I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST De grootste films van dit moment Bi-Dramatic In de Piek Gebroeders Flint in het Arsenaaltheater Meezingen met Ernst Daniel Smid Geld op de Grote Markt Goes THE SIXTH SENSE 16jr ANDRE HAZES AL GUEST HOUSE PARADISO 12 jr BOWFINGER AL DE IJZEREN REUS AL END OF DAYS 16 jr KRUIMELTJE AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL ÏAiZAN AL TARZAN AL BLUE STREAK AL HAÜM-BI BUENA VISTA SOCIAL CLUB DE STILTE LOLITA LOS AMANTES DEL CIRCULO POLAR Di BAL SENSO F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K VUSSINGEN MIDDELBURG Sixth Sense Tarzan Bond Kleuren in mijn luchtballon Danceparty 't Beest Jongerenkoor New Vision Jeugdfilm De Bal Kolder op Colijn In het Vlissingse podiumcafé de Piek speelt zaterdag 15 januari de band Hi-Dramatic. Vrijdag 14 januari verzorgen dj's Wes en Hippy samen met een surprise-gast een alternative swing-avond. Het café is beide avonden geopend vanaf 21 uur. Theatergroep De Gebroeders Flint speelt vrijdag 14 januari in het Vlissingse Arsenaaltheater de voorstelling Het Menselijk Bestaan. Deze literaire muziektheaterproductie bestaat uit ge dichten van Ed Hoornik (1910-1970) en dialogen van Justus van Oei. De dialoogteksten zijn geïnspireerd op de gedichten van Hoornik. Na twee zeer geslaagde Kerstconcerten met Thijs van Leer en dochters begint het Grootkoor Zeeland donderdag 13 januari met het voorjaarsproject. Het project omvat een groot concert met als solist de bekende zanger Ernst Daniel Smid dat donderdag 16 maart moet plaatsvinden in de Nieuwekerk in Middelburg. Het geld ligt binnenkort letterlijk voor het oprapen op de Grote Mark van Goes. Het is namelijk een belangrijke exponent van het kunstwerk Beerput van kunstenaar Wim Bakker uit Wilhel- minadorp. Het werk wordt geplaatst in het kader van Gronden, het kunstplan van de Stichting Trechter 5. Woensdag 12 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 13 januari t/m woensdag 19 januari Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kin derpsycholoog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 21.45 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlap- penzanger Dagelijks 19.00 21.45 uur krankzinnige komedie met Rik Mayall en Adrian Edmondson Dagelijks 19.00 21.45 uur filmproducent Steve Martin leidt actiester Eddy Murphy om de tuin Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur spannend avontuur van de negenjarige Hogarth die bevriend raakt met ijzeren robot Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur uitgebluste ex-agent Arnold Schwarzenegger heeft lot van de wereld in handen Dagelijks 13.00 16.00 19.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd Dagelijks 13.45 16.15 19.00 9 21.45 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 13.45 16.15 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 19.00 9 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt 'per ongeluk' politieagent Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 9 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur bijzondere muzikale documentaire van de tot super-opa's uitge groeide virtuozen Vrijdag 9 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur Dinsdag 20.30 uur ontroerend en fascinerend verhaal over een blind jongetje dat via zijn gehoor de wereld in beeld brengt Maandag 20.00 uur een docent die de verleiding van het nymfomane meisje Lolita niet kan weerstaan UUcö Donderdag en vrijdag 20.30 uur liefdesverhaal over de hartstochtelijke liefde tussen Ana en Otto Zondag en woensdag 14.00 uur buitenbeentje Sophia krijgt van een oude zigeuner een bijzon dere bal met enorme krachten Dinsdag 20.30 uur BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 16 van dit blad. Deze week gaat in Cine City de huiveringwekkende psy chologische thriller Sixth Sen se in première. De film, die Amerika's grote verrassing van vorig jaar was, gaat over de ontmoetingen die een achtjarig jongetje regelmatig heeft met geesten. De achtja rige Cole Sear (Haley Joel Os- ment) wordt achtervolgd door een groot geheim. Hij krijgt regelmatig bezoek van gees ten. Als hulpeloos en aarzelend medium is Cole doodsbang voor de angstaanjagende ver schijningen met onopgeloste problemen die uit de schadu wen verschijnen. Verward door zijn paranormale gave, te jong om zijn doel te begrij pen en te bang om zijn kwel lingen met iemand te bespre ken, neemt hij uiteindelijk kin derpsycholoog dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) in ver trouwen. Dr. Crowe probeert achter de onheilspellende waarheid van Cole's bovennatuurlijke ver mogen te komen. De conse quenties voor zowel patient als therapeut zijn schokkend als hun ogen worden geo pend door iets aangrijpends en onverklaarbaars. Walt Disney's zevenendertig ste animatie-avontuur Tarzan is een fantastische, eigentijd se vertelling van het klassieke verhaal van Edgar Rice Bur roughs. De film is voorzien van muziek die geschreven en gezongen is door Grammy Award winnaar Phil Collins. Tarzan vertelt het verhaal over de baby die in de Afrikaanse wildernis zijn ouders verliest en vervolgens liefdevol wordt grootgebracht door een groep gorilla's. Tarzans vredige en beschermde leven eindigt met de komst van een groep on derzoekers. Geconfronteerd met zijn ware afkomst, wor stelt hij met de vraag tot wel ke familie hij eigenlijk be hoort. Zijn dilemma wordt alleen maar groter wanneer hij ver liefd wordt op de knappe jon ge Jane. De film draait in Cine City in twee versies: een Ne derlands nagesynchroniseer de en een ondertitelde versie. In de nagesynchroniseerde versie zijn de liedjes vertaald en bewerkt door De Dijk-voor- man Huub van der Lubbe. The World is Not Enough, heet de laatste film over ge heim agent 007 (Pierce Bros- nan). James Bond onderzoekt de moord op sir Robert King, de eigenaar van een belangrij ke nieuwe oliepijplijn. De dochter van King, Elektra, wil het levenswerk van haar va der voltooien. Dan blijkt dat de moord in verband staat met een ontvoering die Elek tra eerder moest doorstaan. Bond stuit op een oude KGB- vijand, plutoniumdiefstal en de charmante dr. Christmas Jones. De nieuwste Disney-tekenfilm Tarzan is een fantastische ver telling van het klassieke ver haal van Edgar Rice Bur roughs over de baby die in de Afrikaanse wildernis zijn ou ders verliest. Hij wordt liefde vol opgevangen door een groep gorilla's. Wanneer hij geconfronteerd wordt met zijn Bruce Willis in the Sixth Sense. Foto Buena Vista International ware afkomst worstelt hij met de vraag tot welke familie hij eigenlijk hoort. De film is zo wel in de Nederlandstalige als in de oorspronkelijke Engels talige versie (met ondertitels) te zien. De Grote IJzeren Reus vertelt het verhaal van het koppige fantasierijke jongetje Hogarth, dat hoopvol uitkijkt naar een invasie van buitenaardse we zens of andere gevaarlijke in dringers. Op een dag hoort hij van een gigantisch grote ijzeren man die in zee terecht is gekomen. Hogarth gaat de man zoeken en sluit een bijzondere vriend schap. In het Stadskantoor van Goes zijn van 10 januari tot en met 3 maart kinderschilderijen te bezichtigen. De expositie draagt de naam 'Kleuren in mijn luchtballon'. Alle schilderijen zijn gemaakt door kinderen die hun vader ver loren en dat gegeven als inspiratiebron gebruikten. De tentoon stelling is geopend tijdens de reguliere openingstijden van het Stadskantoor. Housemuziek, en meer specifiek de techno-variant, speelt een grote rol tijdens de danceparty die zaterdag 15 januari gehou den wordt in 't Beest in Goes. Alweer voor de derde keer draai en de 'Beats op je Fiets crew', vaste dj's van het Goese podium. Aanvang 21 uur. Jongerenkoor New Vision uit Zeist treedt zondag 16 januari op in het gebouw van het Leger des Heils in Goes. Het koor treedt regelmatig op in Nederland en laat zondag iets horen van het gevarieerde gospelrepertoire. Zo worden onder meer bekende nummers van het Oslo Gospel Choir en Michael W. Smith ten gehore gebracht. Aanvang 18.30 uur. In 't Beest draait zondag 16 en woensdag 19 januari de jeugd film De Bal. De elfjarige Sophia woont alleen met haar moeder. Ze is op school een buitenbeentje, dat maar moeilijk vrienden maakt. Tot ze op een dag van een oude zigeuner een bijzondere bal ca deau krijgt. De bal ziet eruit als een gewone voetbal, maar in sommige omstandigheden is het een buitenaards wezen met enorme krachten. Geschikt voor kinderen vanaf acht jaar, Ne derlands gesproken. Aanvang 14 uur. Kolder op Colijn. Zo heet de Zeeuwstalige dorpskomedie die vrijdag 11 en zaterdag 12 februari gehouden wordt in dorps huis De Brug in Colijnsplaat. Het toneelstuk werd geschreven en in het Zeeuws bewerkt door Cees van Boven. Het stuk bestaat uit drie bedrijven en zit vol gekke en dwaze ge beurtenissen die zich afspelen in het dorpscafé. Het stuk wordt uitgevoerd onder leiding van Cees van Boven en Piet van Gilst. De spelers zijn allemaal afkomstig uit Colijnsplaat. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij geschenkhuis, drogist Ver&Sier. Aanvang 20 uur. len. En dat alles door elkaar gemixt in een strakke, wilde en rauwe show met een ge voelig randje. Niks oubollig, maar spetterend en springle vend en prima geschikt om het nieuwe Piek- seizoen in te wijden. Wat de leden van Hi-Dramatic niet kwijt kun nen bij bands als NRA en Human Alert doen ze nu in Hi-Dramatic. Zonder poeha en dure versterkers eerlijke muziek maken. Puttend uit rockabilly, surf, r&r, blues, country en nog zo wat muziekstij- De op muziek gezette gedichten uit de cy clus Het Menselijk Bestaan van Ed Hoornik zijn het hart van de productie. De gedichten, die de essentie van het men selijk bestaan verwoorden, worden door sneden met dialogen, die de onmacht om het leven te bevatten ontleden. Hierdoor ontstaat een schril contrast tussen de aan grijpende poëzie van Ed Hoornik en de iro nische teksten van Justus van Oei. De voor stelling begint om 20.15 uur. Hi-Dramatic. Foto Ftené Nuijens klassieker van Visconti over onmogelijke liefde tussen een gra vin en luitenant Dat kunstplan is een concrete afspiegeling van de platformgedachte die centraal staat in de werkwijze van Trechter 5. Gronden voorziet het centrum van Goes een artistie ke plattegrond in de vorm van een achtde- ling: acht lijnen worden met gekleurde straatklinkers in het wegdek gelegd. In de op die manier acht ontstane delen worden kunstwerken gelegd. 'Beerput' wordt in het wegdek gelegd op de hoek van de Grote Markt en de Lange Kerk straat. Het werk heeft een gietijzeren rand die een overeenkomst met een putdeksel symboliseert. Op de stenen binnenkern staan de woorden 'Pecunia Non Olet'. In het midden van deze stenen kern is een ope ning uitgespaard waarin een glasplaat is aangebracht. Onder die glasplaat een con tainer met muntgeld uit alle landen van Eu ropa. Goes heeft al vanaf de middeleeuwen een belangrijke centrumfunctie voor de handel. Met de komst van de Westerscheldetunnel en de euro staat Goes voor een nieuwe ont wikkeling. Wim Bakker heeft alvast het he den en verleden gemarkeerd door muntgeld uit verschillende landen te gebruiken. Vrijdag 14 januari wordt het kunstwerk om 15.30 uur aangeboden aan C.R.M.M. Lins- sen, wethouder cultuur van Goes. Het Grootkoor Zeeland is de afgelopen ja ren al een begrip geworden in de provincie. Elk project komen er ruim tweehonderdvijf tig zangers uit de hele provincie naar de Hoeksteen in Middelburg om onder leiding van dirigent Nan van Groeningen te repete ren. Solisten waarmee het koor de afgelo pen jaren heeft opgetreden zijn onder meer Kamahl, Thijs van Leer, Helen Edwards en diverse orkesten uit binnen- en buitenland. Dit keer is gekozen voor de bekende zanger Ernst Daniel Smid. Smid zal niet alleen solo prachtig repertoire ten gehore brengen, maar ook met het Grootkoor Zeeland songs vertolken uit onder meer de musical Les Mi serables, een selectie van Ramses Shaffy en nog een aantal songs. De eerste repetitie van het Grootkoor wordt donderdag 13 ja nuari gehouden in de Hoeksteen in de Mid delburgse wijk Dauwendaele. De volgende repetities worden 27 januari, 17 februari, 2 en 9 maart van 19.15 tot 22 uur in de Hoek steen gehouden. Tijdens de eerste repetitie ontvangen de koorleden een koorboek met daarin alle bladmuziek en een studiecasset te om ook thuis te kunnen repeteren. Het Grootkoor Zeeland kan nog dames en heren vanaf 18 jaar gebruiken. Ernst Daniel Smid gaat een concert geven met het Grootkoor Zeeland. Foto Sjouke Dijkstra

de Faam | 2000 | | pagina 9