GEMEENTE MIDDELBURG Help stijging slachtoffers door zwerfvuurwerk voorkomen Hulpdiensten voor noodgevallen ALTIJD bereikbaar in de Millenniumnacht Nieuwjaarsreceptie in het Stadhuis Uitkomsten leefbaarheidsonderzoek 't Zand Stromenwijk Meldpunten brandweer: Meldpunt politie: Aangepaste openingstijden gemeentelijke kantoren Vergunning aanvragen voor het rooien van bomen Versnippering kerstbomen Inzameling kerstbomen Gewijzigde openingstijden parkeergarages Afscheid beheerster De Arne (Drijfjvuil in Middelburgse grachten Tafeltje Dekje UW Week 52 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Looiersingel 6 De Overloper 12 Arnestraat 18 Voor inwoners van Sint Laurens is het ook mogelijk om naar het meldpunt in Serooskerke te gaan, Torenstraat 30 Achter de Houttuinen 10 Nog ieder jaar gebeuren er veel ongelukken ten gevolge van onveilig vuurwerkgebrnik en zwerfvuurwerk. De ver wachting is dat er dit jaar met het oog op het nieu we millennium, nog meer, spectaculairder en groter vuurwerk wordt afgesto ken. Om het aantal vuur werkslachtoffers toch te rug te dringen, hebben we ook üw hulp nodig. Wat kunt doen? De gemeente begint het nieuwe millennium met een nieuwjaarsreceptie. Deze receptie is de gele genheid voor het ge meentebestuur en inwo ners, vertegenwoordigers van verenigingen en in stellingen, bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en onder het genot van een hapje en een drankje dit bij zondere nieuwe jaar in te luiden. Stedenbouwkundige visie Het provinciebestuur, de gemeentebesturen, de hulp diensten en andere diensten instellingen hebben zich gezamenlijk voorbereid op de komende millen niumwisseling. Vele maatregelen zijn genomen om verrassingen zoveel mogelijk uit te sluiten. Medewer kers van de diverse besturen en diensten zijn hier voor die nacht aan het werk. De hulpdiensten in Zee land (politie, brandweer, artsen/ ambulance) zijn tij dens de komende jaarwisseling voor noodgevallen ALTIJD bereikbaar. Overbelasting telefoonnet Netwerk voor noodsituaties In de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 is als één van de nabije toekomstplannen de herstructurering van bepaalde Middelburgse woonwijken opgenomen. Om hier goed op in te spelen houdt de gemeente leefbaar- heidsonderzoeken in deze wijken. Na Middelburg Zuid is nu ook het onderzoek in 't Zand Stromen wijk afgerond en zal binnenkort de herstructurering van deze wijk in gang worden gezet. Bewoners aan zet Wat levert het onderzoek samengevat op? Weinig moeite Woensdag 29 december 1999 FAAM/VLISSINGER Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 3 januari 2000 tot en met 9 januari 2000 Maandag Gehaktballetjes in pittige saus met uien, snijbonen, gestampte aardappelen Dinsdag Gehaktbal met prei en krielaardappeltjes Woensdag Rundvleeshachee met hutspol Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Visschotel met mosterdsaus, aardappelen Zaterdag Nasi gorcng, kipsaté Zondag Wat de pol schaft In verband met de komende jaarwisseling zullen de gemeen telijke kantoren op oudejaars dag, 31 december 1999, vanaf 15.30 uur voor het publiek ge sloten zijn. Op deze dag zullen de sectie Bur gerzaken en de afdeling Sociale Zaken de gehele dag voor het pu blick gesloten zijn. In verband met interne nieuwjaars recepties zullen op maandag 3 ja nuari 2000 de diensten Maat schappelijke Zaken en Middelen (Lange Noordstraat, Stadhuisstraat. en Helm) 's morgens tot 10.00 uur voor het publick gesloten zijn. De diensten Stadsontwikkeling en Stadsbeheer (Vlissingsestraatj zullen op die dag vanaf 15.30 uur voor het publiek gesloten zijn. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stam diameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 sierkers aan de Doornlaan 6 esdoorns aan de Balans 2 esdoorns aan de Poelendaeléweg Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 Wijkvereniging Zuid organiseert op woensdag 5 januari 2000 een kcrsl- boomversnippering. Deze zal om 16.30 uur plaatsvinden op het speelterrein op de hoek van de Spinhuisweg en de Regenten laan. Van maandag 3 januari lol en met vrijdag 7 januari zamelt Stadsreiniging met een speciale wagen kerstbomen huis aan huis in. Alleen in die week kunt u vanaf 8 uur 's ochtends samen mei uw GFf-container uw kerstboom aanbieden. Voor de binnenstad geldt dat u dinsdag 4 januari vanaf 8 uur 's ochtends uw kerstboom samen met uw huisvuiizak kunt aanbieden. In verband met de jaarswisseling zijn de openingsuren van de gemeen telijke parkeergarages Kousteensedijk en Geere gewijzigd. Op vrijdag 31 december 1999 zijn de parkeergarages van 08.00 tot 19.00 uur geopend. Voor abonnementshouders blijven de parkeergarages normaal toegankelijk. Wij verzoeken u rekening te houden met deze aangepaste openingsuren. Per 1 januari 2000 zal mevrouw M. Goormachtig-van Belzen, na een periode van ruim 24 jaar haar functie als beheerster van verenigings gebouw "De Arne" in Arncmuiden beëindigen. Vanaf deze datum zal het beheer van "De Arne" worden overgenomen door Bram Pouwer, die tevens beheerder is van hel "Ontmoetingscentrum Dau- wendaele" in Middelburg. Wij stellen u in de gelegenheid om tijdens een receptie op vrijdag 28 janu ari 2000 van 16.00-19.00 uur afscheid te nemen van mevrouw Goormach- t'g- Tijdens deze receptie, die gehouden wordt in verenigingsgebouw "De Ar ne", kunt u tegelijkertijd kennismaken met de nieuwe beheerder. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De gemeente haalt regelmatig drijfvuil en ander vuil uit de grachten, gelegen tussen de Wa tertoren en het Prins Hendrik dok. Dit werk wordt uitgevoerd door werkplaats Walcheren.. De afgelopen jaren is de hoeveelheid sterk toegenomen. Ook wordt er tc veel voer gegeven aan de eenden en andere vogels. Deze kunnen dal niet allemaal ope ten, waardoor er voedsel blijft lig gen. En dit trekt ralten aan. Ver zocht wordt dan ook om de dieren niet meer te voeren. Als het nodig is dat de dieren gevoerd worden, doet de gemeente dat. Dit om te voorkomen dat de dieren te veel krijgen en er ralten komen. Voor meldingen van (drijfjvuil in de grachten, kunt u terecht bij de heer Weijmans van de afdeling Ei- gendomsbeheer van de gemeente. Hij is bereikbaar op tel. 675331. Voor de melding van ratten kunt u contact opnemen met mevrouw Kortenboul van de afdeling Stads reiniging, tel. 675322. Bijna 40% van alle vuurwerkslacht offers valt op Nieuwjaarsdag. Door dat met name jongeren en kinderen op die dag de zogenaamde 'weige raars' opnieuw afsteken. Om deze reden en in het kader van de millen niumwisseling is het extra belang rijk dal op 1 januari 2000 dc straten van Nederland zo snel mogelijk vuurwerkvrij zijn. Dc afdeling Stadsreiniging van de gemeente Middelburg zet in samenwerking met bureau HALT hiervoor schoon maakploegen in die zwerfvuurwerk verwijderen. Maar ook hebben we uw hulp nodig. Door uw eigen vuurwerkafval 's nachts op te ruimen, kunt ook u helpen voorkomen dat er dit jaar Dc nieuwjaarsreceptie is op maan dag 3 januari 2000 en begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. En vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. In gang van hei Stadhuis via het bor des aan dc Markt. Als u het gemeentebestuur en uw stadsgenoten persoonlijk een goed nieuw jaar wilt geven, dan is deze nieuwjaarsreceptie hiervoor dé ge legenheid. Wij hopen u allemaal te mogen begroten op 3 januari. De Burgerzaal in het Stadhuis foto: Ruben O reel maar men is minder positief over het veiligheidsgevoel in de avondu ren. Dit heeft le maken met de ver lichting in dc wijk en met jongeren die op straat staan. Daar voelen de bewoners zich door bedreigd. Over hun eigen woning zijn bewo ners in de beide buurten in hoge mate tevreden. Voor de toekomst van beide wijken is echter niet al leen de huidige tevredenheid van belang, maar ook de samenstelling van de woningvoorraad, de gevol gen met betrekking tot de bevol kingssamenstelling en de marktpo sitie van dc woningen. Dan blijkt dat de wijk op diverse punten wel kwetsbaar is. Ook de bewoners ge ven dat aan. Over de sociale kwaliteit van de wijk is men positief. Veel mensen voelen zich prettig bij elkaar, gaan met elkaar om en voelen zich thuis in hun huurt. Veel mensen voelen zich ook gehecht aan dc buurt en voelen zich verantwoordelijk voor de lokale leefbaarheid. Deze hou ding is bemoedigend. Wat minder positief is. is het geluid dat ruim een kwart van de bewoners denkt dat de buurt dc komende jaren ach teruit zal gaan. Dit heeft volgens sommigen tc maken met dc komst van het AZC. Maar ook het slechte onderhoud van straten en stoepen, slecht on derhouden huurwoningen, dc ver keersdrukte en dc overlast van jon geren spelen hierbij een rol. Behalve het leefbaarheidsonder zoek wordt er op dit moment door het externe bureau BGSV ook een stedenbouwkundige studie verricht in 't Zand/Stromenwijk. Eind janu ari 2000 is deze studie afgerond. De resultaten van het leefbaarheidson derzoek worden samen met de re sultaten van de stedenbouwkundige studie aan de wijkbewoners gepre senteerd. Alle bewoners van de wijk 't Zand Stromenwijk krijgen begin volgend jaar een persoonlijke uitnodiging voor de bewoners avond. Voor vragen en opmerkingen kun nen bewoners terecht bij Jo-Ella Verbeek van de gemeente Middel burg, telefoon 0118-675676. Omdat het zo'n bijzondere jaar overgang is, is de verwachting dat velen familie, vrienden en kennis sen gaan bellen om hen een voor spoedig begin van de nieuwe eeuw tc wensen. Dit kan het telefoonver keer in gevaar brengen door overbe lasting van het telefoonnet. De vori ge jaarwisseling bijvoorbeeld was het hierdoor al enige tijd niet moge lijk om mobiel te bellen. Als zekerheid naar de bevolking toe en om zo weinig mogelijk lijd ver loren tc laten gaan, hebben politiej brandweer en artsen/ ambulance dienst een netwerk van adressen waar u terecht kunt wanneer zich noodsituaties voordoen. Denk aan situaties waarbij direct hulp dient te worden verleend. Vergelijkbaar met waar u normaal 1-1-2 voor zou bel len. Op deze meldpost is een medewer ker van een hulpdienst aanwezig, die zo snel mogelijk zal helpen. De ze meldposten slaan in directe ra dioverbinding met de uitrukploe gen/ rijdende surveillances. In onze gemeente is hiervoor op de volgen de adressen een medewerker van de genoemde hulpdiensten aanwezig. U kunt nevenstaand kader mis schien uitknippen en op een centra le plaats in uw huis bewaren. Indien er zich iels voor doet, heeft u de juiste gegevens direct bij de hand. Het leefbaarheidsonderzoek in 't Zand Stromenwijk is in juni van dit jaar van start gegaan en werd begeleid door een kleine werkgroep bestaande uit mensen van de ge meente, Woongoed Middelburg en van het ingeschakelde adviesbureau Compancn. Inmiddels zijn alle vier fasen van hel onderzoek afgerond. In de eer ste fase gaven lokale wijkprofessio- nals, zoals de Thuiszorg, de wijk agent en de wijkbemiddelaar aan wat volgens hen de sterke en zwak ke punten van 't Zand Stromen wijk zijn. Vervolgens werd op 2 september jl. een Kijk in de Wijk gehouden. Óp tandems gingen bewoners samen met wijkwethouder Brakman, wet houder Bruinooge, enkele ambtena ren, het adviesbureau Companen en wijkprofessionals een middag rond kijken en luisteren in de wijk. Op woensdagavond 15 september vond het bewonerspanel plaats. Als dé wijkdeskundigen bij uitstek konden bewoners op deze avond meeden ken en meepraten over punten van verbetering voor de toekomst. In de laatste fase van het onderzoek zijn vierhonderd huishoudens telefo nisch geënquêteerd. Ook hier kre gen de wijkbewoners de mogelijk heid om hun visie te geven over za ken als de kwaliteit van hun woon omgeving, verkeerssituaties, voor zieningen en veiligheid. Kortom: dc leefbaarheid. Uit hel leefbaarheidsonderzoek is een groot aantal verbeterpunten naar voren gekomen die allereerst betrekking hebben op de fysieke kwaliteit van de leefomgeving. Voorbeelden hiervan zijn stoepte gels die scheef liggen, straten die verzakt zijn, flats waar vuilnis naar beneden wordt gegooid, graffiti, en zovoort. Maar het meest ontevreden zijn bewoners over het onderhoud van straten en stoepen. Ook zijn er klachten over de voorzieningen voor jeugd en kinderen, hel winkel centrum en in mindere mate over groenvoorzieningen. Van alle voor zieningen wordt de straatverlichting hel meest positief beoordeeld. Behalve de fysieke kwaliteit van de leefomgeving, noemden bewoners ook verbeterpunten op het gebied van overlast en veiligheid en het wonen in brede zin. Wat betreft de overlast wordt in beide buurten ge klaagd over hondenpoep en rommel op straat, overlast door jongeren en geluidsoverlast door verkeer. Over de veiligheid in de buurt is men over het algemeen redelijk positief, Kijk in de Wijk 't Zand/Stromenwijk nog meer vuurwerkslachtoffers val len. Heeft u kinderen die in de mil lenniumnacht vuurwerk afsteken, wijst u hen dan op dc gevaren van (zwerf)vuurwerk en zorg er voor dat zij 's nachts het vuurwerkafval opruimen. Hoe sneller het zwerf vuurwerk wordt opgeruimd, hoe minder slachtoffers er zullen vallen. Zwerfvuurwerk kan het bcsl als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken Bij elkaar vegen In de grijze container doen Buiten laten slaan (tuin, balkon niet op de openbare weg) en mee geven met het gewone huisvuil. Als kruit door en door nat is, dan gaal het niet meer in de verbrandings ovens. Dus doe mee met de Zwerfvuur werk Opruitnactie! Dit kost weinig moeite, maar mogelijk behoedt u iemand voor de levenslange conse quenties van een vuurwerkongeval

de Faam | 1999 | | pagina 3