VAN DE iJii GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG 41JffÉÉ. veeIP MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 8 december 1999 FAAM/VLISSINGER 27 INFORMATIE OVERHEID VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg heeft besloten De navolgende verordeningen vast te stellen - De wijzigingsverordening Onroe- rende-zaakbelastingen - De wijzigingsverordening Reini gingsheffingen 1998 - De wijzigingsverordening Riool rechten I998 - De wijzigingsverordening Hon denbelasting I998 - De wijzigingsverordening Foren senbelasting I998 - De wijzigingsverordening Leges - De wijzigingsverordening Lijkbe- zorgingsrechten I998 - De wijzigingsverordening Par keerbelastingen I998 - De wijzigingsverordening Scheepvaartrechten 1998 Het raadsbesluit en deze verorde ningen liggen ter inzage en zijn te gen betaling van legeskosten ver krijgbaar bij de afdeling Financiële Zaken. RAADSBESLUITEN ONDERWIJS Met ingang van heden liggen op de sectie onderwijs voor een ieder ter inzage de raadsbesluiten tot vaststelling van het onderwijshuis- vestingsbudget, -programma en - overzicht voor het jaar 2000. INDEXERING ALIMENTATIE De door de rechter vastgestelde alimentatiebedragen worden inge volge artikel 1:402a BW jaarlijks per I januari verhoogd; de zoge naamde wettelijke indexering.Voor het jaar 2000 heeft de regering de indexering vastgesteld op 2.5%.Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot Dhr. RA. Lense- link.Tel: 675635. INSPRAAK VOOR ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN "ARNEMUIDEN HAZEN- BURG - IE HERZIENING" Op grond van artikel 6a van de Wet op de ruimtelijke ordening en de Middelburgse in spraakverordening ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan "Arnemuiden Hazenburg - I e Herziening" met ingang van vrijdag 10 december 1999 gedurende 4 we ken, dus tot en met donder dag 6 januari 2000, voor een ie der ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2, de dienst Stads ontwikkeling,Vlissingsestraat 21 en op het kantoor van het Wijkondersteuningspunt Arne muiden (WOP) aan de Ko renbloemlaan 3A (tel. 603242). Dit bestemmingsplan moet in de plaats komen van het in 1996 door de raad van de voor malige gemeente Arnemuiden vastgestelde bestemmingsplan "Hazenburg". Doordat het tot 1999 duurde voordat er met de eerste grondeigenaren overeenstemming werd bereikt de grond op minnelijke wijze aan te kopen is de woning bouw in "Hazenburg" tot op heden niet kunnen worden op gestart. Bovendien is nog steeds niet alle voor het plan be nodigde grond verworven. Een totale herziening van het be stemmingsplan "Hazenburg" is gewenst omdat de oorspronkelij ke structuur van het woongebied op verschillende plaatsen moet worden aange past aan de nieuwe begrenzing van het woongebied. Medewerkers van de sectie Ruim telijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling zullen desgevraagd een toe lichting geven op- en/of vragen be antwoorden over ge noemd voorontwerp. Ook bestaat de mogelijkheid dat een exemplaar van het voorontwerp voor enkele dagen wordt uitgeleend tegen betaling van een borgsom van f25,== (niet via het WOP). Gedurende genoemde termijn van 4 weken kunnen ziens wijzen schriftelijk naar voren wor den gebracht op een daartoe bestemd inspraakformu lier, hetwelk verkrijg baar is bij de sectie Communica tie, de dienst Stads ontwikkeling of bij het WOP Arne muiden. Tevens kunnen gedurende voor melde termijn zienswijzen mondeling naar voren worden ge bracht. Hiervoor dient van tevoren wel een afspraak te worden gemaakt met de sectie Ruimtelijke Ordening, tele foon 0118-675225 of 0118-675231. WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN VEERSEPOORT (ontwerp-wijzigingsplan "Prooijenspark II") De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op grond van artikel 16b van het vigerende bestemmingsplan "Veer- sepoort"juncto artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke ordening, over te gaan tot wijziging van een gedeelte van voornoemd bestem mingsplan. Het betreft hier het op de plankaart opgenomen wijzi- gingsgebied B. Het betreffende gedeelte betreft de gronden gelegen ten noorden van het woongebied "Prooijens park", grenzend aan het sport park "Veerse Poort". Deze gron den hebben in genoemd bestem mingsplan de bestemming "recre atieve doeleinden". De wijzigingsbevoegdheid ex artikel 16b maakt het mogelijk deze bestemming te wijzigen in de bestemming "woondoeleinden" en de daarmee samenhangende bestemmingen, zoals in het onder havige geval "verblijfsdoeleinden" en "groen". Na wijziging van de be stemming is het de bedoeling de gronden aan te wenden voor de bouw van 17 vrijstaande woningen. Het ontwerp-wijzigingsbesluit met tekening ligt met ingang van 10 december 1999 gedurende twee weken ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissing sestraat 21 en bij de sectie Com municatie, Stadhuisstraat 2. Gedu rende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen over de voorgenomen wijziging schriftelijk kenbaar ma ken bij het college van burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de sectie ruimte lijke ordening van genoemde dienst, tel.OI 18-675537. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van de keuken en de bijkeuken op het perceel Ak kerlaan 63 te Arnemuiden; het bouwen van een woning op het perceel Scholeksterstraat 36; het bouwen van een garage/ber ging op het perceel Koudekerk- seweg I53; het uitbreiden van de woning op het perceel Banjaard 4 te Arne muiden; het vergroten van de poortope ning naar de toegang van de parkeerplaats aan de achterzij de op een perceel aan de Ha ringplaats; het bouwen van een garage op het perceel De Meylaan 11; het bouwen van een schuurtje/berging annex tuinhuis op het perceel J. Brasserstraat 33; het vernieuwen van de kozijnen en ramen op de eerste verdie ping in de achtergevel van het voorhuis op het perceel Nieuwe Haven 35; het uitbreiden van de winkel op het perceel Vrijlandstraat 87. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 22 tlm 26 novem ber 1999 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het bouwen van een bedrijfs pand op een perceel aan de Vol- taweg; het bouwen van een carport op de hoek van het perceel Scho- telweg/Noordweg; het verbouwen van een winkel pand op het perceel Lange Delft I het bouwen van een chauffeurs wachtruimte op het perceel Westelijke Oude Havendijk 3; het bouwen van een serre op het perceel Korte Noordstraat 61; het bouwen van een woning met garage op het perceel Scholek- sterstraat 68. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen dat niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Het gaat om het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Branden burglaan 12. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk-Voordat zij dat doen lig gen de bouw- en situatietekening m.i.v. 10 december 1999 twee weken (tot en met 23 december 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van een woning met garage Houtwal 4 - het bouwen van een woning Heideveld 7 - het verbouwen van een raam kozijn en keukendeurkozijn Groen van Prinstererlaan 110 - het verbouwen van twee ramen Zuiderbaan 15 - het bouwen van een woning Heideveld 12 - het aanbouwen van entree en schuur Westerzicht 450 - het verbouwen van een woning Palingstraat 68 Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het verbouwen uitbreiden van de zolderverdieping Steen- grachtstraat 25 - het bouwen van twee onder een kap woning Heideveld 9 en 11 - het vernieuwbouwen van een re creatiewoning Galgewei 38, ter rein kampeervereniging "zomer- lust" - het bouwen van een garage De Kempenaerstraat 47 - het bouwen van een tuinhuisje Kanariesprenk 429 - het bouwen van een dakkapel Zandweg 33 - het bouwen van twee onder een kap woning Heideveld 8 en 10 - het verbouwen van een woning Scheldestraat 32 - het bouwen van een kiosk Kei- zersbolwerk Boulevard de Ruijter - het tijdelijk plaatsen van twee varianthallen Engelandweg 22 - het verwijderen van asbesthou dende golfplaten Van Hogen- dorpweg 58 A - het bouwen van 34 woningen Vlietberg I-27 (oneven nrs.) en 2-40 (even nrs.) te Lammeren- burg - het bouwen van een woning met garage Haagland 11 - het uitbreiden van een woning Paauwenburgweg 3 - het slopen van de koolstof uit een electrolyse-oven Frankrijk- weg 2 - het uitbreiden van een woning met garage Mozartlaan I - het verwijderen van diverse as besthoudende materialen (vloer bedekking, riolering, ventilatieka nalen: Girkel 6-28, Geertsemastraat 2- 8, Kalfstraat 8-14, Oudstraat 14-20 en Rommestraat 6-I2 (even nrs.) - het slopen verwijderen van as besthoudend plaatmateriaal van plafond in cv ruimte Schubert- laan 13 - het bouwen van een stallings ruimte Nieuwe Vlissingseweg 2II - het vergroten van de woning Meindert Hobbemalaan 5 - het slopen van een loodsje Edi son weg 37 A - het uitbreiden van een woning Burgemeester van Woelderen- laan 38 - het bouwen van een tuinhuisje Josine Reulinglaan 25 - het bouwen van een woning Heideveld 13 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGA DERING VAN DE WEL STANDSCOMMISSIE- IS december I999 Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er aanvra gen om een kapvergunning (inge volge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) zijn ontvangen van: - de heer J.P. van Roo, Groen van Prinstererlaan 26, voor het verwijderen van denneboom in de voortuin. - de heer M.P. Bos.Thorbeckelaan 16, voor het verwijderen van een kastanje in de voortuin. Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krij gen bij de sector Beheer, sectie Be plantingen,Vredehoflaan 50, tele foon 487373. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Maximaal TV, Tele tekst pagina 8I0. Vlissingen, 8 december 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen,Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen G E M E E N T E s POSTBUS 1 TEL.0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE i -J FAX OU8 -553 025 VERHUISNIEUWS In verband met de verhuizing naar het nieuwe gemeente huis in Domburg zijn alle ge meentelijke gebouwen van 24 december 1999 tot en met 2 januari 2000 gesloten. Voor de Burgerlijke Stand en drin gende zaken op het gebied van Beheer en Onderhoud of Milieu blijven telefoonnummers beschik baar. Deze worden later bekend gemaakt. Als u voor deze periode vakantie plannen heeft denkt u er dan aan om tijdig een reisdocument aan te vragen. Voor dringende zaken zijn de vol gende telefoonnummers beschik baar: Burgerzaken 0118 - 555 446, Grondgebied 0II8-555 447, Zorg 0II8-555 445, Fax 0II8 - 555 433. Vanaf 3 januari 2000 kunt u te recht in het nieuwe gemeentehuis, Traverse I te Domburg, gedu rende de nieuwe openingstij den (dagelijks van 09.00 uur tot 16.00 uur en de Publieksbalie donderdag's van 16.00 uur tot 19.00 uur) Het nieuwe postadres luidt Post bus 1000 4357 ZV te Domburg Het telefoonnummer blijft 0118- 555444 maar de doorkiesnum- mers zullen wijzigen. HUIDIGE OPENINGSTIJDEN: maandag tlm vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Se- rooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Alg. Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&iW, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissementsrecht bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 18 november 1999 met toepassing van het be paalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van het bestemmingsplan "Be bouwde Kom Zoutelande" voor het perceel Langendam 29 te Zoutelande, t.b.v. het bouwen van acht garageboxen; één en ander zoals dit gebied op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Genoemd raadsbe sluit is op 2 december 1999 in werking getreden en ligt met de bijbehorende stukken vanaf 2 tot 23 december 1999 bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en op het bu reau Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke voor een ieder ter in zage en vanaf 3 januari 2000 op het nieuwe gemeentehuis,Traverse I te Domburg. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van acht garageboxen op het perceel Langendam 29 te Zoutelande. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is verklaard, dat voor desbe treffend bestemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Wo ningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van 8 tlm 23 december 1999 gedurende de openingstijden ter inzage op de af deling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: - het bouwen van een berging Dorpsstraat 78a te Gapinge; - het uitbreiden van een zomerr huis Maquetshoofd 5 te Vrou wenpolder; - het uitbreiden van een zomer huis Brouwershoofd 38 te Vrou wenpolder'; - het uitbreiden van een garage Ter Poortweg I a te Koudekerke De bouwplannen voldoen niet ge heel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 9 tlm 23 december tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter in zage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke en van 3 tlm 12 ja nuari 2000, op het nieuwe ge meentehuis, Traverse I te Dom burg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het uitbreiden van een woning Schuitvlotstraat 70; Domburg - het bouwen van een bijgebouw dr.Vaandragerstraat 22; Koudekerke - het geheel vernieuwen van twee zomerhuizen Koksweg I; - het plaatsen van een antenne mast Dorpsplein 34; Meliskerke - het uitbreiden van een garage Boogerdswegeling 7; - het verbouwen van een woning en berging Torenstraat 37; Oostkapelle - het bouwen van een schaaps kooi Oude Domburgseweg (wij ziging op reeds eerder verleende bouwvergunning); - het uitbreiden van een zomer huis Burgvliet 40; - het uitbreiden van een woning met schuur Oude Domburgse weg 15; Veere - het verbouwen van restaurant d'Ouwe Werf, Bastion 2; Vrouwenpolder - het verbouwen van een zomer huis Maquetshoofd I; Westkapelle - het verbouwen van een woning Noordstraat 43; - het herontwikkelen/plaatsen van een lichtmast/antenne De Bucksweg 2; - het bouwen van een overkap ping en het plaatsen van 4 zee containers Oude Zandweg 24; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd:(tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Aagtekerke - het bouwen van een loods Zui- verseweg 2 (24111) - het slopen van een tuinmuur en dienstgebouw Zuiverseweg 2 (24/11) Koudekerke - het plaatsen van een dakkapel op de achtergevel Burgemeester Dregmanstraat 13 (24111) Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellin gen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Se rooskerke. Koudekerke, 8 december 1999 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 1999 | | pagina 28