I N E C I T Y CHUTTERSHOF E E Si jé uitgaanskrant Zesde zintuig voor Bruce Willis Paardenslager contra maatscha MuziektheatersDektakel Zen ga Uitreiking Zeeuwse PoDDriizen THE SIXTH SENSE ANDRE HAZES AL GUEST HOUSE PARADISO 12 jr BOWFINGER AL DE IJZEREN REUS AL END OF DAYS 16 jr KRUIMELTJE AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL TARZAN AL TARZAN AL BLUE STREAK AL DE BLAUWE TREIN THE LEGEND OF 1900 SEUL CONTRE TOUS SENSO SEUL CONTRE TOUS F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K De Vuurvogel in 't Beest Woensdag 5 januari 2000 FAAM/VLISSINGER VLISSINGEi Donderdag 6 januari t/m woensdag 12 januari première MIDDELBURG Emmy Verhey in Concertzaal Menselijk Bestaan in Vlissingen Deze week gaat in Cine City de huivering wekkende psychologische thriller Sixth Sense in première. De film, die Amerika's grote verrassing van vorig jaar was, gaat over de ontmoetingen die een achtjarig jongetje re gelmatig heeft met geesten. Deze week draait in filmtheater 't Beest aan de Goese Beestenmarkt en in het Middelburgse Schuttershoftheater 'Seul contre tous', een Franse film uit 1998 van Gas par Noe. Klokkenluider van Kapelle De ZeelandNet Studio's in Kamperland zijn 15 januari het decor voor de feestelij ke uitreiking van de Zeeuwse Popprijzen 1999. Opnieuw zijn er vier winnaars: voor de beste band, cd en demo is een prijs ge reserveerd. Als vierde categorie is dit jaar gekozen voor het the ma: jong en wild. De avond is via ZeelandNet ook rechtstreeks op internet te volgen. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmmm Donderdag 13 januari is in De Zaete te Yerseke een try-out van het muziek theaterspektakel 'Atlantis' door Zenga. 7 Dagelijks 19.00 21.45 uur huiveringwekkende thriller over paranormaal jongetje dat kinderpsycholoog Bruce Willis in vertrouwen neemt Dagelijks 9 21.45 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappenzanger Dagelijks 19.00 21.45 uur krankzinnige komedie met Rik Mayall en Adrian Edmondson Dagelijks 9 13.45 16.15 19.00 9 21.45 uur filmproducent Steve Martin leidt actiester Eddy Murphy om de tuin Dagelijks 13.45 16.15 uur spannend avontuur van de negenjarige Hogarth die be vriend raakt met ijzeren robot Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur uitgebluste ex-agent Arnold Schwarzenegger heeft lot van de wereld in handen Dagelijks 9 13.00 16.00 19.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig verfilmd Dagelijks 9 13.00 9 16.00 19.00 9 22.00 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 13.45 16.15 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungle- man Tarzan Dagelijks 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt 'per ongeluk' politieagent s Donderdag, vrijdag, zaterdag en woensdag 14.00 uur belevenissen van Francesco die wordt tegengewerkt door een gemene meneer Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur een muzikaal genie dat zich op een oceaanstomer ontwik kelt tot pianovirtuoos Vrijdag 9 19.30 uur Zaterdag 9 22.00 uur Dinsdag 9 20.30 uur haatdragende paardenslager gaat in Parijs op zoek naar zijn dochter Maandag 9 20.30 uur klassieker van Visconti over onmogelijke liefde tussen een gravin en luitenant Donderdag en zaterdag 9 20.30 uur haatdragende paardenslager gaat in Parijs op zoek naar zijn dochter BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. Emmy Verhey en Camerata Antonio Lucio, zaterdag in de Con certzaal in Middelburg. Emmy Verhey en Camerata Antonio Lucio brengen zaterdag 8 januari de voorstelling De Virtuoze Viool in de Concertzaal in Middelburg. Op het programma werken van Correlli, Locatelli en Bach. Aanvang 20 uur. Theatergroep De Gebroeders Flint speelt vrijdag 14 januari de voorstelling Menselijk Bestaan in het Vlissingse Arsenaal theater. In de literaire muziektheaterproductie gedichten van Ed Hoornik en dialogen van Justus van Oei. Aanvang 20.15 uur. Haley Joel Osment en Bruce Willis in The Sixth Sense. foto Buena Vista Internationl De achtjarige Cole Sear (Haley Hij krijgt regelmatig bezoek Joel Osment) wordt achter- van geesten. Als hulpeloos en volgd door een groot geheim, aarzelend medium is Cole doodsbang voor de angstaan jagende verschijningen met onopgeloste problemen die uit de schaduwen verschijnen. Verward door zijn paranorma le gave, te jong om zijn doel te begrijpen en te bang om zijn kwellingen met iemand te bespreken, neemt hij uiteinde lijk kinderpsycholoog dr. Mal colm Crowe (Bruce Willis) in vertrouwen. Dr. Crowe pro beert achter de onheilspellen de waarheid van Cole's bo vennatuurlijke vermogen te komen. De consequenties voor zowel patiënt als therapeut zijn schokkend als hun ogen wor den geopend door iets aan grijpends en onverklaarbaars. De film volgt een voormalige paardenslager in zijn gevecht met de maatschappij. De haat van de slager richt zich eerst op zijn minnares en haar moe der en uiteindelijk op alles en iedereen. Alleen zijn autisti sche dochter is een lichtpunt. De film begint als doodgewo ne speelfilm, maar het laatste uur speelt zich vrijwel uitslui tend af in het hoofd van de naamloze hoofdpersoon - en wat hij denkt, ziet de kijker evenmin. De gewezen slager loopt over straat in een leeg Parijs of zit in de kroeg, terwijl zijn inner lijke stem een blik geeft in de meest duistere krochten van de ziel. Pas wanneer de haat dragende man zijn dochter te rugziet, vallen zijn gedachten samen met de verbeelde wer kelijkheid. Vlak voor de ont knoping geeft de regisseur de kijker die liever niet weet hoe het verhaal afloopt nog tien seconden de tijd om de zaal te verlaten. Kindermusical door De Suzen en De Guzen. Tijd en uitvinding: rond dat thema geven vrijdagavond 7 janu ari 'De Suzen en de Guzen' een groot concert in De Vroone in Kapelle. Het kinderkoor heeft een jeugdmusical ingestudeerd en die heeft als titel 'De Klokkenluider van Kapelle'. De musical is gebaseerd op het programma waarmee de basisscholen van Kapelle zich de laatste tijd hebben bezig gehouden in het kader van het nieuwe millennium. Jong en oud kunnen daarbij genie ten van verschillende muziekstijlen. In de musical zien we pro fessor Knap aan het werk met zijn tijdmachine. Met een druk op de knop zet hij de hele geschiedenis op zijn kop. De burge meester van Kapelle ziet wel wat in de uitvinding en wil hem graag gebruiken voor het jaarlijkse muziekfestival. En zo ver schijnen er verschillende kandidaten uit vroeger tijden op het podium. De musical begint om 19 uur. Kaarten zijn vooraf ver krijgbaar in de bibliotheken van Kapelle en Wemeldinge en op de dag van het concert zelf aan de kassa. foto Bert van Leerdam De Niro: genomineerd in de categorie beste demo/cd-r. Traditiegetrouw laten de winnende bands altijd een stukje muziek horen tijdens de uit reiking van de Zeeuwse Popprijzen. Daar naast is er een optreden van De Niro (zelf genomineerd in de categorie beste demo/cd-r) en een afterparty met The Royal Dutch Disco Philharmonic. De presentatie is handen van Oscar Postema en Martijn in Oosterling. Voor elke categorie zijn drie of vier bands genomineerd. Nimbus, Juke Joints, Dr. Reverb en Trippin strijden om de titel Beste Zeeuwse Band 1999. Nimbus, Koel Bewaren en N8werk (voorheen Surren der) brachten cd's uit die kwalitatief goed genoeg waren voor een nominatie. De bands Orange Bud, No Shame en De Niro doen een gooi naar de overwinning in de categorie Beste demo/cd-r. Tot slot is er de categorie Jong en Wild. Hierin strijden jon ge bands als Orange Bud, Wolfshead en Buckle Trunk om de eer. Overigens zijn er gecombineerde bus/en- treekaarten voor de prijsuitreiking beschik baar. Er zijn opstapplaatsen in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Kamperland, Vlissingen, Oost-Souburg, Middelburg, Serooskerke, Vrouwenpolder, Terneuzen, Kruiningen/Yer- seke, Kapelle en Goes.Kaarten zijn verkrijg baar bij grotere VVV-kantoren in Zeeland, 't Beest, De Piek, Kalashnikov, Brogum en De Drukkery. Aanvang 20 uur. Ex-Flairckleden Annet Visser en Peter Week ers treden hier onder meer in op. De voor stelling staat onder auspiciën van Uit in Rei- merswaal en begint om 20 uur. Het is Zen- ga's derde programma en het is tevens de derde keer dat het gezelschap in Yerseke een try-out brengt. Eerder waren dat 'Musi- ca Animalis' en 'De Sfinx'. Het verdwenen rijk op de bodem van de oceaan Atlantis spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Het nieuwe muziektheater stuk berust op fascinerende, historische fei ten, opgetekend door Plato, de Griekse wijs geer. Zenga maakt in een adembenemend verhaal deze geheime wereld tastbaar voor het publiek. Want ook deze voorstelling reikt verder dan de rand van het podium. Na het hete zand uit de Sfinx is het nu het ongrijpbare water dat mee op toernee gaat! Naast de twee multi-fluitisten Annet Visser en Peter Weekers, zien we de twee prachtig wervelende danseressen Marieke Esser en Chantal de Vries weer in Yerseke op het po dium. Voor dit bruisende muziektheater hebben Annet en Peter hun krachten weer gebundeld en schotelen ons een indruk- Theater Vandenbulck geeft woensdag 12 ja nuari in Podium 't Beest te Goes een familie voorstelling. Gespeeld wordt De Vuurvogel, naar het gelijknamige Russische sprookje. Het gaat om een bewerking ervan tot kinder opera en de voorstelling is geschikt voor ie dereen vanaf vier jaar. Iets over de inhoud: op een dag vindt de boogschutter een gouden veer en brengt hem, tegen de wens van zijn paard in, naar Zenga met Atlantis in Yerseke. foto Doef Beernink wekkende, eigentijdse, maar ook histori sche weergave van het leven in Atlantis voor. Kaarten kosten 22,50 en met passen ƒ20,00. Ze zijn verkrijgbaar bij het VVV kan toor te Yerseke, in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie 'Bachten Vaete') en aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers 0113 395326 (bureau bur gerzaken) en 0113-551552 (Jacques Boon man). de tsaar. De boogschutter weet niet dat hij met het oprapen van de veer het noodlot over zich afroept. De tsaar beveelt de boog schutter hem de vogel te brengen die deze veer verloren heeft. Wanneer de boogschutter, geholpen door zijn wijze paard, de opdracht vervuld heeft en de tsaar de vuurvogel brengt, krijgt hij opnieuw een moeilijke opdracht: de tsaar wil de allermooiste prinses van de wereld trouwen. Opnieuw moet de boogschutter de wereld intrekken om zijn leven te wagen voor zijn tsaar... Aanvang: 15 uur, entree 7,50, volwassenen ƒ12,50.

de Faam | 2000 | | pagina 7