guest house paradiso bowfinger end of days kruimeltje al mickey blue eyes blue streak deep blue sea CHUTTERSHOF deconstructing harry inquietude ©nce upon a time in the wesï EEST op eigen houtje Hazes: muziek, liefde en eenzaamheid Murohv en Martin in Bowfinger Vocaal concert in Rilland I N E C I T Y 16jr Indoor bluesfestival Kwadendamme Kerstconcert Van Handel dé uitgaanskrant ANDRE hazes al F AL JAMES bond; the world SS HOT enough AL TARZAN AL LOLA ren nt AIMÉE jaguar F I L M W E E K première premiere F i L M W E E K Donderdag 16 december t/m woensdag 22 december AL FILM GOES Zij gelooft in mij. Het is niet alleen de titel van een van André Hazes' meest bekende nummers, het is ook de naam van de film over het leven van Neerlands bekendste smart lappen-vertolker. 'André Hazes! Zij gelooft in mij' is een document over muziek, liefde en eenzaamheid. Deze week gaat de film in pre miere in Cine City in Vlissingen. Luidruchtig Routine Eenmalig concert Guadalupe Urbina Theater in 't Beest Eindpresentatie muziekworkshop Steve Martin en Eddie Murphy in een op vallend grappige film over film: Bowfin- ger. Bobby Bowfinger (Steve Martin) is een producent zoals er in Hollywood duizen den rondlopen. Hij mijmert elke dag over de meest spectaculaire filmprojecten en de Oscars die hij ermee hoopt te winnen. Hiphop in De Piek iipnop Wordt verwacht in januari in Cine City: Sixth Sense - actiefilm met Bruce Willis. Superspannend! American Beauty - met Kevin Spacy en Annette Bening De mensen van de Kwaden- damse bluesscene sluiten de eeuw op zaterdag 18 de cember af met een klinkend in door bluesfestival in De Burcht te Kwadendamme. Er zijn optre dens van het Belgische Nightlife, Barrelhouse en The Juke Joints. De Vlissingse Oratorium Vereniging houdt zaterdag 18 december een Kerstcon cert in de Sint Jacobskerk. Vanaf 20 uur brengt de VOV een inte grale uitvoering van Handels Messiah ten gehore. De Oratori um Verening staat onder leiding van dirigent Henk J. Harinck. Uitvoering —IWÜIIIl'II I' I ntl Woensdag 15 december 1999 FAAM/VLISSINGER 17 VLiSSlNGEN Dagelijks» 19.00 21.45 uur tien maanden uit het leven van Neerlands bekendste smartlappen- zanger Dagelijks 19.00 21.45 uur krankzinnige komedie met Rik Mayall en Adrian Edmondson Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 *19.00 21.45 uur filmproducent Steve Martin leidt actiester Eddy Murphy om de tuin Dagelijks 13.45 16.15 uur spannend avontuur van de 9-jarige Hogarth die bevriend raakt met een ijzeren robot Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur een uitgebluste Arnold Schwarzenegger heeft het lot van de werelïï in zijn handen Dagelijks 13.45 16.15 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Dagelijks 13.30 16.00 19.00 22.00 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 19.00 uur Hugh Grant vraagt zijn vriendin ten huwelijk en valt ten prooi aan haar maffia-familie Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungle man Tarzan Dagelijks 13.45 21.45 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt per ongeluk politieagent Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur angstaanjagende thriller met popster LL Cool J Vrijdag 16.15 uur Moviezone S Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur film van Woody Allen over een beroemde schrijver die kampt met een 'writer's block' Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur in drie episoden wordt gefilosofeerd over tijdelijkheid en sterfelijkheid Zondag 14.00 uur Dinsdag 0 20.30 uur compilatiefilm van vrouwelijke hoofdrolspelers uit de jaren 1913-1920 Maandag 20.30 uur beroemde spagetti-western met Charles Bronson en Henry Fonda Donderdag en vrijdag 20.30 uur tijdens de oorlog heeft Lilly talloze affaires met nazi-officieren en een intense lesbische relatie Zondag 14.00 uur Kasper en zijn moeder verzinnen een list om niet naar een jeugdop- vangtehuis te worden gestuurd BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Ruim twintig jaar na zijn eer ste hit (Eenzame Kerst) is André Hazes nog steeds de grootste vertolker van het le venslied, de volkszanger van het eerlijk gezongen senti ment. De blues vormt de bron van zijn teksten; nergens klinkt 'ik blijf altijd eenzaam' zo hartverscheurend als bij hem. Zijn teksten zijn vaak triest. Voor de film werd hij meer dan tien maanden lang ge filmd. Bij zijn gewone, kleine optredens in de provincie: voor luidruchtige discogan gers en uitgelaten studenten. En tijdens twee grote concer ten van het afgelopen jaar: in Benidorm, waar hij in een are na optreedt voor de Neder landse vakantiekolonie, en in Ahoy tijdens zijn jaarlijkse grote concert voor de hardco re fans. Maar daarnaast werd de ster ook thuis gefilmd. In zijn villa in Vinkenveen, met zijn vrouw Rachel en hun twee kinderen. In de tuin, bij zijn vijver en zwembad, voor de buis. Met de kleine kring van intimi, zoals zijn schoon ouders; fans van het eerste uur. Begeleid door zijn privé- chauffeur annex bodyguard, zijn kapper die met hem mee reist naar Spanje, zijn mental coach, die zijn spanningen moet verdrijven. De film is geen biografie van Hazes' car rière of een met archiefmateri aal gelardeerde concertregis tratie, maar een kijkje in zijn huidige leven: een jaar verteld in snippers. Hazes zoals hij echt is, geportretteerd in zijn wisselende gemoedstoestan den. Gewoon zichzelf en toe gankelijk voor zijn fans. Ontspannen en één bonk vro lijkheid in de routine van zijn zoveelste optreden, eenzaam in een huis vol gouden platen, innerlijk worstelend met de naweeën van twee mislukte huwelijken. Geëmotioneerd over zijn overleden ouders, overspannen door de druk van een groot concert. De uit Costa Rica afkomstige zangeres/gitariste Guadalupe Ur bina geeft op zaterdag 18 december een eenmalig concert voor Zeeland in Razzmatazz te Oost Souburg. Zij trad onder andere samen op met Sting, Peter Gabriel en Bruce Springsteen. In Nederland opende zij dit jaar het spraakmakende Oerol Festi val. In Razzmatazz treedt zij op met haar vaste begeleidings groep. Het concert begint om 21.00 uur. Kaarten zijn te bestel len via telefoonnummer 0113-230168. Donderdag 16 december geeft Bob de Moor een voorstelling van De Conference' in 't Beest aan de Beestenmarkt te Goes. Omdat er zo velen hun muil roeren die niets te vertellen heb ben, is hij niet te bang u een waargebeurd verhaal op de mouw te spelden. Gewapend met een feilloos geheugenverlies neemt hij u mee naar waar het ooit begon: een donker straatje in Ha vanna. Daar zou dus wat seks, drugs en cha-cha-cha van kun nen komen. Woeste romantiek en zwarte bonen ook. Rum en revolutie, diepe gedachten en spijkers op laag water. Of niets van dat alles. En zie, hier staat hij nu. Gun hem een kans u er in te luizen. De voorstelling begint om 20.30 uur, entree ƒ17,50, passen 12,50. In jongerencentrum Midgard in Middelburg wordt zaterdag 18 december de eindpresentatie van de muziekworkshop gehou den. Na het optreden volgen optredens van dj's Died en Shin- dai Lounge. Aanvang 21 uur, entree 5. André Hazes! Zij Gelooft In Mij, heet de film die tien maanden uit het leven van Neerlands meest bekende smartlappen vertol ker beschrijft. Op de foto een nog jonge André Hazes. Relax Specially Blended. foto Annesas Appel rdag 18 Om de financiering voor zijn nieuwste film rond te krijgen, moet hij de populaire actie ster Kit Ramsey (Eddie Mur phy) proberen te strikken. De ze voelt niets voor de samen werking en zo wordt Bowfin ger gedwongen alle scènes met Ramsey - buiten diens medeweten - op te nemen op lokaties waar de acteur regel matig komt. Voor de overige scènes wordt een nogal sulli ge stand-in ingehuurd... Steve Martin en Eddie Murphy in Bowfinger. Foto Zade Rosenthal Zaterdag 18 december is het hiphopnacht in De Piek in Vlissin gen. Relax Specially Blended en III Productionz treden er op. Relax Specially Blended is de formatie rond L-Dridge Isselt: een druk baasje dat ook nog in de poprockband Nayberhood speelt. Aanvang 21 uur, entree ƒ10, passen ƒ7,50. Barrelhouse is (met Cuby The Blizzards) de oudste en aan de top meedraaiende bluesband van Nederland. Opgericht in 1974 heeft de band inmiddels zo'n vijftien cd's uit gebracht, waaronder een met de uit de Sta tes afkomstige blueslegende Albert Collins. Zangeres Tineke Schoemakers, geen onbe kende op het Kwadendamse Bluesfestival, is ongetwijfeld de beste blueszangeres van de Benelux. Met de gitaristen en broers Guus en Johnnie Laporte weet de band dan ook van ieder optreden een zeer opzwepende gebeurtenis te maken. De Belgische boys van Nightlife zijn in Zee land inmiddels een bekende verschijning. Zij speelden vele bluesroutes en bikertreffens plat met hun aan ZZ Top verwante blues. The Juke Joints met Kwadendamme als standplaats spelen al zeventien jaar in bin nen- en buitenland. De band nam vorig jaar het grootste deel van hun cd 'Walking Down Memphis' op in de fameuze Sun Studio in die stad, waar onder andere Elvis, BB King en U2 opnamen, en dat is te horen ook. Zeer Het Vocaal Ensemble St. Laurens geeft zon dag 19 december een koffieconcert in dorps huis Luctor et Emergo te Rilland, aanvang 12.00 uur. Na de grote successen van de af gelopen jaren (mooie muziek, heerlijke kof fie met Weihnachtsstoll, in de pauze warme wijn in een schitterende ambiance)ook dit jaar weer het gebruikelijke koffieconcert van de Werkgroep Kuiturele Evenementen Rei- merswaal. Er is te genieten van een concert door een oprechte groep amateurs. Onder m Tineke Schoemakers van Barrelhouse. foto Joachim Quim van der Kwast gedreven up tempo rockrollinblues, dat ui teraard ook bij de optredens hoog in het vaandel staat. Aangezien het het laatste bluesfestival van de eeuw is, heeft men de entreeprijs gesteld op slechts ƒ10. Tickets kunnen worden gere serveerd via telefoonnummer 0113-649673. Het festival begint om 20.30. Voor de organi satie tekent Juke Joints Agency. De Messiah is wellicht het populairst in En geland. Het kent daar een rijke traditie, ver gelijkbaar met de Matthaus-Passion in Ne derland. Toch heeft het oratorium van Han del ook in ons land een trouwe schare be wonderaars. Voor de uitvoering krijgt de vereniging me dewerking van het Nederlands Promenade Orkest (voorheen het Amsterdams Prome nade Orkest), clavecinist Tijn van Eijk en or ganist Jos Vogel (organist van de Sint Ja cobskerk). Solisten zijn Hieke Meppelink (sopraan), Ra chel Ann Morgan (mezzo-sopraan), Geert Berghs (tenor) en Frans Kokkelmans (bas- bariton). ^^11 Dirigent Henk J. Harinck van de Vlissingse Oratorium Verening dirigeert Handels Mes siah. de bezielende leiding van Hans van den Broeke zingen zij meerstemmige muziek. En alles a capella! Muziek van nu en muziek van vroeger, popmuziek en volksmuziek, klassieke muziek en religieuze muziek. Van Schubert en van Springsteen, van Badings en van de Beatles. Voor dit concert zullen ze ook een aantal speciale kerstnummers bren gen. VES, een ensemble dat staat voor sa men muziek maken, samen genieten en sa men emoties overbrengen bij het publiek. VES bestaat uit Hans van den Broeke, diri gent/Ie tenor, - Rien Wesdorp, 1e tenor B Harold Thomaes, 1e/2e tenor B tweede te nors: Joop Hanse en Hans de Knijper B bari tons Koos Borg, Bram Lievense en Ad Ruijs B bassen Kees van der Endt, Bram Pouwer en Jos Wisse. Kaarten kosten, inclusief kop je koffie ƒ15,00 en zijn te verkrijgen bij het VVV kantoor te Yerseke, het gemeentehuis (publieksbalie Bachten Vaete). Telefonisch bestellen kan via de nummers 0113 551552 (Jacques Boonman) en 0113 395326 (Bureau Burgerzaken van de gemeente Reimers- waal). BBSSBH L:::L'V:V

de Faam | 1999 | | pagina 17