Ankie Kersten versterkt 't Zand lohn Bos maakt furore met Kreidler Vlissings golfslagbad gesloten Zoektocht naar gastgezinnen Om de dreigende tekorten aan werknemers in de zorgsector een halt toe te roepen zijn onlangs in Middelburg en Goes vestigingen ge opend van ViaZorg. ViaZorg is een instantie die zich toelegt op het behouden van personeel in de zorgsector. Er bestaat in de zorgsector een trend dat veel verplegend personeel na een jaar of tien hun werk beu zijn en anders werk, veelal buiten de sector, zoeken. „De zorginstel lingen kunnen het nu nog rooien maar in de na bije toekomst dreigen er ernstige tekorten als we de uitstroom van personeel geen halt toe roepen", meldt Marco van Heest van ViaZorg in Middelburg. DONDERDAG VRIJDAG Herintreden De Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand heeft in Ankie Kersten versterking gevonden voor het eerste damesteam van de club. ZATERDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG" Knettergek van Kreidler. Zo luidde de kop boven het voorpaginaverhaal dat De Bevelander enkele jaren geleden publi ceerde met in de hoof drol de Goesenaar John Bos. Brommertjes In de race Woensdag 12 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 11 ViaZorg houdt zorgsector boeiend ViaZorg is opgezet op initiatief van de werkgevers in de zorg sector. De Zeeuwse vestigin gen van ViaZorg weten zich dan ook gesteund door alle zorginstellingen, de zieken huiszorg, geestelijke gezond heidszorg, gehandicapten zorg, thuiszorg, verpleeghuis zorg en verzorgingstehuizen op Walcheren en in de Ooster- schelderegio. „We richten ons in hoofdzaak op het behoud van personeel in de sector", legt consulent Marco van Heest uit. „Veel personeel is na een jaar of tien zwaar werk te hebben verricht uitgekeken op hun baan en zoeken dan vaak ander werk buiten de sector. Om te voorkomen dat er straks grote tekorten ont staan is ViaZorg in het leven geroepen. Want als die tekor ten daadwerkelijk ontstaan hebben we een groot pro bleem want dan kan de nodi ge zorg niet meer geleverd Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u., klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Kantoor Adviesgroep P20 Vlissingen, vergadering van het bestuur van Adviesgroep P20, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, han- denarbeidclub, 10 u. worden. En als het zo door gaat dan zit dat er toch wel aan te komen". ViaZorg ont vangt als eerste alle vacatures van de Zeeuwse zorginstellin gen en zoekt dan in het be stand naar een geschikte kan didaat. „Als bijvoorbeeld ie mand die als verpleger in een ziekenhuis werkt is uitgekeken op zijn of haar baan dan wil dat niet zeggen dat zo iemand niet met veel plezier in de Thuiszorg of een zorgcentrum aan de slag kan", schetst Van Heest. „Het gaat ons erom om medewerkers leuker) ander en uitdagender werk te bieden maar dan wel binnen de sec tor. De instellingen werven eerst intern als er een vacatu re is en als dat niet lukt komen ze naar ons. Alleen als wij geen geschikte kandidaat voor een vacature hebben kunnen vinden dan wordt de werving gedaan door het Arbeidsbu reau of door een advertentie in de krant". Medewerkers in de zorg mel den zich individueel of samen met de werkgever bij ViaZorg. Voor alle partijen blijkt deze aanpak voordelig, werkgevers kunnen op korte termijn op een goedkope wijze nieuw, gemotiveerd personeel vin den en werknemers kunnen gemakkelijker wisselen van baan binnen de zorgsector. ViaZorg is er niet alleen voor het huidige personeel in de Zeeuwse zorginstellingen. Ook herintreders kunnen van de diensten van ViaZorg ge bruik maken. „Herintreders hebben al ervaring en zijn na een opfriscursus weer hele maal geschikt om in de zorg sector aan de slag te kunnen", is Van Heest van mening. „Ook mensen die net zijn af gestudeerd of werkeloos zijn kunnen zich bij ons inschrij ven. Er volgt dan een uitnodi ging voor een intake gesprek en dan bekijken wij de kansen van zo iemand op een passen de baan in de zorgsector". Overigens richt ViaZorg zich niet alleen op verplegend per soneel. Marco van Heest: „De zorg bestaat niet alleen uit witte pakken. Ook beroepen als technische dienst of keu- kenpersoneel kan bij ons te recht". De bemiddeling van ViaZorg is voor medewerkers in de zorgsector kosteloos De zorginstellingen die een vaca ture hebben draaien op voor de kosten, zo'n vijfhonderd gulden per bemiddeling, als er een geschikte kandidaat ge vonden is. De Middelburgse vestiging van ViaZorg is gevestigd in De Haagbeuk aan de Ardiaen Coortestraat 1. In Goes is Via Zorg te vinden aan de West singel 58. Beide kantoren zijn van maandag tot en met don derdag geopend. Consulenten Maria Verkooyen en Marco van Heest van Viazorg in Middelburg. De 33-jarige speelster uit Mid delburg kwam het afgelopen seizoen nog uit voor buurtver eniging Middelburg-Zuid. Het bestuur en de technische commissie van 't Zand achtten het na de afgelopen competi tie noodzakelijk om het da mesteam te versterken. Het jonge maar talentvolle team bleef ondanks een ongeslagen kopvrouw Kapo Yu slechts ter nauwernood gevrijwaard van degradatie vanuit de derde di visie. Omdat met name jeugd- international Kapo Yu snel op een hoger niveau zou kunnen spelen, is gericht naar aanvul ling van het team gezocht. Naast Kapo Yu en Ankie Ker sten bestaat het team deze voorjaarscompetitie uit Eve lien Martijen en Sanne Lijnse. Ankie Kersten was in haar jeugd een talentvolle jeugd- speelster. Met leeftijdsgenote Mirjam Hooman-Kloppenburg maakte ze jarenlang de dienst uit en kwam ze uit op diverse Europese jeugdkampioen schappen. Hoewel ze de stap naar de absolute seniorentop net niet wist te maken, speel de ze voor MZ een aantal ja ren met succes op het aller hoogste damesniveau in Ne derland. Eind jaren tachtig speelde ze ook enkele Europa Cupwedstrijden. Kersten zegt zelf weer fanatieker te zijn 'als ooit'. „Ik train op dit moment vier keer in de week en dat is regelmatiger dan toen ik ere divisie speelde. Na een aantal jaren pauze ben ik een paar jaar terug weer begonnen met het idee om weer wat te gaan bewegen. Ik blijk tafeltennis sen echter maar moeilijk op een recreatieve manier te kun nen doen. Nu ik weer train wil ik ook weer zo hoog mogelijk komen. Met Kapo Yu is dat op korte termijn mogelijk" Het golfslag- en recreatiebad van het Sportfondsenbad Vlis singen is sinds maandag ge sloten. Het bad blijft dicht tot en met donderdag 20 januari omdat momenteel groot on derhoud aan het bad wordt verricht. De activiteiten in het wedstrijd- en instructiebad vinden gewoon doorgang. Het groot onderhoud aan het Vlis- singse golf- en recreatiebad behelst de revisie van de glij- M Sük ssv. s. .s. is baan en aanpassing van de beplanting en verlichting. Na het onderhoud voldoet de glij baan weer aan de hedendaag se Europese veiligheidsnor men. Wie tot 21 januari toch recreatief wil zwemmen kan terecht in het wedstrijd- en in structiebad. Bovendien wordt tijdens het onderhoud een ge reduceerd tarief voor het re creatief zwemmen gehan teerd. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Brasserie Karolingenburcht Oost-Sou burg, dansavond voor alleen staanden, 21 u. Buurthuis Aldegonde, dansavond, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, receptie 25 jarige bestaan buurtvereniging Van Duyvenvoorde, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met chronische lucht wegklachten, 14.30 u. De Pa rel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Adriaan Coortelaan 3 Vlissingen, country line dance voor beginners, 13.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koers- bal, 13.30 u., country line dan sen, 18.30 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing door Herman Franke, "De werkelijkheid van de verbeel ding", 20 u. Buurthuis Al degonde Vlissingen, bingo, 20 u. De Kwikstaart Oost-Sou burg, bingo met Zeeuwse voordrachten, 14 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsen- bad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met chronische luchtwegklachten, 12.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. door Hans Meijer Intussen is de 39-jarige onder nemer uit Goes wereldwijd fu rore aan het maken met Kreid- ler.Een merk bromfiets dat in de jaren zestig en zeventig veel jonge harten sneller liet kloppen, maar begin tachtiger jaren ineens van het toneel leek te verdwijnen toen de fa briek failliet ging. Dat Kreidler aan het begin van de 21e eeuw bezig is aan een come back is vooral te danken aan John Bos. Enkele jaren gele den heeft hij op industriepark Eindewege onder Goes het van oorsprong Duitse merk nieuw leven ingeblazen. Tus sen de drukke bedrijven door hadden we een gesprek met de man die iedereen versteld liet staan toen hij van de ene op de andere dag eigenaar werd van het wereldmerk Kreidler. Niet alleen van de naam. Nee, van alles wat de eens zo trotse fabriek bij het Duitse Stuttgart aan onderde len, complete bromfietsen en machinespark in huis had staan. „Ze hebben me destijds inder daad wel 'n beetje voor gek verklaard. Ik was bezeten van brommers, lichte motoren en dan met name van Kreidler. Als zestienjarigen stonden we destijds met 'n aantal vrien den al ieder weekend te sleu telen aan onze brommertjes in de garage van m'n vader. Toen al Kreidlers, prachtig de gelijk materiaal. Technisch kunststukjes, juist vanwege de eenvoud. Mijn specialiteit was toen al het zelf maken van de cilinders. Dat doe ik nog. Maar je kunt wel zeggen dat de zaken een wending hebben genomen die je je als jongen van zestien nauwelijks had kunnen dromen, ook niet in de periode dat ik fietsen stond te maken bij m'n vorige werk gever aan de Middelburgse straat in Goes." Sinds een paar jaar is Bos di- John Bos: samen met Kreidler een stevige combinatie. Op de achtergrond Jacco Witte en Cees Bos sr. recteur-eigenaar van Kreidler en hij heeft er bovendien zijn eigen naam aan mogen ver binden. En dat hij allesbehal ve een 'papieren' eigenaar is van een merk dat ooit be roemd was tot in Australië en de Verenigde Staten aan toe, blijkt tijdens een bezoek aan zijn bedrijf. Of liever: meerde re bedrijven. Want John Bos heeft naast zijn vestiging op Eindewege, mensen aan het werk in ateliers in Duitsland, Portugal en andere landen die speciaal voor zijn Kreidler on derdelen fabriceren. De successtory van John Bos begint eigenlijk op het mo ment dat de Kreidler-fabriek in Zuid-Duitsland failliet ging. Dat was halverwege de jaren tachtig. De belangstelling voor bromfietsen liep terug, er werd met te weinig rende ment gewerkt. Een curator mocht de zaken proberen te redden. Dat lukte niet. En dat kwam John Bos, nog steeds met hart en ziel verknocht aan Kreidler, ter ore. „Ik was zeker niet de enige die niet kon ge loven dat een merk als Kreid ler voorgoed van 't toneel zou moeten verdwijnen. Er waren immers nog duizenden ande ren over de hele wereld die verknocht waren aan het merk. Wat wil je. Eens waren ze in de 50 cc klasse heer en meester op het racecircuit. Ik heb destijds mijn vorige werk gever geprobeerd over te ha len het importeurschap voor Nederland vast te leggen. Dat ging niet door. 'n Paar jaar ge leden hoorde ik dat de kans bestond dat de hele voorraad van Kreidler misschien in par tijen zou worden verkocht. Dat was voor mij hét moment om actie te ondernemen. Ik ben met de curator in Duitsland gaan praten en het eind van 't liedje was dat ik de hele zaak kon overnemen. Echt alles, in clusief bouwtekeningen, het complete Kreidler-archief en wat nog veel belangrijker was: de hele onderdelenvoorraad, de mallen, machines. En ik kreeg zelfs nog enkele oudere werknemers zover dat ze in Duitsland onderdelen voor me wilden blijven maken. Ik her inner me nog als de dag van gisteren dat we de hele zaak naar Nederland hebben ge haald, vrachtwagens vol. We moesten alles bovendien kwijt in een grote hal, waar eerst teunisbloemen en zaden la gen opgeslagen en we heel wat muizen moesten verjagen voordat we hem konden gaan inrichten." Met de komst naar Goes kwam Kreidler opnieuw in de race. Een wereldrace, zou je kunnen zeggen. Want John Bos heeft sinds de overname van Kreidler niet stilgezeten. Dagelijks gaan onderdelen van Kreidler naar binnen-en buitenland. Wekelijks worden in Goes verscheidene nieuwe Kreidlers gebouwd en afgele verd. Kreidlerliefhebbers uit binnen- en buitenland lopen watertandend rond in het tweeduizend vierkante meter grote magazijn van Kreidler John Bos, waar een slordige 7000 orginele Kreidleronder- delen op 28.000 verschillende locaties beschikbaar zijn. John Bos vertelt: „We assembleren de brommers met de grootste zorg en alles is 'hand made'. Alle motorblokken worden door onszelf opgebouwd en voldoen aan de ECE-47-norm. We staan bekend als specialist op gebied van het afstellen van de lagers, het zogenaam de uitshimmen. Dat is een te accuraat werk om door ande ren te doen. Ondanks 't feit dat we in feite grootschalig zijn, zijn we op dat punt dus klein gebleven. We hebben af gelopen jaren veel mond-op- mondreclame gekregen. Ook in racekringen. We zijn sinds enkele jaren hoofdsponsor van het Nederland kampioen schap, waar we trouwens met Kreidler weer helemaal mee draaien in de top." Intussen heeft John Bos con tacten gelegd in het buiten land om de positie van Kreid ler als vooraanstaand brom- mermerk 'verder uit te bou wen. Op 't moment dat we hem spreken staat-ie op het punt om naar 't buitenland te vertrekken om te bekijken hoe de productie van onderdelen in de toekomst verder kan worden verzekerd. Vader Cees Bos, van meet af aan nauw bij het 'Kreidler-avontuur' betrok ken, behartigt op zulke mo menten mede de belangen binnen het bedrijf te Eindewe ge. Evenals Jacco Witte, die sinds enkele jaren een aparte afdeling bij Kreidler Jonh Bos in beheer heeft. Hij onder houdt de relaties met particu lieren, houdt zich bezig met orders en reparaties. Als 't aan John Bos en z'n team ligt is Kreidler nog een lang en snel leven beschoren. Ook in de 21e eeuw die we zojuist zijn binnengestapt. Drie Koningen - In de Middel burgse Wandelkerk wordt zon dag 16 januari een Drie Konin gen-spel opgevoerd door de spelersgroep van de Vrije School Zeeland, de Kpmpanie. Het Drie Koningen Spel is van Middeleeuwse oorsprong. Naast de drie koningen speelt koning Herodes een grote rol. Vanaf 19 uur is de Wandelkerk geopend Snertwandeltocht - Wandel sportvereniging 't Zand uit Mid delburg houdt zaterdag 15 janu ari haar jaarlijkse snertwandel tocht. De route van de tocht gaat door de binnenstad van Middelburg over afstanden van vijf en tien kilometer Het start bureau is gevestigd in wijkge- bouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in Middelburg Deelnemers kunnen starten tus sen 13.30 en 14 uur Inlichtin gen, tel. 0118-637572 Allochtone ouderen De Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg geeft vanaf woensdag 19 januari een cursus 'leven en wonen met allochtone oude ren'. De cursus is speciaal be doeld voor Nederlandse oude ren uit de Middelburgse Stro- menwijk, 't Zand en de Grif fioen. In de cursus wordt aan dacht besteedt aan vooroorde len, achtergronden en feiten. De gratis cursus bestaat uit zes we kelijkse bijeenkomsten en be gint woensdag 19 januari van 13.30 tot 16 uur in de Woelige Werf aan de IJsselstraat. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-627537. Westkapelle - Over het kun stenaarsleven in Domburg is veel bekend, maar dat Jons Vi- ruly en Jan Campert hun jeugd in Westkapelle doorbrachten, Charley Toorop elke zomer neer streek in herberg De Valk met in haar kielzog onder andere Mars man, Lehning en Joris Ivens weten maar weinig mensen. De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft woensdag 19 januari vanaf 13.30 uur een lezing over deze kunstenaars en de invloed van Westkapelle op hun leven en werken. De lezing wordt gege ven in het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat 51 in Middel burg. Parapsychologie - Donder dag 16 maart begint in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een cursus 'inleiding tot de parapsychologie'. De cursus wordt gegeven door de Stich ting Platform Paranormaal Con tact en bestaat uit zeven les sen. Deelname aan de cursus bedraagt 225,-. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 625627. Stemgebruik - De praktijk voor gestalt, psychosynthese en lichaamsgerichte therapie geeft vanaf 10 januari een cursus stem-stemming-stemgebruik in Vlissingen. De cursus bestaat uit vijf lessen en wordt gegeven aan de Kasteelstraat 83. Inlich tingen en/of aanmelding, 0118- 419468. Gestalt - Bij de praktijk voor Gestalt en psychosynthese in Middelburg wordt woensdag 19 januari van 10 tot 13 uur een in loopochtend gehouden Tijdens deze ochtend kan uitgebreide informatie verkregen worden over de therapievormen en cur sussen die in de praktijk gege ven worden. De praktijk voor Gestalt en psychosynthese is gevestigd aan de Breestraat 83 in Middelburg. Notuleren - De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft vanaf dinsdag 18 januari een cursus notuleren in het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat in Middel burg. Doel van de cursus is het leren schrijven van een helder samenvattend verslag van een vergadering. In de cursus wordt onder meer aandacht besteed aan het voorbereiden op de ver gadering, het kiezen van de ge schikte verslagvorm, het gericht luisteren en aantekeningen ma ken, het uitwerken van de ver gadering, het schrijven van het verslag en de lay-out Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Ruildag - In wijkgebouw Het Zuiderbaken aan de Rentmees terlaan in Middelburg wordt 15 januari een ruilbeurs van postze gels, munten, modeltreinen, mi niatuurauto's, ansichtkaarten en bankbiljetten gehouden. De ruil beurs is georganiseerd door fila telistenvereniging De Zeeuwse Delta en duurt van 10 tot 16 uur. Fibromyalgie - De nationale vereniging voor fibromyalgie patiënten geeft vanaf maandag 17 januari cesartherapie in wijk centrum De Zwaan in Oost-Sou burg. Fibromyalgie is een reu- ma-aandoening en gaat gepaard met veel spierpijn en vermoeid heid. Bewegen is van groot be lang voor mensen met deze aandoening. Cesartherapie is speciaal ontwikkeld om de klachten te verminderen. De oe- fenles wordt gehouden van 14 tot 16 uur. Spoorwegwezen - De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Belang stellenden in het Spoor- en Tramwegwezen (NVSB) komt vrijdag 14 januari bij elkaar in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De bijeenkomst begint om 19 45 uur en Danis Baarends uit Wilhelminadorp verzorgt een dialezing over smalspoor in Noord-Amerika en Oostenrijk. Rode Kruis - Het Rode Kruis verzorgt vakanties in binnen- en buitenland die ook voor mensen met een handicap of chronische ziekte bedoeld zijn De locaties waar de vakanties worden ge houden zijn prachtig gelegen en de accommodaties zijn aange past. Inlichtingen, tel. 0118- 616331 of 0118-465070 Woltershuis - Buurthuis Het Woltershuis in Vlissingen begint deze maand met theateractivi teiten voor jongeren. De deelne mers maken kennis met de eer ste beginselen van de theater techniek. Zo komen onder meer toneelspel, zingen, dansen, voordragen en het maken van attributen aan bod. De cursus wordt gegeven door Herbert Veira, die zijn sporen heeft ver diend als leider van theater groep Amazone. De cursussen beginnen woensdag 26 januari van 18.30 tot 19.30 uur voor jongeren van 6 tot en met 12 jaar en van 19.30 tot 20.45 uur voor jongeren van 13 tot en met 18 jaar. Inlichtingen en/of aan melding, tel 0118-465453 Ze komen uit landen waar politiek of armoede hun stempel drukken op het dagelijks leven of uit een gezin waar mishande ling en alcoholmisbruik als 'normaal' worden ervaren. Het zijn kinderen, die de stichting Europa Kinderhulp graag een paar weken vakantie wil bieden in een normaal gezin. Daarom zoekt de organisatie contact met mensen die bereid zijn komende zo mer drie weken gastvrijheid te verlenen aan zo'n kind. De jaarlijkse zoektocht naar gezinnen wordt steeds intensiever omdat het aantal kinderen dat voor zo'n vakantie in aanmerking komt ieder jaar groter blijkt dan het aantal gezinnen dat bereid is een kind te ontvangen. De organisatoren hopen dat vraag en aanbod dit jaar wel in overeenstemming kunnen worden ge bracht. Europa Kinderhulp is een landelijke organisatie met on geveer 300 medewerkers, die zich vrijwillig inzetten voor het goede doel. Een van hen is Margo Lemsom uit Kerkwerve. Hun belangrijkste taak is gastgezinnen te vinden die kansarme kinderen enkele weken vakantie willen bieden. Het belangrijkste criterium daarbij is dat in het gezin een hartelijke en warme sfeer moet heersen. „Er wordt niet verwacht dat allerlei uitstap jes worden gemaakt met het vakantiekind. Juist gewone dingen zoals samen boodschappen doen of een boterham die voor hen wordt klaargemaakt zijn belangrijk voor kinderen die gewend zijn voor zichzelf en broertjes en zusjes te zorgen." De kinderen voor wie gastgezinnen wordt gezocht zijn zes tot twaalf jaar en komen uit oost-Europese landen, maar ook uit Engeland, Duits land, Nederland en Frankrijk. Mensen die zich aanmelden als gastgezin worden door middel van gastouderbezoek door twee medewerkers van Europa Kinderhulp getoetst en voorbereid op de ontvangst van hun vakantiekind. Zij krijgen daarbij voorlich ting over problemen die zich kunnen voordoen en de wijze waarop die zijn op te lossen. Ook tijdens de vakantieperiode zelf kunnen gastouders altijd een beroep doen op de medewerkers van Europa Kinderhulp. Ongeveer vier weken na het gesprek met de medewerkers van de stichting beslissen de gastouders definitief of zij al dan niet een vakantiekind willen ontvangen. Mensen die overwegen een vakantiekind op te nemen in hun gezin kunnen daarover informatie aanvragen via het landelijk telefoonnummer van Europa Kinderhulp 0118-627974 of Margo Lemsom 0111-416000. Gastkinderen wachten op de trein die hen na drie weken vakan tie weer thuis zal brengen.

de Faam | 2000 | | pagina 11