Universele autobedrijven bundelen krachten i l Prijsuitreiking Tarzanwedstrijd bij Cine City I Konmar Middelburg reikt prijzen uit De pas-Fotoboetiek verhuist naar de Stationsstraat Voor het eerst in de geschiedenis van Neder land hebben niet-merkgebonden autobe drijven elkaar gevonden in een samenwer kingsverband. De Car-Groep Zeeland, bestaan de uit vijftien universele autobedrijven uit de Beveflamden era Walcheren, is de eerste organi satie van de Car-Groep die uiteindelijk alle re gio's zal bestrijken. De samenwerking, die zich vooralsnog vooral op het gebied van communi catie (advertenties) uitstrekt, wordt naar ver wachting in de toekomst verder uitgebouwd. Het regende vorige week prijzen in de Vlissingse bioscoop Cine City tijdens de prijsuitreiking van de Tarzan-kleurwedstrijd. Maar liefst tweehonderd kinderen hadden gehoor gegeven aan de oproep van Cine City om de kleurplaat van Tarzan zo mooi mogelijk in te kleuren. De plaat stond enkele weken geleden afgedrukt in de Faam/Vlissinger en kon bovendien bij de bioscoop worden afgehaald. HhhSSI In de laatste weken van het vorig jaar kon de jeugd bij de Konmarvestiging in Middelburg een knutselplaat ophalen. De vraag was om de nieuwe huiskamer van de kerstman in te rich ten. Die was verhuisd van Noordpool 1 naar Noordpool 2 en kon best wat hulp gebruiken. De plaat zelf bestond uit een woonkamer met een vloer en drie wanden. In een van de drie wanden zat de deur, aan een andere hing een schilderij en de derde wand had een open haard. In de Middelburgse Lange Noordstraat was sinds 1984 de pas-Fotoboetiek van mevrouw H. Etman gevestigd. Deze week verhuisde de zaak naar de Stationsstraat, waar een half jaar geleden haar man Carfo opende. Een zaak die gedeeltelijk hetzelfde assortiment biedt zoals kaarten. Kodak fotoverwerking en tabakswa ren. De samenvoeging van beide zaken is een gevolg van hoe de Lange Noordstraat veran derd is in de laatste zestien jaar. Pasfoto's Smartshop Feel Good moet sluiten Nieuwe generatie landbouwbanden Nieuwe eigenaar constructiebedrijf Hillebrand Texeler introduceert nieuw dekbed VSB Fonds Zeeland opgericht Vroege lente met bloeiende bollen Woensdag 12 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 7 door Ellen de Dreu Voorzitter Ad Akkermans van Car-Groep Zeeland toonde zich verheugd tijdens de pre sentatie van het samenwer kingsverband in het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland in Goes. „We stappen in de toekomst om te kunnen over leven", zei hij. De universele autobedrijven staan al een paar jaar onder druk. „We hebben in de branche te ma ken met grote veranderingen. Aan de bovenkant van de markt fuseren dealerbedrijven en worden ze zo alsmaar gro ter, terwijl fitters (bedrijven als Kwik-Fit en Profile Tyrecenter- aan de onderkant steeds be langrijker worden. De marges worden daarbij steeds kleiner, wat overleven ook niet ge makkelijk maakt". Daarbij komt nog het probleem dat importeurs van automerken niet altijd even goed meewer ken bij het leveren van nieuwe auto's. „We merken steeds duidelijker dat importeurs za ken af proberen te schermen ten gunste van het eigen dealer-netwerk. Als universeel autobedrijf kun je daar weinig tegen doen, maar het kost wel klanten", weet hij uit ervaring. Plannen voor samenwerking waren er al via de Bovag en de daaraan gelieerde ABA, maar een kleine meerderheid stemde die tijdens het voor jaar van 1998 een algemene ledenvergadering weg. „En dat is misschien maar beter ook", zegt Akkermans daar over. „Want je kunt alleen sa menwerken als iedereen daar mee akkoord gaat. Niet als een krappe meerderheid daar over beslist en de minderheid morrend mee moet doen". Na het mislukken van de Bo- vag-plannen besloot een groep enthousiast geworden autobedrijven dan zelf maar op pad te gaan. „In juni van dit jaar zijn hier in Zeeland de eerste contacten gelegd tus sen bedrijven", vertelt Akker mans. „En nu, krap een half jaar later, is het dan zo ver". De Car-Groep wil een open groep zijn. „We staan open voor alle Bovag/ABA-leden", legt Akkermans uit. „En we hopen dan ook dat er snel meer bedrijven zullen volgen". De Car-Groep Zeeland heeft, nog voor de presentatie in Goes, al een naamswijziging achter de rug. „Eigenlijk was het onze bedoeling om Car- Groep Midden-Zeeland te gaan heten, omdat er nu al leen bedrijven uit Midden- Zeeland meedoen. Maar toen we nog eens goed op de kaart keken, zagen we dat de gebie den Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen eigenlijk te klein zijn om er een eigen groep te beginnen. En we richten ons op de toekomst en hopen dat we ook daar leden vandaan zien te krijgen". In eerste instantie zullen con sumenten vooral in de media te maken krijgen met de Car- Groep Zeeland. „Adverteren doen we bijvoorbeeld geza menlijk", laat Akkermans we ten. „Maar in de toekomst wil len we dat verder uitbreiden. Zo zijn we nu bezig om zaken als arbo- en milieuregelgeving samen aan te pakken. Kijk, wij zijn technische mensen, hou den ons bezig met auto's. En niet met alle regeltjes die je van overheidswege krijgt op gedrongen. Daar moet je ken nis voor in huis halen. Dat kun je beter als groep doen dan als bedrijfje apart. Tenslotte ben je met vijftien autobedrij ven ook voor anderen een in teressanter marktpartner dan je alleen kunt zijn". In de toe komst zullen naar verwach ting ook zaken als tarieven en inkoop gezamenlijk gedaan worden. „Waar we naar toe willen is een groot landelijk netwerk van universele auto bedrijven die volgens één ge- Omschrijving horizontaal: 1 lekkers; 4 wier; 6 bedrijfskapitaal; 9 familielid; 10 deel van het hoofd; 12 soort bier; 14 voegwoord; 15 verlegenheid (fig.); 18 open plek in het bos; 21 lofdicht; 22 drinkgelegenheid; 23 vlek kenwater; 24 herenclub; 27 eetgerei; 29 boom; 30 vogel; 33 hoenderproduct; 34 bijwoord; 36 zetel (lat.); 38 muzieknoot; 40 grondsoort; 41 openbaar vervoermiddel; 42 muzieknoot; 44 uit spraken; 48 reeds; 49 godsdienst (afk.); 51 priesterboord; 53 fa milielid; 54 bijbelse plaats; 56 geslacht van bolgewassen; 59 li chaamsdeel; 60 heidemeertje; 61 onbepaald voornaamwoord; 62 vrucht; 64 deel van de hand; 65 voorzetsel; 67 knaagdier; 69 sporeplant; 70 en dergelijke (afk.); 71 kleur; 72 steensoort; 73 verdieping. Omschrijving verticaal!: 1 rails (pop.); 2 later; 3 soort aardappelen; 4 slee; 5 persoonlijk voornaamwoord; 6 blunder; 7 lidwoord; 8 spotzieke grappen maker; 11 rund; 13 oude lengtemaat; 15 ruwe steenmassa; 16 gravin van Holland (hist.); 17 deel van een sleutel; 19 plaats in Frankrijk; 20 kerkelijk gebruik; 25 ijzerhoudende grond; 26 Griekse letter; 27 kostwinning; 28 vordering; 31 water in ons land; 32 persoonlijk voornaamwoord; 34 hoofdtelwoord; 35 groente; 37 snel; 39 klein; 43 papegaai; 45 oosterlengte (afk.); 46 glans; 47 geluid van een dier; 48 voorzetsel; 50 bevallig; 51 fototoestel; 52 wagenloods; 53 bontsoort; 54 stuk; 55 opper- vlaktemaat; 57 kippenloop; 58 muzikale compositie; 63 rond hout; 64 nachtspiegel; 66 persoonlijk voornaamwoord; 68 soort verlichting (afk.); 69 muzieknoot; 70 landbouwwerktuig. Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 2.5.24.25.29.48.56.69.71.73. Stuur uw oplossing vöör woensdag 19 januari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 26 januari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 29 december luidt: notaris C.L. Nieuwkoop uit Koudekerke is de winnaar van een End of Days sweat-shirt. De vrijkaarten gaan naar Liesbeth de Nooijer uit Oost-Souburg. dachte werken, Want daar heeft de klant baat bij. Er wordt dan ook wel gepraat om de samenwerking verder door te voeren, maar ik wil daar verder nog niets con creets over kwijt. Je moet het pas roepen als je het waar kan maken, zeg ik altijd". In de Car-Groep Zeeland zijn opgenomen: Veersedam Auto uit Vrouwenpolder, Autobe drijf Koppejan uit Domburg, Autobedrijf Van Hoek uit Ril land, Auto- en Schadebedrijf Oostpolder uit Krabbendijke, Van de Velde Auto's uit Kapel- Ie, Citroënspecialist Vis uit 's- Gravenpolder, Garage De Krij ger uit 's-Heer Arendskerke, Autobedrijf 's-,Heer Arends kerke uit 's-Heer Arendskerke, Piet Vogelaar Auto's uit Goes, Autobedrijf Akkermans uit Goes, Autobedrijf W.J. Sonke uit Goes, Autobedrijf Van Weele uit Wolphaartsdijk, Au tobedrijf A.G. de Moor uit Wissenkerke, Autobedrijf Van Damme uit Wissenkerke en Garage Van Halst Zn. uit Kamperland. De autobedrijven presenteerden vorige week het logo van het samenwerkingsverband waarin zij deelnemen. Foto Anton Dingemanse Vijftig kinderen vielen vorige week in de prijzen tijdens de prijsuitreiking bij Cine City. En de prijzen, beschikbaar ge- De gelukkige prijswinnaars van de Tarzan-kleurwedstrijd van Ci ne City. Foto Jaap Wolterbeek steld door speelgoedwinkel Intertoys, logen er niet om. De jury van Cine City had twee categorieën samengesteld. De eerste voor kinderen van vier tot en met zeven jaar en de tweede van acht jaar en ou der. „We hebben heel veel fraaie inzendingen gehad", vertelt Jolanda Sinaij van Cine City. „Niet alleen mooi gekleurde platen maar ook drie zelfge maakte kijkdozen". De hoofdprijs in de beide ca tegorieën was een heuse Play station met als extraatje een Tarzan-spel. In de categorie van vier tot en met zeven jaar ging de hoofd prijs naar de zevenjarige Ja- mie Baans. „Hij kon de prijs niet komen ophalen", vertelt Jolanda Sinaij. „Hij ligt in het ziekenhuis maar we zorgen er voor dat hij z'n Playstation toch krijgt". Jamie werd op de voet. gevolgd door nummer twee, de vijfjarige Michiel Maljaars uit Oostkapelle. De winnares van de categorie acht jaar en ouder, Fadoma Abdenbi uit Vlissingen, kreeg niet alleen een Playstation maar ook nog een extra ver melding „Ze heeft de kleur plaat niet gewoon ingekleurd maar voorzien van allemaal stipjes in verschillende kleu ren. De jury was daar erg over te spreken", sprak Jolanda Si naij tijdens de prijsuitreiking in het café van Cine City. Tweede in de categorie oude re kinderen werd de tienjarige Melissa Soolsma uit Vlissin gen. Naast de winnaars van de eer ste en tweede prijzen kregen nog achtenveertig kinderen een leuke prijs. Zo werden er Tarzan-stem- pelsets, Tarzan-kleurboeken, Tarzan-dominospellen en Tar- zan-poppen uitgereikt. Na mens Intertoys was er een heuse olifant aanwezig om de prijsuitreiking extra luister bij te zetten. Uit de dertig ingeleverde nieu we behuizingen staken drie ontwerpen er met kop en schouder boven uit. Plaatsver vangend bedrijfsleider Peter Scheffers reikte de makers vo rige week hun prijzen uit. Mirjam de Wijs, assistent hoofdkassière vormde samen met de banketbakker van Kon- mar Arno Siereveld de jury. „Heel erg moeilijk", erkent ze. „De meeste kinderen hadden er heel veel werk in gestoken, maar ja er konden er maar drie winnen". Of het alleen aan de banketbakker gelegen heeft, is niet bekend, maar de eerste prijs is gewonnen door een 'suikerhuis'. De twaalfjarige Silke van Dijk uit Koudekerke maakte een compleet huis, opgebouwd uit suikerklontjes en ander lekker zoetspul. Ze was op het idee gekomen door de Okki van haar zusje, maar zegt ze: „de uitwerking en verder alles is m'n eigen werk hoor". Ze won er een playstation mee. De tweede prijs, een Furby, ging naar Marloes Bakker uit Kamperland. Deze tienjarige had haar plaat aangekleed met vloerbedekking, echt be hang en het geheel een driedi mensionaal idee gegeven door: „dingen die omhoog kwamen", zoals ze zelf zegt. De familie Bakker kent meer creatieve gezinsleden, want haar broertje had in Goes bij dezelfde Konmaractie ook al een Furby gewonnen. Angelo Taal uit Arnemuiden, met zijn zes jaar de jongste De prijswinnaars van de knutselplaat Marloes Bakker, Angelo Taal en Silke van Dijk (vlnr). Foto Jaap Wolterbeek prijswinnaar, wist beslag te leggen op de derde plaats. Met zijn naar eigen zeggen „kleuren en plakken ook" knutselwerk verdiende hij er de videofilm Een Luizenleven mee. Voor de jeugdige prijswinaars was er bovendien nog een mooi boeket. De winnende ontwerpen kon den helaas niet getoond wor den. „Die zijn op het hoofd kantoor", vertelde Scheffers. "Het was een landelijke actie en van ieder filiaal konden de prijswinnaars ook nog mee dingen naar een soort super hoofdprijs: een reisje naar Disneyland-Parijs. Daardoor kunnen we nu niets laten zien. Die prijs is niet in Middelburg gevallen trouwens; dat is al wel bekend". De kinderen die niet in de prij zen gevallen zijn, maar wel meegedaan hebben, kunnen hun inzending als ze dat wil len weer ophalen bij de Kon- mar in Middelburg. Eigenaresse H. Etman van de pas-Fotoboetiek in Middelburg. Foto Jaap Wolterbeek „Het gaat me natuurlijk wel een beetje aan m'n hart om uit de Noordstraat weg te gaan", zoals Etman het zelf formuleert. „Toen ik hier be gon bloeide de straat nog. Het belastingkantoor, de telefoon winkel vlak naast me, het zie kenhuis en de kazerne even verderop. Allemaal vertrokken en naar 't postkantoor hoeven mensen niet meer om te pin nen want dat kan je tegen woordig overal. Ook voor postzegels en buskaarten kun je op meer plaatsen terecht, dus zoveel mensen komen de ze kant niet meer op. De 'loop' is uit de straat". Daar komt nog bij dat voor de belangrijkste activiteit van de zaak, de pasfoto's, Etman veel klanten van buiten Middel burg heeft. „Er zijn geen bushaltes meer op de Markt en hier kun je ei genlijk nergens parkeren", zegt Etman. „Openbaar ver voer is dus belangrijk, zeker voor mijn klanten van de ge meente Veere, zeg maar. In de Stationsstraat is dat geen en- 1 kei probleem. Station en bus haltes praktisch naast de deur en parkeerplaatsen bij de bi bliotheek en A&R En zeker buiten het seizoen is op de Loskade ook wel een plekje te vinden. Bovendien moet je ook vooruit kijken. Het Sta tionsgebied; daar gaat het str aks gebéuren voor Middel burg. Daar kun je maar beter als 'kleintje' op inspelen, vóór dat straks de grote jongens er zich vestigen. Dan kom je er niet meer tussen". Wat ook mee verhuisd is zijn de kaarten, waar de zaak vaste klanten voor heeft. „Natuurlijk gaan die mee; zo'n met zorg opgebouwde collectie ga ik niet veranderen. Dan zou ik mensen teleurstellen", bena drukt Etman. „Ik ben zelfs van plan dat nog uit te breiden. En in Carfo heb je ook de moge lijkheid om je kaartje te schrij ven met een kopje koffie erbij. Faxen, kopiëren: het kan str aks allemaal in de Stations straat. Wat dat betreft biedt de samenvoeging van de twee zaken de klanten alleen maar méér. En dat is natuurlijk ook de bedoeling!". De Flotation Pro van Vredestein. Op last van de Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele heeft de exploitant van smartshop Feel Good in de Schelde- straat opdracht gekregen de deuren van zijn zaak te sluiten. Re den voor de sluiting is de verkoop van softdrugs, hetgeen in strijd is met de opiumwet. In 1996 werd hetzelfde pand om vrij wel identieke redenen voor een periode van ruim twee maan den gesloten. De huidige eigenaar van het pand in de Schelde- straat exploiteerde het pand toen onder de naam Old Timer. Door de aard en ernst van de overtreding en vanwege het feit dat het hier gaat om een herhaling van de overtreding van de opiumwet, vindt de burgemeester van Vlissingen een sluitings periode van zes maanden noodzakelijk. Bandenfabrikant Vredestein heeft een nieuwe band ontwik keld voor landbouwmachines. Deze geavanceerde radiale landbouwband geeft de loon werker en de landbouwer exact de ondersteuning die zij nodig hebben voor een professionele bedrijfsvoering. Op het land ge draagt de Flotation Pro, zoals de band is genoemd, zich als een behoedzame bewaker van dè structuur van de bodem. Op de weg staat hij zijn mannetje bij het probleemloos vervoeren van zware lasten bij relatief ho ge snelheden. Doordat de band een lagere rolweerstand heeft zorgt hij voor een lager brand stofverbruik. Ook de landbouw machines worden gespaard doordat dankzij het hoge rij- comfort de machines minder schokken te verduren krijgen. Bij de introductie van de Flotation Pro is hij leverbaar in de maten 550/45 R 22.5, 550/60 R 22.5 en 650/50 R 22.5. De komende tijd wordt het aanbod uitgebreid tot een compleet pakket banden voor de moderne landbouwmechanisatie. Het Middelburgse constructiebedrijf Hillebrand heeft sinds kort een nieuwe eigenaar. Het bedrijf en de gebouwen zijn overge nomen door C. van Belzen. Van Belzen is al sinds 1971 werk zaam bij het in 1888 als smederij opgerichte familiebedrijf. In 1991 is Van Belzen mede-eigenaar geworden en in 1997 is hij honderd procent eigenaar geworden. Onlangs heeft Van Belzen ook de gebouwen van de beheersmaatschappij Hillebrand over genomen. De naam van het constructiebedrijf blijft ongewij zigd. Het bedrijf is een van de toonaangevende bedrijven in Zeeland op het gebied van industrie en waterbouwkundige wer ken. In de orderportefeuille voor 2000 zitten onder meer nieuwe spuischuiven voor een uitwateringssluis in Vlissingen, zeven zwaarverkeersbruggen voor Rotterdam en een basculebrug, sluisdeur en deurschuiven voor het sluizencomplex van de Oos- terhornhaven in Groningen. Dekbeddenspecia- list Texeler heeft een nieuw wollen dekbed geïntrodu ceerd met een 'meer-lagen sys teem' dat zorgt voor meer slaap comfort. Het nieu we dekbed is ge vuld met zuivere lamswol van het schapenras Texe ler, bekend door zijn uitzonderlijk lang kroezende wol. De voordelen van slapen onder wol zijn warm in de winter en koel in de zomer. Het nieuwe multi-com- fort systeem van Texeler zorgt voor een ideale ventila tie doordat de dek bedvulling is opge bouwd uit dunne, doorgestikte laag jes wol. De 'meer-lagen techniek' heeft als effect dat het dek bed, in tegenstelling tot zijn voorgangers die uit één laag wol zijn opgebouwd, heel licht maar toch volumineus aanvoelt. Bo vendien wordt het transpiratievocht dat ieder mens tijdens zijn slaap verliest, optimaal geventileerd. De luchtige opbouw van het dekbed heeft tevens als enorm voordeel dat, daar waar voorheen door verdichting van het dekbed 'koudebruggen' ont stonden op de schouders, heupen en voeten, nu door het extra volume de isolatie optimaal blijft. Daardoor behoren stijve spie ren en pijnlijke gewrichten door kou tijdens het slapen tot het verleden. Informatie en verkoopadressen, tel. 0222-363000. Het nieuwe Texeler. multi-comfort systeem van Onlangs is in de provincie Zeeland het VSB Fonds Zeeland van start gegaan. Deze dépendance van het centrale VSB Fonds in Utrecht heeft tot doel de maatschappelijke betrokkenheid van het fonds op regionaal niveau te vergroten. Het VSB Fonds Zee land is gevestigd in Middelburg. De installatie van bet VSB Fonds Zeeland komt voort uit een proef vorig jaar met drie de centraal opererende VSB Fondsen. De resultaten van deze proef waren dermate gunstig, een gro ter aantal plaatselijke stichtingen en verenigingen werd be reikt, dat in de komende periode het aantal locale VSB Fond sen zal worden uitgebreid. Overeenkomstig de doelstellingen van het VSB Fonds in Utrecht richt het Zeeuwse fonds zich op een zeer breed maatschappelijk gebied en met name op spe ciale projecten of activiteiten in de sociaal-maatschappelijke sfeer. In de praktijk komen vooral stichtingen en verenigingen zonder winstdoel in aanmerking. Deze organisaties kunnen een aanvraag om financiële steun bij het VSB Fonds Zeeland indie nen. Voor de behandeling van verzoeken om steun is een on afhankelijke raad van advies samengesteld, waarvan de leden afkomstig zijn uit diverse geledingen van de locale samenle ving. Deze raad heeft de mogelijkheid om steunverzoeken van plaatselijke organisaties zelfstandig te beoordelen. Ook een vertegenwoordiger van het VSB Fonds in Utrecht maakt deel uit van de raad. Het VSB Fonds Zeeland is bestemd voor initiatieven en projecten in de hele provincie Zeeland. In deze tijd van het jaar kan het buiten nog flink koud zijn en lijkt het voorjaar nog lang niet in zicht. Om de lente in huis toch alvast te laten beginnen, kunnen met bloeiende bollen in een pot wonderen worden verricht. In het tuincentrum, bij de bloemist en bij een bloemenstal zijn vo lop voorjaarsbloeiende bollen in potjes te vinden. De keuze is vaak zo groot dat zelfs verschil lende soorten in dezelfde kleur met elkaar gecombineerd kun nen worden. De verzorging van de bolletjes in pot is simpel. Laat de bollen in het potje zitten waarin ze zijn gekocht. Laat dit potje dan in een bloempot, mandje of ander omhulsel zak ken. Als de aarde droog aan voelt hebben de bolletjes water nodig. Als er een bloemetje is uitgebloeid kan het gewoon worden weggehaald. Verdere ver zorging is niet nodig. De lente in huis met bloem bollen.

de Faam | 2000 | | pagina 7