VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Hij werd geboren in Brouwershaven in 1882, een tijd waarin vuur werd gemaakt met zwavelstokjes en energie werd geleverd door wind, water en trekdieren. Leendert van der Weele leefde in een periode van grote verande ringen. Hij maakte de komst mee van auto's, motorschepen, vliegtuigen en zag de eerste mens op de maan lopen. In het pas verschenen boek 'Leendert van der Weele, wachter van de Zeeuwse stromen' beschrijft kleinzoon Peter Verton het leven van zijn grootvader. Woensdag 29 december 1999 FAAM/VLISSINGER 19 INFORMATIE OVERHEID iiiiiiviJkillmiiiii^iiviiélilllUiéMlt. li. il WET MILIEUBEHEER Kennisgeving meldingen arti kel 8.41 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de mel dingen ingevolge de Wet milieube heer van: 1CaljouwRademaker Verhuizin gen te Middelburg voor de op slag van goederen, gelegen op het perceel Kuipersweg 23 te Middelburg; 2. V.O.F. Andre's Bloemen te Mid delburg voor een kiosk, gelegen op het perceel Markt 30 te Middelburg; 3. V.O.F. Andre's Bloemen te Mid delburg voor een detailhandel, gelegen op het perceel Wijn gaardstraat 7 te Middelburg; 4. P.Witte te Middelburg voor een autoverfspuiterij, gelegen op het perceel Oostperkweg 21/23 te Middelburg; 5. De heerT. Colak te Middelburg voor een garagebedrijf, gelegen op het perceel Oostperkweg 4 te Middelburg; 6. De heer M.J. Meedendorp te Middelburg voor een vishandel, gelegen op het perceel Vrijland straat 53a te Middelburg; 7. De heer/mevrouw K.A. van Lun- teren te Middelburg voor een herstelinrichting voor motor voertuigen, gelegen op het per ceel Oude Veerseweg 22 te Middelburg; 8. Dauwendaele Fietsplus te Mid delburg voor een detailhandel, gelegen op het perceel Vrijland straat 55 te Middelburg. Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur op grond van artikel 8.40 Wet milieu beheer van toepassing. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij ingevolge het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen mi lieubeheer" hebben besloten zoge naamde "nadere eisen" te stellen met betrekking tot Café Natio naal, op het perceel gelegen aan de Markt 55 te Middelburg. Nadere eisen De nadere eisen worden noodza kelijk geacht ter voorkoming en beperking van geluid- en trilling- hinder vanuit het cafébedrijf en indirecte hinder op straat. De na dere eisen zijn gesteld ten aan zien van voorzieningen die moe ten worden aangebracht en ge dragsregels die in acht worden ge nomen. Inzage De beschikking, waarbij de nadere eisen zijn gesteld, ligt tot 10 febru ari 2000, elke werkdag tijdens kantooruren, ter inzage op de af deling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaren Ingevolge de bepalingen van de Al gemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden, die het niet eens zijn met deze beschikking, in de periode van 30 december 1999 tot 10 februari 2000 bij ons college bezwaar maken door het indienen van een schriftelijk, gemotiveerd en gedateerd be zwaarschrift Degene die bij ons een bezwaarschrift indient kan te vens op grond van artikel 8.81 van de voornoemde wet verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag.Voor het behande len van een dergelijk verzoek wor den griffierrechten geheven. Na de beslissing op de ingediende bezwaren kan binnen 6 weken na de dag waarop dat besluit bekend wordt gemaakt beroep worden in gesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te. Het besluit wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn onge bruikt is verstreken. Nadere informatie omtrent het bovenstaande kan bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. HORECA JAARWISSELING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op vrijdag 31 december 1999 de volgende ho recabedrijven vanaf 22.00 uur ge opend mogen zijn: 1. Bar American, Plein 1940, nr. 7-9 2. Café 't Schuttershof, Schutters hofstraat I 3. Café Tympaan, Markt 83 4. De Rooie Oortjes, Kromme- weele 5 5. Café Vantoen &Vannu, Vlas- markt 39-41 6. Electro, Markt 79 7. Café Grill Brooklyn, Markt 81 8. Café 't Geintje, Pottenmarkt 24 9. The Nighttrain Discotheek, Beddewijkstraat 15-19 10. CaféAllez,Vlasmarkt 4 11. Café Plexat, Reigerstraat 7 12. Café Het Hart van Middel burg, Zusterstraat 18-2 0 13. Café Entree, Damplein 50 14. Café Seventy Seven, Markt 77 15. Cue Action Middelburg, Walen- sin gel 63 16. Café Nationaal, Markt 55 17.Jazz-eetcafé Desafmado, Koor kerkstraat I 18. C.O.C. café Goudwaard, Lange Noordstraat 52 19. Café De Schuur,Varkensmarkt 15 Op vrijdag 31 december 1999 mogen vanaf 20.00 uur geopend zijn: 1. Café De Zwarte Ruiter, Dam 33 2. Café Kanaalzicht, Stations straat 32 3. Café-pension Dampoort, Ne- derstraat 24 4. Café 't Boven, Molenweg 1-3, Arnemuiden 5. Café De Vriendschap, Nieuw- straat 19, Arnemuiden 6. Het Dorpshuis, Veerstraat 2, Nieuw- en St. Joosland 7. Café De Nieuwe Hoop,Veer straat 6, Nieuw- en St.Joos- land 8. Café-wegrestaurant De Roode Leeuw,Veerstraat 25, Nieuw en St Joosland. WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de heer D. Zengin, Ewisland 2 te 433 7 BX Middelburg, een aan vraag heeft ingediend om vergun ning voor het bouwen van een dakopbouw op een aanbouw be horende bij de op genoemd per ceel staande woning. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse vigerende be stemmingsplan "Dauwendaele". Een gedeelte van het bouwplan is gesitueerd binnen de bestemming "Verkeersdoeleinden", binnen wel ke bestemming geen bebouwing is toegestaan. Hun college overweegt echter om met gebruikmaking van de in ge noemd bestemmingsplan (art. 7, lid la) op grond van artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke orde- ning opgenomen wijzigingsbe voegdheid, de bestemming "Ver keersdoeleinden" voor het desbe treffende perceelsgedeelte te wijzi gen in de bestemming "Woondoel- einden"en wel door de zuidelijke perceelsgrens I meter op te schui ven. Alvorens een definitieve beslissing te nemen bestaat er voor een ie der de gelegenheid om met be trekking tot de voorgenomen be stemmingsplanwijziging zijn of haar bedenkingen schriftelijk naar voren te brengen. Daartoe ligt het ontwerp-besluit met schets, alsme de de bouwaanvraag tekeningen met ingang van 3 januari 2000 gedurende 4 weken (dus tot en met 30 januari 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. PLAN BOUWRIJPMAKEN IE FASE BESTEMMINGSPLAN "ARNEMUIDEN- HAZENBURG- IE HERZIENING" - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een plan is ontvangen dat niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende be stemmingsplan.Voor het desbe treffende gebied is een voorberei- dingsbesluit van kracht en een al gehele herziening van het bestem mingsplan "Hazenburg" in voorbereiding. Het gaat om het bouwrijp maken van een gedeelte van het vigeren de bestemmingsplan "Hazenburg" ten behoeve van de realisatie van het toekomstige bestemmingsplan "Arnemuiden Hazenburg - I e Herziening". Het bouwrijpmaken behelst de aanleg van enkele (bouw)straten, het leggen van kabels, leidingen en buizen, het afgraven, ophogen en egaliseren van gronden, de aanleg van waterpartijen alsmede een vij ver als waterberging enz. De werkzaamheden zijn gedeelte lijk in strijd met het ter plaatse vi gerende bestemmingsplan "Ha zenburg". Het college van burgemeester en wethouders wil positief beslissen op het plan middels het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening. Voordat zij hiertoe overgaat ligt de situatietekening met ingang van 4 januari 2000 gedurende twee we ken (dus tot en met 17 januari 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, Vlissingseweg 21 te Middelburg en op het kantoor van het Wijkondersteuningspunt Arne muiden (WOP) aan de Koren bloemlaan 3A te Arnemuiden (tel. 603242). Tijdens genoemde periode kan een ieder zijn/haar bedenkingen bij burgemeester en wethouders indienen. INSPRAAKPROCEDURE RECONSTRUCTIE ABEELSEWEG Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de gemeente Mid delburg voornemens is de Abeelse- weg te reconstrueren. Hiertoe is een reconstructieplan opgesteld dat de volgende punten omvat. a. Het vernieuwen van de huidige hoofdriolering, het aanbrengen van een zandbed (50 cm), een wegfundering van gewalste puin (25 cm), met daarop een asfalt- constructie (15 cm). b. Bij de overgang van de land- bouwweg/woonstraat komt een verkeersdrempel van asfalt. c. Om de snelheid van het door gaande verkeer zoveel mogelijk te verminderen, komen beurte lings aan de noord- en zuidkant van straat parkeervakken. Op het gemeenteterreintje buiten de rijweg komen ook parkeer plaatsen, zodat er in totaal 17 parkeerplaatsen worden aange legd. Buiten deze aangewezen plaatsen zal het in de woon straat niet mogelijk zijn een au to te parkeren, omdat dit de doorstroming van het verkeer zou belemmeren. d. Begin en einde van de parkeer- clusters worden voorzien van een vak van gestrate natuur steenkeien en worden aange duid met een markeringsbord. De parkeerplaatsen in de woon straat worden uitgevoerd in een open verharding, bestaande uit betonklinkerkeien die afkomstig zijn van de huidige verharding, e. De totale wegbreedte (inclusief trottoirs) wordt 8,25 m. De trot toirs aan beide zijden van de weg worden 1,20 m. De rijweg (zonder parkeerplaatsen) wordt 3,50 m om een goede doorgang voor het landbouwverkeer te kunnen garanderen. Inspraak Het plan ligt van 30 december 1999 tot en met 26 januari 2000 ter inzage bij de dienst Stadsont wikkeling aan de Vlissingsestraat 21. Gedurende deze periode kun nen ingezetenen en in de gemeen te een belang hebbende natuurlij ke en rechtspersonen hun ziens wijze kenbaar maken. Schriftelijke reacties kunnen worden gericht aan Gemeente Middelburg, dienst Stadsontwikkeling, afdeling Nieuwe Werken en Verkeer, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. U kunt hier bij gebruikmaken van speciale in spraakformulieren die bij de dienst verkrijgbaar zijn. Contactpersoon is de heer J.J. van 't Hof, telefoonnummer 675257. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van twee woningen op een perceel aan het Parel wegje; het plaatsen van ondergrondse glascontainers op de volgende plaatsen: Bodenplaats, Koe straat, Kousteensedijk, Maisbaai, Damplein, Molenwater/hoek Zuidsingel, Zacharias Jansen- straat, Europalaan (Euromarkt), Adr. Lauwereijszstraat, Karei Doormanplein, winkelcentrum Maasstraat/hoek Oosterschelde- straat, winkelcentrum Dauwen daele (parkeerterrein), Mean derlaan,Torentrans, Kerklaan (St. Laurens), Nieuw- en Sint Joosland (Oude Rijksweg), Arne muiden (De schone waardin), (Markt) en (Kon.Julianalaan - zwembad). het bouwen van een clubhuis met kleedruimte op het sport park "DeVoorborch" aan de Breeweg; het verbouwen van de woning op het perceel Noordweg 453; het plaatsen van dakkapellen en een dakopbouw op het per ceel Koepoortstraat 15; het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Oostgat 16 te Arnemuiden; het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Oostgat 14 te Arnemuiden; het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Oostgat 12 te Arnemuiden; het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 147; het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het res taureren en verbouwen van het pand op het perceel Oostkerk plein 22. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 13 tlm 17 decem ber 1999 zijn de volgende bouw en/of sloop- vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het inpandig wijzigen van het pakhuis op het perceel Kinder dijk 68; het verrichten van diverse sloop werkzaamheden, w.o. het verwij deren van asbesthoudende ma terialen op het perceel Vrijland straat 51; het gedeeltelijk slopen van het pand op het perceel Nieuw- straat 23; het verbouwen/uitbreiden van het bankgebouw op het perceel Markt 7; het uitbreiden van de woning op het perceel Akkerlaan 63 te Ar nemuiden; het slopen van de achterbouw op het perceel Sint Janstraat 8; het uitbreiden van een winkel op het perceel Sint Janstraat 8; het bouwen van een garage/ber- ging/carport op het perceel Kou- dekerkseweg 153; het vergroten van de poortope ning van de toegang tot de par keerplaats aan de achterzijde op het perceel Balans 25; het bouwen van een loods op het perceel Molendijk 80 te Nieuw- en Sint Joosland; het bouwen van een berging op het perceel Korenbloemlaan 14 te Arnemuiden; het vernieuwen van de winkel pui op het perceel Langeviele 2; het verbouwen van een koets huis tot woning op het perceel Penninghoeksingel 55; het verbouwen van een winkel en de bouw van twee apparte menten op het perceel Nieuwe Burg 3,5 en 5a. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AM Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om het bouwen van twee tuinpla- teau'sl-terrassen op het perceel Van Serooskerkelaan 16; het bouwen van een volière op het perceel Burgemeester Baaslaan 21; het bouwen van een kap op de garage op het perceel Akkerlaan 10 te Arnemuiden; het plaatsen van een volière op het perceel Breeweg 73. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief beslissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk.Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatie tekeningen m.i.v. 31 december 1999 twee weken (tot en met 13 januari 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlis singsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar be denkingen bij hen indienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 december 1999 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van de bestemmingsplannen: Toorenvliedt en Buitengebied 1973 (Koudekerkseweg); Brakenburg III (Akkerlaan 10 te Arnemuiden); Breeweg (Breeweg 73) Erasmuswijk (Parelwegje) Beschermd Stadsgezicht (Potten markt 10) Groot Industrieterrein III Hazenburg Voorts besloot de raad de besluit vorming omtrent de artikel 19 W.R.O.-procedure inzake de vesti ging van een asielzoekerscentrum op het perceel aan de Koudekerk seweg te Middelburg aan zich te houden. De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 31 december 1999 tijdens kantooru ren voor een ieder te inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. De besluiten treden in werking op 31 december 1999. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 31 december 1999 tot en met 13 januari 2000 liggen op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aan vragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het restau reren/verbouwen van het pand op het perceel Oostkerkplein 22; 'het plaatsen van een dakop bouw en dakkapellen op het per ceel Koepoortstraat 15. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellings procedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen dat niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Het gaat om het bouwen van een tuinberging op het perceel Hannie Schaftstraat 26. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk.Voordat zij dat doen lig gen de bouw- en situatietekening m.i.v. 31 december 1999 twee weken (tot en met 13 januari 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 8 lid 4 vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Veersepoort voor het plaatsen van een kweekkas op een perceel aan het Baayenompad (volkstuincom plex) te Middelburg. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 31 december 1999 gedu rende twee weken (tot en met 13 januari 2000) voor iedere belang hebbende ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan ieder belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. PARKEERVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ma ken een wijziging bekend van de beleidsregels voor uitgifte van par- keervergunningen. Het aantal uit te geven kraspassen voor sociaal bezoek in het belanghebbenden- gebied wordt verhoogd van maxi maal 30 naar maximaal 100 per zelfstandig huishouden per jaar. Dit uitvoeringsbesluit, waartegen overigens geen (bezwaar en) be roep kan worden ingesteld, ligt van 30 december 1999 tot en met 9 februari 2000 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21 te Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamlVlissinger van van daag, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl Boek over Leendert van der Weele Verton putte daarbij onder meer uit een uitvoerig verslag over een halve eeuw ervaring op de Zeeuwse wateren, dat zijn grootvader schreef op verzoek van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek in We- meldinge waarvoor hij werkte als opziener van de visserijpo- litie. Het verslag geeft een beeld van de geschiedenis van de garnalenvisserij, het oesterbedrijf, de mosselkwe kerij, het redden van zeelieden en het bij nacht en ontij arres teren van mosseldieven. Peter Verton, die werd geinspireerd tot het schrijven van het boek toen hij op zoek ging naar zijn herkomst en naar de wortels van zijn eigen denken, sprak ook met oude familieleden. Zo kreeg hij een veelzijdig beeld van het ogen schijnlijk gewone leven van zijn grootvader, dat bij nadere beschouwing heel bijzonder bleek te zijn, zowel op privé- gebied als wat zijn werk be treft. Aan het eind van de vorige eeuw gingen in Brouwersha ven godsvrucht en armoede hand in hand. Leendert van der Weele was de oudste zoon Het leven van Leendert van der Weele, de vissersjongen uit Brouwershaven die opziener der visserijen op de Schelde en Zeeuwse stromen werd, staat centraal in een boek dat werd ge schreven door zijn kleinzoon Peter Verton. in een gezin met twaalf kinde ren, waarvan een aantal jong overleed. Hij wilde zich ten koste van alles losmaken uit zijn bestaan als arme vissers jongen. Zijn vader was vis sersknecht, zijn grootvader dijkwerkeren landarbeider. Leendert slaagde met taaie volharding in zijn doelstelling. Hij werkte zich op tot opziener der visserijen op de Schelde en Zeeuwse Stromen en sloot zijn werkende leven af met een speciale opdracht voor herverkaveling van de mos selpercelen in de Grevelingen. In die tijd woonde hij in Brui- nisse. Leendert van der Weele had geen gemakkelijk leven. Nadat zijn eerste vrouw, Trijntje An na van Beveren, op jonge leef tijd overleed, voedde hij zelf hun drie tienerdochters op. Een taak die in die tijd zeer ongebruikelijk was voor een man. Dertien jaar later her trouwde hij met Catharina Jo hanna van Veen, een vrouw die 34 jaar jonger was. Ze schonk hem nog twee dochters en overleed even eens op jonge leeftijd. Hoewel hij inmiddels over de zeventig was vervulde Leendert van der Weele opnieuw de vader en moederrol. Hij maakte twee wereldoorlogen mee en moest twee keer als gevolg van een evacuatiebevel zijn huis verlaten om het onderko men, zwaar geschonden door zeewater weer aan te treffen. De 'gewone' vissersjongen bleef zich gedurende zijn hele leven ontwikkelen. Hij tuinier de met overgave, speelde fluit, kweekte zangvogels, richtte een zangvereniging op, leerde Frans en las op latere leeftijd Homerus. Hij maakte houtsnijwerk en breide bood- schappennetten, waarvan de opbrengst was bestemd voor het Bijbelgenootschap, de zending en het Leger des Heils. Leendert van der Weele leefde vanuit een vast geloof met sterke overtuigingen, maar ook met humor en wijs heid. Met het boek 'Leendert van der Weele, wachter van de Zeeuwse wateren' zet Peter Verton een tijdsbeeld neer waarin drie generaties Zeeu wen zichzelf kunnen herken nen. Het boek is te koop bij boekhandel De Vries in Zierik- zee en bij H. M. Verton-van der Weele (0111-491481) in Bruinisse, het dorp waar Leendert van der Weele vele jaren woonde.

de Faam | 1999 | | pagina 19