Dichterlijke toekomst voor Walstraat-Zuid Vlissingse Bedrijven Club opgericht Student In Ford Cougar GRATIS B Middelburger verzint slogan voor Triple Kerstmarkt Pauwenburg met ski-simulator KOOPZONDfiG VLISSINGEN DECEMBER fi.S. Winkeliers uit de omgeving van de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Pau wenburg houden zaterdag 18 december een kerstmarkt. Het beste uit VT Wonen Gratis reisadviezen Internet Vlissingen heeft er sinds vorige week een on dernemersclub bij: de Vlissingse Bedrijven Club (VBC). De VBC behartigt de belangen van ondernemers op de Vlissingse bedrijventerrei nen Vrijburg, Baskensburg, het Stationsgebied en het Buitenhavengebied. Certificaat voor Algemene Zeeuwse John's Mannenmode in de prijzen Omroeper even terug in straatbeeld Kerstman bezoekt Jacobspassage De Stichting Schuttingtaai heeft haar intrek genomen in het oude Bischoff-pand: één van de vervallen panden aan de Walstraat-Zuid in Vlissingen. De etalage van het pand is inmid dels omgetoverd tot poëzieproject "Conceptie tot en met" van de Vlissingse dichter Wim Hierck. Die zou met zijn stichting wel alle leeg staande panden in de Scheldestad met dicht kunst willen vullen. Belgische bril bij Ton s De 23-jarige student aan de Hogeschool Zee land Jan-Kees Fait is net geen Ford-rijder van het jaar geworden. Wel wist hij de tweede prijs van de nationale Ford-contest in de wacht te slepen: 75 dagen rijden in een de sportwa gen Ford Cougar. Kinderhoekje Etalages Lucebert Gedichtendag KAPITALE ANTIEKVEILING Veilingmeester A. 1. Verhage De 23-jarige Middelburger Tomas Matze nam vorige week een cd-rewriter in ontvangst. Hij verzon - na het lezen van een oproep in de Faam/Vlissinger - een slogan voor het Vlissing se computerbedrijf Triple B Computers: 'net werken is voor ons net werken' en kwam daar mee in aanmerking voor de hoofdprijs: een Epson Stylus kleurenprinter. 19 (i.p.v. de laatste zondag) SCHAATSEN SLIJPEN SCARABEE- Woensdag 15 december 1999 Op het programma van deze Eerste Pauwenburgse Kerst markt aandacht voor creatieve hobby's, ambachtslieden en feestelijke cadeautjes. De allerkleinsten worden bezig ge houden door een kerstman met assistente en voor spekta kel zorgt de ski-simulator. FAAM/VLISSINGER 11 Dezer dagen is het eerste deel verschenen van een serie nieuwe woonboeken. De serie heet 'Het beste uit VT Wonen'. Het eerste deel is gewijd aan badkamers en heet dan ook 'Baden'. De serie is opgezet door twee bekende Nederlandse interieurkenners, te weten Jan des Bouvrie en het tijdschrift VT Wonen. Jan des Bouvrie: „Badkamers hebben een andere plaats in het leven ge kregen. Ze zijn niet langer functioneel ingericht en in haast be zocht, maar echt een kamer, mooi aangekleed, om je te ont spannen". In het woonboek 'Baden' staan plattegronden en het bevast schetspapier, waarmee u zelf op schaal kan inrichten. Verder bevat het veel tips, foto's en andere illustraties. Het boek kost 24,95 en is onder meer verkrijgbaar in de Brunawinkels, waarvan er ook op de Bevelanden enkele zijn te vinden. Het is de bedoeling dat er in de serie ieder kwartaal een nieuw boek verschijnt. Onderwerpen die daarbij aan de orde komen zijn on der meer: werken, organiseren, koken, eten en licht. Openbaar vervoer Reisinformatie laat Nederland deze maand december twee weekeinden gratis gebruik maken van ReisWij- zer op Internet. Voorbije weekeinde kon dat al gebeuren. Het volgende weekend dat men gratis terecht kan op www.ovr.nl is op 18 en 19 december. Het gebruik van de ReisWijzer Internet kost normaal vijftig cent per minuut. Middelburg heeft al twaalf jaar een Middelburgse Bedrij ven Club. En alhoewel de na men nogal overeenkomen, is de Vlissingse club geen exac te kopie van de MBC. „We wil len naar buiten treden met een eigen gezicht", laat voor zitter Mirjam van Riet weten. „De leden van de Vlissingse bedrijventerreinen hebben na tuurlijk elk hun belangen be treffende de ontwikkeling, vei ligheid, onderhoud, infrastruc tuur en goodwill van de terrei nen. De VBC zal er naar stre ven dat de leden elkaar beter leren kennen en op de hoogte zijn van eikaars belangen". Om het contact tussen de le den te bevorderen wordt ge dacht aan het afleggen van bedrijfsbezoeken bij collega ondernemers. Van Riet: „Maar ook het aanleggen van een zo genaamd 'smoelenboek' van de bedrijven behoort tot de mogelijkheden. Daarnaast zal het bestuur een aantal keer per jaar een nieuwsbrief on der de leden versturen met daarin de nieuwste ontwikke lingen van de bedrijventerrei nen". Vooral de ontsluiting van de diverse terreinen zal een hot-item worden, voor spelt Van Riet. „Net als de ontwikkeling van het Stations gebied, dat de komende jaren een metamorfose zal onder gaan. Het is een goede zaak wanneer de huidige onderne mers zich nu reeds van de plannen op de hoogte stellen en het overheidshandelen kri tisch volgen". De VBC heeft ook aandacht voor wat meer algemene zaken. „Te denken valt bijvoorbeeld aan een le zing over het nieuwe belas tingstelsel of de gevolgen van de flexwet", aldus Van Riet. Omschrijving: In de eerste kolom moeten woorden worden ingevuld van drie letters en in de derde kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de eerste en de derde kolom, de omschrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplossing ontstaat in de aangegeven verticale kolom een beroep. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: 1 lofdicht - gewricht; 2 deel van het hoofd - slotwoord; 3 vocht - ontkenning; 4 persoon - schoorsteenzwart; 5 plaats in ons land - wandeldreef; 6 Turkse titel - korf; 7 knaagdier - grondsoort; 8 kaartspelterm - watervlakte; 9 aanwijzend voornaamwoord - ke rel; 10 stuk hout - wezenlijk; 11 gesloten - spleet; 12 klap - in sect; 13 evenzo - losgerafelde naad; 14 onbepaald voornaam woord - hoofdtelwoord; 15 strafwerktuig - omheining. Omschrijving van de middelste woorden: pekelen van voedsel - zeer bekend - geheel der liefdegevoelens - ervaring - voelspriet - duidelijk - nonsens - voortreffelijk - ge denkdag - sacrament - bazige vrouw - tapperij - bewegingsleer - soort werkplek - deel van een kapitaal. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'trombone'. L.A. van Gelder en S.P. Harinck met het certificaat. Algemene Zeeuwse verzekeringen, onderdeel van de ING-Groep, heeft onlangs het ISO 9001-certificaat ontvangen. Het certificaat werd verleend door Kema Registered Quality en is door de voor zitter van de Kamer van Koophandel Zeeland L.A. van Gelder overhandigd aan S.R Harinck, directeur van Algemene Zeeuwse. John's Mannenmode wist in september veel kleding van Red/Green te verkopen. De Oost-Souburgse herenkledingzaak John's Mannenmode viel onlangs in de prijzen. John's Mannenmode is dealer van het Deense merk Red/Green, dat in de maand september een wed strijd uitschreef onder al zijn verkopers in Europa. Degene die de meeste kleding van Red/Green aan de man wist te brengen, werd een reischeque beloofd. John en Janneke de Korte, eige naren van John's Mannenmode, wonnen de Europese prijs vraag. Wat de reisbestemmïng voor het echtpaar zal zijn, is nog niet bekend. Overigens is John's Mannenmode sinds kort ook op internet te vinden, via http:Wwww.johns.nl. In de site ook een koppeling naar het merk Red/Green. Pearle Opticiens in de Lange Delft in Middelburg laat de ouder wetse straatomroeper even herleven. Donderdag 16 december vraagt een in speciale Pearle-kleding gehulde omroeper aandacht voor de 'Uitverkoop van de Eeuw', die momenteel bij de optiekke ten gehouden wordt. Tijdens de feestelijk opgezette uitverkoop profiteren brildragers van montuurkortingen tot vijftig procent. De Sint Jacobspassage in Vlissingen wordt 18 en 19 december bezocht door een echte Kerstman. De goedheiligman komt niet alleen maar neemt volgens de ondernemersvereniging uit de passage ook nog eens een broer en zus mee. De Kerstman ver rast zaterdag iedereen met glühwein en chocolademelk. Zondag, de belangrijkste koopzondag voor het Kerstfeest, is een echt kin- der-kerst-activiteitenplan opgesteld. Kinderen kunnen hier onder leiding van de kerstman tussen 13 en 16 uur aan meedoen. door Ellen de Dreu Al jarenlang is de zuidkant van Vlissingen. Het stukje dat van de Walstraat een pro- de Walstraat verbindt met de bleemgebied in de binnenstad Zeilmarkt en de Nieuwendijk Theo Eyewear bij Ton's Brillenmode. Theo Eyewear is een beetje zot, opzienbarend maar vooral erg leuk Belgische brillenmerk. Het is sinds kort te koop bij Ton's Bril lenmode aan de Korte Delft in Middelburg. Tot aan januari is in de brillenwinkel een speciaal rond Theo Eyewear opgezette show te zien. Bovendien geeft Ton's Brillenmode deze maand ook nog eens een extra korting van twintig procent op alle brilmonturen. Fait, die zichzelf een 'rasechte autogek' noemt, las in het ADC Autojournaal - een twee wekelijkse uitgave van de Walcherse merkendealers - een oproep. „De Ford Focus was auto van het jaar gewor den en Ford zocht er nog een rijder van het jaar bij", vertelt de uit Koudekerke afkomstige Fait. „Je moest een stuk of vijf echt eenvoudige vraagjes be antwoorden en die naar Ford Nederland opsturen". Fait stuurde zijn antwoorden in en werd zo één van de vijfdui zend kandidaat-rijders van het jaar. „Daarna kregen we alle maal een vragenlijst toege stuurd met echt pittige vra gen. De 75 beste beantwoor- ders werden uitgenodigd voor een soort rijexamen". Dat examen werd door 23 mensen, waaronder de Kou- dekerkse student Bouwkunde, met goed gevolg afgelegd. „Later volgde nog een rijvaar- digheidproef, die een stuk pit tiger was. Ik had het idee dat ik het niet goed deed, dus ik rekende al lang niet meer op een hoofdprijs. Maar tot mijn verbazing werd mijn naam bij de tweede prijs afgeroepen. De hoofdprijs, een Ford Fo cus, ging naar een man uit Kerkrade. Jammer dat die net aan mijn neus voorbij is ge gaan". Jan-Kees Fait met links auto van het jaar 1999 Ford Focus en rechts de auto waarin hij de komende maanden over Walcheren zal rijden. foto Jaap Wolterbeek kampt met grote leegstand en verkrotting. Vorige week te kenden projectontwikkelaars, makelaars en gemeente een convenant. Hierin beloofden alle partijen meer hun best te doen om het verpauperde stukje centrum weer aantrek kelijk te maken voor nieuwe ondernemers, zodat het "rondje stad" weer een aan trekkelijke ronde wordt. Wim Hierck denkt met zijn Stichting Schuttingtaai meer op de korte termijn. In alle leegstaande panden kunnen poëzieprojecten worden gere aliseerd. „We willen poëzie in een beeldende kunstvorm on der de aandacht van het win kelend publiek brengen", zegt hij. Als eerste project is het pand Walstraat 15-17 onder handen genomen. In de etala ge hangen verschillende stro fen van een gedicht dat Hierck schreef, gedeeltelijk met de bekende in Vlissingen opge groeide dichter Hans Verhage. „'Conceptie tot en met', heet het", vertelt de dichter/vorm gever Hierck. „Mijn nu zeven tienjarige zoon vormde de in spiratiebron. Het stukje dat ik samen met Verhage schreef gaat over onze beide zonen en nog een andere zoon die Vlis singen voortbracht, Michiel de Ruyter'. Een andere etalage van het enorme pand is ingericht als kinderhoekje. In een papieren schutting die op het raam is aangebracht zijn gaten ge maakt. Wie een kijkje door de schut ting neemt, ontdekt een paar mooie kindergedichten. Een gat in de vorm van een vlin der herbergt een gedicht over het mooie insect. Een steel pannetje biedt plaats aan een vers over een kok. „Deze ge dichten zijn afkomstig uit de bibliotheek, waar we ook mee samenwerken", legt Hierck uit. Om de hoek, in de etalage die aan de Nieuwstraat grenst, zijn rollen papier opgehangen waarop bomen staan afge beeld. „Het papier riep: ik wordt weer boom! Een soort reïncarnatie", licht Hierck het achterliggende idee toe. „Het is de bedoeling dat aan de boom namen komen te han gen van plantages uit het Wim Hierck: „Poëzie zou meer te zien moeten zijn in de omgeving". vroegere Suriname". Hij spreekt, de n in het laatste woord extra duidelijk uit. „Ja, zo noemden ze Suriname vroeger. Een leuke woordspe ling, in combinatie met die na men die eraan komen te han gen'. De etalages die Hierck inricht zijn tijdelijk. „Over een poos je komt hier Nigeriaanse kunst te staan", vertelt hij. „En wij vragen mensen dan om die kunst als inspiratie bron te nemen en zelf ook eens een gedicht te maken. Dat kunnen wij dan weer ex poseren". Schuin tegenover het Bis- choff-pand is een paar maan den geleden nog een heel pand in vlammen opgegaan. Nog altijd is geen begin ge maakt met het opruimen of restaureren. Als het aan Hierck ligt, wordt dit pand zijn volgende project. „Ik wil er een steiger voor plaatsen. Die steiger kan dan mooi vorm worden gegeven door Martijn Prins, die man die ook de tekeningen maakte om de steiger van de Sardijn- toren. Met een overheadpro jector wil ik er een in grote let ters, kort gedicht op projecte ren". Het idee voor poëzieprojecten is niet nieuw. „Het werd al een paar jaar geleden gebo ren. In de trein, om specifieker te zijn", vertelt de dichter. „Ik reisde ergens naar toe en kwam door Rotterdam. "Alles van waarde is weerloos", staat daar in grote letters op een gebouw in de stad. Een stukje tekst van Lucebert, zomaar op een dak in de stad. Ik vond het prachtig. Toevallig zat ik bij een groepje kunste naars uit Arnhem in de trein en zo raakten we aan de praat. Allemaal waren we het er over eens: poëzie zou meer te zien moeten zijn in de omge ving. Later hoorde ik dat ze een groep zijn gaan vormen die op de achterkanten van billboards poëzie aanbrach ten. Op zich ook een prachtig idee". Ook bij Hierck was de gedach te geplant. „Uiteindelijk wist ik het. In Pauwenburg was spra ke van leegstand, een gegeven waar ik altijd al op tegen ben geweest. De wijk kwam in een negatie ve spiraal: door de leegstand kregen bewoners een onveilig gevoel. Dat bevorderde ver huizen, waardoor het leeg stand-probleem alleen maar groter werd. Zo kwam ik op de foto Jaap Wolterbeek gedachte van de poëzieprojec ten". De uitvoering bleek nog niet eenvoudig. „Ik was op een ge geven moment gevraagd om in de buurt van de President Rooseveltlaan en de Vrede hoflaan een gedichtenreeks op te zetten. Maar toen de projectontwikkelaar zijn zin niet kreeg van de gemeente, was opeens dat hele plan van de baan. Zo zie je dat een pro jectontwikkelaar baat heeft bij leegstand: uiteindelijk kan hij overgaan tot sloop en het op nieuw ontwikkelen van een terrein. Waar uiteraard veel geld mee gemoeid is". Hierck zou graag zien dat de hele stad onder kwam te han gen met poëzie. „Dat gaat bin nenkort ook gebeuren", voor spelt hij. „Want 27 januari wordt in heel Nederland de' Eerste Nationale Gedichtendag gehouden. Wij zijn van plan dan heel Vlissingen te laten gonzen van de gedichten, zo dat je letterlijk over woorden kunt vallen". Hoe één en ander precies wordt vormgegeven, is nog niet duidelijk. Hierck: „Wel roepen we, samen met de bi bliotheek in Vlissingen, alle kin deren op om poëzie in te stu ren. Daar kunnen we dan ook weer iets moois mee doen". t HOudt VO,b'oed TnSutn voth°"de.r 'k hou var, jullie (Advertentie) KUNST- EN ANTIEKVEILINGEN A. 1. VERHAGE MIDDELBURG woensdag 22 dec. in de Schouwburg te Middelburg aanvang 14.00 uur 600 stuks uit div. nalatenschappen. Catalogus met 60 kleurenfoto's aan de zaal verkrijgbaar en vanaf heden op kantoor aan Houtkaai 9. Inl. 0118-627639 Kijkdagen: 21 dec. van 15.00-20.00 uur 22 dec. van 10.00-11.30 uur „Maar die had ik al", vertelt cd-rewriter aan. Hartstikke de opgetogen Tomas Matze. tof". „Toen bood Triple B me deze Directeur Ron Bosselaar van Triple B Computers is blij met het resultaat van de slogan actie. „We hebben uiteindelijk nog heel veel slagzinnen bin nengekregen waar we iets mee konden", vertelt hij. „Maar die van Tomas Matze vonden we gewoon heel ori gineel en goed gevonden. Daarom hebben we hem ge kozen". De prijs werd afgelopen zater dag in het bedrijfspand van Triple B Computers aan de Transportweg op het Vlissing se bedrijventerrein Vrijburg uitgereikt. (advertentie) (advertentie) Op zoek naar een leuk kerstcadeau of een mooi sieraad om uw millennium outfit af te maken? Wij hebben weer heel veel nieuwe sieraden met stenen in schitterende kleuren Joop en Ellee de Winter Aagje Dekenstraat Tl Tel. 0110-419056 (tegenover AH) A.s. zondag geopend (advertentie) FOCUS OPTIEK bij aanschaf van: - bril - weerwinkelarfikelen - kijker - contactlenzen NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TELEFOON 0118-625310 TELEFAX 0118-640895 advertentie Tomas Matze (links) en Ron Bosselaar.

de Faam | 1999 | | pagina 11