DEZE WEEK IN PARTY: MBISMM2WCK FLEUR Uiï 'WESliNWIND' ZOEKT MAN: IK STA OPEN VOOR DE UEFDE' Millenniumvuurwerk bij Brammetie Dump Kerst in aantocht Café Popeye introduceert eigen betaalsysteem Stel, u wint 20 miljoen in de Staatsloterij. Wat dan? Staatsloterij - TWEE WEKEN NA GEBOORTE TWEEDE BABY: VERONICA-PRESENTATRICE VERLIEST MAN! Marco Polo Interieur/Antiek geopend Kerst aan de kust De Middelburgse vestiging van Brammetje Dump heeft nog net in deze eeuw een in grijpende verbouwing afgerond. Van drie pan den aan het Domburgs Schuitvlot, waarvan nummer 5 al in gebruik was als magazijn, is de buitenkant gerestaureerd en de binnenkant ge moderniseerd en aangepast aan de eisen van de tijd. Wel heel letterlijk déze tijd; de aanloop naar de jaarwisseling. En dat betekent vuur werk. Millennium vuurwerk zelfs. In het pand in de Viissingse Walstraat waar voorheen Antiekhandel De Pagter zat, hebben Peter en Rona Bakker zich onlangs gevestigd met hun zaak Marco Polo. Er is nog steeds an tiek meubilair te koop, maar ook voor bijpas sende accessoires, zoals kandelaars, oude prenten en alles wat het interieur een authen tiek tintje geeft, kan men er terecht. Normen België Perfect geregeld Omschrijving: Wisseling bij Burght van Antwerpen Zingende kerstboom BelCompany wint award Dat het café aan de Nieuwendijk in Vlissingen Popeye heet, is niet helemaal toevallig. Compag nons Willem van Haar- en en Koen Tesselaar vonden de spinazie- verslindende zeeman wel passen bij Vlissin gen. Dansvloer Geen doorsnee Korting Kleurwedstrijd Wigwam 12 FAAM/VLISSINGER Woensdag 22 december 1999 Het zal u maar gebeuren: u wint 20 miljoen belastingvrij in de Oudejaarsloterij, de Loterij van de Eeuw! Wat zou u doen? Koopt u het huis of de auto van uw dromen? Gaat u op wereldreis? Na het winnen van zo'n grote prijs gaat er een hele nieuwe wereld voor u open. U beschikt immers opeens over een fortuin. Begeleiding De Staatsloterij gaat zorgvuldig om met haar winnaars. Als u het op prijs stelt, zorgen we ervoor dat u als winnaar goede begeleiding krijgt. Door een team van ervaren specialisten. Want jaarlijks winnen tientallen Nederlanders een miljoenenprijs in de Staatsloterij. Anoniem Naast het begeleiden van onze winnaars, zorgen we er ook voor dat u anoniem blijft. Want we maken alleen de winnende nummers bekend. Zodat u zelf bepaalt aan wie u vertelt dat u miljonair bent geworden. En u dus uitgebreid de tijd krijgt om in alle rust van het geweldige nieuws te genieten en weloverwogen uw plannen te maken. Want het winnen van een prijs moet niet alleen een fantastische belevenis zijn, maar vooral ook blijven. Wilt u meer informatie over de Staatsloterij? Kijk op Internet: www.staatsloterij.nl BB-GERUCHH advertentie De award wordt aan het Viissingse BelCompany overhandigd. Wie deze kerst en millenniumwisseling thuis viert, kan bij één van de kust-vw's op Walcheren een Kerst-aan-de-Kustboekje af te halen. Hierin staan tal van acitiviteiten die op het eiland plaatsinvinden Zo is Domburg van 27 december tot en met 2 ja nuari in kerstsferen gehuld. De straten zijn sfeervol verlicht, eta lages prachtig versierd - geïnspireerd op het kerstverhaal van Charles Dickens. Verder is een heel programma samengesteld, waarbij vrijwel elke dag wel iets te beleven valt in het kustdorp: arresleetochten, optredens en concerten in de kerk, een kerst verhalenverteller, après-ski, een levende kerststal, een elfstra- tenrit op skates, een winterlampiontocht etc. door Mieke Roelse Bram Vreeke en zoon Wilfred tonen trots wat er veranderd is. Want omdat de ruimte ge bruikt wordt voor de opslag en verkoop van vuurwerk, ver eist dat nogal wat extra voor- Het echtpaar Bakker houdt zich al jaren bezig met antiek als hobby. „Een beetje uit de hand gelopen hobby, dat wel", geven ze toe. „Maar dat willen we graag zo houden, daarom zijn we zelf niet zo vaak in de winkel". Hét gezicht van de zaak is Marleen Moor, laat het echtpaar weten. „Ons werk ligt meer achter de schermen. We importeren zelf, bijvoorbeeld". Daardoor liggen de prijzen een stuk gunstiger, zegt het tweetal. „Er zit verder geen tussenhan del bij". Veel van de waren komen uit het Verre Oosten. Blikjes an- tiekwas staan broederlijk naast ouderwetse koffers en een oude koffergrammofoon schittert naast een opgepoet ste grutterskast. Verschillende stijlen en toch bijt het elkaar niet. Het zou doodzonde wezen als er hier ineens niets meer was", licht Bakker de keuze voor het pand toe. „De Wal straat is op deze plek toch al zo'n omdraai-punt en alle mooie plannen ten spijt, moet ik het eerst nog zien", re ageert hij op het convenant Walstraat-Zuid dat onlangs door gemeente, makelaars en projectonwikkelaars werd ge sloten. Moor ventileert haar mening: „Wij vormen het be gin van het einde van de Wal straat". Het meubilair van Marco Polo varieert van oud tot antiek, maar ook oud gemaakt. Daar wordt trouwens niet geheim zinnig over gedaan. „Natuur lijk niet", zegt Bakker. „Je kunt wel een bepaald model kast mooi vinden, maar niet in die houtsoort. Dan kan dat gere geld worden. Ook wie naar iets speciaals op zoek is, kan dat beter even vragen. Het kan even duren, maar we ko men er altijd wel uit. Gewoon binnenlopen, want door het zonwerende glas kun je van buiten niet goed zien wat we in huis hebben. Zo'n zaak als deze was er in Vlissingen nog niet, maar onze klanten ko men overal vandaan hoor". Wie zich afvraagt hoe hij die breekbare kroonluchter of grote eettafel thuis krijgt, kan gerust zijn. Er wordt thuisbe zorgd door het hele land en als het nodig is, tot in Duits land toe. zieningen. „Het vuurwerk ligt opgeslagen in speciale bun kers", legt Vreeke uit. „Bevei ligde deuren en hoge drem pels voorkomen dat, als er ooit iets mis gaat, eventueel vuur naar buiten komt. Sprin klerinstallaties, brandblussers en speciale leidingen zorgen voor een optimale beveili ging". Het zijn allemaal eisen die po litie, brandweer, milieuwetge vers en zelfs het Ministerie van Defensie stellen aan vuur werkverkopers. „De vuurwerk vergunning die je krijgt geldt maar voor een jaar, dus al die beveiligingsmaatregelen moet je elke keer weer opnieuw ne men. Het is nou eenmaal brandbaar materiaal, hoewel er zonder vuur natuurlijk niets kan ge beuren". Zoon Vreeke vult aan: „De dozen waar het vuur werk in verpakt zit, zijn ge maakt van een speciaal brand werend karton en omdat wij ons vuurwerk van een Neder landse fabrikant betrekken kun je erop rekenen dat het voldoet aan de normen. Dat is bij onze buren wel anders". Met die buren wordt met na me België bedoeld, waar de wetgeving op vuurwerkgebied duidelijk minder streng is dan in Nederland. „Hier wordt zelfs gelet op het aantal deci bellen van rotjes", vertelt Vreeke. „Maar lawinepijlen en strij kers die spontaan ontploffen zorgen voor de grootste onge lukken en dat spul komt ille gaal de grens over. Wij doen daar duidelijk niet aan mee en als mensen alles aansteken zoals het moet en niet gaan experimenteren, dan is het goed te doen". Deze jaarwisseling heeft voor iedereen toch iets speciaals; een eeuwwisseling is tenslot te een bijzondere gebeurtenis. Of dat ook zal leiden tot een hogere verkoop van vuur werk, moet nog blijken. „Ik denk dat er misschien twintig procent méér verkocht wordt", oppert Vreeke. „Maar de tendens was de laatste ja ren al dat er meer siervuur werk wordt gekocht. De Dia- mond Collection vuurwerk hebben we nu drie jaar in het assortiment en dat trekt steeds meer klanten. Natuur lijk blijven de knalmatjes po pulair bij jonge gasten, maar dat hou je toch". De meeste klanten willen steeds mooier, groter en luxer vuurwerk, is zijn ervaring. „Dat zien we ook aan de pakketten die nu al be steld worden. Natuurlijk mag alles pas de laatste dagen van december over de toonbank, maar veel klanten hebben vóór die tijd hun bestelling al ingeleverd". Hij noemt het principe van de voorverkoop een prima sys teem. „Het werkt heel goed, de klanten komen het halen wanneer het ze uitkomt en tot die tijd ligt het hier veilig en wel opgeslagen". Toch zorgt de losse verkoop ervoor dat het altijd op oudejaarsdag het drukst is. De bovenverdieping van de panden waarbinnen uitge breid is wordt geschikt ge maakt voor bewoning. Alleen voor niet-rokers zeker? Vreeke moet lachen. „Niet roken is natuurlijk altijd beter. Maar de majoor van Defensie die hier kwam controleren, zei dat hij liever hier boven de zaak zou wonen dan boven een kle- dingzaakje of feestartikelen winkel. Hier wist hij tenminste zeker dat beneden alles per fect geregeld is. Dat zegt toch wel wat, vind ik", besluit Vree ke met gepaste trots. Alog een paar dagen, dan is het Kerstmis. Hier in Middelburg verwisselen de laatste kerstbomen van eigenaar, om straks in de woonkamer tijdelijk wat extra warmte en sfeer te brengen. De redactie van de FaamA/Hssinger wenst iedereen een heel ge lukkig Kerstfeest! Foto Jaap Wolterbeek Marleen Moor en het echtpaar Bakker voor hun zaak. Foto Jaap Wolterbeek In de eerste kolom moeten woorden worden ingevuld van drie letters en in de derde kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de eerste en de derde kolom, de omschrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplossing ontstaat in de aangegeven verticale kolom de naam van een dier. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: 1 afgemat - soort graankorrels; 2 keurig - soort van mijt; 3 droog (van wijn) - vaatwerk; 4 deel van een boom - friszuur; 5 vreemde munt - gemalen schelpen; 6 gesloten - op deze plaats; 7 overblijfsel - vogel; 8 insect - uitvoeren; 9 delfstof - roofvo gel; 10 feestelijke kleding - groente; 11 drinkgelegenheid - af was; 12 voorzetsel - slaginstrument; 13 bijwoord - spleet; 14 steensoort - speelgoed; 15 naaldboom - kleur. Omschrijving van de middelste woorden: ongeveer - soort verhaal - bedrijf waar onder meer kleding wordt gereinigd - gewaagd - soort aardappel - tropische plant - verkeersplein - verdrag - haastig begeven - bevattelijk - zend brief - serieus - stelling - verwikkeling - vorm van beleefdheid. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'diamantbewerker' De Burght van Antwerpen (aan de Middelburgse kaai) wisselt van Burghtvrouwe. Eigenaresse Ina Leegte houdt er na zeven jaar wegens gezondheidsrede nen mee op. Ben en Cissy van den Broeke nemen de zaak over en zullen op vertrouwde voet verder gaan. Cissy van den Broeke is vanaf 20 december in de zaak aanwezig om alvast kennis te maken met de klanten. Donderdag 23 december is er een receptie voor vaste gasten van de Burght van Antwerpen. De Burght van Antwerpen. De kerstman bracht vorige week zondag een bezoek aan de Viissingse Sint Jacobspassage. Bijzonder aan het bezoekje was niet alleen dat hij een zus en een broer meebracht, maar ook nog een echte zingende kerstboom. In de passage trakteerde Santa de aangenaam verraste bezoekers op glühwein of choco lademelk. Kinderen werden beziggehouden met een aantal kerst-kinderactiviteiten. BelCompany Vlissingen heeft onlangs de Siemens DECT Dealer Award voor de provincie Zeeland gewonnen. De award gaat in elke provincie naar de beste DECT-dealer die er is. Vlissingen won de award omdat de medewerkers in het bedrijf op creatie ve en overtuigende wijze aantoonden dat ze uitstekende kennis op het gebied van DECT (digital electronic cordless telephone) bezitten. Volgens Siemens Nederland kan BelCompany Vlissin gen bovendien duidelijk uitleggen wat DECT precies inhoudt en wat de voordelen ervan zijn. Wie geen zeebenen heeft en/of geen spinazie lust moet zich vooral niet laten weer houden. Om over Olijfjes maar te zwijgen. In het café wordt gebruik gemaakt van een soort chipcard-systeem. Van Haaren en Tesselaar (bei den als dj werkzaam geweest in respectievelijk andere café's in de regio) wilden een café waar de muziek centraal staat. „Muziek waar je bij kunt klet sen en muziek waarop je kunt dansen", zeggen ze zelf. „Dus dan kom je uit op de jaren ze ventig/tachtig. Natuurlijk draaien we ook wel muziek van nu, maar je moet elkaar nog wél kunnen ver staan". De muziek uit de ge noemde jaren is de achter grond van het publiek dat het tweetal voor ogen heeft. „Twintig- tot vijfentwintigjari gen, die de grote tenten nu wel gezien hebben en toe zijn aan iets anders", verklaren ze eensgezind. Daar is ook bij de inrichting rekening mee gehouden. „Op de begane grond is het café gedeelte, met als centraal punt de 'kansel' waar de mu ziek gedraaid wordt. En bene den in de kelder is een dans vloer, compleet met discover lichting. Een podium waar, als er niet op gespeeld wordt, een lekke re bank bij de open haard staat maakt dat het interieur eruit ziet alsof het café er al ja ren is". Toch is het café niet gewoon een doorsnee kroeg. Bedrijfs kleding van The Firm geeft al aan dat er wel degelijk waarde wordt gehecht aan de presen tatie. „Dat zit 'm niet alleen in de kleding, benadrukken Van Haaren en Tesselaar. „We hebben ook een, voor Vlissin gen althans, uniek betaalsys teem. Willem van Haaren en Koen Tesselaar. Foto Jaap Wolterbeek Een klantenpas die opgewaar deerd kan worden en waar mee je kunt afrekenen. Een veilig betaalmiddel, ook als je 'm verliest. Niemand anders kan met jouw pas zomaar gra tis drinken, want die pas is ge koppeld aan één persoon, compleet met naam en adres" Voor het aanstaande nieuw jaarsfeest zijn er speciale Mil- lenniumpassen gemaakt. „Die vliegen de deur uit", zegt Van Haaren. „Ze blijven ook na de jaarwis seling geldig, net als de gewo ne Popeye-pas. Contant afre kenen kan natuurlijk altijd, maar met de pas heb je, af hankelijk van het bedrag, kor ting op je consumpties. En korting bij The Firm en Freddy Wolf 's Rijschool". Popeye heeft geen speciale drankjes of exclusieve merken. „Is ook niet nodig, naast onze hoofdbrouwer Dommelsch is er van alles van het vat of op fles te krijgen, Maar het gaat om de sfeer en die is dik voor elkaar", besluiten de uitbaters, die ook nog graag hun lucht zuiveringsysteem willen bena drukken. Maar daar kwamen de men sen toch al voor naar Vlissin gen. (advertentie) Vader en zoon Bram en Wilfred Vreeke. Foto Jaap Wolterbeek In de Wigwam-speelgoedwinkel in de Sint Jacobspassage in Vlissingen werden onlangs de prijzen uitgereikt van de kleur wedstrijd die ter gelegenheid van de opening was gehouden. Zo werden cadeaubonnen van vijftig, vijfentwintig en tien gul den weggegeven. De meeste prijswinnaar zetten de bonnen direct om voor speelgoed. Beeld van de prijsuitreiking.

de Faam | 1999 | | pagina 12