I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST Einde der tiiden met Schwarzene Kruimeltje zet wereld naar zijn hand Punk-enhardrocklnGoes Quad in Prvkkery Wolea Kozakken in Middelburi Kick the Bucket vernieuwd dé uitgaanskrant END OF DAYS 16 jr AL JAMES BOND: THE WORLD IS NOT ENOUGH AL THE LEGEND OF 1900 AL MICKEY BLUE EYES AL TARZAN AL TARZAN AL BLUE STREAK AL GENERAL'S DAUGHTER 16jr DEEP BLUE SEA 16jr STAR WARS: THE PHANTOM MENACE AL LOLA RENNT THE MAKING OF A BESHKEMPIR SALT ON OUR SKIN TU RIDI UNA GIORNATA PARTICU LARS OP EIGEN HOUTJE F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K V VUSSINGl N première première MIDDELBURG GOES A De nieuwe actie thriller End of Days is Arnold Schwarzenegger let terlijk op het lijf ge schreven: scenarist Andrew Marlow (Air Force One) schreef het verhaal pas nadat Schwarzenegger had toegezegd de hoofd rol te willen doen. Re gisseur Peter Hyams (Timecop, The Relic): „Het was een uitda ging om de onderwer pen in de film op een prachtige, angstaanja gende en geloofwaar dige manier neer te zetten". N y Ritmisch Reliëf op expositie Objects of Desire bij VandenBerge Tu Ridi in filmtheater 't Beest Kruimeltje is de hartverwarmende film over het tienjarige straatjongetje Kruimel, dat samen met hond Moor door humor, le venslust en doorzettingsvermogen de wereld naar zijn hand weet te zetten. Wordt verwacht mm Podium't Beest te Goes biedt de lief hebbers komende zaterdag 11 december weer een dubbelcon cert. In de hoofdact speelt I Against I. In het voorprogramma speelt de punkrockband Beyond 93. In De Drvkkery in Middelburg is zaterdag 11 december van 14 tot 16.30 uur een optreden van de Zeeuws-Limburgse groep A Quad rant. De muziek van de A Quadrant is moeilijk te omschrijven. Zelf noemen ze het 'recycle music'. De Wolga Kozakken bren gen zondag 12 december een kerstconcert in de Concertzaal in Middelburg. Het concert begint om 15 uur en be staat voornamelijk uit liturgi sche klanken uit de Russisch-or- thodoxe kerk. Cd-presentatie Not James Dean Woensdag 8 december 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 9 december t/m woensdag 15 december Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur een uitgebluste Arnold Schwarzenegger heeft het lot van de we reld in zijn handen Dagelijks 0 13.45 16.15 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig verfilmd Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 19.00 uur drama over de vondeling die aan boord van een schip uitgroeide tot piano-legende Dagelijks 19.00 21.45 uur Hugh Grant vraagt zijn vriendin ten huwelijk en valt ten prooi aan haar maffia-familie Dagelijks 13.45 0 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 0 13.45 16.15 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt per ongeluk politieagent Dagelijks 9 21.45 uur John Travolta in een vastbesloten zoektocht naar de moordenaar van de dochter van zijn grote held Dagelijks 19.00 21.45 uur angstaanjagende thriller met popster LL Cool J Dagelijks 0 13.00 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.00 uur eindelijk! het langverwachte begin van het Star Wars verhaal Vrijdag 16.15 uur Moviezone S Donderdag en zondag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 0 19.30 uur de Zeeuwse regisseur Jos de Putter schets in zijn film een portret van een Tsjetsjeense krijgsheer Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 0 22.00 uur Zondag 0 14.00 uur Dinsdag en woensdag 20.30 uur een jonge wees kent zijn ouders niet maar komt er door een ruzie achter dat hij wees is Maandag 0 20.30 uur romantische film over een hartstochtelijke romance tussen Pari- sienne en Schotse zeebonk Donderdag en vrijdag 20.30 uur twee afzonderlijke verhalen die beide geïnspireerd zijn op novel len van Luigi Pirandello Dinsdag 20.30 uur Marcello Mastroianni en Sophia Loren tegen decor van opkomend fascisme in Italië Woensdag 14.00 uur Kasper en zijn moeder verzinnen een list om niet naar een jeugd- opvangtehuis te worden gestuurd BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) wmammKm Aan de vooravond van het nieuwe millennium krijgt de uitgebluste ex-agent Jericho Cane (Arnold Schwarzeneg ger) ongewild het lot van de mensheid in handen. Samen met zijn partner Chicago (Ke vin Pollak) doet hij eenvoudig detectivewerk. Dan raakt hij betrokken bij een kat en muis spel rond de mooie jonge Christine (Gabriel Byrne). Een zakenman heeft zijn zinnen op haar gezet. Dat wil zeggen, de duivel die bezit heeft geno- De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 24 van dit blad. De mooie Christine (Gabriel Byrne) met ex-agent Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger). men van het lichaam van de zakenman heeft zin zinnen op de jonge vrouw gezet. Christi ne wordt begeerd door Satan, de ultieme bron van het kwaad. Na duizend jaar is hij terug op aarde mt een een voudig en definitief plan. Ter wijl de klok naar het nieuwe millennium doortikt, is de on stabiele Jericho Cane de enige die het eind van de moderne beschaving kan voorkomen. Producent Bill Borden over End of Days: „In deze film is Arnold Schwarzenegger een 'echt' persoon. Hij toont niet alleen zijn fysieke, maar ook zijn emotionele kant. In End of Days laat hij iets zien dat hij nooit eerder toonde". Tot en met eind januari is in de expogang van het Oosterschel- deziekenhuis te Goes een tentoonstelling te zien van werk van Anke Huisson-Haars. Sinds een vijftal )aren is ze werkzaam als vormgeefster in Zeeland, woonde aanvankelijk in Heinkens- zand de laatste jaren in Wolphaartsdijk. De titel 'ritmisch' kan aan het werk worden gegeven vanwege de strakke ritmische herhaling van vormen, kleuren en lijnen in haar werk. Reliëf door samenvoeging van driedimensionale gevouwen vormen van papier of tyvek, een geperste synthetishe vezel. Sinds ruim vijftien jaar houdt ze zich bezig met het ontwerpen, vervaardi gen en verkopen van sieraden van gelakt of geplastificeerd pa pier, van damspelen en reliëfs. In galerie VandenBerge aan de Wijngaardstraat 3 te Goes is tot en met 24 december een tentoonstelling ingericht met als titel 'Objects of desire'. Van een vijfentwintigtal kunstenaars en vormgevers zijn vijftig unieke relatiegeschenken in de voorzaal van de galerie te zien. Dat alles tegen betaalbare prijzen. Of, zo als de galeriehouder het zelf uitdrukt; „Voor een prijs die verge lijkbaar is met enkele flessen champagne van de betere kwali teit A. In de achterzaal van dezelfde Goese galerie is recent werk te zien van Wido Blokland. Openingstijden: donderdag en vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en verder op afspraak. In >t Beest te Goes draait donderdag 9 en vrijdag 10 december de film Tu Ridi van Paolo en Vittorio Taviani. De film bestaat uit twee afzonderlijke verhalen die beide geïnspireerd zijn op de novellen van Luigi Pirandello. Hij leverde vijftien jaar geleden ook al de stof voor de vier vertellingen in Kaos. Het ene ver haal, Felice, gaat over een baritonzanger die als gevolg van een hartkwaal zijn loopbaan moet beëindigen en daarbij bovendien gekweld wordt door een slecht huwelijk met een jaloerse vrouw. Het tweede verhaal heet Due Sequistri en daarin wordt de hoofdrol gespeeld door een twaalfjarig zoontje van een maf fiabaas. Het zoontje wordt ontvoerd en verborgen gehouden in een verlaten herberg, Tussen de kidnapper en de jongen ont staat een zoon-vader-relatie. Aanvang van de voorstelling bei de avonden om 20.30 uur. Duur 102 minuten. Entree 12,50, voor pashouders 10,-. Het klassieke boek Kruimeltje van Chris van Abkoude uit 1924 werd in 1988 tot strip be werkt door Dick Matena. Des tijds was de strip te lezen in het blad Donald Duck. Een verfilming van het aangrijpen de verhaal kon dan ook niet lang meer uitblijven. Het verhaal speelt zich af in 1921. De straatjongen Krui meltje (Ruud Feitkamp) is tien jaar. Zijn moeder liet hem achter bij vrouw Koster. Die is echter te oud geworden om voor hem te zorgen. Zodoen de zwerft Kruimeltje op straat met zijn vriendje Keesie en het straathondje Moor. Als vrouw Koster sterft, krijgt Kruimeltje van haar een me daillon met de portretjes van Kruimeltjes vader en moeder erin. Vanaf dat moment gaat de straatjongen naar hen op zoek. Kruidenier Wilkes (Hugo Haenen), die zich over het jon getje ontfermt, wil hem graag helpen. Maar of het hem ook zal lukken? Kruimeltje en zijn vriendje Keesie. Foto Buena Vista International Maria Peters (De Tasjesdief) regisseerde deze ondeugende en ontroerende film. Kruimel tje is een film vol verrassende avonturen en bevat opmerke lijke bijrollen van bekende Ne derlandse acteurs. Wordt verwacht in december: Bowfinger, 16 december. Met Eddie Murphy en Steve Martin. Regie: Frank Oz Guest House Paradiso, 16 december. Met Rik Mayall en Adrian Edmonson. Regie: Adrian Edmonson The Iron Giant, 16 december. Animatiefilm. Regie: Brad Bird "T Laatstgenoemde band speelt verfrissende punkrock met veel breaks. Wat I against I betreft, deze formatie is afkomstig uit Dordrecht en stond eens in het voorprogramma van Randy in 't Beest. Intussen heeft de groep zijn naam binnen de Nederland se punkrockscene gevestigd en werd de band gecontracteerd door het bekende punklabel Epi taph, zodat de leden zich in één adem kunnen laten noemen met Heideroosjes en Undeclinable Ambuscade. Het concert begint om 21 uur, zaal open vanaf 20.30 uur. Entree 15,-, met pas 12.50. I against I. foto Dirk van DrieI Het motto is dan ook: 'verkwansel geen ou de melodieën en songs voor je betere nieu we hebt'. De herkomst van het repertoire is zeer gedifferentieerd. Zo put men uit de Britse - en West-Europese folk(rock), worden composities van Ameri kaanse singer-songwriters bewerkt en dui ken enkele opmerkelijke nummers uit de ja ren zestig en zeventig op. A Quadrant covert geenszins de melodieën maar voorziet ze van verrassende en creatieve arrangemen ten. Bijvoorbeeld een Cajunsausje over een overbekende zestiger jaren hit, of een onver wacht jazzy intermezzo in een Schots/Bre tonse traditional. Daarnaast zijn er fijnzinnige bewerkingen van instrumentalen of gewone lekkere recht- toe-rechtaan songs. Het origineel is vaak nauwelijks te herkennen en je kan dan ei genlijk spreken van nieuwe A Quadrant composities. Bindend element is telkens het typische A Quadrantgeluid. Kenmerkend zijn de harmonische gitaarpartijen, knappe rit mes en meerstemmige vocalen, onder steund door subtiel vioolspel en een sleu rende accordeon. A Quadrant speelde onder meer op het Heerlense folkfestival, Straatfestival Vlissin- gen, Razzmatazz, Arsenaaltheater en Open air festival Limburg. De bezetting: Piet Ver pootte - gitaar, bouzouki, bass, zang; Marius Roeting - gitaar, bass, mandoline, zang; Ron Janssen - accordeon, trekzak, dwarsfluit, zang; Astrid van Waas - viool, zang; Jos Ki- ser - geluid. De Walcherse band Kick the Bucket is ver nieuwd en uitgebreid. Zondag 19 december laat de band in het Middelburgse café 't Schuttershof horen hoe de nieuwe bezetting live klinkt. Kick the Bucket maakte een forse ruk rich ting funk, zo laten de bandleden weten. Bo vendien zijn twee zangeressen en twee bla zers toegevoegd. De band zal nummers van Tower of Power, Johnny Guitar Watson, Van Morrisson en Macceo Parker ten gehore brengen. Aanvang 17 uur. De Wolga Kozakken brengen een rijke Russi sche traditie weer tot leven: of het nu gaat om meerstemmige zettingen of om beurt zang, altijd past de klankkleur van de stem men bij het karakter van het lied. Krakers als 'Kalinka' en 'de Wolgabootsman' klonken daardoor nog nooit zo overtuigend en au thentiek. De zware mannenstemmen van de tien zangers, diep en zuiver, zijn karakteris tiek voor de Russische volksmuziek. De koorleden begeleiden zichzelf op ver schillende traditionele instrumenten, waar onder de bajam (knopharmonica), de cello en andere snaarinstrumenten. Daaronder natuurlijk ook de typisch Russische balalaika en de dombra, het oudste Russische tokkel- instrument. De Wolga Kozakken staan onder leiding van Oleg Jewsewski. Not James Dean presenteert vrijdag (10 december) zijn eerste cd in Cine City in Vlissingen. De band maakt voornamelijk Portu gese en Braziliaanse muziek met invloe den uit de Afrikaanse muziek. James van de Water, oprichter en componist van Not James Dean, speelde jarenlang in Portugal. Verder bestaat Not James Dean uit drummer/percussionist John Muis, trompettist Karei Haaze en contrabassist Frank Faber. De cd-presentatie begint om 20 uur. Not James Dean. Foto Riny Sluys

de Faam | 1999 | | pagina 9