Naiaarsconcert brengt dertigduizend gutden op Middelburg herstelt kademuren Jubileumconcert ZWN Mannenkoor Sint in Serooskerke Middelburgse wint Zak Sinterklaas Dierplezier in kerstsfeer Bouwunie steekt Top in 't nieuw Het Najaarsconcert van de Vlissingse Rotary- club heeft ook dit jaar weer een bedrag van dertigduizend gulden opgebracht. Het geld is voor de helft bestemd voor een project met watertappunten in Indonesië. De andere vijf tienduizend gulden gaan naar een Zeeuws in loophuis voor vrouwen met borstkanker, dat naar verwachting in Vlissingen zal openen. De Vlissingse serviceclub haalt jaarlijks veel geld op voor regionale en internationale doelen. Een gesprek met de voorzitter van Rotary Vlissin gen Ben Duurtseman. donderdag vrijdag zaterdag ZONDAG maandag dinsdag woensdagI Vrouwen Nuttig Muizen, ratten, chinchilla's, fretten. Sint Ber nards, ezels, geiten, Maltezer Leeuwen en kooikers hebben op het eerste oog niet echt veel met elkaar gemeen. Wethouder P. Brakman drukt donderdag (9 december) de eerste plank in de nieuwe damwand aan de kademuur van de Korendijk in Middelburg. De provinciehoofstad is druk be zig de historische kademuren te herstellen. Nadat afgelopen vrijdag liet ZWN Mannen koor tijdens een feestelijke bijeenkomst zijn CD presenteerde, worden de feestelijkhe den rond het tweede lustrum op vrijag 17 de cember voortgezet. Eigen CD Voor de Middelburgse F. van de Bosse was dit Sinterklaasfeest wel een heel bijzonde re. Ze won afgelopen zaterdag, één dag voor het grote kinderfeest, een echte Zak van Sin terklaas: boordevol uiteenlopende cadeau's. Totale waarde van de Zak: 599,90. Woensdag 8 december 1999 FAAM 13 door Ellen de Dreu „Je kunt de Rotary zien ais een club mensen uit diverse beroepsgroepen die uitgeno digd worden om iid te wor den", vertelt de voorzitter. „De bedoeling is dat zo'n club zich inzet voor de samenleving, in de breedste zin van het woord". Zo wordt door het Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u„ klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u„ peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, handenar- beidclub, 10 u. Imkerij Pop- pendamme Grijpskerke, workshop 'Kerstdecoraties met levend groen', 13.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Imkerij Poppen- damme Grijpskerke, works hop 'Zijdeschilderen met bij enwas', 13.30 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21 u. Campus de Ruyter Vlissingen, Kerstmodeshow, 14 u. Zui derbaken Middelburg, kinder bingo, 19 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, workshop voor kinderen 'Wer ken met bijenwas', 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, Kerstbal, 20 u. Het Bolwerk Vlissingen, theater café, 20 u. Zuiderbaken Mid delburg, Kerstbingo, 20 u. Campus de Ruyter Vlissingen, bingo, 10 u. Sporthal Baskensburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met chronische lucht wegklachten, 14.30 u. De Pa rel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Kloveniersdoelen Middelburg, lezing door Manon Uphoff, 'De 'ware' in beeld', 20 u. Imkerij Poppen damme Grijpskerke, workshop 'Kerstdecoraties met levend groen', 13.30 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, oriënta tie-lezing 'Christiaan Rozen kruis, symbool van de innerlijk levende mens', 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsen- bad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met chronische luchtwegklachten, 12.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Imkerij Poppendam me Grijpskerke, workshop voor kinderen 'Werken met bijenwas', 13.30 u. Open Hof Vlissingen, paranormale avond, 19.30 u. Najaarsconcert een groot be drag bijeen verzameld voor de twee genoemde doelen. Maar er is meer. Duurtsema: „We hebben bijvoorbeeld een unit, een soort afdeling, die voor kerstpakketten voor minder bedeelden zorgt. En een club je dat ze uitdeelt". Bij de Vlissingse serviceclub zijn zo'n vijftig leden aange sloten. Die kunnen zich niet aanmelden, maar worden door leden gevraagd. „Daarbij is het de bedoeling dat elke beroepsgroep vertegenwoor digd is door één persoon. Wanneer er dus al een advo caat lid is, kan er geen tweede bijkomen. Ook niet als die toch heel goed in de club zou lijken te passen". Duurtsema is dit jaar voorzit ter van de Rotary. Hij weet dat hij maximaal een jaar de ha mer zal hanteren. „Dat zijn de regels, ledereen wordt in zijn leven één keer voorzitter voor de duur van een jaar. Zo wordt het werk gelijkelijk ver deeld over de leden en hoefje nooit lang te zoeken naar kan didaten", belicht Duurtsema dit rotation-on-the-jobsys- teem. Als zijn opvolger heeft hij W. Goudswaard gekozen. „Dus dat is voor volgend jaar de man". Van oudsher waren service clubs als de Rotary niet toe gankelijk voor vrouwen. Daar is de laatste jaren echter ver andering in gekomen. Duurt sema: „En het werd tijd ook, natuurlijk. Je moet natuurlijk niet proberen om maatschap pelijke veranderingen te ont kennen. Nee, ik vind het per soonlijk een goede zaak dat er nu ook vrouwen bij zijn". Bij de club in Vlissingen zijn vier vrouwelijke leden geregis treerd. Naast de Rotary zijn ook de serviceclubs Lions, Junior Ka mer en Kiwanis in Zeeland ac tief. Elke club heeft zijn eigen manier van fund-raising. Voor de Rotary is het belangrijkste evenement wel het Najaars concert. „Het afgelopen con cert was het negende concert op een rij", vertelt Duurtse ma. „We steunen nu al een paar jaar het waterpuntenpro- ject in Indonesië, maar daar bij hebben we ook altijd een lokaal doel". Dit jaar was dat het genoemde inloophuis voor kankerpatiënten. Voor gaande jaren was de helft van het geïnde geld bestemd voor een gezinsvervangend tehuis en een uniformen-of instru- Ben Duurtsema: mentenproject voor een har monie. Behalve dat de Rotary goede doelen steunt, is het ook bui tengewoon nuttig om lid te zijn, vertelt Duurtsema. „Men sen denken wel eens dat we profiteren van eikaars werk of positie, maar dat is echt onzin. Wat ik het belangrijkste vind is de persoonlijke ontwikkeling die je kunt ondergaan. Door dat je met mensen uit zoveel Enkele jaren geleden deed de verboden. De ankerstangen van de kademuur waren gro tendeels doorgeroest. Grontmij een onderzoek naar de toestand van de kademu ren in Middelburg. Daaruit bleek dat onderhoud aan de kademuur bij de Korendijk het meest urgent was. Eerder dit jaar werd het parkeren van auto's direct langs de kade al Inmiddels wordt hard gewerkt aan herstel. Daarvoor is de fir ma De Klerk uit Werkendam aangetrokken. Zij bouwen - in de kademuur - een stalen damwand met verankering in de grond. Over de bovenkant van die stalen damwand wor den dan betonschorten ge hangen, voorzien van gebo gen metselwerk met kubbe- stijlen. De werkzaamheden zijn naar verwachting rond juni vol gend jaar afgerond. Wie ook wil zien hoe de werkzaamhe den vorderen, kan zich om 9 december om 9.30 uur mel den in Hotel Du Commerce, op de hoek Stationsstraat/Los- kade. Behalve dan dat ze van 16 tot en met 19 december allemaal te zien zijn tijdens de dieren- tentoonstelling Dierplezier in de Zeelandhallen in Goes. Zowel commerciële stands als non-profitorganisaties zullen zijn vertegenwoordigd, waar door een breed beeld gegeven wordt wat er op het gebied van huisdieren allemaal te doen is vandaag de dag. Kleindiervereniging KPS Zee- landia - die dit jaar 75 jaar be staat - zorgt voor de aanwe zigheid van honderden huis dieren en keurmeesters, zodat echte wedstrijden gehouden kunnen worden. Verder zijn er demonstraties met dieren, bijvoorbeeld hon den flybal, gedrag- en gehoor zaamheidsdemo's, een behen- digheidsparcours, honden school demonstraties, trimde- mo's en schapen- en eenden- drijven. Ook kinderen zullen zich in de Zeelandhallen goed thuisvoe- len tijdens Dierplezier. Er zijn knuffelhoeken met dieren uit kinderboerderijen uit Hoede- kenskerke en Middelburg. De slangenpresentatie van Vijver centrum Lotus uit Middelburg zal echter hier en daar wel wat ontzag inboezemen. De beurs wordt geopend met een lezing door dierenarts M. Volkers, die ingaat op aca- punctuur bij dieren, donder dagochtend om 10 uur. De beurs is donderdag 16 en vrij dag 17 december van 11 tot 22 uur geopend en zaterdag 17 en zondag 18 december van 10 tot 18 uur. sstmmmsimm Dan wordt het jaarlijkse con cert gegeven door het koor van zingende buschauffeurs. Dat concert heeft dit jaar een extra feestelijk karakter van wege het tienjarig bestaan van het koor. Vrijdag 17 de cember geeft het ZWN Man nenkoor extra kleur aan zijn jaarlijkse concert. Het wordt een jubileumconcert in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Het koor zelf treedt er op onder leiding van de nieuwe dirigent Jos Vogel, maar ook anderen. Het Haags Kinderkoor komt de zingende buschauffeurs die avond versterken. Verder treden op de harpiste Jolanda Davids, sopraan Nel van de Broeke uit Serooskerke, pia nist Ronald Baljeu uit Goes, Rien Balkenende aan het Compton-theaterorgel en de eigen solisten, Dat zijn tenor Edo Zijl en bariton Piet Tram per. De laatste vertelt: „Dat we zo'n succes hebben gehad de laatste jaren is vooral ook de verdienste van Riet Wester- weele. Onder haar bezielende leiding werden de mannen stemmen flink geschaafd, ge schuurd en gepolijst. Elke woensdagavond wordt er hard gewerkt om het peil om hoog te krijgen. Dat alles met veel zangplezier. Ons repertoi re is veelzijdig: van klassiek tot populair en in verschillen de talen." het bedrijf heeft al bij voor baat drieduizend CD's van de zingende buschauffeurs en andere medewerkers besteld. Overigens weet Piet Tramper te vertellen dat er voor andere belangstellenden nog vol doende CD's over zijn. Ze kun nen worden besteld bij A. Bom te Vlissingen, tel. 0118- 478685. Ze kosten 25,- per stuk. Vrijdagavond kwam bij de presentatie van de eigen CD van het ZWN Mannenkoor die veelzijdigheid tot uitdrukking. Enkele liederen op de schijf zijn het bekende Wolgalied, Sanctus Benedictus en ook lichtere nummers zoals 'Home on the Range' en 'Softly as I leave you'. De directie van de busmaatschappij was bij de presentatie van de CD aanwe zig. De vervoersmaatschappij Connexxion heeft trouwens flink in de beurs getast, want Het ZWN Mannenkoor. Van de Bosse won haar prijs cadeau beschikbaar en depo- met een prijsvraag van de Se- geerstraat-winkeliers, eerder opgenomen in de Faam/Vlis- singer. De ondernemers, zo'n vijftien zaken deden mee, stelden een neerden dat in de Zak van Sin terklaas. Lezers konden de to tale waarde van de Zak schat ten. F. van dé Bosse liep - met de Faam/Vlissinger in haar hand - de hele winkelstraat door op zoek naar de prijzen van de cadeau's in de zak. Zo kwam ze, na een kleine reken fout, uit op 598,05. Dichtbij het echte bedrag en genoeg voor de hoofdprijs: de com plete inhoud van de Zak (zo'n vijftig producten, waaronder een sweater van het merk Zembla, een verzoringssetje van Lancöme, een kraslot, een kledinghoes, een Mexx-kin- derballetje, een cd-rom op- bergcassette en een Tarzan- rugtasje). Traditiegetrouw zijn er de afgelopen weken heel wat Sinter klaas-optochten geweest in Zeeland. Ook Walcheren deed vol op mee. Hier een beeld van de Sinterklaasintocht in Seroosker ke. De ondernemersvereniging uit het dorp had een heel pro gramma rond de intocht gemaakt. De opkomst was bijzonder hoog: meer dan vijfhonderd inwoners volgden de feestelijke in tocht. I j ledereen wordt in zijn leven één keer voorzitter, voor de duur van een jaar". foto Jaap Wolterbeek verschillende beroepsgroepen brede kijk op de samenleving, te maken hebt, krijg je een En dat is heel waardevol". Zoals gezegd is er op vrijdag 17 december het grote con cert in Middelburg. Kaarten daarvoor zijn in voorverkoop bij Piet Tramper, Perzikstraat 14 in Goes, bij John's Man nenmode in Oost-Souburg en Het Muziekcentrum te Middel burg. Kaarten kosten 17,50, kinderen tot en met elf jaar 12.50. Aanvang concert 20.00 uur. Record - Het gaat goed met het Zeeuws Biologisch Muse um Vorige week kon de vijftig duizendste bezoeker van dit jaar in Oostkapelle verwelkomd wor den. Zoveel bezoekers haalde het Biologisch Museum nooit tevoren. De toename in bezoe kersaantallen is volgens direc teur A.W. van der Hoef te ver klaren door de vernieuwingen die de laatste jaren in het muse um werden doorgevoerd, Zo werd het gebouw gerenoveerd, een heemtuin aangelegd en een groot zee-aquarium gebouwd. De laatste expositie Poepgoed, over de stoelgang bij mens en dier, sloeg bovendien ook bij zonder aan. De vijftigduizendste bezoeker werd vrijdag 3 decem ber feestelijk onthaald door Sin terklaas. Soefi - Het Soefi Centrum Mid delburg houdt zondag 5 decem ber een universele eredienst in gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg Onderwerp van de dienst is 'innerlijke kracht'. Spre ker is Nawab Lint uit Ridder kerk. Informatie: 0118 - 628 334 (Bhakti Flipse-van Bijlevelt). Duivententoonstelling - De jaarlijkse duivententoonstelling van de Vlissingse postduiven- tentoonstellling De Posthoorn wordt dit jaar zaterdag 11 de cember gehouden in het clubge bouw aan de Irislaan 206. Aan vang 14.30 uur, bonnenverkoop van de kampioenen vanaf 17 uur. Mensenrechten - Vrijdag (10 december) is het Internationale Dag van de Rechten van de Mens. De Vlissingse Amnesty International groep houdt van 19 tot 21 uur een fakkelwake op de trap van het Scheldeplein, aan de kop van de Walstraat Tijdens het branden worden er gedich ten voorgelezen die betrekking hebben op werk van vredesacti visten Zaterdag 11 december staat Amnesty met een kraam in het centrum. Beide acties be ogen het winkelend publiek zo ver te krijgen dat ze een kerst kaart sturen naar gevangen ge houden mensenrechtenactivis ten. Hoogste punt - Het hoogste punt van woongebouw De Sar- dijntoren aan de boulevard in Vlissingen wordt zaterdag 11 december bereikt. Bouwers en toekomstige bewoners vieren dat tussen 15.30 en 16 uur van af de bovenste verdieping van de woontoren. Mensenrechten (2) - Ook de Middelburgse werkgroep Amne sty International laat tijdens de Dag van de Rechten van de Mens van zich horen. Ook in de provinciehoofdstad is een fak keltocht, van 19 tot 20 uur op de Markt. Van 16 tot 17.30 uur is er een schrijfmanifestatie in sporthal de Halve Maan in Oost kapelle. Werkgroeplid Ben Ber- rier krijgt dan een koninklijke on derscheiding omdat hij zich al tientallen jaren actief inzet voor Amnesty. Oud-katholieken - De oud- katholieke gemeenschap in Zee land houdt zaterdag 11 decem ber een kerkdienst in de kapel naast de rooms-katholieke Ma ria Magdalenakerk in Goes. De dienst begint om 10.30 uur, voorganger is pastoor K.J. Ho- man uit Den Haag. Rommelmarkt - Buurtvereni ging Eigen Haard uit Middelburg houdt zaterdag 11 december een rommelmarkt in het buurt huis aan de Eigenhaardstraat 2. Aanvang 8 uur. Taizé - In de Wandelkerk in Middelburg wordt zondag 12 december een viering in de stijl van Taizé gehouden. Taizé is een oecomenische broederge meenschap in Frankrijk, die voornamelijk uit jongeren be staat. De dienst duurt drie kwar tier en begint om 16.30 uur Meer informatie: 0118 - 655 262. Wintermarkt - Wereldwinkel Westkapelle en Stichting Roos (verkoop ten behoeve van Uni cef) houden zaterdag 11 decem ber een wintermarkt in vereni gingsgebouw Westkapelle Her rijst. De markt begint om 10 uur en naast de organisatoren wer ken nog andere liefdadigheidsin stellingen mee. Minibeurs - Het Bureau voor Startende Ondernemers (BSO) van Centrum Vakopleiding Goes houdt donderdag 16 december een open dag. Geïnteresseer den kunnen kennismaken met startende ondernemers die be geleid worden door het BSO. Onderdeel van de open dag is een in kerstsfeer ingerichte mi nibeurs. De open dag begint om 16 uur. Informatie: 0113 - 242 416. Mountainbike - Wielervereni ging Theo Middelkamp en mountainbikevereniging X-Tre- me zijn een samenwerkingsver band aangegaan De jeugdafde ling zullen gezamenlijk mtb-trai- ningswedstrijden, zaaltraining, rollerbankwedstrijden, zaalvoet baltoernooi en wegtraining gaan doen. Directeur - Het Klaverblad Zeeland, een samenwerkings verband van gebruikersorganisa ties van zorg- en dienstverle ning, heeft per 1 januari een nieuwe directeur. H M. Noten boom is nu nog werkzaam voor een instelling voor verstandelijk gehandicapten buiten Zeeland, vervult bestuurlijke functies en is gastdocent bij diverse oplei dingen. Met de komst van No tenboom komt een einde aan de tijd van interim-directeur R. Leeuwenburg. Millenniumloop - Twintig ploegen die samen een afstand van tweeduizend kilometer lo pen. Dat is in het kort wat er za terdag 31 december tijdens de Millenniumloop in Zoutelande gebeurt. De prijzen liegen er met om: zo is er voor het snel ste team een bedrag van twee duizend gulden beschikbaar De start van de loop is om 13 uur in het centrum van het kustdorp. Burgemeester A.C. de Bruijn lost het startschot door het ont steken van een tweeduizend klapper Er kunnen zich nog steeds teams inschrijven. Spoorwezen - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor- en Tramweg wezen (NVBS) houdt vrijdag 10 december haar maandelijkse bij eenkomst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Denis Baarends uit Wilhelminadorp houdt er een dialezing over USA- en OBB-smalspoor. Aan vang 19.45 uur Kerstzang - In de gerefor meerde kerk in Vrouwenpolder wordt zaterdag 11 december een kerstzangavond gehouden Het Gereformeerd Zangkoor Walcheren, het Sextet Canta- mus, kinderkoor De Karekieten, Corrie van Loon-Drogers en Marcel van Wilgenburg verle nen muzikale medewerking. Aan het orgel neemt Jan Wattel plaats. Ds. H.J J Plomp uit Vrouwenpolder verzorgt de ope ning en sluiting. Aanvang 20 uur. Open lessen - Bij het Middel burgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming worden van 13 tot en met 18 december open les sen gehouden Zo hebben geïn teresseerden de rijfogelijkheid om zelf eens te zien wat er op kunstzinnig gebied allemaal te beleven is bij het MIKV. Er zijn bevoegde docenten die per soonlijk advies geven en vragen beantwoorden. Wie een kijkje wil komen nemen kan tussen 9 en 12 uur bellen met het MIKV, 0118-634 711 Najaarsvergadering - De Stichting Vlissingen Promotie houdt maandag 13 december om 20 uur een najaarsvergade ring in Swaenenburgh Recreatie in Vlissingen. Op de agenda on der meer de begroting voor 2000, een bestuursmutatie en de VW/Anwb Uitwinkel die in 't Spui gevestigd is. Klantenpanels - Het provin ciebestuur van Zeeland is be gonnen met een wervingsactie voor klantenpanels openbaar vervoer. Gegadigden kunnen zich tot en met 14 januari aan melden bij de provinciale direc tie Infrastructuur en Vervoer in Middelburg. Onderwerpen die in de panels aan bod komen zijn onder meer de kwaliteit en uit voering van de dienstregeling, het comfort van de bussen, lijn- taxi's en haltes, de sociale vei ligheid en de klantvriendelijkheid van de chauffeurs De panels komen twee keer per jaar bij een. Stoma - De Stoma Stichting Nederland houdt woensdag 15 december een informatiebij eenkomst in Hotel Goes in Goes. Er worden lezingen ge houden over allerhande zaken in het leven met een stoma en er is informatie over de nieuw ste hulpmiddelen. Aanvang 13 uur. De jeugdafdeling van Top. F. van de Bosse met naast haar afgevaardigden van de winkeliersvereniging Segeerstraat E. de Putter en R. Minet. De Walcherse Bouwunie (WBU) heeft onlangs alle jeugdploe- gen van korfbalvereniging Top uit Arnemuiden in het nieuw gestoken. De vijftien ploegen bestaan uit spelers tussen vijf en achttien jaar. Korfbalvereniging Top heeft 270 leden en nog eens 275 donateurs.

de Faam | 1999 | | pagina 13