Provincie Zeeland Containerterminal KASSAKORTING TOT BIJ LEDERMODE Waardekaarten PSD van een nieuwe eeuw, wensen wij iedereen prettige kerstdagen en een vrolijke jaarwisseling toe. kraamzorgtj* ientadministraït iOfficiële Mededelingen mamm GOES: Kolveniershof 17-19 MIDDELBURG: St. Janstraat 10 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 51/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Verkeer en Vervoer Taxivervoer Sluiting gedeelte Drieweg (N665) en Heinkenszandseweg (N667) voor fiets- en bromfietsverkeer Hessenatie NV uit Antwerpen heeft met Zeeland Seaports een contract gesloten om de exploitatie op zich te nemen van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Bomen vellen Milieu Melding Wet milieube heer Elf Atochem Vlissingen BV Gedoogbeschikking Sturm en Dekker Milieu B.V. DE JUISTE PASFOTO HET JUISTE ADRES TEN WEIJNQAERT Woensdag 22 december 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij De zesde serie waardekaarten voor inwoners Zeeuwsch-Vlaan- deren (WKZ), die met grijze naamsticker, verliest per 1 mei 2000 haar geldigheid. De hou ders van zo'n kaart die ook na die datum aanspraak willen blij ven maken op de Zeeuws- Vlaamse korting op de veer- tarieven over de Westerschelde kunnen vanaf half december 1999 al een nieuwe WKZ aanvra gen. De aanvragen moeten wor den gedaan op een speciaal for mulier dat kan worden opgehaald bij de kassa op de veerpleinen in Vlissingen, Breskens, Kruinmgen en Perkpolder en bij het hoofd kantoor van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD), Prins Hendrikweg 10, Vlissingen. De formulieren wor den niet toegezonden! Naar gemeentehuis Het aanvraagformulier moet inge vuld en voorzien van een pasfoto worden ingediend via het ge meentehuis van de woongemeen- te van de aanvrager. Onderdeel van het formulier is een accept giro, waarmee de verschuldigde vijftien gulden voor de WKZ aan de PSD moet worden betaald. Om het ingevulde deel van het formulier en de pasfoto goed bij elkaar te houden, is het belang rijk dat de naam en de geboorte datum van de aanvrager achter op het fotootje worden geschre ven. De afdeling burgerzaken van de gemeente controleert of de aanvrager ook echt in Zeeuwsch- Vlaanderen woont en stuurt het formulier daarna door aan de PSD. Zodra het geld en het for mulier op het hoofdkantoor zijn ontvangen, wordt de aanvraag in behandeling genomen. Het duurt om en nabij drie weken voordat de nieuwe WKZ aan de houder kan worden toegezonden. Wie over meer dan één WKZ met een grijze naamsticker beschikt, moet voor elke kaart een apart aanvraagformulier invullen. Overboeken Het bedrag dat nog op de oude WKZ staat kan worden overge boekt naar de nieuwe. De over boeking moet lopen via de be mande kassa op het veerplein. Hoewel de uitgiftedatum voor de nieuwe WKZ 1 mei 2000 is, kan de kaart meteen worden ge bruikt, ook al is de datum van 1 mei 2000 nog niet bereikt. De oude WKZ wordt bij de overboe king ingenomen. De houders van een WKZ met grijze naamsticker die géén aan spraak meer willen maken op een nieuwe WKZ, kunnen het bedrag dat op de oude WKZ staat laten overboeken naar een WKN (waar- dekaart normaal). De extra kort ing voor inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen komt dan te verval len. Ook deze overboeking moet lopen via de bemande kassa op het veerplein. De WKN kan door iedereen die voor een geredu ceerd tarief wil worden overgezet over de Westerschelde worden gekocht. De WKN is niet per soonsgebonden. Wie in het algemeen meer wil we ten over de betaling voor de veerdiensten kan het informatie blad "Hoe de veerman te betalen" er op nalezen. Behalve over de WKZ wordt in het blad informatie geboden over de WKN. Ook is er aandacht besteed aan het voet gangerstarief in de zomermaan den op het veer Vlissmgen-Bres- kens. "Hoe de veerman te betal en" is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van Taxi de Vlieger V.O.F. te Oosterland is gewijzigd in J.J. de Vlieger h.o.n. Taxi de Vlieger, Wilgen straat 12 te Oosterland. De tenaamstelling van A.G. de Moor te Wissenkerke is gewij zigd in A.G. de Moor en J. de Moor-van de Hoek h.o.n. Taxi- garage- en bergingsbe drijf de Moor V.O.F., Oost voorstraat 19-23 te Wissen kerke. De tenaamstelling van G. de Oude te Brouwershaven is gewijzigd in G. de Oude, A. de Oude-Stoel en A. de Oude h.o.n. Firma G. de Oude, Nieuwstad 18 te Brouwers haven. Taxibedrijf C. de Smet heeft uitbreiding gekregen met 1 auto tot einde schooljaar 1999/2000 (was ten hoogste 3 auto's). De verleende vergunning aan P.H. Verhulst, Dijk van Bom- menede 62 te Zonnemaire met 1 auto is ingetrokken. De besluiten liggen van 22 de cember 1999 t/m 1 februari 2000 ter inzage op het bureau voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantoor uren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118- 631657). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om de Drie weg (provinciale weg N665 ged.) en de Heinkenszandseweg (N667) gedeeltelijk te sluiten voor (brom)fietsverkeer. Voor de Drie weg gaat het om het gedeelte tussen Nisse (aansluiting Gerber- nesseweg) en Heinkenszand (aansluiting Clara's pad). Voor de Heinkenszandseweg gaat het om het gedeelte tussen de Zuidzak sedijk en de Drieweg. De maatregel houdt verband met de onveilige situatie voor (brom)- fietsers op de Drieweg en de aanleg van een rotonde bij de oostelijke ontsluiting van Hein kenszand op de N665. Voor het (brom)fietsverkeer zal een alternatieve route via de be staande plattelandswegen wor den aangegeven. Het is de be doeling hiervoor de route via de Zuidzaksedijk, Nissezandweg, Grotedijk en Paul Krugerstraat te kiezen. Deze route zal aantrekke Nieuws De bekendmaking van de voorge nomen bouw van de WCT is een gevolg van de positieve conclusie die Hessenatie Consult en Zee land Seaports hebben kunnen trekken na bestudering van de financiële haalbaarheid van het project. De aanleg van de WCT wordt uit gevoerd door ESM (Exploitatie Maatschappij Schelde Maas), het samenwerkingsverband tussen het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Zeeland Seaports. Ruim 1 miljard Het totaal van de investering bedraagt ruim 1 miljard gulden. De suprastructuur (loodsen, kra nen en ander materiaal om schepen te lossen)vergt een investering van ruim 550 miljoen gulden. Dat komt voor rekening van Hessenatie NV. Het resterende bedrag is nodig voor de aanleg van de kade van 2,5 km, 500 meter uit de kust, en het opspuiten van ongeveer 150 ha haventerrein tussen deze kade en de huidige kustlijn. ESM tekent voor de financiering hier van. Groei De twee samenwerkende haven bedrijven zijn tot dit besluit ge komen vanwege de snelle groei in de containersector en de behoefte aan overslagfaciliteiten voor deepsea containerschepen in de Hamburg - Le Havre range. De WCT is in relatief korte tijd te bouwen, zodat hij kan dienen voor de groei in de containersec tor in het eerste decennium van 2000, waarna Maasvlakte II de verdere groei kan opvangen en de WCT haar positie kan con solideren. Het is de bedoeling dat eind 2002 de eerste schepen direct vanuit zee aan deze diepzeekade (een diepgang van 18 meter bij laag-laagwater spring) kunnen afmeren, De startnotitie MER (Milieu Effectrapportage) is inmid dels aangeboden aan het be voegd gezag. Met de voorberei ding van het opstellen van een MER is ondertussen begonnen en de definitieve richtlijnen hiervoor zijn medio april 2000 klaar. Het provinciaal bestuur van Zeeland en de gemeentebesturen van de gemeenten Vlissingen en Borsele zijn gevraagd voorbereidingen te treffen voor zowel de herziening van het streekplan (provincie) als wijzigingen van de bestemmings plannen (gemeenten). Als de kade klaar en volop in be drijf is betekent dat een verwer king van 1,5 miljoen containers per jaar en is er naar verwachting werk te vinden voor 1.500 man. De provincie wil in samenwerking met gemeenten, politie en Open baar Ministerie het illegaal kap pen van bomen aanpakken. Zo is begonnen met het project "de boom geveld!?" In dit project staan afstemming, voorlichting en handhaving centraal. Het project beperkt zich in eerste instantie tot Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar is door de Regionale Kontaktgroep Milieu (RKM) al goede ervaring opgedaan met een gebieds gerichte aanpak van milieuhand having. Het project moet resul teren in een situatie waarin de boom met een gerust hart kan (blijven) staan. Regels Het kappen van een boom gaat met zomaar; daar zijn regels voor. Al staat de boom in eigen grond, voor het omhakken of drastisch snoeien moet een ver gunning worden aangevraagd bij de gemeente. Via de gemeen telijke kapverordenmg of in de gemeentelijke APV zijn regels gesteld voor het behoud van bomen binnen de bebouwde kom. Ook zijn in het bestem mingsplan buitengebied van de gemeenten bepalingen opgeno men ter bescherming van be planting in bepaalde beschermde gebieden. De Boswet staat ga rant voor het behoud van bomen buiten de bebouwde kom. Is de Boswet van toepassing, dan moet een kapmeldmg worden in gediend bij LASER te Dordrecht. In de praktijk blijkt echter, on danks ogenschijnlijk goede be scherming, dat niet alle bomen en beplanting gevrijwaard blijven van aantasting. Op veel plaatsen wordt illegaal geveld en vindt geen herplanting plaats. Handhaving ontbreekt en er is weinig tot geen afstemming tussen vergunningverlenende en handhavende instanties. Inmiddels heeft deze afstemming plaatsgevonden. En kunnen over treders rekenen op een boete en/of de verplichting tot aanplant van nieuw struweel. Wie met de dupe wil worden van deze verscherpte aanpak doet er goed aan bij de gemeente infor matie op te vragen alvorens te gaan kappen. lijker worden gemaakt voor fiet sers, door het verbeteren van de wegverharding en het aanbren gen van bewegwijzering en even tueel openbare verlichting. Verder is het de bedoeling om een fiets brug aan te leggen over de Hein kenszandseweg bij de Zuidzakse dijk. De Heinkenszandseweg zal dan vanaf de Zuidzaksedijk tot de Drieweg eveneens gesloten dienen te worden voor (bromfiet sers. Het desbetreffende verkeersbe- sluit ligt van 3 januari tot en met 14 februari 2000 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D006 en in het regiokan toor te Goes, Kloetingseweg 46, op werkdagen van 8 -17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toe lichting of kopieën van ter in zage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 februari 2000 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur en Ver voer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont vangst op 10 december 1999 van een melding Wet milieube heer van Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen met betrekking tot het aanbrengen van een aan tal verbeteringen aan de afvalver brandingsinstallatie RUTH 2, in verband met het opnieuw in ge bruik nemen van deze installatie. Ten opzichte van de vigerende vergunning vindt er geen uitbreid ing van de verbrandingscapaciteit plaats en nemen de emissies niet toe. De melding kan worden ingezien van 3 januari tot en mef 31 jan uari 2000 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Sturm en Dek ker Milieu B.V. een gedoog beschikking verleend voor de opslag van afvalstoffen (met name hout) op een groter deel van het terrein, voor het in bedrijf hebben van twee kunststofshred ders en voor het shredderen van hout in de open lucht op de lo catie Kleverskerkseweg Uyter- schootweg te Middelburg (Arne- stein). De gedoogbeschikking ligt van 23 december 1999 tot en met 2 februari 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mr. A.S. Flikweert (0118- 631186). Belanghebbenden kunnen tot en met 2 februari 2000 tegen de gedoogbeschikking een be zwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. direkt klaar! DE pas-FOTOBOETIEK Lange Noordstraat 43 repht tegenover postkantoor MIDDELBURG Het restaurant waar onze kwaliteit en prijs naar uw wens zijn. Wijngaardstraat 1-5, Middelburg 0116-634633 IN BLIJDE VERWACHTING I 70%

de Faam | 1999 | | pagina 7