Millenniummaatregelen Prijsklappers 239, SIEMENS De maat is de korting rirbell lUieuwe regel voor bromfietser de Moerbei TECHNO JANSSEN VERANDA Lozen melkspoelwater met ingang van 2000 verboden Bestuur en medewerkers van waterschap Zeeuwse Eilanden wensen u heel prettige feestdagen. 29,95 I Spaar met EuroSlijter voor praktische tassen. Profiteer van vele tienties voordeel! VERANDA PALACE De Mooiste Serre iliili De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden WIJNKOPERIJ Uw wijnspecialist Thuiszorgcentrum Zeeland biedt meer dan u denkt..... De OBUSFORME® ruggensteun 'Lowback' of 'Wideback' met bijpassend zitkussen nu voor de ongekend lage prijs van Thuiszorgcentrum Zeeland Badhuisstraat 104, Vlissingen Extra prestaties, extra comfort. f1348,- Scheldestraat 80-82 Vlissingen, tel. 415737 ril-'. 1 lÉw i.lfti 1 lp 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 15 december 1999 aterstand De laatste twee jaar jaar hebben over heid en bedrijfsleven zich grote Inspan ningen getroost om het millenniumpro bleem de baas te worden. Veel grote bedrijven en instellingen hebben al laten weten, dat zij de zaken voor 'elkaar hebben. Ook het waterschap is gereed voor de millenniumovergang. Alle geautomatiseerde installaties en systemen zijn getest. Het grootste deel is millenniumproof bevonden. Belangrijke onderdelen die dit niet waren zijn vervangen. Bovendien ligt er een pakket van maatregelen klaar voor onvoorziene situaties. Noodplannen uit voorzorg Ook als er zaken zouden uitvallen moet het waterschap zijn drie hoofdtaken - droge voeten, schoon oppervlaktewater en begaanbare polderwegen - kunnen uit voeren. Dat is altijd zo. dus ook tijdens de millenniumovergang. Daarom zijn er noodplannen gemaakt om in geval van storingen toch de poldergemalen te bedienen, gladheidbestrijding uit te voe ren. dijken en keersluizen te bewaken en de zuiveringsprocessen van de rioolwater- „zuiveringsinstallaties in de gaten te hou den. De noodplannen houden rekening met uitval van de stroomvoorziening, geen normaal telefoonverkeer en compu terstoringen aan apparatuur en installaties als gevolg van het millenniumprobleem. Verhoogde waakzaamheid Als voorzorg zijn alle instanties in Zeeland tijdens de komende jaarwisseling in ver hoogde staat van paraatheid. Dat geldt .voor de politie, brandweer en GGD, maar ook voor Rijkswaterstaat, de provincie Zeeland, de gemeenten en de water schappen. Voor het geval er problemen komen, hebben zij hun eigen crisismaatre gelen gereed liggen. Bovendien zijn er twee overkoepelende crisiscentra opera tioneel tijdens de millenniumperiode: het Regionaal Coördinatiecentrum in Vlissingen en het Provinciaal Coördi natiecentrum in Middelburg. Zij bestaan uit vertegenwoordigers van de hierboven genoemde instanties. Afhankelijk van de situatie aan het begin van het jaar wordt bekeken in hoeverre het nodig is met een volledige bezetting te blijven werken. Zeker is echter dat de periode van extra waakzaamheid duurt tot en met Z januari twaalf uur 's nachts. Beleidscoördinatieteam in hoofdkantoor Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft voor de duur van de millenniumperiode een Beleidscoördinatieteam ingesteld onder leiding van de dijkgraaf, de heer W.A. Gosselaar. in het hoofdkantoor in Goes. Het team is vanaf het prille begin van het nieuwe jaar, nl. l.OO uur 's morgens, op zijn post. Dit is anders dan bij de andere crisiscentra, die vanaf Z2.00 uur op 31 december actief zijn. Voor het waterschap heeft een vroeger tijdstip geen zin. omdat het pas na twaalven zijn controlerondes kan gaan doen. Overigens weten de waterschapsmensen in de regionale crisis teams hoe zij de leden van het Beleidsco ördinatieteam kunnen bereiken als er voor enen contact nodig is. Inspectierondes Om 1.00 uur gaan waterschapsmedewer kers in de verschillende regio's controles uitvoeren. Vanuit de districtskantoren in Grijpskerke, Goes. Zierikzee en het steun punt in Sint Maartensdijk inspecteren zij de rioolwaterzuiveringsinstallaties en zo nodig de poldergemalen. Zij rapporteren hun bevindingen aan het Beleidscoördinatieteam in Goes, dat aan de hand daarvan beslissingen neemt of er maatregelen genomen moeten worden. Zo nodig is er contact met een van de twee regionale crisiscentrums. Inspectie van de keersluizen gebeurt in de loop van de ochtend. De reden hiervan is, dat het pas om 10 uur 's morgens hoog water is. Bovendien is de verwachte waterstand laag (doodtij). Gladheidbestrijding normaal Mocht het glad zijn, dan worden de pol derwegen normaal gestrooid. Dat wil zeg gen dat de doorgaande wegen tussen 7.00 uur en 22.00 uur begaanbaar moeten zijn. Voor de minder belangrijke wegen is dat tussen 7.00 uur en 20.00 uur. Bereikbaarheid waterschap Voor noodsituaties is het waterschap op dezelfde manier bereikbaar als anders bui ten kantooruren. U kunt dus gewoon (01 13)241000 bellen. Hulpdiensten voor nood gevallen De hulpdiensten in Zeeland (politie, brandweer, artsen en ambulances) zijn tij dens de millenniumnacht altijd bereikbaar. Omdat de kans bestaat dat het telefoon net overbelast is - het is tenslotte een bij zondere jaarwisseling - hebben zij een verspreid netwerk van adressen opgezet waar u terecht kunt voor noodgevallen. Dan moet u denken aan situaties waarbij direct hulp moet worden verleend, verge lijkbaar met waar u normaal 1-1-2 voor zou bellen. De meldposten kunnen voor u dan de noodzakelijke contacten leggen. Waar de meldposten precies gevestigd zijn kunt u lezen in uw gemeenteblad of -rubriek in de huis-aan-huisbladen. Omroep Zeeland in de lucht Tijdens de jaarwisseling zendt Omroep Zeeland radio ook 's nachts uit. Dé uitzen ding begint op 31 december om 18.30 Op 15 december veranderen de verkeersre gels voor bromfietsers. Binnen de bebouw de kom verhuizen ze naar de gewone weg. Brommers rijden daar vanaf die datum tus sen de auto's en niet meer op het fietspad. Buiten de bebouwde kom ligt het anders. De fietspaden langs waterschapswegen waar een maximumsnelheid geldt van tach tig kilometer per uur, zijn vanaf 15 decem ber verplichte paden voor zowel de fietser als de bromfietser. Deze maatregel is om veiligheidsredenen bedacht. Op die fietspa den komt een nieuw verkeersbord te staan. De officiële benaming is dan ook fiets- en bromfietspad. Het vertrouwde ronde bord met de witte fiets betekent nog steeds een verplicht fiets pad. maar geldt nu alleen voor fietsers en uur en duurt minimaal tot 2 uur 's nachts. Hierdoor blijft u steeds op de hoogte van de actuele gebeurtenissen. Dit is vooral van belang wanneer er onverwachte situ aties optreden. Nog even een tip: wan neer er toch een stroomstoring zou zijn, dan is het handig om een transistortje in huis te hebben en vergeet ook de autora dio niet! Vragen? Heeft u vragen over dit onderwerp, dan kunt u bellen met de projectleider 2000, de heer F. van der Maas (01 13)241256 of met de afdeling Communicatie (01 13)241209. snorfietsers. Waar een brommer dit bord tegenkomt, moet hij het fietspad verlaten en op de gewone weg gaan rijden. Folder De nieuwe verkeersregel maakt deel uit van een totaalpakket van maatregelen die de overheid ontwikkelt om het verkeer in Nederland in de toekomst een stuk veiliger te maken. In het hoofdkantoor van het. waterschap, Piet Heinstraat 77 in Goes, ligt een folder voor u klaar over de nieuwe ver keersregel. Hierin wordt duidelijk uitgelegd wat de maatregel inhoudt, voor wie hij is bedoeld en wat hij in de praktijk betekent. U kunt de folder ook telefonisch bestellen (0113)241000. Het iozingenbeleid van het waterschap gaat ervan uit dat lozingen van spoel- en reinigingswater van melkinrichtingen per 1 januari 2000 zijn beëindigd. In de afge lopen tijd is daarop via deze rubriek regelmatig de aandacht gevestigd. Alle bedrijven waarvan bekend is dat zij lozen op oppervlaktewater zijn ruim van tevo ren aangeschreven. De meeste zijn bezocht en er zijn afspraken gemaakt over de beëindiging van de lozing. Voor een aantal bedrijven loopt de procedure tot intrekking van de lozingsvergunning per 1 januari 2000. Het waterschap gaat na de jaarwisseling controleren of de lozingen zijn beëindigd, danwel of de afspraken zijn nagekomen. Melkveebedrijven die hun spoel- en reini gingswater nog lozen op oppervlaktewa ter hebben dus nog een paar weken de tijd om deze lozing te beëindigen. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met ing. M.j. Ktippel van de afdeling Vergunningen Wvo, (0113)241355. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 •v.;.:. •V.V.V ft" Hier g| DORPSSTRAAT 52 4356 AK 00STKAPELLE TEL.:(0U8)58 12 47 aanbiedingen gelden 14 dagen wk50/99 Normale winkelwaarde: 299,- Geopend: ma.-vr. 8.30 - 17.30 uur en za. 10.00 - 14.00 uur, tel. 0118-410401 Siemens Afwasautomaat SE 24660 zeer geruisarm eenvoudige bediening zeer laag verbruik, energieldasse A aqua slop KOOP BIJ DE MAN, DIE T OOK REPAREREN KAN! KINDER PRIJSJES Goes - Middelburg - Vlissingen FAAM/VLISSINGER Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 -fax:0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur - Si MM vindt u bij: fPal^ Wij zijn tussen kerst en oud en nieuw gesloten. Vanaf maandag 3 januari bent u weer van harte welkom.

de Faam | 1999 | | pagina 6