Hulpdiensten voor noodgevallen ALTIJD bereikbaar in Millenniumnacht illlltvaill mtiiiMiMinibiiii. it GEMEENTE MIDDELBURG Nieuwjaarsreceptie Stadhuis Informatiebijeenkomst AZC Stromen wijk Spekcheques Gewijzigde openingstijden parkeergarages Burgerzaken gesloten op 31 december 1999 Aangepaste openingstijden gemeentelijke kantoren Extra schoolrit bus P-route fpj Kousteensedijk Groenbeheer diet gemeentebestuur van Middelburg wenst iedereen prettige kerstdegen en een goed begin van bet nieuwe Wop's gesloten Cliëntenraad Week 51 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Het provinciebestuur, de gemeentebesturen, de hulp diensten en andere diensten instellingen hebben zich gezamenlijk voorbereid op de komende millen niumwisseling. Vele maatregelen zijn genomen om verrassingen zoveel mogelijk uit te sluiten. Medewer kers van de diverse besturen en diensten zijn hier voor die nacht aan het werk. De hulpdiensten in Zee land (politie, brandweer, artsen/ ambulance) zijn tij dens de komende jaarwisseling voor noodgevallen ALTIJD bereikbaar. Meldpunten brandweer: Looiersingel 6 De Overloper 12 Arnestraat 18 Voor inwoners van Sint Laurens is het ook mogelijk om naar het meldpunt in Serooskerke te gaan, Torenstraat 30 Meldpunt politie: Achter de Houttuinen 10 Dinsdag 14 december jl. vond er een tweede informa tiebijeenkomst over de komst van een asielzoekers centrum naar de Stromenwijk plaats. Deze informa tieavond was georganiseerd door de gemeente, maar er waren ook sprekers van het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers en de politie. Met de nieuwe eeuw voor de boeg denkt u wellicht aan nieuwe, goede voornemens. Mogelijk zijn deze goede voornemens ook goed voor een beloning in de vorm van een spekcheque. De Gemeente Middelburg beloont namelijk goede initiatieven van bewoners van Middelburg. Bewoners die een goed plan be dacht hebben om de leefbaarheid in hun straat, buurt, wijk of kern een positieve impuls te geven, kunnen in aanmerking komen voor een cheque. Tafeltje Dekje In verband met de komende feestdagen zijn de ope ningsuren van de gemeentelijke parkeergarages Kousteensedijk en Geere gewijzigd. Op de vrijdagen 24 en 31 december 1999 zijn de par keergarages van 08.00 tot 19.00 uur geopend. Voor abonnementshouders blijven de parkeergara ges normaal toegankelijk. Wij verzoeken u rekening te houden met deze aange paste openingsuren. Woensdag 22 december 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Aan het begin van het nieuwe millennium vindt in de Burger zaal van het stadhuis een nieuw jaarsreceptie plaats. Deze recep tie is een gelegenheid voor het ge meentebestuur en inwoners, ver tegenwoordigers van verenigin gen en instellingen, bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en onder het genot van een hapje en een drankje het nieuwe jaar in te luiden. Dc nieuwjaarsreceptie is op maandag 3 januari 2000 en begint om 19.30 uur en duurt tot onge veer 21.30 uur. Ingang van het Stadhuis via het bordes aan de Markt. Als u het gemeentebestuur en uw stadsgenoten persoonlijk een goed nieuw jaar wilt geven, dan is de nieuwjaarsreceptie hiervoor dé ge legenheid. Wij hopen u allemaal te mogen begroeten op 3 januari. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 27 december 1999 lot en met 2 januari 2000 Maandag Stamppol van zuurkool, rookworst Dinsdag Varkenslapje, rode bieten en aardappelen Woensdag Reepjes varkensvlees in roomsaus, worteltjes, aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Visfilet, erwtjes, worteltjes, aardappelen Zaterdag Roetjak smoor, witte kool, rijst Zondag Wat de pot schaft. Een dergelijke cheque kan variëren van 250 gulden tot maar liefst 3000 gulden. Een jury beoordeelt inge zonden aanmeldingen en besluit welke in aanmerking komen voor een spekcheque. De jury bestaal uit vertegenwoordigers van bewoners uit de verschillende wijktafels. In het verleden is er driftig gebruik gemaakt van de mogelijkheid een spekcheque aan te vragen. Verschil lende malen ook is het voorgeko men, dat hel maximale bedrag is toegekend. Enkele voorbeelden uit de praktijk? Een bewoner heeft het initiatief genomen om hel aanzien van de straat te verbeteren door een paar mooie plantenbakken aan te brengen. Dat stimuleerde overige bewoners om met z'n allen de om liggende groenperken eens onder handen te nemen en om ook extra plantenbakken op te gaan hangen. Hel resultaat is dat een halve straal tevreden is, een mooi aangezicht oplevert en, uileindelijk, de initia tiefnemer is beloond door de Ge meente Middelburg. Wellicht herinnert u een ander spre kend voorbeeld: het terugplaatsen van de buitenklok aan de Seiswcg. Die staat er nog steeds als symbool Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 19 linden aan de Van Cittcrsstraat te Sint Laurens 2 esdoorns aan de Pr. W. Alexan- derstraat Dunning en vervanging bomenbe- stand in gemeentelijke groenvoor zieningen In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groen structuur is de gemeente voorne mens hel bomenbestand langs dc navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: 7 essen dunnen aan het laantje tussen de Sir Winston Churchill- laan en de Gerrit van der Veen- straat; 39 linden aan de Arie van Driel- laan. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van dc af deling Groenbeheer, 0118-675 312. van samenwerking in de Seisweg en omgeving. Het sijsjescomité dat dit initiatief genomen heeft, werd beloond met een cheque van 3.000 gulden. Heeft u nu al goede voornemens? Heeft u al sluimerende ideeën hoe u kan bijdragen aan het verbeteren van de leefbaarheid in uw omge ving? Ga aan de slag en vraag een spekcheque aan. Wat ook een leuke mogelijkheid is: nomineer iemand anders uit uw omgeving die iets op merkelijks voor de buurt heeft ge daan! U kunt een aanvraagformulier aan vragen bij u in de buurt (bij uw wijkondersteuningspunt) of bij de sectie communicatie van dc ge meente (Sladhuisslraat 2). Er is ook een folder waarin dc spel regels voor aanvraag en toekenning van een spekcheque uitgelegd staan. Meer informatie over de spekche ques kan verkregen worden bij de heer Hans Vergeer, coördinator Wijkbeheer, tel. 0118-675 520. Overbelasting telefoonnet Omdat het zo'n bijzondere jaar overgang is, is de verwachting dat velen familie, vrienden en kennis sen gaan bellen om hen een voor spoedig begin van dc nieuwe eeuw te wensen. Dit kan het telefoonver keer in gevaar brengen door overbe lasting van het telefoonnet. Dc vori ge jaarwisseling bijvoorbeeld was Sprekers Wethouder van Dijk-Sturm was de voorzitter van de avond en opende de bijeenkomst door iedereen har telijk welkom te heten. Daarna leg de wethouder Bruinooge de ver schillende stappen van de procedu re van artikel 19 uit (wijziging van het bestemmingsplan en de ver schillende momenten waarop men sen kunnen inspreken). Tevens ver- Wegens de komende kerstdagen en jaarwisseling is dc Cliënten raad van 22 december 1999 tot 3 januari 2000 NIET bereikbaar. Als gevolg van de kerstdagen en de jaarwisseling zijn dc meeste WOP's (wijkondersteunings- punten) in de periode van 27 de cember 1999 tot en met 3 janu ari 2000 gesloten. Deze sluiting geldt NIET voor het WOP in Amemuiden. het hierdoor al enige lijd niet moge lijk om mobiel te bellen. Netwerk voor noodsituaties Als zekerheid naar de bevolking toe en om zo weinig mogelijk tijd ver loren te laten gaan, hebben politie, brandweer en artsen/ ambulance dienst een netwerk van adressen waar u terecht kunt wanneer zich lelde hij over de nieuwe ontslui tingswegen. Vervolgens kwam de heer de Mooij aan het woord. Hij is medewerker van het COA (Centraal Orgaan op vang Asielzoekers) en vertelde waarom er een nieuw centrum op een nieuwe locatie gebouwd dient te worden. Daaropvolgend vertelde wethouder Brakman over dc onder wijssituatie: deze blijft ongewijzigd In verband met de komende Kerstdagen zullen de gemeentelij ke kantoren op vrijdag 24 decem ber en 31 december 1999 vanaf 15.30 uur voor het publiek geslo ten zijn. In de periode van 6 december 1999 tot en met 3 maart 2000 start Con- ncXXion met een extra schoolrit in Middelburg. Deze ril vertrekt om 8.28 uur van de halte Loskade en komt om 8.37 uur aan in Klarcn- noodsiluaties voordoen. Denk aan situaties waarbij direct hulp dient te worden verleend. Vergelijkbaar met waar u normaal 1-1-2 voor zou bel len. Op deze meldpost is een mede werker van een hulpdienst aanwe zig, die zo snel mogelijk zal helpen. Deze meldposten staan in directe radioverbinding met dc uitrukploe- als het nieuwe AZC in de Stromen- wijk is gevestigd. De heer Rutgers (inspecteur wijkzorg politie) kreeg vervolgens het woord. Hij vertelde dal de politie geen onderscheid maakt lussen mensen die in hel AZC wonen en Middelburgers. Bo vendien maakt de politie deel uit van dc begeleidingscommissie. De ze commissie bestaat onder andere uil bewoners van dc wijk, de politic en medewerkers van het AZC. Deze commissie komt regelmatig bij el kaar. Er zijn goede ervaringen met de begeleidingscommissies van de AZC's aan de Kruitmolcnlaan en de Zuidsingel. Voor het AZC in de Stromenwijk zal zeker ook een be geleidingscommissie gevormd wor den. In verband met interne nieuw jaarsrecepties zullen op maandag 3 januari 2000 de diensten Maat schappelijke Zaken en Middelen (Lange Noordstraat, Stadhuis- straal en Helm) 's morgens tot beek en biedt op de Loskade aan sluiting op diverse buslijnen. Door deze extra ril kunnen leerlingen van de Nehalennia Scholengemeen schap in de koude wintermaanden de fiets laten staan en met de bus gen/ rijdende surveillances. In onze gemeente is hiervoor op de volgen de adressen een medewerker van de genoemde hulpdiensten aanwezig. U kunt onderstaand kader mis schien uitknippen en op een centra le plaats in uw huis bewaren. Indien er zich iets voor doet, heeft u de juiste gegevens direct bij de hand. Tenslotte kwam dc heer Burger aan hel woord. Hij is momenteel direc teur van de beide AZC's in Middel burg. Hij vertelde over hoe het AZC m de Stromenwijk er uit zal gaan zien. Na de pauze kon iedereen aan de sprekers zijn of haar vragen stellen. Hier werd volop gebruik van ge maakt. Verslag Belangstellenden die niet aanwezig konden zijn, kunnen bij dc sectie Communicatie een verslag van deze avond ophalen of opvragen. Deze sectic is gevestigd aan dc Stadhuisstraat 2 en telefonisch te bereiken op nummer 0118-675446. 10.00 uur voor het publiek geslo ten zijn. De diensten Stadsontwik keling en Stadsbeheer (Vlissings- estraal) zullen op die dag vanaf 15.30 uur voor het publiek geslo ten zijn. naar school gaan. De extra ril rijdt bi j wijze van proef. Is er voldoende belangstelling, dan is de kans groot dal deze actie vol gend jaar wordt herhaald. Uitreiking van de spekcheques aan één van de winnaars van vorig jaar Ruben O reel) Op vrijdag 31 december 1999 kunnen de computers van de sectie Bur gerzaken helaas NIET gebruikt worden. Als gevolg hiervan kunnen geen diensten verleend worden, zodat de afdeling op deze dag gesloten zal zijn. Geboorteaangifte Aangifte van geboorte moet plaatsvinden uiterlijk op de derde dag na die van de geboorte. Nu op 31 december 1999 geen geboorteaangifte gedaan kan worden betekent dit, dat een kindje geboren op dinsdag 28 december 1999 aangegeven kan worden op uiterlijk donderdag 30 december 1999. Een geboorte op 29, 30 of 31 december 1999 kan uiterlijk op 3 januari 2000 worden aangegeven. Vernieuwing documenten Als uw reisdocument of rijbewijs geldig is tot één van dc eerste dagen van januari 2000, doet u er verstandig aan om al eind december 1999 een nieuw document aan te vragen. Onze (computersystemen zijn millennium bestendig gebleken, maar je weet maar nooit 'v!>G Toren van het stadhuis (Ruben Oreel)

de Faam | 1999 | | pagina 3