niet meer toegestaan. (C) parkeervergunning voor marktkooplieden (letter C op de vergunning) Voor voertuigen die stroomvoorzie ning nodig hebben wordt uitslui tend een parkeervergunning afgege ven voor het Zusterplein. Voor ove rige voertuigen uitsluitend voor het Hof van Tangc. (D) parkeervergunning voor be- langhebbendengebied (letter D op de vergunning) Er is een mogelijkheid om een twee de vergunning aan te vragen. De toe deling van een tweede vergunning (bewoners) is afhankelijk van de be schikbare ruimte op straat. Dit be treft een proef tot 1 januari 2001. Het tarief voor deze tweede vergun ning bedraagt fl. 162,00 per kalen derjaar. (G) parkeervergunning voor woon-werkverkeer (letter G op de vergunning) Er zijn een aantal locaties toege voegd. Daarnaast is de locatie Los- kadc Meestoot' Maisbaai beter gedefinieerd. Een plattegrond van de locatie Loskade Meestoot' Maisbaai is verkrijgbaar bij de sec tie Parkeerbeheer. (H) Watersportvereniging "Arne" (letter H op de vergunning) Seizoenvergunningen, voor leden met een vaste ligplaats in de Mid delburgse jachthaven, kunnen al leen aangevraagd worden door het bestuur van watersportvereniging "Arne" (collectief). De vergunnin gen worden aan de hand van een lijst van ligplaatsen verstrekt aan de leden. Bij combinatie van bewonersver gunningen worden in totaal niet meer dan twee vergunningen per zelfstandig huishouden verstrekt. Bij een combinatie van bedrij- venvergunningen worden in to taal niet meer dan twee vergun ningen per adres verstrekt. Uitgifte bedrijvenpassen voor be- langhebbcndengebied en voor be taald parkeren worden afgegeven op adres cn niet meer zoals voor heen per bedrijf of vestiging. - op alle parkeervergunningen, be houdens serviccpas en dagen dagdeelparkeervergunningen. worden dc kcntcken(s) vermeld van voertuigen waarvoor de ver gunning geldig is; - kentekens moeten op naam, adres en woonplaats staan van de aan vrager. Voor houders van parkeervergun ningen met de letters A en B is de kleur van de parkecrplaatsappara- tuur op twee manieren vast te stel len: - aan de gele- of rode band om de parkeerplaatsapparatuur (parkeer- meters/-aulomaten); - bij parkeerautomaten aan de kleur van de frontplaat. Per 1 januari 2000 kunnen voor so ciaal bezoek op adressen in het be- langhebbendcngebied dag- en dag deelvergunningen (kraskaarten) worden verstrekt. Deze vergunningen worden uit sluitend aan bewoners verstrekt. Er zijn twee verschillende kraspas sen. Ten eerste de reeds bestaande dagparkcervergunning voor sociaal bezoek (kraspas). De kosten voor deze kraspas is fl. 3,50. Ten tweede is er een nieuwe ver gunning voor sociaal bezoek ver krijgbaar. Dat is de dagdeel parkeer vergunning voor sociaal bezoek. De prijs van deze kraspas is fl. 1,00. De kraspas is voorzien van een viertal tijdsblokken, te weten: 08.00-12.30; 12.00-15.30 uur; 15.00-18.30 uur; 18.00-21.00 uur. Er kan slecht éénmaal gebruik van worden gemaakt. Hierbij dient de dag, datum, maand en één tijds blok te worden weggekrast. Met de dag- en dagdeelparkeerver gunningen (kraspassen) kan alleen geparkeerd worden in het belang- hebbendengebied. In tegenstelling lol eerdere bericht geving, kunnen per kalenderjaar, per zelfstandig huishouden, een maximum van 100 (honderd) dag en/of dagdeelparkeervergunningen voor sociaal bezoek worden ver strekt. U dient een geldig legitima tiebewijs te overleggen waaruit vastgesteld kan worden dat u woon achtig bent in het belanghebbcn- dengebied. Per 1 januari 2000 kan op hel ge deelte van de Balans dal voorzien is van parkeerplaatsapparatuur niet meer geparkeerd worden met par keervergunningen voor bclangheb- bendengebied (letter D). Dc kleur aanduiding op de parkeerplaatsap paratuur is aangepast en voorzien van een gele band cn frontplaat. Per I januari 2000 zijn de parkeer tarieven op locaties die zijn voor zien van parkeerplaatsapparatuur verhoogd met 25 cent per uur. Hel huidige tarief en de muntsoorten waarmee u in betreffende parkeer plaatsapparatuur kunt betalen, staat aangegeven op dc frontplaat van dc parkeerplaals-apparatuur. Op ande re locaties (parkeerplaatsen voor zien van parkeerplaatsapparatuur waarbij een dagkaart verkrijgbaar is) heeft een evenredige verhoging plaatsgevonden. Bij alle parkeerautomaten kunt u gebruik maken van betalingsmoge lijkheden met Chipknip of Clhpper. Naheffingsaanslag parkeerbelasting Het tarief van de naheffingsaanslag parkeerbelasting is per I januari 2000 verhoogd van 1165,- naar fl.84.-. De tarieven in dc parkeergarages Geere/Koustccnscdijk blijven onge wijzigd. Het uurtarief bedraagt fi.1,50 per uur. Parkeren in dc gemeentelijke parkeergarages wordt hierdoor, ten opzichte van het parkeren op straat, extra aantrekkelijk. Sinds enige we ken hebben wij dc betalingsmoge lijkheden in de betaalautomaten la ten uitbreiden waardoor de moge lijkheid bestaat om ook in de gara ges te betalen met Chipper en Chip knip. Voor meer informatie over het par keren in Middelburg kunt u terecht bij dc sectie Parkeerbeheer van dc Stadsbeheer Deze sectie is gevestigd aan de Slads- schuur 8 en is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 57 36. Op dinsdag 25 januari a.s. is er weer een bijeenkomst van de Wijktafel West ('t Zand, Stro- menwijk, Griffioen, Breewijk). Deze wijktafel wordt gehouden in kerkencentrum 'de Morgenster' aan de Adriaen Lauwereyszstraat 6 en begint om 20.00 uur. wordt gedaan. U kunt op verzoek een agendapunt aan de wijktafel in brengen. Wij verzoeken u dat dan voor aanvang van dc vergadering mede te delen aan de voorzitter van de vergadering. Onderwerpen Onderwerpen van gesprek zijn onder andere het verslag van de vorige wijktafel, hel leefbaarheidsonderzoek 'l Zand/Stromenwijk en dc beslem ming van het wijktafelbudget van 1999. Bovendien zijn er nog een aantal lopende zaken waarover mededeling Inzage De agenda en het verslag van de vorige wijktafel liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Sladhuisstraat 2 en het wijkonderstcuningspunt. Wilt u meer informatie over het wijkbeheer en de wijktafels in Middelburg, dan kunt u ook contact opnemen met de coördinator wijkbeheer, de heer Hans Vergeer, tel. (0118) 67 55 20. De lieer en mevrouw Jobse met de burgemeester en zijn echtgenote (Frank Viergever) Zaterdag 8 januari jl. waren de heer en mevrouw Jobse-van Slooten 70 jaar getrouwd. Dit heuglijke feit werd tijdens een receptie gevierd in het Jacob Roggeveenhuis. Burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en zijn echtgenote waren daarbij natuurlijk aanwezig. Middelburg verhuisd. Hij is lange tijd werkzaam geweest bij de gemeente Middelburg. Mevrouw Jobse-van Slooten (89 jaar) is in Veere geboren, maar ook zij is ook hel overgrote deel van haar leven in Middelburg woon achtig geweest. Zij is altijd huisvrouw geweest. Het echtpaar Jobse heeft drie dochters, negen kleinkinderen en negen achterkleinkinderen. En er zijn De heer Jobse (89 jaar) is geboren in Serooskerke cn op jonge leeftijd naar nog twee achterkleinkinderen op komst De familie Sinay met de bezoekers (Frank Viergever)

de Faam | 2000 | | pagina 3