DEZE WEEK IN PARTY: Verkoopruimte voor K C Computers mPMimm mmicmsom!' MANNEN KOMEN EN GAAN BU WESIENWIND-SIH INGE IPENBURG Miniatuur Walcheren wordt familiepark Nu in het Postkantoor W. Boone Groenten en Fruit opent zaak in Souburg TWIJFELS CAROLA NA MISKRAAM: 'WIL IK NOG EEN DERDE?' BEL GRATIS 0800-0012 postkantoor Miniatuur Walcheren wordt deze winter be hoorlijk uitgebreid. Aan de achterkant van het park wordt een oude werkplaats omge bouwd tot 'soft-play'-centrum, waar kinderen terecht kunnen voor een partijtje springen, klimmen en klauteren. Een ander gebouwtje maakt plaats voor een negen holes midget- golfbaan. Mobiel De Kanaalstraat in Oost-Souburg heeft weer een groentenboer. Wim en Sandra Boone vestigden zich in het pand waar voorheen Jan Verhoeff met zijn groentenzaak zat. Boone, die eerder bij de Groentehal in de Middelburgse Verspassage werkte, zit al ruim tien jaar in het vak. Voor zijn vrouw is het nieuwer, maar ze is door Wim meer dan vertrouwd met dit onder deel van de "schijf van vijf". Stabiel Restaurant sponsort Stormvogel Wie bij K C Com puters in de Vlis- singse Hobeinstraat binnenloopt en vraagt naar Kees, loopt kans twéé heren te zien verschijnen. Kees Lok ker en Cees van Enge len zijn vennoten en hebben allebei (al thans wat uitspraak betreft) dezelfde voor naam. Daarmee houdt de overeenkomst op, want waar Lokker de commerciële man is moet men voor het puur technische as pect van de zaak bij Van Engelen zijn. Scarve-skidag Intersport Erik Dominicus steunt goede doelen Elf deelt prijzen uit Als u droomt over die fraaie 2-onder-l-kap... Als u uw zinnen heeft gezet op een keuken die van alle gemakken is voorzien... Als u eigenlijk ook vindt dat u beter kunt kopen voordat de huur alwéér omhoog gaat... Dan kunt u op het Postkantoor terecht bij een hypotheekadviseur die uw wensen begrijpt. En die ze ook uit kan laten komen. Loop dus eens binnen bij één van onderstaande Postkantoren of U vindt een hypotheekadviseur in de volgende Postkantoren: l.ange Noordstraat 48 in Middelburgen A. Dekenstraat 10 in Vlissingen. door Ellen de Dreu Maar op termijn staat nog meer te gebeuren. Als het aan eigenaren van het park Sven van Rijswijk en Edgar Angelini ligt, wordt Miniatuur Walche ren een echt multifunctioneel attractiepark, dat het hele jaar door open is. Het duo hoopt het park door de veranderin gen, waarmee bijna een mil joen gulden is gemoeid, bin nenkort tot de grootste attrac ties van Zeeland te kunnen re kenen. Het soft-play-centrum wordt een waar kinderparadijs. Sven van Rijswijk toont een teke ning waarop een soft-play- centrum is afgebeeld. Het ge heel ziet eruit als een opblaas bare flat. Kinderen kruipen over en door opblaasbare bui zen, glijden van opblaasbare glijbanen, hangen aan op blaasbare touwen en springen over de opblaasbare kussens waar alles op gemonteerd is, drie verdiepingen hoog en uit gevoerd in felle kleuren. „Kin deren moeten helemaal gek worden als ze hier binnenko men", benadrukt Van Rijswijk. Het soft-play gedeelte krijgt een eigen ingang, die aan de rest van het park verbonden wordt via het restaurant. „Daar kunnen mensen dan alsnog beslissen of ze ook het miniatuurpark in willen". Ook nieuw is de midget golf baan. Geen gewone, maar een interactieve. „De baan is opgebouwd rond het thema dieren", laat Edgar Angelini weten. Het interactieve zit 'm in de reactie van het beest als een bal is geput. „Bij de baan met de kikker klinkt er dan gekwaak en komt er mis schien wel wat water uit de bek van het dier". Angelini en Van Rijswijk zijn nogal wat van plan. Ze willen ook 's winters openblijven, voornamelijk met het soft- play- en restaurantgedeelte. ,,'t Moet hier echt geweldig worden voor kinderen. We hebben ook het plan om een soort service met mobiele te lefoons te geven. Ouders die lekker alleen naar de stad wil len, kunnen hun kinderen dan hier brengen. Wij passen op de kinderen en geven de ou ders een mobiele telefoon mee. Dan kunnen ze bellen als ze bang zijn dat er iets niet in de haak is. Of dat ze nog even langer wegblijven", vertelt Van Rijswijk. Toch wordt ook het traditione le idee van een miniatuurpark hoog in het vaandel gehou- Edgar Angelini en Sven van Rijswijk: „Van Zwieten heeft z'n mond vol over de kwaliteit waaraan het Zeeland ontbreekt. Maar hij heeft geen idee van wat er hier, vijftig meter vanaf zijn kantoortje in het provinciehuis, allemaal gebeurt' den. „Natuurlijk, dat zijn we echt op de eerste plaats. Maar we willen er echt een totaal- Landelijk gezien zijn er steeds minder zelfstandige onderne mers. Hard werken tegen een relatief laag loon, zijn de meest gehoorde klachten. Toch is dat geen reden voor het echtpaar Boone om zich af te laten schrikken. Integen deel, zou je haast zeggen. „Het is een prachtvak", vindt Boone. Verse groenten en fruit van goede kwaliteit en aantrekkelijk gepresenteerd; dat is heel fijn werken. En die lange dagen die je maakt, ach ik ben een doener, altijd bezig. Dus dan kun je die energie net zo goed in je eigen zaak steken. Daarbij komt dat wat ik zelf kan maken, ik liever niet inkoop, ledereen, ook jonge mensen, wil best gezond eten, maar ze zien soms tegen het werk op of hebben er geen tijd voor. Dan is het toch mak kelijk als je een kant en klare stamppot kunt kopen. Voorge sneden groenten zijn niet meer weg te denken, dat hoort bij je assortiment. Maar aan de andere kant moet je wel zo flexibel zijn dat iemand die een hele komkommer of bloemkool te veel vindt, ge woon de helft kan kopen. De kwaliteit moet voorop staan. Als dat betekent dat je af en toe nee moet verkopen, dan doe ik dat liever dan een krop andijvie inpakken die eigenlijk niet meer kan. Klanten moe ten je kunnen vertrouwen". Voor de klanten die de 'oude' zaak bezochten, zal het even wennen zijn aan de nieuwe in richting. Met de ideeën van voornamelijk Sandra Boone, zijn Brooijmans en Van de Gruiter aan de slag gegaan. Dat heeft bijvoorbeeld geleid tot een opmerkelijke verlich ting. „Er moet natuurlijk goed licht zijn in de zaak", legt Boone uit. „Vaak ontkom je dan niet aan TL-buizen. Die zijn hier ook, maar wel heel bijzonder weggewerkt vinden wij. En de kroonluchters van omgekeerde flesjes passen er goed bij". Zijn vrouw vult aan: „En praktisch, want je kunt het makkelijk schoonmaken. Bovendien wilden we echt dat onze zaak een uitstraling heeft die bij ons past. Dat zie je ook terug in de bedrijfskleding; lekker warme fleece-truien met ons logo erop". Ook de toonbank met daar achter de schappen is verdwenen. Daar voor in de plaats is er een ruimte met open schappen. „Het idee daarachter is dat we veel meer met de klanten sa mendoen. Die appel wil ik en die en die, zoiets. Wie daar niets om geeft kan natuurlijk altijd twee kilo appels vragen net als altijd", vertelt Boone. Voorlopig is de zaak zes da gen per week geopend. San dra zal daar een gedeelte van in de zaak staan omdat ze, naast 'de vrouw van de groen tenboer' zoals ze zelf zegt, ook moeder is en de twee jonge kinderen van het echtpaar na tuurlijk ook recht op aandacht hebben. Voor Wim zal er de komende tijd ook weinig komen van zijn hobby: het drummen in een band. „Maar dat geeft niet; we willen er gewoon veel voor doen, zodat Boone groenten en fruit een begrip wordt voor kwaliteit en klantvriendelijk heid", besluit het ondernemer- spaar enthousiast. product van maken. Ouders en grootouders die op hun ge mak door de miniatuurtuin lo pen en kinderen die er ook een leuke tijd kunnen hebben. Zo hou je iedereen in huis". Het afgelopen zomerseizoen bleek minder succesvol dan de Zeeuwse toeristenbranche aanvankelijk had gedacht. Het aantal overnachtingen in ho tels en op campings liep te rug, attracties hadden te kam pen met een teruglopend be zoekersaantal - topattractie Waterland Neeltje Jans kwam zelfs aan de rand van de af grond te staan - en het weer werkte hoe dan ook niet mee. Gedeputeerde Van Zwieten maakte zich kortgeleden in de media nog ongerust over het kwalitatieve gehalte van Zee land als toeristenproduct. Sven van Rijswijk en Edgar Angelini wisten zich staande te houden in een teruglopen de markt. „Wij hadden dit jaar negentigduizend bezoekers, hetzelfde als het vorig jaar. Stabiel dus, maar als je ziet dat de rest allemaal minder heeft gedraaid, gaat het dus erg goed met ons". Van Rijs wijk: „Van Zwieten heeft z'n mond vol over de kwaliteit foto Jaap Wolterbeek waaraan het Zeeland ont breekt. Maar hij heeft geen idee van wat er hier, vijftig meter vanaf zijn kantoortje in het provinciehuis, allemaal gebeurt". Toch hoopt Van Rijs wijk dat Van Zwieten binnen kort eens een bezoekje brengt aan Miniatuur Walcheren. „Om het gloednieuw gebouw de provinciehuis te openen, bijvoorbeeld. Zou toch leuk zijn". Grieks restaurant Rhodos sponsorde onlangs de reis die zwemmers van de Vlis- singse zwemsportvereni- ging De Stormvogel maakte naar het Franse Saint Dizier. De zwemmers deden hier mee aan een internationaal toernooi. Charles Potin zwom zich naar de derde plaats op de honderd meter vlinderslag. Hij verbrak daarmee gelijk zijn eigen persoonlijk re cord. De prestaties van Marieke Smeding en Selena van Hoek waren opvallend. SCHOKKEND! Woensdag 8 december 1999 FAAM/VL.ISSINGER 23 Kees Lokker en Cees van Engelen. foto Jaap Wolterbeek De kinderen tonen zich blij met de gewonnen prijzen. Bij Intersport Erik aan de Nieuwe Burg in Middelburg wordt zondag 12 december een informatiedag over carve-ski's gehou den. Een vertegenwoordiger van het merk Elan vertelt één en ander over de Elan-producten, er is een speciale aanbieding met Elan-ski's. Skidome Nicky Broos geeft bij aankoop van een paar ski's een tegoedbon voor een uur vrij skiën. De winkel is van 12 tot 17 uur open, de Elan-uitleg begint om 13 uur. (advertentie) Omschrijving horizontaal: 1 bewoner van de Italiaanse hoofdstad; 7 tolkantoor; 12 zwijn; 13 recht van voorkeur bij koop; 16 uitgebakken stukje spek; 17 steen; 18 vreemde munt; 19 ieder; 21 weefsel van een dier; 22 voegwoord; 23 vet vlees; 24 tuinafdeling; 26 muzieknoot; 27 zoogdier (mv.); 29 tocht; 31 Russische titel; 33 onderwereld; 35 profeet; 37 soort verlichting (afk.); 38 klaar; 40 plantengeslacht; 42 personal computer (afk.); 43 muzieknoot; 44 geweldig; 46 voorzetsel; 47 water in Noord-Brabant; 49 modificatie van zuur stof; 50 bijwoord; 52 hoenderproduct; 53 draad op muziekin strumenten; 55 mannetjeshond; 56 voorzetsel; 59 palmmeel; 61 plaats; 62 slee; 64 orgaan; 66 jongen; 67 golflengte (afk.); 68 voorzetsel; 70 bijbels persoon; 71 vordering; 72 mak; 73 Turkse titel; 75 muziekstuk; 77 lieflijke plek; 78 smakelijk; 79 Russische munt. Omschrijving verticaal: 1 verzoekschrift; 2 bakplaats; 3 maand; 4 bijwoord; 5 soort schaatsen; 6 motorraces (afk.); 7 rekenkundig getal; 8 klein kind; 9 bloeiwijze; 10 akelig; 11 vreemde taal; 14 kleverige stof; 15 boom; 18 toneelstuk met muziek; 20 smal stilstaand water; 23 tuingereedschap; 25 onaangenaam koud; 27 vis; 28 voldoening laten hebben; 30 beteuterd; 32 overeind blijven; 34 oude lap; 36 handeling; 39 hoofddeksel; 41 familielid; 45 gevangenis (Barg.); 48 lokmiddel; 49 luidruchtig feest; 51 Aziatische bloem; 52 plaats in Gelderland; 53 schraper; 54 voorzetsel; 57 troefkaart; 58 troep; 60 waterkant; 61 honende opmerking; 63 stad in Italië; 65 knaagdier; 66 pony; 67 ontwikkelingstrap; 69 klap; 72 uitste kend strookje; 74 godsdienst (afk.); 76 bolgewas; 77 uitroep. Er ontstaat de naam van een muziekinstrument wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 3.10.28.35.49.56.72.79. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'alle? op het spel zetten'. Voor de gemiddelde consu ment is het moeilijk om uit het grote aanbod in de computer branche nog wegwijs te wor den. Wat moet hij kopen en vooral bij wie? „De grote jon gens staan in ons vak niet al tijd bekend om hun klant vriendelijkheid als het om par ticulieren en het Midden- en Kleinbedrijf gaat", weet Lok ker. Die komen niet voor een order van minder dan hon derd pe's een kijkje nemen. Wij werken liever voor een klein bedrijf dat je dan opti maal kunt begeleiden. Ter plekke een netwerksysteem aanleggen of aanpassen. En luisteren naar wat de klant wil. Pas dan kun je goed ad vies geven. Dat geldt mis schien nog meer voor particu lieren. Wie alleen maar spelle tjes wil spelen, heeft geen be hoefte aan zaken waar een an der juist niet buiten kan. Een pc op maat maken, heet dat hier". Hij vervolgt: „En omdat we praktisch elk type hardware in huis hebben, kan dat ook. Als je maar tijd neemt voor de wens van de klant. Komt ie mand er thuis nog niet uit, dan kan hij, of zij, altijd ge bruik maken van onze telefo nische helpdesk die tot een jaar na installatie gratis te raadplegen is. Pluspunt vin den we zelf dat het niet perse om enorme bedragen hoeft te gaan. Ook met een kleine beurs is veel mogelijk, mits de wensen in verhouding staan tot het budget natuurlijk". De term 'dozenschuivers' valt. Lokker legt het uit: „Dat zijn bedrijven die veel toonbanl'. Het Ronald McDonald Kinderfonds en de stichting Cliniclowns Nederland kregen onlangs elk een cheque van vijfduizend gul den van steenhouwerij en tegel- handel Gebroeders Dominicus uit Westkapelle. Dit geld is af komstig van giften die de Domi- nicus-broers kregen tijdens de open dagen die na een grote verbouwing van hun bedrijf volgden. Het geld is vrijdag 26 november verhandigd door A. en M. Dominicus. Vlnr. A. Dominicus, ambas sadrice van het Ronald McDo nald Kinderfonds S. Jense, een cliniclown, ambassadeur van de Cliniclowns D. Schrij vers en M. Dominicus. Elf Atochem Vlissingen reikte onlangs in De Kanovijver in Vlis singen de prijzen uit van de kinderprijsvraag die in het Elf Ato chem Milieublad stond opgenomen. De hoofdprijs was voor Steven Hageman uit Middelburg, die inline skates ter waarde van driehonderd gulden won. Ramon van Belzen uit Vlissingen wist de tweede prijs in de wacht te slepen (sportschoenen ter waarde van tweehonderd gulden). De derde prijs, een compu terspel van honderd gulden, ging naar Stein van Kreuningen uit Amsterdam. Elf Atochem Vlissingen ligt in het Sloegebied en maakt producten voor aangroeiwerende verven voor schepen, gewasbescherming in de landbouw, kunststoffen en glas- coatings. Het bedrijf telt honderdnegentig medewerkers. verkoop hebben en verder zoekt de klant het maar uit. Weinig of geen uitleg en snel verdiend. Dat is onze stijl niet. We leggen het liever te veel dan te weinig uit. Onze web page heeft bijvoorbeeld naast ons assortiment en prijslijst ook diverse links naar de fa brikanten waar dan meer ge detailleerde technische gege vens te vinden zijn. Dat hoeft niet natuurlijk; de meeste mensen hebben genoeg aan de informatie die we geven en aan de FAQ-page Frequently Asked Questions of in goed Nederlands: de meest gestel de vragen, red.). Bestellen via Internet kan bin nenkort ook weer, door de verhuizing is dat even niet mogelijk geweest. Maar ook zonder die optie zijn we trots op de onze overzichtelijke website, bereikbaar via www. kenc-computers.nl". Spelletjes en software 'voor de lol' verkoopt het bedrijf niet. Uiteraard wel besturings- en tekstverwerkingsprogram ma's. En ondanks het feit dat K C Computers (voorlopig) nog een klein bedrijf is, geeft het feit dat ze voor het Rijks waterstaat PC-Privéproject uit gekozen zijn de zaak meteen een referentie van naam. „Daar zijn we ook heel blij mee", erkent Lokker. „Een an dere klant van ons, Cool FM, richt zich met hun radiostation meer op jongeren en op die manier bereiken we een steeds grotere groep mensen. Met de radiospotjes die bin nenkort van start gaan hopen we dan ook dat K C Compu ters een begrip wordr". advertentie)

de Faam | 1999 | | pagina 23