GEMEENTE MIDDELBURG Opheffen milieuparkjes in Middelburg Wijktafels in Middelburg Commissievergaderingen Veranderingen in de afvalinzame ling in Arnemuiden Vernieuwen riolering in en het herbestraten van de Wagenaarstraat en het Hofplein Voorzichtig met VUURWERK! M GLAS HET INZAMELEN WAARD HUP, IN DE GLASBAK! Week 48 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Wijziging naam locatie openbare basisschool Informatieavond over maatregelen Hogelandseweg Het dagelijks be stuur van water schap Zeeuwse Ei landen heeft op 3 no vember jl. besloten de aanleg van een doseerinstallatie op de Hogelandseweg verder uit te werken. Vorige week heeft ieder huishouden in Middel burg het nieuwe inzamelschema voor oud papier ontvangen. Op dit schema is vermeld dat bij ie der huishouden in Middelburg eenmaal per maand het oud papier wordt opgehaald. De oud papiercontainers op de milieuparkjes kunnen daardoor verdwijnen. In de week van 6 decem ber worden ze weggehaald. Dat geldt ook voor de blikcontainers. Apart houden van blik is niet langer nodig door vernieuwde technieken in de afvalverwerking. Tafeltje Dekje Deze week overleggen be woners, maatschappe lijke organisaties en de gemeente over het wel en wee van de wijk. - Aanvraagformulier Woensdag 1 december! 999 FAAM/VLISSINGER 3 iiiiiiiiiÉiklIiliiiiiiiiMiiêiiliiliiiiMit. Jl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Ook in Arnemuiden staan veranderingen in de afvalinzameling op sta pel. Net als in de rest van de gemeente Middelburg gaan alle bewoners in een benedenwoning gebruik maken van twee containers voor het af val. Een grijze container voor het restafval en de (groene) duobak zon der tussenschot voor het gft-afval. De containers worden om de week leeggemaakt. In de oneven weken wordt het gft-afval opgehaald, in de even weken het restafval. In Arnemui den dorp en het Poldertje is de in/.amcldag ongewijzigd op donderdag. In overig Arnemuiden, Brakenburg, Kleverskerke, Oranjeplaat en het buiten gebied, wordt de inzameldag woensdag. De veranderingen op een rijtje In de twee onderstaande schema's staan alle veranderingen op een rijtje, in het eerste schema voor Arnemuiden dorp en het Poldertje, in het tweede schema voor Arnemuiden Brakenburg, Kleverskerke, Oranjeplaat en het buitengebied. Arnemuiden dorp en het Poldertje Activiteit Datum Afleveren van de grijze container Verwijderen van het tussenschot uit de duobak Eerste ophaaldag van de grijze container Eerste ophaaldag groene container (voorheen duobak) Maandag 20, dinsdag 21 of woensdag 22 december Donderdag 23 of vrijdag 24 december Donderdag 30 december Donderdag 6 januari 2000 Arnemuiden Brakenburg, Kleverskerke, Oranjeplaat en buitengebied Activiteit Datum Afleveren van de grijze container 15 of donderdag 16 december Verwijderen van het tussenschot uit de duobak Eerste ophaaldag van de grijze container Eerste ophaaldag groene container (voorheen duobak) Maandag 13, dinsdag 14, woensdag Vrijdag 17 of zaterdag 18 december Woensdag 29 december Woensdag 22 december Op welke dagen de containers worden afgeleverd of de schotten uit de duo- bak worden gehaald is nu nog niet precies bekend, maar niemand hoeft er voor thuis te blijven. De grijze container wordt voorzien van het adres en wordt aan huis afgeleverd. Het schot wordt uit de duobak verwijderd nadat deze is leeggemaakt. Het is van belang dat de duobak wordt buitengezet op de aangegeven dag, anders kan het schot er niet worden uitgehaald. Bewoners die er niet zijn op de aangegeven dag worden ver zocht de buren te vragen de duobak aan de straat te zetten. Aangezien Stadsreiniging met an dere inzamelwagens rijdt dan de huidige vuilniswagens, kunnen du- obakken in januari niet meer wor den leeggemaakt. Vragen Voor nadere informatie over de ver anderingen in de afvalinzameling in Arnemuiden kunt u bellen met het informatienummer van de Stadsrei niging, telefoon 0118 - 675 322. Volgende week wordt gestart met het vernieuwen van het riool in en het herbestraten van de Wage naarstraat en het Hofplein. Het werk start ter hoogte van de krui sing St. Jorisstraat - Wagenaar straat. Dc verharding lussen de St. Joris straat en de Bree wordt opgebroken en daarna worden de riolering en de huisaansluitingen vernieuwd. De bestrating op de kruising van St. Jo risstraat met de Wagenaarstraat wordt daarna weer aangebracht. Het resterende gedeelte tussen de St. Jorisstraat en de Bree zal van een puinverharding worden voor zien waarover gereden kan worden. Deze werkzaamheden worden af hankelijk van weersomstandighe den vóór Kerstmis 1999 uitgevoerd. In de week van 10 januari 2000 wordt gestart met het opbreken van de bestrating en het vernieuwen van de riolering tussen de Bree en Korte Noordstraat. De bestrating tussen de St. Jorisstraat en de Bree zal weer worden aangebracht, worden. Het totale werk zal afhankelijk van weersomstandigeheden tot eind maart 2000 duren. Tijdens de werkzaamheden zijn de Wagenaarstraat en het Hofplein voor alle verkeer, uitgezonderd voetgangers, afgesloten. Het huis vuil kunt u aanbieden op die plaats waar de huisvuilauto op normale wijze kan komen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met dhr. J. Gabriëlse van de dienst Stadsbe heer. Hij is belasthet het dagelijks toezicht van de werkzaamheden en is bereikbaar onder telefoonnum mer 675333. De feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is voor velen helaas ook een tijd van ergernis en irritatie. Het veel te vroeg afsteken van vuurwerk veroorzaakt overlast, waardoor oudere mensen nauwe lijks de straat meer op durven en huisdieren en kinderen de stuipen op het lijf worden gejaagd. Bo vendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerkgebruik, zoals het gooi en van rotjes naar voorbijgan gers, elk jaar weer slachtoffers. Speciaal lespakket Vuurwerk Het Regionaal Halt Buro Walche ren heeft een lespakket samenge steld voor de bovenbouw van het basisonderwijs om via de school, jonge mensen te wijzen op de geva ren rondom vuurwerk. Het lespak ket bestaat uit een videofilm waarin instructies worden gegeven over hoe je (niet) met vuurwerk hoort om te gaan. Naar aanleiding van de videofilm worden de leerlingen ge vraagd om antwoord te geven op vragen die betrekking hebben op de Alle openbare basisscholen op Walcheren vallen vanaf 1 au gustus 1999 otticieel onder het Archipel-schoolbestuur. Dit be stuur heeft inmiddels besloten dat er voor twee in Middelburg gevestigde scholen een naamswij ziging moet worden doorgevoerd. Hel gaat hier om de school De Bc- verburch. Deze school bestaat uit 2 locaties. De locatie aan de Benelux- laan heet vanaf heden De Bijen- burch. De locatie aan de Baarsjes straat blijft gewoon De Beverburch heten. OBS de Uilenburgh heeft ook een andere naam. Deze school hestaat ook uit 2 locaties. De locatie aan de G.H. Smithlaan heet vanaf heden De Dolfijnenburch. videofilm. Tevens is er een prijs vraag opgenomen in het lespakket. Voor het voortgezet onderwijs is er een speciale folder over lesmateri aal ontworpen, COUNTDOWN ge naamd. Hier zijn eveneens lessug gesties voor de docent in opgeno men. Daarnaast is er ook voor het voort gezet onderwijs een lesbrief en een videofilm samengesteld, die laat zien hoe je - vooral niet - met vuur werk om moet gaan. Alle scholen worden begin decem ber voorzien van de bekende SIRE- posters. Het waterschap licht de maat regel toe op woensdagavond 8 december 1999. Tussen 19.30 en 20.30 uur staat de deur open voor belangstellen den. Tijdens dit uur is er van alles te zien over de werking van een doseerinstallatie: er wordt een video vertoond, er hangen kaarten en tekeningen op en het waterschap heeft een aantal feiten en cijfers op een rijtje gezet. Om 20.30 uur begint de discussieavond. De avond wordt gehouden in dorpshuis Ons Huis, Burge meester Adelaarstraat 26 in Meliskerke. U bent van harte welkom. Voor meer informa tie: afdeling Communicatie Waterschap, tel. 0113-241000 Oud papier Uit ervaring blijkt dat nog veel oud papier in de afvalbak ver dwijnt. Oud papier, kranten, tijd schriften, folders, maar ook ver pakkingsmaterialen als karton nen doosjes van de hagelslag en de spaghetti, kunnen heel goed verwerkt worden tol nieuw pa pier. In 1998 werd in Middel burg ongeveer 3,6 miljoen kilo oud papier opgehaald door de verenigingen die dat al jaren doen, maar dan alleen bij hun le den. Op het nieuwe ophaalschema, dat vorige week is bezorgd, he ft Stadsreiniging de gemeente opgedeeld in een aantal inzamel- wijken. Iedere vereniging die dat wilde heeft een eigen wijk toe gewezen gekregen. Op vaste in- zameldagen gaan zij voortaan huis aan huis het oud papier op halen. De gemeente verwacht dat door deze nieuwe aanpak de hoeveelheid apart opgehaald oud papier zal toenemen tot 4 mil joen kilo in het jaar 2000. Papierophalers ontvangen een garantiesubsidie Er zijn ongeveer 35 verenigin gen, organisaties en scholen be trokken bij het ophalen van oud papier. Bij de ene vereniging kan het papier worden gebracht, een andere komt hot ophalen aan dc deur. Alle inzamelaars doen dit met een inzamel vergunning van de gemeente, ze zijn opge nomen in een gemeentelijke subsidieregeling. Dit houdt in dal iedere inzamelaar een mini male garantieprijs krijgt voor ie dere kilo oud papier die wordt opgehaald. Rectificatie papierinzameling wijk Dauwendaele In tegenstelling tot hetgeen in de Oud Papier folder staal vermeld, is dc inzameling in de wijk Dau wendaele niet iedere 2e zaterdag van dc maand, maar iedere 2e vrijdag van de maand. De con tactpersoon van de betreffende- papicrinzamelaar - dc vereniging KV Swift - is bovendien niet de heer C.J. Blankenburgh, maar de heer P Hut (telefoonnummer 0118-625500). Milieuparkjes Dc oud papier containers op de milicuparkjes worden wegge haald nu iedereen aan huis zijn oud papier kan aanbieden. Dit gaat gebeuren in de week van 6 december. Het blijkt dal de om geving van de milieuparkjes wordt vervuild door wegwaai end papier en lege dozen die bij de containers worden achterge laten. Dit zorgt voor overlast bij dc mensen die er in de buurt wo nen. Bovendien kost het de ge meente veel geld om het weg waaiende papier weer op te rui men. Bewoners die hun papier weg willen brengen kunnen al- lijd nog terecht op de milieu- straal aan de Waldammeweg 9. Blikcontainers Ook de blikcontainers zullen worden weggehaald. Door ver nieuwde technieken is hel niet langer nodig lege blikken apart te houden. In de afvalverbrandingsinstallatie in Moerdijk, waar het afval van de bewoners van Middelburg naar toe gaat, worden lege blik ken en metalen met behulp van magneten gescheiden van hel overige afval. Naschcidingslech- nieken zijn altijd goedkoper dan scheiding aan de bron. Daarom stopt de gemeente met het apart ophalen van blik. Glascontainers De glascontainers die nu op dc milieuparkjes staan blijven voor lopig gehandhaafd. De meeste glascontainers gaan onder de grond. Dit gebeurt na dc vorstperiode; vanaf 1 maart gaan de eerste glasbakken de grond in. Doel stelling is om dc nieuwe glas containers op de plek van de ou de glasbakken te plaatsen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een wanne maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 6 december tot en met 12 december 1999 Maandag Varkenslapje, rode bietjes, aardappelen Dinsdag Runderlapje, bloemkool/broc coli, aardappelen Woensdag Hutspot met blokjes rundvlees Donderdag Kipfilet in groentesaus en rijst Vrijdag Alaska visfilet, worteltjes, aardappelen Zaterdag Pasta schotel met stukjes kip, spinazie roomsaus Zondag Wat de pol schaft Dit overleg is georganiseerd in de wijktafels. Komende periode wordt in alle wijken weer een dergelijk overleg gehouden. In overzicht: 30 november: wijktafel Dau wendaele, Thomaskapel Vrij landstraat 1 december: wijktafel Zuid: deze wijktafel wordt verschoven naar januari 2000. 2 december: wijktafel Arne muiden, verenigingsgebouw "de Ar- ne" 14 december: wijktafel West, kerkencentrum "de Morgenster" 15 december: wijktafel Noord, Stadsschouwburg Middelburg Alle wijktafels starten om 20.00 uur en zijn vrij toegankelijk. Indien u een onderwerp wilt inbrengen, ver zoeken wij u vriendelijk dit vooraf te melden aan de voorzitter van de wijktafel. De wijktafel Zuid die gepland stond op woensdag 1 december gaat niet door. Deze wordt verplaatst naar de maand januari 2000. Datum wordt nader bekend gemaakt. In de komende periode verga deren de diverse raadscommis sies op de volgende dagen: De Commissie Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu vergadert dinsdag 7 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commis sie is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675 289. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 8 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531 De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur verga dert op donderdag 9 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken', Economische Zaken en Cul tuur vergadert op maandag 13 december 1999 om 20.00 uur. De secretaris van deze commis sie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. De Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 14 december 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Bcije, telefoon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agenda en de daarbij beho rende stukken liggen vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2 en bij de secre taris van desbetreffende commis- Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten horen. Er dient dan van tevoren bij de secretaris van de commis sie spreekrecht te worden aange vraagd. De gemeenteraad van Middel burg vergadert maandag 20 de cember om 19.30 uur in de Ra dzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Eenmalige uitkering voor Middelburgse minima De gemeenteraad van Middelburg heeft besloten aan de minima een e- nmalige uitkering van 200,- te verstrekken. De uitkering is bedoeld voor de inwoners van Middelburg, die zelfstandig wonen en een geldige verblijfstitel hebben. Uit onderzoek is gebleken dat de minima uit hun inkomen in onvoldoende mate bijzondere kosten, zoals ziektekosten, kunnen voldoen. Om deze reden heefl de gemeenteraad van Middelburg besloten om aan de minima een een malige uitkering te verstrekken. Wie heeft recht op de eenmalige uitkering? De mensen met een Abw-, Ioaw-, Ioaz- of Bbz-uitkering hoeven niets te doen. Hun recht op de eenmalige uitkering wordt automatisch bepaald en overgemaakt. Anderen die een inkomen hebben krachtens een sociale zeker heidsregeling op grond van inkomstenderving of een leeftijdscriterium (65+) dan wel inkomen hebben uit een dienstbetrekking op het niveau van het sociaal minimum, kunnen eveneens in aanmerking komen. Alleen het inkomen dat niet uitstijgt boven 105% van de op uw huishouden van toe passing zijnde bijstandsnorm, wordt aangemerkt als sociaal minimum. Zie hiervoor onderstaande tabel. Behalve het inkomen, wordt ook uw vermogen betrokken in de beoordeling of u recht heeft op de eenmalige uitkering. U heeft geen recht op de eenma lige uitkering als uw vermogen hoger is dan in onderstaande situaties: U bent: alleenstaande alleenstaande ouder gehuwden Uw vermogen is: 9.850,00; 19.700.00; 19.700,00. Het inkomen over de maand november 1999 is bepalend. Met het aanvraag formulier moet een bewijsstuk worden ingeleverd. U bent: Uw inkomen is: minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. zonder kinderen - alleenstaand 386,27 - gehuwd; beide echtgenoten 18, 19 of 20 jaar 772,55 - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder 1.504,08 minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. met kinderen - alleenstaande ouder 833,40 - gehuwd; beide echtgenoten 18, 19 of 20 jaar 1.219,67 - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder 1.951,20 21 jaar of ouder, maar jonger dan 65 jaar -alleenstaande 1.543,64 - alleenstaande ouder 1.990,76 - gehuwd 2.235,62 65 jaar of ouder - alleenstaande 1.646,31 - alleenstaande ouder 2.093,43 - gehuwd; beide echtgenoten 65 jaar of ouder 2.325,83 - gehuwd; één echtgenoot jonger dan 65 jaar 2.269,22 Let op: uw aanvraag wordt niet in behandeling genomen als het bewijsstuk niet is bijgevoegd. Aanvraagformulier Een ieder die een inkomen heefl krachtens een sociale zekerheidsregeling op grond van inkomstenderving of een leeftijdscriterium (65+) dan wel inkomen hebben uit een dienstbetrekking op hel niveau van het sociaal minimum, kunnen onderstaande strook invullen tot uiterlijk 17 december 1999. Dit aanvraagformulier kunt u bij de afdeling Sociale Zaken aan de Simpelhuisstraat 1 afleveren of opsturen naar: Gemeente Middelburg t.a.v. Afd. Sociale Zaken Postbus 570 4330 AN Middelburg. Naam Adres Postcode Woonplaats Geboortedatum Bank- of gironummer wenst in aanmerking te komen voor de eenmalioe uitkering van 200,00. Mijn inkomen/uitkering uit(bv. WAO, AOW, WWi loon) is per maand. Ik verklaar dat ik deze gegevens naar waarheid heb ingevuld en heb een bewijsstuk van mijn inkomen/ uitkering bijgevoegd. Tevens verklaar ik dat mijn vermogen niet meer is dan hiervoor is genoemd. Middelburg, (datum) Handtekening, f

de Faam | 1999 | | pagina 3