Ititiiii GEMEENT «naiéliwIilfeliflE. Jl, DDELBURG Gladheidbestrij ding Brede school Middelburg-Zuid Vergaderdata welstands- en monumentencommissie 2000 Kunstgeschiedenis in Middelburg Commissie vergaderingen Inzameling kerstbomen Versnippering kerstbomen Week 1 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De winter staat weer voor de deur. Ook dit jaar heeft de afdeling Stadsreiniging een draaiboek opgesteld om mogelijke gladheid in de gemeente Middelburg zo snel en efficiënt mogelijk te bestrijden, zonder dat al te veel vertraging optreedt voor weggebruikers. Zelf gladheid melden In januari vorig jaar zijn de eerste activiteiten van de Brede School Middelburg-Zuid gestart. De Brede School Middelburg-Zuid is een school die na school tijd voor alle wijkbewoners geopend is en waar di verse cursussen en activiteiten georganiseerd wor den. De activiteiten van het afgelopen jaar van de Brede School zijn met succes afgesloten. Informatiemarkt Uitbreiding activiteitenpakket Nieuwsbrief De welstands- en monu mentencommissie komen ook dit jaar weer een aantal keer bij elkaar. Deze commissies beoor delen bouwplannen die zijn ingediend, reclame uitingen, monumenten en dergelijke. Vergaderdata Woningwet Woensdag 5 januari 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de. Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Het draaiboek ligt ter inzage bij de B Grevelingenstraat sectie Communicatie, Stadhuis- Bachlensteene Groene Woud, Het straat 2, en bij dc afdeling Stadsrei Balans Groenmarkt niging, Waldammerweg 11. van dc Banckertplein gemeente Middelburg. In onder Banckertstraat H staand overzicht worden dc strooi- Bernhardstraat, Prins (Arnemui Hackstraat, Burgemeester routes alvast weergegeven. den) Hakcwill-Smithlaan, Generaal Beatrixstraat, Prinses (Arnemui Haven, Nieuwe den) Bcatrixbrug Havendijk Herengracht Zelf kunt u bij de afdeling Stadsrei Begraafplaats Hof van Tange (parkeerterrein) niging ook melding maken van Berkenlaan Hofplein (mogelijke) gladheid bij u in dc Bierkaai Hout kaai buurt. Tot en met 3 maart 2000 is er Blauwedijk (+opril parkeergarage) in Middelburg elke dag een organi Brakmanstraat J satie stand-by voor gladheidbestrij B reestraat Julianalaan, Koningin (Arnemui ding. Binnengekomen meldingen B reeweg den) worden dan beoordeeld, waarna de Brigdamseweg opzichter van Stadsreiniging beslist Burg, Korte K óf, wanneer en met hoeveel materi Bosschaartsweg (lol Oost-Souburg) Kal verstraal (toegangsweg parkeer aal uitgerukt wordt. Eerste prioriteit garage) hebben busroutes, doorgaande vcr- C Kanaalweg keersroutcs, wijkontsluitingswegen Churchill-laan, Sir Winston Kcetweg (onder/boven) en hoofdfietspaden. Meldingen in Clasinastraat Kerklaan (Arnemuiden) zake (mogelijke) gladheid, kunnen Kinderdijk telefonisch worden doorgegeven bij D Klein Vlaanderen de afdeling Stadsreiniging, tele Dam Klevcrskerkseweg (tot Arnebrug) foonnummer 675322. Damplein Arnestein 1 Dauwendaelsclaan Koebrug Delft, Korte Koepoortlaan HOOFDROUTES Dokstraat (Arnemuiden) Kocpoortslraat VOOR Doelcnweg Koestraat GLADHEIDSBESTRIJDING Dwarskaai Koninginnelaan Koningsbrug A E Korenbloemlaan Achter de Houttuinen Europalaan Korendijk Akkerlaan (tot Doeleweg) Korteweg Amnestylaan G Koudekerkscweg Arnestraat Gerbrandylaan Krommeweele Armeniaans Schuitvlol Gortstraat Kruitmolenlaan Laan der Verenigde Naties Langebeekslraat, Burgemeester Langeviele Langevielebuitenbrug Langeviclcsingel Langevieleweg Lauwereyszstraat, Adriaan Londensekaai Looierssingel Loskadc M Maasstraat Maisbaaigebicd (opritten parkeer kelders) Markt Marktstraat Middclgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk (op-en afritten) Molenwater Molenzicht Molenweg (Amemuiden) Molstraat N Nassau laan Nederstraat Nieuwelandseweg (Arnemuiden) Nieuwstraat (Arnemuiden) Nieuwstraat Noordpoortplein Noordsingel Noordstraat (Arnemuiden) Noordstraat, Lange en Korte Noordweg O Olmcnlaan Oostkerkstraat Ooslperkwcg Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oude Havenstraat Oude Rijksweg (tot gemeentegrens) Oude Veersewea Perrestraat v/d Pietersstraat, Sint Plein 1940 Poelendaelcsingel Poelendaelseweg Punt, de R Rademacherstraat (Arnemuiden) Ramsburgerweg Reigersbergstraat. J. van Regentenlaan Rooseveltaan, President Roozcnburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Ruy terstraat, de Rijkestraat, Dorus S Sandberglaan Schorerstraal Schuttershof (Arnemuiden) Schroeweg Seisbrug Seisdam Scisplein Seissingel Singel (Amemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationstraat Stationplein (Arnemuiden) Stromenweg Thibautstraat. J.W. Torentrans Torenweg Amestcin 2 Tuindorp Tu rik aai Veersegal (Arnemuiden) Vecrscweg (tot Gem. grens) Veerstraat Vlasmarkl Vlissingsesingel Vlissingsewcg, Nieuwe (ventweg v/a Braakmanstraat (Gent. grens) Vlissingsewcg, Oude (lol Amnesty- laan) Volderijlaagte Vrijlandstraat W Wagcnaarstraat Walensingel Wal straat Wesldijkstraat Westerse heides traat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal HOOFDFIETSROUTES VOOR GLADHEIDBESTRIJDING Alcmanstraal, F.G. Arondeusslraat, Willem B Baanstraat (met fietspad naar Lan gevielebuitenbrug) Bastion (voetpaden) Beddewijkstraal Buitenruslstraat D Delft, Lange Doeleweg (lot spoorwegovergang) Driellaan. Arie van E Edelstenenbuurt (fietspaden) Elzenlaan (fietspad) Erasmuspad G Gravestraat Griffioenpad Groenewoud. Het K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerksewcg Koudekerkscweg Kruisweg L Laan der Verenigde Naties Langeviele M Markt Meiveldpad N Nieuwe Burg Nieuwe Klevcrskerkseweg Nieuwelandseweg (incl. op- en af ritten) Noordweg (v/a Gerbrandylaan tot Sint Laurens gedeelte fietspad bij Brigdamme) NS-Station (voorzijde achterzijde) O Oosterselageweg Overloper P Parelwegje Poelendaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel R Reijersweg Rooscveltlaan. President S Sandberglaan Schroeweg Schuiffclstraat Segeerstraat Segeerssingel (richting Buitenrust- straat) Seisbuitenbrug Seisstraat Seissingel Seisweg Statenlaan Stommesweg, Laurens Stromenweg T Torenweg V Veerseweg Vlissingsbolwcrk Vlissingsestraat brug Vlissingseweg, Nieuwe (parallel weg Poelendaeleweg tot Hcinstraat, Piet) Vlissingseweg, Oude (incl. 5 x toe gangspaden Erasmuswijk) Volderijlaagte Vanaf maandag 17 januari gaat een nieuwe reeks van activiteiten van Tot en met vrijdag 7 januari zamelt Stadsreiniging met een speciale wa gen kerstbomen huis aan huis in. Tot die dag kunt u vanaf 8 uur 's ochtends samen met uw GFT-con- tainer uw kerstboom aanbieden. Vandaag, 5 januari, vindt er een kerstboomversnippering plaats op het speelterrein op de hoek van de Spinhuisweg en de Regentenlaan. Wijkvereniging Zuid organiseert deze versnippering die om 16.30 uur begint. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 10 januari t/in zondag 16 januari 2000 Maandag Gebraden varkensvlees in fijne saus, appel, rode kool, aardap pelpuree Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperziebo nen, aardappelen Woensdag Hutspot met blokjes rundvlees Donderdag Kipfilet in groentesaus, njst Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas Zondag Wat de pot schaft start. Hieraan gaal een informatie markt vooraf. Deze markt zal plaatsvinden van dinsdag 11 januari tol en met donderdag 13 januari in "De Leeuwenheuvel", Kcurhove 3. Tussen 13.30 en 16.30 uur kan men binnenlopen en kennisnemen van het nieuwe activiteitenprogramma. Bewoners van Middelburg-Zuid kunnen zich dan natuurlijk inschrij ven voor deelname. Om een indruk te geven van de mogelijkheden, zijn er werkstukken en ander materiaal te zien van de activiteiten die het afgelopen jaar hebben plaatsgevon den. Op dinsdag 11 januari wordt een demonstratie Dansexpressic gehou den. Op donderdag 13 januari een demonstratie Technika. Het huidige activileilenpakket zal uitgebreid worden met onder ande re een theaterproject, voorleesuur- tjes, huiswerkbegeleiding, aerobics voor meisjes, computer-inloopda- gen en puzzelochtenden. De meeste bewoners van Middel burg-Zuid zijn door middel van een nieuwsbrief op de hoogte gesteld van de nieuwe activiteiten. Wie deze nieuwsbrief niet heeft ontvangen, kan deze ophalen bij het wijkondersteuningspunl (Rent- meesterlaan 245) of op "De Leeu- wenbos" (Samuel Rademacher straat 3). Midde lbur°> In de komende periode vergaderen de diverse raadscommissies op de volgende dagen: De Commissie Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu ver gadert op dinsdag 11 ja nuari 2000 om 19.30 uur. De se cretaris van deze commissie is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675 289. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 12 januari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.R de Nooijer, telefoon 675 531 De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur verga dert op donderdag 13 januari 2000 om 19.30 uur. De secreta ris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cul tuur vergadert op maandag 17 januari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.R de Nooijer, tele foon 675 531. De Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 18 januari 2000 om 19.30 uur. De secretaris van deze commis sie is mevrouw A.C. Bei je, tele foon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agenda en de daarbij behorende stukken lig gen vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Sladhuisstraat 2 en bij de secretaris van desbetreffende commissie. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten horen. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreekrecht te worden aange vraagd. De gemeenteraad van Middel burg vergadert maandag 24 ja nuari 2000 om 19.30 uur in de Raad/aal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Voor deze vergadering kan geen spreekrecht worden aange vraagd. In de eerste helft van 2000 komen de welstands- en monumentencom missie op de volgende dagen bij een: 13 en 27 januari 10 en 24 februari 9 en 23 maart 6 en 20 april 11 en 25 mei 8 en 22 juni De Welstands- en Monumenten- commissie vergaderen in het alge meen om de twee weken op don derdagmorgen in hel gebouw van de dienst Stadsontwikkeling, gele gen aan de Vlissingsestraat 21 tc Middelburg. De heer P. Meulmeesier is secreta ris van de commissies. Hij is tech nisch beleidsmedewerker van de sectie Bouwen en Wonen bij de ge meente Middelburg, tel. 0118- 675281. Ingevolge artikel 12 van de Wo ningwet mogen hel uiterlijk en dc plaatsing van een bouwwerk of standplaats niet in strijd zijn met re delijke eisen van welstand. Dit geldt zowel voor het bouwwerk of standplaats op zichzelf als in ver band met de omgeving of de te ver wachten ontwikkeling daarvan. In verband met die bepaling wor den dc bij de gemeente ingediende bouwplannen beoordeeld door een onafhankelijke Welstandscommis sie. Deze commissie adviseert het college van burgemeester en wet houders of een bouwplan al of niet voldoet aan redelijke eisen van wel stand. Daarnaast adviseert een onafhanke lijke Monumentencommissie hel college over aanvragen om vergun ning lot bijvoorbeeld het wijzigen van een beschermd monument. Bouwplannen dienen uiterlijk vrij dags om 16.00 uur bij de sectie Bouwen en Wonen te zijn inge diend voor plaatsing op de agenda van de eerstvolgende vergadering van dc Welstands- of Monumenten commissie. Binnenkort start een nieuwe cursus kunstgeschiedenis. De cursus is ge organiseerd door de Vrije Akademie voor Kunsthistorisch Onderwijs. Het thema van deze cursusreeks is "De glorie van de Gouden Eeuw". De lessen worden gehouden in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kou- steensedijk. De cursus biedt iedereen de kans om op een plezierige manier kennis te maken met diverse onderdelen van de kunstgeschiedenis. De Vrije Akade mie voor Kunsthislorisch Onderwijs heelt als doelstelling: de verbreiding van kunsthistorische kennis onder een groot publiek. De lessen worden ver zorgd door enthousiaste en vakbekwame kunsthistorici. Programmaboekje In een programmaboekje vindt u meer informatie over de cursus. Het pro grammaboekje, met daarin een inschrijfformulier, is gratis verkrijgbaar bij de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. De inschrijvingen voor de cursus worden behandeld op volgorde van binnenkomst. De cursus start op 1 fe bruari 2000.

de Faam | 2000 | | pagina 3