I N E C I ff CHUTTERSHOF EST Voordelig naar de film op oudeiaarsda M^sterievanjteltisch uke loinis met Bis Band ANDRE HAZES AL BOWFINGER DE IJZEREN REUS END OF DAYS KRUIMELTJE MICKEY BLUE EYES TARZAN TARZAN LOS AMANTES DEL CIRCULO POLAR LEGEND OF 1900 ELIZABETH CENTRAL DO BRASIL LA VITA BELLA GUEST HOUSE PARADISO 12 jr AL AL 16 jr AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL AL AL BLUE STREAK DON'T STOP THE SHOW F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Donderdag 30 december t/m woensdag 5 januari GOES Als het aan Cine City ligt wordt de jaarwisseling van 1999 naar 2000 in geluid met een heer lijk middagje film. Vrijdag 31 december zijn namelijk alle films in de Vlissingse me gabioscoop voor ƒ7,50 toegankelijk. Een greep uit het aan bod. Kruimeltje Muziek- en dansfestijn Euterpe Films in 't Beest Golden Palace met Mannenschool In het Arsenaaltheater in Vlis- singen klinken zondag 9 janu ari om 15 uur de mysterieuze en mythische klanken van Kelti sche muziek door de groep Cran. In een compleet nieuw programma wordt een werve lende reis door de Keltische mu ziek beleefd. Vrijdagavond 7 januari spelen The Ju ke Joints met Big Band in Podium 't Beest te Goes. Er wordt veel be langstelling voor het concert verwacht. Re serveren is dus gewenst, aldus de mensen van 't Beest. WÊmmÊÊÊÊÊtm Woensdag 29 december 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag *bol* 21.45 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappenzan- ger krankzinnige komedie met Rik Mayall en Adrian Edmondson filmproducent Steve Martin leidt actiester Eddy Murphy om de tuin Vrijdag 14.00 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tarzan S Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur Maandag en dinsdag 20.30 uur universeel liefdesverhaal over de hartstochtelijke liefde tussen Ana en Otto Zondag en woensdag 20.30 uur Maandag en dinsdag 14.00 uur een muzikaal genie die zich op een oceaanstomer ontwikkelt tot een pianovirtuoos Donderdag 20.30 uur historische thiller over the Virgin Queen Maandag 9 20.30 uur ontroerende roadmovie uit Brazilië Dinsdag 20.30 uur hoopvolle fantasie en lugubere realiteit in Italië, 193 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.30 19.00 21.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 12.00 14.15 16.30 19.00 21.45 uur Vrijdag 14.00 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 12.00 14.15 16.30 uur Vrijdag 14.00 uur spannende avontuur van de 9-jarige Hogarth die bevriend raakt met een ijzeren robot Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.00 16.00 19.00 22.00 uur Vrijdag 14.00 uur een uitgebluste Arnold Schwarzenegger heeft het lot van de wereld in zijn handen Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.00 o 16.00 19.00 uur Vrijdag 14.00 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.00 16.00 19.00 22.00 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur Hugh Grant vraagt zijn vriendin ten huwelijk en valt ten prooi aan haar maffia-familie Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 12.00 14.15 16.30 uur Vrijdag 14.00 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungle man Tarzan Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 12.00 14.15 21.45 uur Vrijdag 14.00 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt per ongeluk politieagent Donderdag 20.30 uur Zaterdag 19.30 uur Woensdag 14.00 uur documentaire over Neerlands beroemdste rockformatie de Golden Eaerring BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Zeven - nieuwe - succesnum mers staan op het program ma. Bowfinger, De IJzeren Reus, End of Days, Kruimeltje, The World is not Enough (007) en de Nederlandse en Engelse versie van Disney's laatste te kenfilm Tarzan. Dè millenniumfilm is natuur lijk End of Days, waarin Ar nold Schwarzenegger als uit gebluste ex-politieagent de enige is die de wereld uit han den van Satan kan redden. Bowfinger is het verhaal over filmproducent Bowfinger (Ste ve Martin), die eindelijk wel eens een kaskraker wil maken. Daarvoor probeert hij de pop ulaire acteur Kit Ramsey (Ed die Murphy) te strikken. Die weigert echter mee te werken en zo ziet Bowfinger zich ge noodzaakt de scènes met Kit Ramsey stiekem op te nemen. Dat brengt uiteraard een hele boel hilarische momenten met zich mee. Kruimeltje is een eigentijdse verfilming van het bekende boek van Chris van Abkoude. Het schoffie Kruimeltje zwerft in de decemberkou van 1921 over de straten. Hij is door zijn stiefmoeder Vrouw Koster weggestuurd om geld te ver dienen. Hij geeft geen vader, moeder, broers of zussen. Hij vraagt zich vaak af waarom hij geen gezin heeft en droomt over zijn vader, die hij zo graag zou willen leren ken nen. Op het sterfbed van Vrouw Koster krijgt Kruimeltje een medaillon met portretjes van zijn ouders. Na de dood van Vrouw Koster ontfermt kruidenier Wilkes zich over het straatjongetje. Per toeval komt Kruimeltje er achter dat een oude school vriend van Wilkes dezelfde man is die in zijn medaillon staat afgebeeld. The World is Not Enough, heet de laatste film over geheim agent 007 (Pierce Brosnan). James Bond onderzoekt de moord op sir Robert King, de eigenaar van een belangrijke nieuwe olie pijplijn. De dochter van King, Elektra, wil het levenswerk van haar vader voltooien. Dan blijkt dat de moord in verband staat met een ontvoering die Elektra eerder moest door staan. Bond stuit op een oude KGB-vijand, plutoniumdiefstal en de charmante dr. Christ mas Jones. De nieuwste Disney-tekenfilm Tarzan is een fantastische ver telling van het klassieke ver haal van Edgar Rice Bur roughs over de baby die in de Afrikaanse wildernis zijn ou ders verliest. Hij wordt liefde vol opgevangen door een groep gorilla's. Wanneer hij geconfronteerd wordt met zijn ware afkomst worstelt hij met de vraag tot welke familie hij eigenlijk hoort. De film is zo wel in de Nederlandstalige als in de oorspronkelijke Engelsta lige versie (met ondertitels) te zien. De Grote IJzeren Reus vertelt het verhaal van het koppige fantasierijke jongetje Hogarth, dat hoopvol uitkijkt naar een invasie van buitenaardse we zens of andere gevaarlijke in dringers. Op een dag hoort hij van een gigantisch grote ijze ren man die in zee terecht is gekomen. Hogarth gaat de man zoeken en sluit een bij zondere vriendschap. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 16 van dit blad. Om het nieuwe millennium op een spetterende manier te openen houdt muziekvereniging Euterpe samen met de Big Band van de Zeeuwse Muziekschool en Stichting Dansz een muziek- en dans festijn in 'de Stenge' in Heinkenszand op zondag 9 januari 2000. Het wordt een wervelend festijn waarin verschillende muziek- en dansstijlen elkaar atwisselen en waarbij de deelnemende groe pen samen en afzonderlijk hun kunsten zullen vertonen. De eerste voorstelling begint om 15.30 uur (zaal open om 15.10 uur) de tweede om 19.30 uur zaal open om 19.10 uur). De entree voor dit concert bedraagt voor volwassenen vanaf 12 jaar, donateurs, CJP- en 65+ pashouders f 5,per persoon. Jeugd tot 12 jaar be taalt f 2,50 per kaart. Kaarten in voorverkoop bij 'de Stenge'. Rond de jaarwisseling heeft Filmtheater 't Beest te Goes ver schillende films op het programma staan. Als eerste na de jaar wisseling draait maandag 3 januari de Braziliaans-Franse film 'Central do Brasil'. De film speelt zich af in Brazilië. De twee hoofdrolspelers, een jongetje en een oude vrouw, maken een reis van het Centraal station van Rio de Janeiro naar het binnen land. Beiden zijn op zoek naar hun roots. Aan het slpt van de film ziet het er naar uit dat zowel Dora als Josué die roots heb ben teruggevonden. Maar ze hebben nog een ontdekking ge daan: dat ze door hun nieuwe bondgenootschap een stuk ster ker in het leven stoan. Hoop komt voor een belangrijk deel voort uit de bereidheid elkaar te helpen. Verder op dinsdag 4 januari de Italiaanse film 'La vita e bella' van regisseur Roberto Benigni. Het aangrijpende verhaal van een Joodse man, Guido, een ras optimist, die tegen alle fascistische en antisemitische ontwikke lingen van de oorlogsjaren in, zijn eigen leven en geloof in hoop en even niet wil opgeven. Aanvang voorstellingen om 20.30 uur. Mannenschool foto Ben van Duin Donderdagavond 6 januari brengt Podium 't Beest te Goes een voorstelling van 'Golden Palace' onder titel 'Mannenschool', waarbij oog en lachspieren volop aan bod kunnen komen. Er zijn mannen die dag in dag uit onberispelijk functioneren. Zij werken op kantoor. Ze dragen confectiepakken en gepoetste schoenen. Hun haar zit tijdloos gekamd. Na het werk gaan deze mannen naar de Mannenschool, een door de overheid opgericht instituut waar de mannen een speciale training genieten. Ze worden er bijgestuurd, aangescherpt of juist afgevlakt, opdat zij de volgen de dag opnieuw onberispelijk functioneren. Want zoals U zult be grijpen heeft de overheid er belang bij dat dit soort mannen on bedreigd blijft in het voortbestaan. Tenslotte zijn zij de olie in het maatschappelijk raderwerk. De Volkskrant schreef er onlangs over: „De heren zingen gewoon door als gehoorzame koor knaapjes. Hun verwonderde blik, hun open monden, het is alle maal een lust voor het oog en de lachspieren.Wat Mannen school nog meer teweeg brengt, is dat je na afloop vanzelf in de lach schiet bij het zien van een man in een grijs herenkostuum". Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ17,50, met pas ƒ12,50. Cran is een Ierse volksmuziekgroep met een zeer individualistische benadering en een enorm register aan stijlen en repertoire. Elk van de vier leden had zij sporen al verdiend voor de groep werd opgericht. Desi Wilkins on (fluit en zang) is wijd en zijd bekend als Ierse fluitspeler, Sean Corcoran (zang, Ierse bouzouki, bodhran) geniet internationale bekendheid als zanger in de Hiberno-Engel- se en Gaëlische traditie. Ronan Browne hoort tot de top van de jonge generatie Uil- leann Pipe-spelers. Hij gaf masterclasses in Europa en de Verenigde Staten en maakte deel uit van de Afro Celt Sound System en de oorspronkelijke editie van Riverdance. De groep kreeg een belangrijke onderschei ding op het Letterkenny Internationale Folk Festival en bracht zo haar muziek naar de Verenigde Staten, Frankrijk, Duitsland, Fin land, Zweden, Denemarken, Noorwegen, Estland en Griekenland. Cran is een groep met een missie. „We zijn bij elkaar gekomen omdat we het idee had den dat er iets ontbrak in de manier waarop Ierse muziek aan de wereld werd gepresen teerd", zegt Wilkinson. „We maken muziek in onze eigen dorpen en steden op een infor mele manier. En dat is onontbeerlijk. In Ier land is de tradiotionele muziek levend. Het is de muziek van nu, geen museummuziek" Te Deunder! Je had ze moe ten zien spelen. Peter Kem- pe al drummend en zingend, de andere Juke Joints swin gend zoals ze nog nooit ge- swongen hadden, een hele kluit blazers en af en toe Marjon van Iwaarden als zangeres. Ze stonden met z'n achttienen op het podi um bij de Finale van de Zeeuwse Belofte. Kanonne! 't Was mooi! Maar wat was er gebeurd? Hadden The Ju ke Joints de blues-gitaar aan de wilgen gehangen en wa ren ze een nieuwe band be gonnen? Probeerden ze de Zeeuwse Belofte te worden en daarna de Grote Prijs van Nederland te winnen? Neen, natuurlijk niet; de Joints hoeven niets meer te belo ven en ze zijn onprijsbaar geworden. Nee, het was een briljant idee van consulent Popmu ziek Cor de Jonge. Deze vond dat er iets speciaals moest gebeuren bij de Be lofte. Met de huidige swing, rockabilly en big band hype in de USA in het achter hoofd belde hij Peter Kempe op met de vraag of hij zin had om iets rockabilly-igs zou willen doen a la Brian Setzer. (ex Stray Cats) Jas per Staps bouwde een aan tal Juke Joints nummers om tot echte Big Band muziek. Arthur van der Paal wist al die Joints, blazers en Iwaar den bij elkaar te voegen tot de fameuze Juke Joints Big Band. Het werd een onver getelijk optreden. Nog één maal zijn ze in deze opstel ling te zien in't Beest. Daar na kun je er enkel nog op CD van genieten. Zaal open 21.30 uur Aanvang 22.30 uur. Entree f 20,- The Juke Joints. foto Adrie Huibregtse Cran.

de Faam | 1999 | | pagina 13