Statenvergadering Hg Stafj© fe, Levenslang? a Provincie Zeeland Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 50/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Vrijdag 17 december, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune in de historische Statenzaal van het Provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg, om de debatten (een tijdje) te volgen. mÊÊmmmmmÊmÊmmm Ruimtelijke Ordening Ontwerp gewijzigde Verordening provinciaal stads- en dorpsvernieuwings fonds Zeeland Milieu Saneringsplan Oranjeplein 18 te Oost-Souburg Ontwerp-vergunningen Zeeuwgrond B.V. Vakanties van het Nationaal Reumafonds Spierziekten GIRO 88.000 Woensdag 15 december 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws Het geld is bedoeld voor perso neel, reis- en verblijfskosten en automatisering. Een eenmalig bedrag van 20.000 gulden is nodig om de technische appara ten aan te passen aan de eisen die de provincie zelf stelt. Natuur en landschap GS willen meer werk maken van het provinciaal landschapsbeleid. Om dat echt te kunnen, is uitbrei ding van het personeel met een landschapsdeskundige noodzake lijk. De provincie is verantwoordelijk voor de uitvoering van het bin nendijks natuurherstel dat als compensatie dient voor het ver lies aan natuurwaarden door uit dieping van de Westerschelde. De provincie heeft daarvoor 49 miljoen gulden ontvangen van het Rijk. GS vragen PS hen te machti gen uitgaven te doen binnen de grenzen van het toegekende bedrag. Mediacursussen De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wil haar huidige klanten graag behouden en het liefst meer doelgroepen bereiken. Een middel daartoe is het aan bieden van mediacursussen aan onder meer ouderen, allochto nen, medewerkers regiobiblio theken en schoolgaande jon geren. GS vinden dit een goed idee en stellen de Staten voor in te stemmen met een eenmalige subsidie van ruim 70 duizend gulden voor het inrichten van een instructieruimte. Op deze manier kan de bibliotheek ook meer inkomsten verwerven en dat heeft dit instituut hard nodig na het vertrek van de Open Universiteit naar de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Het ziet er naar uit dat deze nieuwe activiteit in combinatie met verhuur van een deel van de vrijgekomen ruimte aan de steunstichting Arduin voldoende compensatie biedt. Het begin van de vergadering is met zekerheid te stellen. Klokslag 10.00 uur zal de Commissaris van de Koningin met een klap van de voorzittershamer de bijeen komst openen. Na de ingekomen stukken gaat de vergadering echt op volle toeren draaien. De gede puteerden leggen de Statenleden maar liefst 15 voorstellen voor waarover de Staten een besluit moeten nemen. De hoeveelheid voorstellen maakt het ongewis het einde van de vergadering bij benadering aan te geven. Beeldende kunst Gedeputeerde Staten (GS) willen graag met de gemeente Middel burg samenwerken om de voor zieningen voor beeldende kunst te verbeteren. Door de beschik bare middelen gezamenlijk aan te wenden ontstaan er meer moge lijkheden: bijvoorbeeld meer ruimte voor het exposeren van hedendaagse kunst, efficiëntere inzet personeel en optimaal be nutten van beschikbare accom modaties. Het Zeeuws Museum krijgt dan jaarlijks 65 duizend gulden extra en de eerder gere serveerde 1 miljoen gulden voor de samenwerking is bestemd voor de verbetering van de huis vesting van het Zeeuws Museum. Ook de gemeente Middelburg stopt 1 miljoen gulden in de samenwerking. De gemeente krijgt dat geld terug van de provincie als de samenwerking geen gestalte krijgt. Een stuur groep gaat aan de slag om de plannen verder vorm te geven. Roosevelt Study Center Dit wetenschappelijk onderzoeks centrum in de Middelburgse Abdij heeft een Engelstalige benaming omdat het internationaal ope reert. Om dit studiecentrum haar internationale positie te laten behouden is het nodig de jaarlijk se provinciale bijdrage te ver hogen. Een verhoging van het jaarlijks budget met ruim zestig duizend gulden is de bedoeling. Zeeland vaststellen om de instel lingen in ieder geval te laten we ten op welke bedragen ze vanaf 1 januari sowieso kunnen reke nen. Als de verdeling bekend is kan de volgende stap worden gezet. Ontwikkelingssamenwerking Het COS-Zeeland (Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking) coördineert de acties voor ont wikkelingshulp vanuit Zeeland. Het jaarlijkse budget voor het COS gaat met 80 duizend gulden omhoog, wat het dagelijks provin ciebestuur betreft. De helft van het bedrag is bedoeld voor het COS zelf dat op die manier meer ruimte krijgt om fondsen te wer ven en voor het verstrekken van informatie. De overige 40 dui zend gulden is bedoeld voor een onderwijsproject en een spaar- en kredietprogramma in het zuiden van Bangladesh. KSG Sinds 1996 wordt er overlegd over de verplaatsing van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) uit de binnenstad van Vlissingen. Om een nauwkeurig beeld te krij gen van het schoonmaken van de bodem van het KSG-terrein, stel len GS voor 100 duizend gulden uit te trekken als bijdrage naar een bodemonderzoek. De totale kosten van het onderzoek bedra gen drie ton. Het resterende bedrag komt voor rekening van de gemeente Vlissingen en de KSG. Zorg Jeugdigen, (licht) dementerende ouderen, (ex)psychiatrische cliën ten, verstandelijk gehandicapten, (ex)verslaafden zijn voorbeelden van mensen die behoefte kunnen hebben aan zorg met voldoende maatschappelijke contacten. Er zijn boeren die zoeken naar ne venfuncties en die wellicht ook een helpende hand op de boer derij kunnen gebruiken of op z'n minst open staan voor betrok kenheid van deze mensen. En zo ontstaat de gedachte aan zorg boerderijen: wonen en verzorging op de boerderij. Om dit project te kunnen beginnen, met als uit gangspunt 15 zorgboerderijen, is een bedrag nodig van 540 duizend gulden. Walchers schoolnet Computers kunnen een uitste kend middel zijn om het zelf standig leren te bevorderen. De Walcherse scholen hebben de handen ineen geslagen en stre ven ook samenwerkingsverban den na met onder meer spon sors. Om het project te doen sla gen, stellen GS voor twee ton beschikbaar te stellen. Het gaat om een proef waar naderhand ook de andere scholen in Zeeland hun voordeel mee kunnen doen. Hoewel nog niet bekend is hoe het geld van het Rijk voor jeugd hulpverlening precies verdeeld gaat worden over de verschillen de regio's, willen GS wel alvast het plan Jeugdhulpverlening Thema's voor de toekomst Gs hebben een nota geschreven over integraal omgevingsbeleid. Hoofdlijnen zijn: versterking van het stedelijk gebied; samen hangende aanpak voor het platte land; samenhangende aanpak voor de Deltawateren en grens overschrijdende samenwerking. Om hieraan gestalte te geven is samenwerking tussen de verschil lende directies en afdelingen van de provincie en met andere over heden noodzakelijk. Vraagafhankelijk vervoer Al eerder zijn de gemeenten Oostburg, Sluis-Aardenburg en Terneuzen met elkaar een sa menwerkingsverband aangegaan om de vervoersvoorzieningen voor onder meer ouderen en gehandicapten te regelen. Het is de bedoeling dat nu ook de andere gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen gaan meedoen en de provincie. GS voelen daar wel voor en stellen als voorwaarde dat alle Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten meedoen en dat het samenwerkingsverband dan ook de aanbesteding voor het vervoer zal verzorgen. Voorlichting GS willen (groepen) inwoners en organisaties meer bij het beleid van de provincie betrekken en Zeeland nadrukkelijker presen teren als een aantrekkelijk gebied voor economische activiteiten. Vandaar het voorstel 150 dui zend gulden uit te trekken voor communicatieve activiteiten. Een werkgroep gaat aan de slag om concrete plannen te smeden. Vliegveld Bij de discussies over de geluids zones voor vliegveld Midden-Zee land is'steeds uitgegaan van maximaal 60.000 vliegbewegin gen of, als niet aan bepaalde nor men zou worden voldaan, 45.000 vliegbewegingen vanaf 1 januari. GS willen nu met het vliegveld- bestuur contractueel vastleggen dat, overeenkomstig het beleid van dat bestuur, er niet meer dan 45.000 vliegbewegingen zullen plaatsvinden. Dat betekent dat de zonering en de daarvoor gelden de uitgangspunten, een operatie van een paar jaar, niet opnieuw hoeven te worden vastgesteld. Bestuur In vrijwel alle Staten, woedt een discussie over samenstelling en werkwijze van Provinciale Staten. Ook het aantal Statenleden per provincie en de vraag of de gede puteerden al dan niet lid zijn van een fractie komt daarbij aan bod. FMT FMT (Flushing Marine Terminal) heeft in Vlissingen-Oost 36 ha grond gekocht voor de vestiging van het bedrijf (overslag en ver werking van goederen) en heeft een kadelengte nodig van 500 meter. De totale investeringen van FMT bedragen 260 miljoen gulden. Zeeland Seaports in vesteert 35 miljoen in de aanleg van de kade en faciliteiten daar voor. GS stellen voor dat de pro vincie twee miljoen gulden uit trekt voor het verbeteren van de ontsluiting van het gebied. Visserij De gemeenten Oostburg en Schouwen-Duiveland trekken er hard aan om de kansen voor de visserij te verbeteren. Zo is het met relatief eenvoudige ingrepen in de haven van Breskens (ge meente Oostburg) mogelijk het aantal ligplaatsen voor de kotters te vergroten en de haven toegan kelijker te maken waardoor de schepen niet meer te maken heb ben met wachttijden als gevolg van de waterstand om de haven binnen te komen of te vertrek ken. De gemeente is een forse subsidie van het Rijk in het voor uitzicht gesteld maar wil liever nu al beginnen. GS vinden dat een goed idee en nemen met een bij drage van vijf ton een deel van de gemeentelijke voorfinanciering voor hun rekening. De gemeente Schouwen-Duive- land wil een deel van de Bruse mosselvloot verplaatsen naar de Vluchthaven in Bruinisse. Voor aanpassingen in die haven kan de gemeente rekenen op een bij drage van vier ton, stellen GS voor. Klacht Eind juli heeft zich op de aanleg plaats Breskens een conflict voorgedaan tussen een motorrij der en twee medewerkers van de PSD. De motorrijder heeft een klacht ingediend bij de commissie voor Klachten en Verzoeken van de provincie. GS stellen voor het advies van deze commissie over te nemen: de PSD moet zorgen voor heldere richtlijnen en aanwij zingen voor motorrijders en moet in voorkomende gevallen duidelijk aangeven hoe klanten moeten handelen bij het indienen van een klacht. Personeel en dienstverlening Aan de medewerkers van de provincie worden steeds meer eisen gesteld. Vandaar het voor stel 180 duizend gulden uitte trekken voor scholing. Verder willen GS de vinger aan de pols houden door voortdurend onder zoek te doen naar de dienstver lening van de provincie en die waar nodig te verbeteren. Hiervoor, ontwikkeling van kwa liteitszorg in het ambtelijk jargon, wil het dagelijks provinciebestuur 75 duizend gulden uittrekken. Financieel De provincie krijgt tijdelijk de rol van geldverdeler voor kleinere infrastructurele werken. Dat zijn klussen die niet meer kosten dan 25 miljoen gulden. Om dat ge stroomlijnd te kunnen doen willen GS een soort fonds instellen: reserve Gebundelde Doeluitke ring. Verder stellen GS voor de 3e wijziging in de investerings plannen voor 1999 en 2000 vast te stellen en de 20e en 21e wijzi ging van de begroting 1999 van de provincie. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 30 november 1999 de ontwerp gewijzigde Verordening stads- en dorpsver nieuwingsfonds Zeeland vast gesteld. Naar verwachting zal per 1 januari 2000 de Wet stedelijke vernieuwing van kracht worden. De Wet behelst een bundeling van een aantal subsidies, waaronder die voor de stads- en dorpsvernieuwing, tot één inte graal investeringsbudget stedelij ke vernieuwing. Doelstelling is om tot een meer samenhangend en integraal beleid voor stedelij ke vernieuwing te komen. Voor de uitvoering van stedelijke vernieuwing wordt in Zeeland onderscheid gemaakt tussen pro gramma gemeenten, die op basis van een programma voor 5 jaar een totaal investeringsbud get toegewezen krijgen, en pro ject gemeenten die op basis van project aanvragen, investerings budget krijgen. Zeeland kent 8 potentiële programma ge meenten en 9 potentiële pro ject gemeenten. In de overgangsfase is in het jaar 2000, naast de middelen voor stedelijke vernieuwing, ook nog een budget voor stads- en dorps vernieuwing beschikbaar. Bij.de uitvoering van de stads- en dorpsvernieuwing bestaat onder scheid tussen gemeenten die jaarlijks rechtstreeks van de rijksoverheid een totaal budget ontvangen, en gemeenten die, voornamelijk op project basis, via de provincie hun budget ontvan gen. Zeeland kent 3 recht streekse gemeenten en 14 niet-rechtstreekse gemeen ten. Ten einde de Zeeuwse gemeen ten de mogelijkheid te bieden vanaf 1 januari 2000 een inte graal beleid stedelijke ver nieuwing te ontwikkelen, en de middelen stads- en dorpsver nieuwing en stedelijke ver nieuwing in samenhang met el kaar daarvoor in te zetten, is het noodzakelijk de Verordening pro vinciaal stads- en dorpsver nieuwingsfonds Zeeland te wijzi gen. De wijzigingen hebben betrekking op de gelijkschakeling van rechtstreekse SDV-gemeen- ten, tevens programma ge meenten SV, en niet-recht- streekse SDV gemeenten, tevens programma gemeente SV. Concreet betekent dit dat de gemeenten, die binnen de stede lijke vernieuwing aangewezen zijn als programma gemeente, maar binnen de stads- en dorpsver nieuwing geen rechtstreekse gemeente zijn, hun aandeel SDV- budget van de provincie voor 100% doorgesleuteld krijgen. De landelijke SDV verdeelsleutel zal daarvoor de grondslag vormen. Voor de overige gemeenten be staan de wijzigingen uit het feit dat de aanvragen stads- en dorpsvernieuwing geïntegreerd moeten worden met de aanvra gen om investeringsbudget ste delijke vernieuwing. De ontwerp gewijzigde Verorde ning provinciaal stads- en dorps vernieuwingsfonds Zeeland ligt ter inzage van 15 december 1999 tot en met 15 februari 2000 in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, te Mid delburg, op werkdagen van 9.30-12.30 uur en 13.30- 16.30 uur, en bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1, te Middelburg, op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren en een mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot de heer P. Boone (tel: 0118- 631943) of de heer H.J. Nijssen (tel: 0118 - 631718). Een ieder kan schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijzen tot en met 15 februari 2000 indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg t.a.v. dhr. P. Boone. Woensdag 19 januari 2000 wordt onder leiding van de ver antwoordelijke gedeputeerde om 19.30 uur een openbare hoorzitting gehouden in de filmzaal van het provinciaal informatiecentrum, abdij 9 te Middelburg. Hierbij is het moge lijk zijn/haar zienswijzen monde ling kenbaar te maken. De ontwerp gewijzigde Verorde ning provinciaal stads- en dorps vernieuwingsfonds Zeeland kan eventueel (gratis) worden opge vraagd bij het provinciaal infor matiecentrum (tel: 0118 - 631400). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrap porten en een saneringsplan ont vangen van de heer M.A. de Pree met betrekking tot bodemveron treiniging op de locatie Oranje plein 18 te Oost-Souburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 15 december 1999 tot en met 19 januari 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewa teren van Zeeuwgrond B.V. te Nieuwdorp voor de oprichting en het in werking hebben van een grondstoffenbank. De inrichting is gelegen aan de Polenweg 3 te Nieuwdorp in de gemeente Borsele. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijks waterstaat directie Zeeland willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 16 december 1999 tot en met 19 januari 2000 (m.u.v. de week van 27 december 1999 tot en met 31 december 1999) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij Rijkswaterstaat directie Zee land (kamer 156), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en in het ge meentehuis van Borsele, Ste- neate 10 te Heinkenszand, maan dag tot en met vrijdag van 8.30- 12.30 uur, op donderdagavond van 17.00-20.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 20 jan uari 2000 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun- ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet verontreiniging oppervlaktewa teren dienen te worden gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, doch te worden ge zonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 12 januari 2000 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 0118-631774). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. Geurts (tel. 0118-631774). Al 40 jaar organiseert het Nationaal Reumafonds vakanties voor reumapatiënten. De reizen staan vermeld in de vakantiegids 2000. U kunt deze gids bestellen via onze afdeling reizen. Telefoon 020- 589 64 85 Nationaal Reumafonds op werkdagen van 9.00 rot 17.00 uur Bmddösoq Vereniging Spierziekten Nederland Lt. Gen. van Heutszlaan 6, 3743 JN Baam Postbank: 14 22 400 e-mail: vsn@vsn.nl internet: www.vsn.nl Met een spierziekte wordt het dagelijkse leven topsport Heeft u zelf te maken met een spierziekte? Bel voor informatie, steun en advies: Spierziekten informatielijn: 0900 - 5 480 480 Op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur Nierpatiënten hebben uw hulp nodig. Steun de Nierstichting tijdens de nationale collecte. Nierstichting Nederland. Informatie: 01100-30110000 (gratis) NIERSTICHTING Geen kinderarbeid, maar onderwijs. Bel voor meer informatie 070 - 3421 777

de Faam | 1999 | | pagina 7