Regiovisie Walcheren 2000+ PRETLENZEN VANAF 99,00 POELZICHT Fa. EFFECT Provincie Zeeland FOCUS CONTACTLENSCENTRUM Achter het nieuws KNAUS caravans bouerlanJ LAMINAAT Commissies Zonnebloem zoekt verplegenden met pit deNr.1 discount DROGIST in Europa. Giro 999 Kwaliteitscaravans voor jarenlang vakantieplezier Sluiting provinciale gebouwen Monumentensubsidies Nieuwjaars receptie NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TELEFOON 0118 625310 PER PAAR INCL. AANMETEN wij wénsen u fijne kerstdagen en een gelukkig 2000 Zwitsai Bijdehandjes lotiondoekjes navul 7,99 15 miljoen vluchtelingen de Zonnebloem 4 pakjes sterretjes voor 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Vergeet ze niet Caravancentrum Gourmet Gold 85 gram div. soorten elders 0,89 Merci Finest Collection 250 gram div. soorten elders 4,29 Libero Up Go Broekluiers a Dref! Woensdag 29 december 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 52/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Reconstructie Zeelandbrug in statencommissie verkeer en vervoer Maandag 10 januari, 9.30 uur, vergadert de statencommissie welzijn in de statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Onderwerpen zijn aanpassing ver ordening monumentensubsidies (zie elders in deze AbdijNieuws), 200.000 gulden voor verkleinen wachtlijsten verzorgings- en ver pleeghuizen en thuiszorg, de voortgangsrapportage ouderen zorg en de toestand van de Zeeuwse molens. Op de agenda staat verder het stellen van priori teiten in de grensoverschrijdende samenwerking. De vergadering van de staten commissie verkeer en vervoer is maandag 10 januari, 13.30 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Directeur H. Bouma van Connex- xion geeft de commissie een toe lichting op de dienstregeling van het openbaar-vervoerbedrijf. Agendapunten zijn de vaststelling van het tracé rondweg Aarden burg en de recreatieverdeelweg op Schouwen-Duiveland, een overeenkomst over het collectief vraagafhankelijk vervoer op Zuid- Beveland en de reconstructie van de Zeelandbrug. Andere onder werpen zijn het werkplan van het regionaal orgaan verkeersveilig heid en grensoverschrijdende samenwerking. De statencommissie economie vergadert woensdag 12 januari, 15.30 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Agendapunten zijn een rapport over de ontwikkelingen op de Zeeuwse arbeidsmarkt, het over gangsprogramma voor de Europese subsidies in Zeeuwsch- Vlaanderen en prioriteiten in het beleid voor grensoverschrijdende samenwerking. De gemeente Goes vraagt subsidie voor de ontwikkeling van de tweede fase Stationspark. De provinciale planologische commissie vergadert donderdag 13 januari, 9.45 uur, aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda staan onder meer adviezen voer nieuwe economi sche dragers, factory outlet cen ters, de startnotitie integrale visie Deltawateren en de nota wonen en stedelijke vernieuwing van de provincie. De provinciale commissie milieubeheer en waterhuis houding vergadert donder dag 13 januari, 14.00 uur, aan Het Groene Woud 1, Middel burg. Het voorontwerp-milieubeleids plan en de nota wonen en stede lijke vernieuwing staan op de agenda. Andere punten zijn een dossier van de Zeeuwse milieufe deratie over de gemeente Reimerswaal, startnotities over het Veerse Meer en over de Westerschelde containerterminal en het plan van aanpak verdro- gingsbestrijding. De statencommissie ruimte, milieu en water vergadert vrij dag 14 januari, 9.00 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Agendapunten zijn de inzet van tijdelijke krachten voor de bodem sanering, reclameborden langs provinciale wegen in Zeeuwsch- Vlaanderen, het jaarprogramma natuurcompensatie Wester schelde, de baanverharding van het vliegveld Midden-Zeeland en de streekplanuitwerking stedelijk gebied Walcheren. Andere punten zijn de nota wonen en stedelijke vernieuwing en de samenhang tussen die nota en de verorde ning stads- en dorpsvernieuwing. De startnotitie Westerschelde containerterminal en de structuur en het protocol overleg nationaal park Oosterschelde staan even eens op de agenda. Alle vergaderingen zijn openbaar; de statencommissies beginnen met spreekrecht voor het pu bliek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. De provinciekantoren zijn maan dag 3 januari vanaf 15.30 uur gesloten en dus ook niet meer telefonisch bereikbaar. Het gaat om de gebouwen van de directies ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, wel zijn, economie en bestuur, Groen markt, directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6 en Koorkerkhof, en de stafafdelingen Abdij 6, De Burg en Klem Abdijplein. Ook de regiokantoren van de directie infrastructuur en vervoer in Zierik- zee, Goes en Terneuzen zijn de eerste maandag van het nieuwe jaar vanaf 15.30 uur gesloten. De reden van de vroege sluiting is de nieuwjaarsbijeenkomst voor het provinciaal personeel. Het informatiecentrum van de provincie is maandag 3 januari de hele dag gesloten wegens inventarisatie van de.voorraden. Nieuws Van 3 januari tot 31 maart ligt de ontwerp-regiovisie Walcheren 2000+ ter inzage in het provinciehuis. Alle belangen die op Walcheren meebepalend zijn voor de ruimtelijke ontwikkeling zijn erin opgenomen. De gemeenten, een aantal belan genorganisaties en de provincie, die de stuurgroep herstructu rering Walcheren vormen, raad plegen hun bestuur dan wel hun leden in het eerste kwartaal van het nieuwe jaar. De reacties zijn bepalend voor de definitieve ver sie van de regiovisie. Particulie ren uit Walcheren kunnen reage ren via hun gemeentebestuur. Alle reacties moeten 31 maart binnen zijn; de instanties richten hun standpunt aan de stuur groep, t.a.v. de heer L. Caljouw, postbus 165, Middelburg. Deelgebieden Walcheren is opgedeeld in het zuidwestelijk kustgebied, het wegelingengebied, het noord westelijk kustgebied, het midden gebied, inclusief het gebied rond Ritthem, en het stedelijk gebied. Algemeen uitgangspunt is dat het toeristisch-recreatief bedrijfsleven kwalitatief verbetert en tot een grotere verscheidenheid in het aanbod komt. Waar dat met capaciteitsuitbreiding gemoeid moet gaan èn wordt toegestaan, krijgt die gestalte in het zuid westelijk kustgebied, dat ligt tus sen de westkant van Vlissingen en de zuidkant van Westkapelle. In de visie zijn daartoe acht com pensatielocaties aangewezen. Op termijn moet blijken of zij alle acht nodig zijn. Voor het zuidwestelijk kustgebied wordt het beach-concept van toe passing verklaard: ruimte voor zon-, zee- en strandvakanties met het vertier daaromheen binnen handbereik. Overigens wordt de natuur daarbij niet vergeten, want de uitbreidingen mogen alleen in concentratielocaties en dat zijn Vlissingen, Dishoek/Westduin, Groot-Valkemsse, Zoutelande en de zuidkant van Westkapelle. Onderzocht wordt of transferia mogelijk zijn bij Dishoek en bij Zoutelande. Dat is één van de maatregelen om het autoverkeer te beperken. Het wegelingengebied tussen Westkapelle en Domburg moet open, agrarisch en natuurlijk blij ven. De dagrecreatie is er beperkt. Voorgesteld wordt een camping onder aan de dijk te ver plaatsen naar het zuidwestelijk kustgebied. Langs de Schelpweg komt een natuurontwikkelingspro ject, waarbij de grondwaterstand wordt verhoogd. Op termijn zou dat gevolgen kunnen hebben voor de golfbaan van Domburg. Het noordwestelijk kustgebied begint boven Domburg en stopt net voorbij de Veersegatdam. Natuur en landschap zijn er bepa lend; de recreatie en andere belangen worden daarvan afge leid. Er is ruimte voor nieuwe land goederen in de binnenduinrand. In de Beeskhoekpolder wordt een natuurontwikkelingsproject uitge voerd ter bestrijding van de ver droging. Dat heeft gevolgen voor camping Oranjezon, die daarom moet worden opgehoogd. Het middengebied en de om geving van Ritthem zijn sterk agrarisch. Agrarisch natuur beheer en plattelandstoerisme kunnen er verder tot ontwikkeling komen. Kleinschalige dagrecre atie moet aansluiten op het boe renbedrijf. Gedacht wordt aan uit spanningen, expositieruimten, rondleidingen op het bedrijf en verkoop van eigen en streek producten. Eventueel kan ook kleinschalige Met ingang van het nieuwe jaar is er meer geld beschikbaar voor onderhoudssubsidies voor monumenten en voor de draaipremie voor molens. Er worden geen subsidies meer verstrekt in de restauratie van de monumenten. Doordat die post uit de begroting is vervallen, hebben provinciale staten de onderhoudssubsidies verhoogd. Door beter onderhoud is restauratie met zo vlug aan de orde en kan mogelijk zelfs helemaal worden voorkomen. Voor de onderhoudssubsies komen in aanmerking kerkelijke gebou wen, kastelen, landhuizen, buitenplaatsen en molens die bij het rijk als monument zijn geregistreerd. Nieuw is dat nu ook rieten daken en schaapskooien van agrarische gebouwen eronder vallen, mits zij ook door het rijk als monument zijn erkend. Tot nu toe was een onder- houdssubsidie van 15 procent in de kosten mogelijk. Per 1 januari is dat 20 procent. Het maximale bedrag dat in het onderhoud van molens kan worden bijgedragen is 7.500 gulden voor in bedrijf zijnde molens (was 5.000 gulden) en voor met in bedrijf zijnde 4.500 gulden (was 3.000 gulden). De draaipremie voor molens blijft één gulden; de wijziging zit hier in het aantal omwentelingen. Werd de gulden eerst verdiend bij 400 omwentelingen van de as, nu wordt de piek bereikt bij 300 omwente lingen. Schriftelijke informatie over de onderhoudssubsidieregeling voor monu menten is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. verblijfsrecreatie worden toege staan. In totaal gaat het om 65 eenheden in de vorm van een hofstedecamping en appartemen ten in bestaande schuren. Het stedelijk gebied omvat Middelburg en Vlissingen, die elk hun eigen karakter maritiem en cultuurhistorisch - kunnen ver sterken. Een speciaal woning bouwproject kan gestalte krijgen op het huidige terrein van de Koninklijke Schelde Groep. Samenvatting Van de ontwerp-regiovisie is een samenvatting gemaakt in de vorm van een nieuwsbrief. De nota zelf en de nieuwsbrief zijn gratis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Vrijdag 7 januari houdt het provinciaal bestuur van Zeeland, van 16.00 tot 18.00 uur, nieuwjaars receptie in het Staten zaalcomplex, Abdij 10, Middelburg. ledereen wordt van harte uitgenodigd. Behalve dat nieuwjaars wensen aan het provinciaal bestuur kunnen worden geuit is er gelegenheid allerlei vertegenwoordigers van in Zeeland werkende instanties te treffen. „J 80 stuks i elders Jaarlijks gaan zo'n 6.200 chronisch zieke en gehandicaple vakantiegangers op pad mei de Zonnebloem Daarom zoeken wij verplegenden en ziekenverzorgenden om onze gasten zo'n onvergetelijke vakantie te bezorgen "Ook ik doe mee 1 1 als vrijwilliger" IV.V1,1 JWfM! Bel: (076) 564 63 62 {bF: KtUKMiaXVOO*VIRANTWOOTDIFONDSCWlRVWCeN SBSTIOlMC SCHLECKER gelegd v.a. 59,95 m', incl. ondervlocrcn plint Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1Goes. Telefoon 0113-223277 HDF Woonkamerkwaliteit Minimaal 5 jr. garantie Keuze uit alle dessins Nieuw: verhuisbaar laminaat! Nu 79,95 gelegd all m! Laagste ull-in-prijzen Vrijblijvend bezoek aan huis Middelburg 0118 - 640 105 Alphen a/d Rijn 0t72 - 435 483 06 - 5473 3333 GOURMET Advertentie geldig vanaf 22.12.1999 t/m 4.1.2000 zolang do voorraad atrokt. Prijswijzigingen voorbehouden div. soorten elders 19,99 Fijnwas elders 2,5 kg 15,99

de Faam | 1999 | | pagina 7