GEMEENTE MIDDELBURG Brommer verhuist naar de rijbaan Informatie-avond AZC Kijkt u verder dan uw eigen bus lang is? Veranderingen in de afvalinzameling in Arnemuiden Schoolvakanties Commissievergaderingen Omroep Zeeland houdt u op de hoogte van de actuele situatie Hulpdiensten voor noodgevallen altijd bereikbaar in Millenniumnacht uw Stremming Arne verkeersbrug Fakkeloptocht Week 49 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Meldpunten brandweer: Meldpunt politie: Woensdag 8 december 1999 FAAM/VLISSINGER 3 if Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Vanaf 15 december moeten brom mers binnen de bebouwde kom op de gewone weg rijden. Fietspa den en fietsstroken zijn vanaf die datum alléén voor fietsers en snorfietsers. Een praktijkproef heeft aangetoond dat het aantal ongevallen met brommers door deze nieuwe verkeersregel sterk afneemt. Tussen 1992 en 1994 zijn in Den Haag, Apeldoorn en Tiel proeven gedaan, waarbij de brommers ver plicht werden op de gewone weg te rijden. De uilkomsten logen er niet om: er waren 50% minder ongeluk ken en slachtoffers. Daarom is be sloten deze regel landelijk in te voe ren. Veiliger voor brommers én automobilisten Een bromfietser loopt een veel gro ter risico bij een ongeval om het le ven te komen dan andere wegge bruikers. Vorig jaar overleden 79 bromfiet sers aan de gevolgen van een onge luk in het verkeer. Verder kwamen meer dan 2.000 bromfietsers zwaar gewond in het ziekenhuis terecht en liepen 7.623 brommerrijders lichte verwondingen op. Driekwart van alle brommerongevallen ontslaat op een kruising. Een afslaande auto kan een rechtdoorgaande brommer op het fietspad vaak niet goed zien, met een aanrijding als gevolg. Door de nieuwe verkeersregel rijden auto en brommer voortaan samen op de gewone weg. Ze zien elkaar dan eerder en lellen beter op eikaars weggedrag. Zo wordt het veiliger voor brommers én automobilisten. Vanaf 15 december De regeling geldt alleen voor brom mers; die zijn herkenbaar aan de helm en hel gele plaatje (of een ge le striping) op het voorspatbord. Vanaf 15 december rijden zij op veel wegen binnen de bebouwde kom op de gewone rijweg. Snorfiet sers kunnen wel gewoon gebruik blijven maken van het fietspad. Uil de praktijkproeven bleek dal de nieuwe regeling ook voor fietsers en snorfietsers veel veiliger is. Toen de proefperiode in Den Haag, Apel doorn en Tiel officieel was afgelo pen, bleef de regel dal brommers niet op het fietspad mochten rijden, gewoon van kracht. Na de proefpe riode zijn de gunstige resultaten voor de verkeersveiligheid geble ven. Nieuwe regel, nieuw verkeersbord benaming is dan ook fiets- en bromfietspad. Het vertrouwde ronde bord met de witte fiets betekent nog steeds een verplicht fietspad, maar geldt nu al leen voor fietsers en snorfietsers. Waar een brommer dit bord tegen komt moet hij het fietspad verlaten en op de gewone weg gaan rijden. Waar dit bord staat moet een brom mer het fiets- en bromfietspad ge bruiken Op de meeste plaatsen rijdt een brommer binnen de bebouwde kom dus vanaf 15 december tussen de auto's. Toch zijn er altijd plekken waar dat niet kan of waar het toch veiliger is om het fietspad te ge bruiken. Op die plaatsen komt een nieuw verkeersbord te staan. Bij voorbeeld op stukken binnen de be bouwde kom waar auto's harder dan 70 km/uur rijden. Maar ook langs wegen buiten de bebouwde kom, waar het autoverkeer 80 km/uur of meer rijdt. De officiële Waar dit bord staal mogen brom mers niet op het fietspad rijden. Dat is dan alleen voor fietsers en snoifietsers. Spelregels voor brommers Zoveel mogelijk rechts houden, met voldoende afstand van de zij kant van de weg. Auto's, brommers en andere voertuigen links inhalen. Maak gebruik van voorsorteer- vakken en bijbehorende verkeers lichten. Maximum snelheid blijft hetzelf de: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilome ter per uur daarbuiten. Vragen? Haal dc folder of kijk op internet: www.middelburg.nl Deze nieuwe verkeersregel maakt deel uit van een totaalpakket van maatregelen die de overheid ont wikkelt om het verkeer in Neder land in de toekomst een stuk veili ger te maken. Vanaf half november loopt onder het motto 'Brommers zichtbaar vei liger' ook een landelijke voorlich tingscampagne die alle verkeers deelnemers informeert over de nieuwe regeling (www.campag- nes.nl). Ook staat er informatie op de internetsite van de gemeente Mi ddel burg w w w. m i d de I bu rgn 1 onder 'nieuws'. Er is een folder verkrijgbaar bij postkantoor en bibliotheek. Hierin wordt duidelijk uitgelegd wal de maatregel inhoudt, voor wie die maatregel is bedoeld en wat de maatregel in de praktijk betekent. Ook in Arnemuiden staan veranderingen in de afvalinzameling op stapel. Net als in de rest van de gemeente Middelburg gaan alle bewoners in een be nedenwoning gebruik maken van twee containers voor het afval. Een grijze container voor het restaf val en de (groene) duobak zonder tussenschot voor het gft-afval. De containers worden om de week leeggemaakt. In de oneven weken wordt het gft-afval opgehaald, in de even weken het restafval. In Arnemuiden dorp en het Polder- tje is de inzamcldag ongewijzigd op donderdag. In ove rig Arnemuiden, Brakenburg, Kleverskerke, Oranje- plaat en het buitengebied, wordt de inzameldag woens dag. De veranderingen op een rijtje In de twee onderstaande schema's staan alle verande ringen op een rijtje, in hel eerste schema voor Arnemui den dorp en het Poldertjc, in het tweede schema voor Arnemuiden Brakenburg, Kleverskerke, Oranjeplaal en het buitengebied. Arnemuiden dorp en het Poldertje Activiteit Datum Afleveren van de grijze container Verwijderen van het tussenschot uit de duobak Eerste ophaaldag van de grijze container Eerste ophaaldag groene container (voorheen duobak) Maandag 20, dinsdag 21 of woensdag 22 december Donderdag 23 of vrijdag 24 december Donderdag 30 december Donderdag 6 januari 2000 Arnemuiden Brakenburg, Kleverskerke, Oranjeplaat en buitengebied Activiteit Datum Afleveren van de grijze container Verwijderen van het tussenschot uit de duobak Eerste ophaaldag van de grijze container Eerste ophaaldag groene container (voorheen duobak) Maandag 13, dinsdag 14, woensdag 15 of donderdag 16 december Vrijdag 17 of zaterdag 18 december Woensdag 29 december Woensdag 22 december "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 13 december tot en met 19 december 1999 Maandag Paprika schnitzel met groente rijst Dinsdag Gehaktbal rode bietjes, zilveruitjes, aardappelen Woensdag Reepjes varkensvlees roomsaus, worteltjes, aardappelen Donderdag Kipfilet, bloemkool, aardappelen Vrijdag Visfilet, broccoli bloemkool worteltjes in saus, aardappelen Zaterdag Blokjes kalkoen in kerriesaus, vruchten, rijst Zondag Wat de pot schaft Als gevolg van werkzaamheden aan de nieuwe Arne verkeersbrug te Middelburg (Arnemuiden) is zij op donderdag 9 december a.s. tussen 18.00 uur en 24.00 uur voor alle verkeer gestremd. De stremmingen kunnen duren tus sen de ca. 10 en 30 minuten. Aan het wegverkeer wordt middels borden aangegeven dat gedurende deze periodes moet worden rond gereden via de A58 c.q. Nw. en St. Joosland. Deze borden zijn ge plaatst op de: Kleverskerkseweg ter hoogte van de spoorwegovergang Kleverskerkseweg ter hoogte van de rotonde naar de Uilerschootweg Doelewcg ter hoogte van dc kin i s i ng Derri n gmoerweg Op 9 december as. houdt Amne sty International tussen 19.00 en 20.00 uur een fakkeloptocht. Hiermee wil zij laten zien hoe het gesteld is met de mensenrechten in de wereld. De route die zoveel mogelijk over de trottoirs zal worden gevolgd, is: verzamelplaats op de Markt (plein- gedeelte) Pottenmarkt Langevie- le Achter de Houttuinen Potten bakkerssingel (via voetgangersg- burg) Lange Geere Korte Geere Plein 1940 Zusterstraat Graven straat Markt Lange Delft He renstraat Houtkaai Segeersstraat Lange Delft Korte Delft Dam plein (rondom) Korte Gislstraal Onder den Toren Nieuwe Burg Markt Vlasmarkt Beddewijk- straat Langeviele Pottenmarkt Markt (eindpunt). Het vakantierooster voor het ba- sis- en voortgezet onderwijs op Walcheren voor het schooljaar 1999-2000 is als volgt vastgesteld: Kerstvakantie: maandag 27 de cember 1999 tot en met vrijdag 7 januari 2000 Meivakantie: maandag 1 mei 2000 tot en met vrijdag 5 mei 2000 Hemelvaart: donderdag I 2000 en vrijdag 2 juni 2000 juni Tweede Pinksterdag: maandag 12 juni 2000 Voorjaarsvakantie: maandag 6 Zomervakantie basisonderwijs: maart 2000 tot en met 10 maart maandag 3 juli 2000 toten met vrij- 2000 dag 11 augustus 2000 Goede Vrijdag en Tweede Paas dag: vrijdag 21 april 2000 tot en met maandag 24 april 2000 Zomervakantie voortgezet onder wijs: maandag 2 juli 2000 tot en met 18 augustus 2000 In de komende periode vergade ren de diverse raadscommissies op de volgende dagen: De Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu vergadert dinsdag 7 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van de ze commissie is mevrouw C.E. Ver mast, telefoon 675 289. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 8 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. Dc Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert op donderdag 9 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur vergadert op maandag 13 december 1999 om 20.00 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. De Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 14 december 1999 om 19.30 uur. Dc secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van liet Stadhuis van Middelburg. De agen da en de daarbij behorende stukken liggen vier dagen voor de vergade ring ter inzage bij dc sectie Com municatie, Stadhuisstraal 2 en bij de secretaris van desbetreffende commissie. Het is mogelijk om tij dens deze vergaderingen uw stem te laten horen. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de com missie spreekrecht te worden aan gevraagd. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 20 december om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. DIE FIETS VAN 'N GEELTJE KOMT JE DUUR TE STAAN! DE KOPER VAN DE BUIT GAAT NIET VRUUtT! Tijdens de miHcnniumnacht zendt Omroep Zee land Radio gewoon uit. De uitzending loopt op 31 december 1999 vanaf 18.30 uur door tot minimaal 02.00 's nachts. Zo blijft ti steeds op dc hoogte van de actuele gebeurte nissen die nacht. Dit is niet alleen van belang wan- neer er zich die nacht onverwachte calamiteiten zouden voordoen, ook blijft u op die manier ge woon op de hoogte van de millennium-actualiteiten in Zeeland. TIP Wanneer cr zich onverwacht toch een stroomstoring voordoet, dan is het handig om een transistoilje bij de hand te hebben. Ook kunt u dan natuurlijk ge bruik maken van uw autoradio. Zo blijft u alsnog op de hoogte van de actuele situatie in Zeeland. Het provinciebestuur, de gemeen tebesturen, de hulpdiensten en andere diensten instellingen hebben zich gezamenlijk voorbe reid op de komende millennium wisseling. Vele maatregelen zijn genomen om verrassingen zoveel mogelijk uit te sluiten. Medewerkers van de diver se besturen en diensten zijn hier voor die nacht aan het werk. De hulpdiensten in Zeeland (politic, brandweer, artsen/ambulance) zijn tijdens de komende jaarwisseling voor noodgevallen ALTIJD bereik baar. Overbelasting telefoonnet Omdat het zo'n bijzondere jaar overgang is, is de verwachting dat velen familie, vrienden en kennis sen gaan bellen om hen een voor spoedig begin van dc nieuwe eeuw te wensen. Dit kan hel telefoonver keer in gevaar brengen door overbe lasting van het telefoonnet. Dc vori ge jaarwisseling bijvoorbeeld was het hierdoor al enige tijd niet moge lijk om mobiel tc bellen. Netwerk voor noodsituaties Als zekerheid naar de bevolking en om zo weinig mogelijk tijd verloren tc laten gaan, hebben politie, brand weer en artsen/ambulancedienst een wijd over de provincie Zeeland ver spreid netwerk van adressen waar u terecht kunt wanneer zich noodsitu aties voordoen. Denk aan situaties waarbij direct hulp dient te worden verleend. Vergelijkbaar met waar u normaal 1-1-2 voor zou bellen. Op deze meldposl is een medewerker van een hulpdienst aanwezig, die zo snel mogelijk zal helpen. Deze meldposten staan in directe radio verbinding met de uitrukploegen/rijdende surveillan ces. In onze gemeente is hiervoor op dc volgende adressen een mede werker van de genoemde hulpdien sten aanwezig. Looicrsingei 6 De Overloper 12 Arnestraat 18 Achter de Houttuinen 10 Op dinsdag 14 december a.s. wordt een tweede in formatieavond gehouden over de komst van het Asielzoekerscentrum in de Stromenwijk. Deze zal plaatsvinden in de Morgenster. Adriaen Lau- wereyszstraat 6. en begint om 20.00 uur. Alle bewoners van de wijk worden hiervoor persoonlijk uitgenodigd. Achtergrond De gemeenteraad heeft op 27 september besloten grond van Arduin aan de Koudekerkseweg te kopen en dit voor 10 jaar aan het Rijk, c.q aan hel Centraal Orgaan Asielzoekers (COA) door te verkopen. Het COA gaat hier voor een periode van maximaal 10 jaar een asiel zoekerscentrum realiseren voor maximaal 600 asielzoe kers. Dit komt in de plaats van de centra aan de Kruit- molenlaan en Zuidsingel. De gemeente moet hiervoor een procedure starten die een wijziging van de bestemming van het gebied voor bereidt. Dit heet een voorbcreidingsbcsluit. Du voorhe- reidingsbesluit slaat op de agenda van dc gemeenteraad van 20 december a.s. Informatieavond Op de informatieavond van dinsdag 14 december a.s. wordt uitgebreid verteld over de vervolgstappen en - (inspreek)mogelijkheden in de artikel 19 procedure, de ontsluiting en planuitwerking van het terrein en over onderwerpen als onderwijs, voorzieningen en veilig heid. Deze informatieavond is vrij toegankelijk. Dc be woners van de Stromenwijk krijgen allen een persoon lijke uitnodiging. Ook zonder uitnodiging kunt u de in formatieavond bezoeken, u hoeft zich niet van te voren aan te melden. Dit is het thema van de wervingscampagne waarmee de Provincie op zoek is naar mensen die een bijdrage willen leveren aan het verbeteren van het openbaar busver voer in Zeeland. Klantenpanels In het voorjaar 2000 start de Provincie Zee land namelijk met klantenpanels over het openbaar busvervoer. Doel hiervan is om met klanten in gesprek te treden en te leren van hun ervaringen, wensen en verwachtingen. Vijftien mensen per eiland pralen en denken dan mee over de kwaliteit van het busvervoer in de eigen regio. Maximaal twee keer per jaar wordt hiervoor een bijeenkomst op Walcheren georganiseerd, waarin concrete problemen kunnen worden voorgelegd en suggesties kunnen worden ge daan om het busvervoer te verbeteren. Want wie heeft er een betere kijk op het openbaar vervoer dan de reiziger zelf? Bent u een meedenkende busreiziger? Voelt u wat voor deelname aan een panel of will u gewoon meer welen? Vraag dan telefo nisch de folder aan bij de Provincie, 0118- 631400, of kijk op www.zeeland.nl. Aanmelden Aanmelden kan tot 14 januari. Eind januari ontvangen alle aanmelders bericht en eventu eel een uitnodiging voor dc eerste bijeen komst. Wanneer u deel gaat uilmaken van een panel, worden uw reiskosten naar de bijeenkomsten vergoed. Op welke dagen de containers worden afgeleverd of de schotten uit de duobak worden gehaald is nu nog niet precies bekend, maar niemand hoeft er voor thuis te blijven. De grijze container wordt voorzien van het adres en wordt aan huis afgeleverd. Het schot wordt uit de duobak verwijderd nadat deze is leeggemaakt. Het is van belang dat de duobak wordt buitengezet op de aangegeven dag, anders kan het schot er niet worden uilgehaald. Bewoners die er niet zijn op de aangegeven dag worden verzocht de bu ren te vragen de duobak aan de straat te zetten. Aange zien Stadsreiniging met andere inzamelwagens rijdt dan de huidige vuilniswagens, kun nen duobakken in januari niet meer worden leeggemaakt. Vragen Voor nadere informatie over de ver anderingen in de afvalinzameling in Arnemuiden kunt u bellen met het informatienummer van de Stadsrei niging, telefoon 0118 - 675 322.

de Faam | 1999 | | pagina 3