Apothekersassistent: een afwisselend beroep Hartelijk welkom op de open dagen van het ROC Zeeland O O O <N G\ C W) cd a> o_ O Tot ziens! -O CD Het beeld dat veel mensen hebben bij" een apotheek is een bij na plechtige, doodstille ruimte waar je een doktersrecept af geeft aan een assistent achter de balie. Vervolgens moet je wachten tot je je naam hoort roepen en dan kun je de genees middelen meenemen. Maar er gebeurt zoveel meer in een apo theek! De meeste apotheken zien er tegenwoordig heel modern uit en je kunt zien wat er "achter de schermen' gebeurt. Het be langrijkste verschil met vroeger is dat er steeds meer. nadruk is komen te liggen op voorlichting en begeleiding van de consu ment. Mensen kunnen met al hun vragen over geneesmiddelen in de apotheek terecht. Een apothekersassistent is een van de eerste aanspreekpunten voor de bezoeker. Marca en Konmar bij Delta College Informatie brugklas E-commerce in MKB Stage bij EK voetbal Delta College I Zeeland College, sectoren AATO en Economie Zeeland College, sector MTO Zeeland College, sector AADGO Oosterschelde College Techniek/DGO Oosterschelde College versneld MBO-administratie Ter Welle Chr. DGO Kwaliteit is bereikbaar voor iedereen 12 FAAM/VLISSINGER Woensdag 19 januari 2000 De opleiding tot apothekersassistent is een driejarige Mbo-opleiding aan een ROC (regionaal opleidingscentrum). Werken in de apotheek betekent in de eerste plaats: omgaan met mensen. Een apothekersassistent brengt veelal heel wat uren per dag aan de balie door. Ver telt mensen hoe ze een bepaald genees middel moeten gebruiken, hoe het werkt en hoe ze het moeten bewaren. Er komen zowel jonge als oude mensen in de apo theek. Sommigen komen met vragen, an deren willen gewoon hun verhaal kwijt. Het is altijd belangrijk de mensen op hun gemak te stellen en hen de kans te geven eventuele vragen te stellen. In een apo theek is teamwork heel belangrijk. Een team bestaande uit een aantal apothekers en apothekersassistenten zorgt ervoor dat elke patiënt goed en vakkundig wordt geholpen. Mensen voorlichten over het gebruik van geneesmiddelen is niet de enige taak van een apothekersassistent. Met geneesmid delen mag je geen enkel risico nemen. Daarom zal een apothekersassistent bij elk recept nagaan of de dosering klopt en of het middel wel samengaat met andere medicijnen die de patiënt slikt. Daarna wordt het recept nog eens door een colle ga gecontroleerd. Een andere taak is het zelf bereiden van geneesmiddelen. Van alle geneesmiddelen die over de toon bank gaan, wordt nog altijd zo'n vijf tien procent in de apotheek gemaakt. Bij voorbeeld wanneer een patiënt een spe ciale capsule of crème nodig heeft. Een apothekersassistent houdt zich ook bezig met de administratie en het voorraadbe heer van geneesmiddelen. Het is dus een heel afwisselende baan. Als apothekersassistent vind je het leuk om met mensen om te gaan en mensen voorlichting te geven. Daarnaast werk je graag in een hecht team, ben je flexibel en zelfstandig en hou je van afwisseling. Je werkt nauwkeurig en je kunt goed omgaan met cijfers. Daarnaast vind je het natuurlijk prettig om in de gezondheids zorg te werken. Als het merendeel van deze eigenschappen op jou van toepas sing is, ben jij geschikt voor het beroep apothekersassistent! Vertegenwoordigers van Marca en Kon- mar zijn vrijdag 21 en zaterdag 22 januari present tijdens de open dagen van de vestiging Delta College van het ROC Zee land in Middelburg. Vertegenwoordigers van beide winkelketens vertellen de aan wezigen een en ander over het werken in een winkel. Uiteraard krijgt de bezoeker aan deze open dagen ook informatie over de opleidingen Handel, Admini stratie en Horeca die op het Delta Colle ge worden verzorgd. Vrijdag is de school open tussen 17 en 21 uur en op de zater dag van 10 tot 15 uur. Het St. Willibrordcollege in Goes geeft maandag 24 en dinsdag 25 januari voor lichting voor leerlingen van groep 8 en hun ouders. Vooral de wijze waarop met brugklassers wordt gewerkt krijgt aan dacht. Inwoners van Walcheren, Schou- wen-Duiveland en de Bevelanden zijn uitgenodigd voor de informatieavond van de Katholieke scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo. De bijeenkom sten worden gehouden in de aula van de school aan de Fruitlaan en beginnen bei de keren om 19.30 uur. Het Willibrordcollege schenkt veel aan dacht aan de stap van de basisschool naar het voortgezet onderwijs. Er wor den speciale maatregelen genomen om die overgang zo soepel als mogelijk te laten verlopen. Zo hebben ze bijvoor beeld een eigen pauzeplaats, een eigen kantine en een eigen fietsenstalling. De lessen eindigen nooit later dan 15 uur. Dankzij deze en nog veel meer maatrege len kunnen de jongste leerlingen van de scholengemeenschap langzaam aan wennen aan een grote school. J.Th.M.R. Bakker van ZeelandNet treedt op als gastspreker tijdens de presentatie van het educatief ICT-netwerk op het Del ta College in Middelburg. Bakker staat tij dens het betoog stil bij de vraag of Inter net en E-commerce een uitdaging of be dreiging vormen voor het midden- en kleinbedrijf (MKB). De blik op de toe komst wordt gegooid in de vestiging Delta College van het ROC aan de Mer- wedestraat vanaf 15 uur. Bezoekers aan de open horecadag van de ROC-vestigingen aan de Merwede- straat en de Ravensteijnweg, beide in Middelburg kunnen een eendaagse hore- castage winnen in Amsterdam Arena tij dens het EK voetbal. Naar keuze kan worden bepaald of de stage plaatsvindt in de keuken of in de bediening. Tevens maken de bezoekers aan de open hore cadag kans op een diner voor vier perso nen in een toprestaurant in de regio. De open horecadagen worden gehouden op vrijdag 21 januari van 17 tot 21 uur en op zaterdag 22 januari van 10 tot 15 uur. Overigens spreekt general manager Mo nique de Heer van het Badhotel Dom burg tijdens de eerste open dag in de vestiging Delta College aan de Merwede- straat over de praktijk van het Horeca- vak. Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland Instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Bij het ROC volgen zo'n 12.000 deelnemers een opleiding in één van de sectoren Techniek, Nautisch. Economie, Dienstverleningen Gezondheidszorg en dag en avondonderwijs voor volwassenen. Vestiging (MBO-opleidingen administratie, handel, horeca, toerisme) vrijdag 21 januari 2000 van 17 tot 21 uur zaterdag 22 januari 2000 j van 10 tot 15 uur donderdag 6 april 2000 van 18 tot 21 uur Merwedestraat 1 Middelburg (0118) 62 39 51 Vestiging (MBO-opleidingen administratie, beveiligingsmedewerker, brood en banket, elektrotechniek, facilitaire dienstverlening, handel, horeca, landbouwmechanisatietechniek, motorvoertuigentechniek, procestechniek, schilderen, stofferen, voorschakelende opleidingen) vrijdag 11 februari 2000 van 15 tot 21 uur zaterdag 12 februari 2000 van 10 tot 13 uur Ravensteijnweg 1 Middelburg (0118) 63 00 60 Vestiging (MBO-opleidingen bouwkunde, grond-, water- en wegenbouwkunde, installatietechniek, metaal/werktuigbouwkunde, technische informatica) Oude Veerhavenweg 3, woensdag 23 februari 2000 ■'.V- V. Vlissingen (0118) 47 84 00 Vestiging Vestiging (MBO-opleidingen helpende, verzorgende, verzorgende IG en verpleegkundige in de gezondheidszorg, helpende welzijn, sociaal dienstverlener, sociaal-pedagogisch werker, sociaal-juridisch medewerker, praktijkopleider, voedingsassistent) vrijdag 28 januari 2000 Van 15 tot 2' uur zaterdag 29 januari 2000 :§|van 10 tot 1(§ uur D reesstraat 2, Vlissingen (0118) 46 08 67 Vestiging (MBO-opleidingen dhbo, proces- en laboratoriumtechniek, sociaal-pedagogisch werker, uiterlijke verzorging) vrijdag 28 januari 2000 van 15 tot 20 uur zaterdag 29 januari 2000 o Techniek: Rommerswalestraat 1Goes (0113) 23 11 70 DGO: J.P. Coenstraat 3-5, Goes (0113) 23 11 70 Vestiging (dag- en avondopleiding voor volwassenen: versneld MBO-admimstratie) dinsdag 1 februari 2000 vanaf 19 uur dinsdag 23 mei 2000 vanaf 19 uur Nieuwstraat 40-48, Goes (0113) 23 11 70 (telefoon overdag) (0113) 21 59 72 (telefoon ma. di. avond) Vestiging (MBO-opleidingen assistenten in de gezondheidszorg, helpende, verzorgende en verzorgende IG in de gezondheidszorg, sociaal dienstverlener, sociaal-juridisch medewerker, sociaal-pedagogisch werker, sport en bewegen) vrijdag 28 januari 2000 van 19 tot 22 uur zaterdag 29 januari 2000 van 10 tot 13 uur AG en Welzijn: Beukenstraat 2, Goes (0113) 22 11 44 Verzorging: Kloetingseweg 48, Goes (0113) 22 11 44 Sport en Bewegen (CIOS): Sportpunt Zeeland, Zwembadweg 3, Goes (0113) 22 11 44 ZEELAND

de Faam | 2000 | | pagina 12