Nieuw kantoor voor Woonstichting Borsele 22 huurappartementen voor senioren KORT KORT KORT Nieuw buurthuis in Vlissingen Internetsite Binnenhuis 2000 geopend HUREN in Midden Zeeland. Bepaal dan uw met! De Woonstichting Borsele {WSB) is sinds kort gehuisvest in een nieuw kantoor aan het Van der Biltplein 4 in Heinkenszand. En zoals vaak het geval is met verhuizingen is de wisseling van locatie niet de enige verandering binnen de woningstichting. Zo maakt een heuse woonwinkel deel uit van het nieuwe onderko men. In zijn nog naar verf ruikende nieuwe kantoor vertelt hoofd woondiensten Theo van Driessche over de veranderingen. Woonwinkel Wegbreekrecht Geen verpaupering voor wie? huur huurprijsgarantie servicekosten abonnement huurdersonderhoud (vrijwillig) alarmering met opvolging oplevering meer informatie aanmelding Zaterdag 22 januari wordt in Vlissingen de nieuwe accommo datie van het voormalig Woltershuis geopend. Buurthuis Het Woltershuis en het Activiteiten Centrum Vlissingen (ACV) zijn voortaan gevestigd in de voormalige kleuterschool aan de Wil lem Roelofslaan 2. Het pand wordt om 13.30'uur officieel geo pend door de Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele. Daarbij wordt tevens de nieuwe naam van het centrum ont huld. Aan deze naamgeving was een prijsvraag verbonden, waarbij de wijkbewoners hun suggesties konden insturen. Na de officiële openingshandeling kan het gebouw worden be zichtigd en kunnen ook de in het buurthuis opgestelde werk stukken van cursisten van het ACV worden bekeken. Binnenhuis 2000, de beurs die van zondag 27 februari tot en met zondag 5 maart wordt gehouden in het Rotterdamse Ahoy' is sinds kort te bekijken via de internetsite: http://www.binnenhuis.nl. De site geeft onder meer algemene informatie over het thema van de beurs, de kwaliteit van het leven. Tijdens de beursperiode is elke dag het actuele nieuws te zien. Daarnaast zijn alle gegevens over openingstijden en toegangsprijzen opgenomen. De internetsite van Binnenhuis 2000 is zelfs voor de beginnende internetter bijzonder toegan kelijk. Illustraties en foto's geven ruim zes weken voor de beursopening een realistisch beeld van het aanbod op de beurs. Zodra er meer gegevens van de standhouders bekend zijn kunnen deze virtueel op de site bekeken worden. Via de site kan doorgeklikt worden naar de internetpagina's van de exposanten. De site wordt dagelijks bijgewerkt en bevat dus alle nieuwtjes. Daarnaast kunnen via e-mail berichten uitge wisseld worden. Advertentie door Marja Minnaert „Om te beginnen is dit kan toor erg open, er zijn geen kleine kantoortjes meer", ver woordt Driessche de meest zichtbare wijziging. „Als men sen binnenkomen, lopen ze recht tegen de balie aan en is de hele afdeling die met klan tenzaken te maken heeft te overzien. Wij menen dat dit een prettige open uitstraling heeft, wat de klantvriendelijk heid ten goede komt en men sen ook het idee geeft dat dit een organisatie is waar men gemakkelijk en snel geholpen wordt". Niet alleen voor het publiek, maar ook voor het personeel van WSB is de nieuwe situatie even wennen. Van Driessche legt uit: „Vroeger zat men al leen of met zijn tweeën in een klein kantoortje. Maar de nieu we opzet laat duidelijk zien wat we willen: geen 'hokjes geest-uitstraling' meer maar een eenheid; zowel van bin nen als naar buiten toe." In het nieuwe kantoor introdu ceert de WSB nog een vorm van service aan de klanten die voor Zeeland nieuw is: de woonwinkel. „Inderdaad, een echte winkel in ons kantoor", zegt Van Driessche. „Een plaats waar we mensen de mogelijkheid bieden om een keuken, keukenapparatuur, kranen, bladen, tegels, badka mers en dergelijke te kopen. Dit is voortgekomen uit de service die we onze klanten al boden. We doen als woning bouwvereniging al jaren aan keuken- en badkamervervan ging. En vaak komt het voor dat mensen dan speciale wen sen hebben. We hebben het nu gemakkelijker voor ze ge maakt. Ze kunnen hier komen winkelen en wij bieden ze de mogelijkheid om tegen scher pe prijzen een keuken of bad kamer bij ons te kopen. Er is zelfs inbouwapparatuur te krij gen". Speciaal voor dat doel zijn en kele medewerkers van ons op geleid in de keuken- en sani- tairtechniek. Artikelen uit de Woonwinkel worden alleen verkocht. „En ze kunnen niet verrekend wor den met de huur", legt Van Driessche uit. „Dit betekent ook dat bij het opzeggen van lijk bieden we al geruime tijd het service plus abonnement, speciaal voor ouderen en min- dervaliden. Maar we doen ver der ook veel kleine klusjes: lekkende kranen repareren, waakvlammetjes aanzetten, noem maar op. De woonwin kel is een logische uitbreiding van die service." Wie een kijkje in het nieuwe kantoor wil nemen kan dat doen tijdens de open dagen die binnenkort worden gehou den. Zo is er 21 januari een bijeen komst voor genodigden. Een dag later, 22 januari, zijn alle belangstellenden welkom van 10 tot 13 uur. Het nieuwe kantoor van Woningstichting Borsele. foto Anton Dingemanse de huurovereenkomst, de huurder het wegbreekrecht heeft. Hij of zij is tenslotte ei genaar. Maar natuurlijk mag het altijd overgeheveld wor den aan de volgende huurder tegen een vergoeding. Maar dat regelen wij niet, dat moet men zelf overeenkomen". De WSB heeft momenteel 1818 huizen. Het bestand wis selt nogal omdat sommige grotere eengezinswoningen verkocht worden. Bovendien worden er ook nieuwe projec ten gerealiseerd, zoals Vors- vliet, het woonzorgcomplex te 's-Gravenpolder en Dijkstede te Heinkenszand. Hier worden zowel koop- als huurwonin gen gebouwd. „De belangstel ling voor seniorenwoningen is enorm", weet Theo van Dries sche, „Voor Dijkstede hebben we ongeveer 120 inschrijvin gen gehad, terwijl er 40 zijn te verdelen. Dat is inherent aan de landelijke trend: ouderen die steeds langer zelfstandig blijven wonen en het liefst in het dorp waar ze vandaan ko men." De WSB verhuurt huizen bin nen de gemeente Borsele, kleine kernen waar vaak wei nig voorzieningen zijn. Toch is er weinig leegstand en zijn er geen grote sociale problemen als verpaupering. „We hebben het idee dat onze huurders te vreden zijn over ons. Natuur- Jaargang 4 nummer 2 Woensdag 19 januari 2000 PLATTEGROND VAN DE BEGANE GROND MET DAARIN DE HUISNUMMERS - I of 2 persoonshuishoudens - 55 jaar of ouder heeft voorrang - bruto-inkomen minimaal 2900,- dit geldt niet voor personen van 65 jaar en ouder De kale huurprijzen liggen tussen de 985,- en 1075,- per maand Voor de woningen in de Munnikenhof geldt een huurprijsgarantie van 2% tot en met 2005. Woonnood Middelburg Poalbus 7120 4330 «0 Middelburg Buitonruststraat £ÈS De bijbehorende voorschotten voor onder andere schoonmaak en verlichting van gemeenschappelijke ruimten bedragen 21,- per maand voor de woningen op de begane grond en 28,- per maand voor de verdiepingswoningen. Huurders van woningen op de begane grond betalen niet voor de lift. Het abonnement huurdersonderhoud kost 13,50 per maand Als extra service biedt Woongoed bewoners van de Veersche Poort alarmering met professionele hulp aan tegen een vergoeding (via Stichting Jacob Roggeveen). De appartementen worden naar verwachting in de zomer van aan u opgeleverd. U kunt de brochure Munnikenhof aanvragen bij Woongoed Mid delburg. Donderdag 27 januari om 14.30 uur organiseert Woongoed Middelburg op haar kantoor aan de Buitenruststraat 235 te Middel burg een informatiebijeenkomst over de Munnikenhof. Wij verzoeken iedereen die naar deze bijeenkomst wil komen dit vóór 24 januari telefonisch aan ons door te geven, zodat wij reke ning kunnen houden met het aantal te verwachten personen. U kunt hiervoor contact opnemen met mevrouw W. Barkeij via tele foonnummer 691700. U kunt zich voor een appartement aanmelden door de hiernaast staande speciale woonbon in te vullen. Deze woonbon dient uiter lijk 1 februari 2000 om 13.30 uur in het bezit te zijn van Woongoed Middelburg. Onvolledige, onjuist ingevulde of te laat ontvangen woonbonnen kunnen wij niet in behandeling nemen. Geboortedatum EERSTE VERDIEPING PLATTEGROND VAN DE EERSTE VERDIEPING MET DAARIN DE HUISNUMMERS Tel. nr. Straatnaam Huisnummer Postcode Woonplaats Bent u in het bezit van een woonpasnummer* NEE JA. mijn woonpasnummer is Ik betrek de woning met 1 persoon 2 personen Gegevens partner Achternaam partner Voorletters partner Geboortedatum partner M DV Woonduur Ik woon vanaf in mijn huidige woning Inkomen/vermogen dag/maand/jaar Mijn bruto-gezinsinkomen per maand bedraagt Ik zet rente uit eigen vermogen in voor het betalen van de huur □JA QNEE Urgentie Bent u in het bezit van een medische urgentieverklaring? □JA DNEE Bent u in het bezit van een sociale urgentieverklaring? □JA DNEE Voorkeur Ik heb een voorkeur voor een bepaald appartement Handtekening: Datum: □JA DNEE Mijn le voorkeur gaat uit naar huisnummer Mijn 2e voorkeur gaat uit naar huisnummer Mijn Je voorkeur gaat uit naar huisnummer Uitleg wóonpasnummer: U heeft alleen een woonpasnummer als u al eens eerder één van onze woonbonnen heeft ingevuld. http!//*èeland.woonkeuze.nl Woonhof De Munnikenhof In de nieuwe wijk de Veersche Poort worden zeer verschillende wo ningen gebouwd, zowel in de koop als in de huursector. De Munni kenhof is één van de woonhoven die de Veersche Poort rijk is. De huurappartementen zijn luxe gelijkvloerse woningen, getouwd rond een gezellig binnenplein. De appartementen zijn verschillend van indeling en grootte. De woningen op de begane grond hebben een tuin op het noordoosten of noordwesten met daarin een individu ele berging. De woningen op de verdieping hebben een balkon op het zuidwesten of het zuiden en een individuele berging op de bega ne grond. Woongoed biedt u verschillende extra opties aan, zoals uitbreiding van de keuken. Achternaam Voorletters

de Faam | 2000 | | pagina 25