VAN DE llilimiilli llfHidllftMÉélli Lil Uil 4 "AAN DE MONDING VAN MAAS EN SCHELDE" PZCpreS INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN ii fGEMEENTE MIDDELBURG Natuurgebieden Prachtig natuurboek nu tegen gereduceerde prijs!!! Hoe kunt u in het bezit komen van dit boek? Ja, ik wil graag gebruik maken van deze unieke aanbieding J Ik bestel hierbijbock(cn) voor de prijs van 29,95 per stuk. 20 FAAM/VLISSINGER Woensdag 1 december 1999 INFORMATIE OVERHEID WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben ver leend aan de heer L Petiet te Middelburg voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor de opslag en ver koop van vuurwerk, alsmede de verkoop en reparatie van rijwielen en aanverwante artikelen. De ver gunning is aangevraagd in ver band met de voorgenomen uit breiding van de opslag en verkoop van vuurwerk. De inrichting is ge legen aan de Korte Noordstraat 53 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie L, nr. 4064. Inzage De beschikking en alle relevante stukken liggen tot 30 december 1999 elke werkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 2 I te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch bij de af deling Milieuzaken te worden aangevraagd (tel. nr. (0118) 67 52 41). Desgewenst wordt er door de af deling Milieuzaken een mondelin ge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. Beroep Van 2 december 1999 tot 13 ja nuari 2000 kan beroep worden ingesteld door degenen die beden kingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, alsmede belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Al gemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het tref fen van een voorlopige voorzie ning. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling be- stuursrsrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afde ling. Informatie Nadere informatie over de be roepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. BESTEMMINGSPLAN VEERSEPOORT IE PARTIËLE HERZIENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het college van Gedeputeerde Sta ten het bestemmingsplan Veerse- poort I e partiële herziening heeft goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit ligt teza men met het bestemmingsplan vanaf 6 december 1999 geduren de zes weken (tot en met 14 ja nuari 2000) ter visie bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2 en de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 2 I. Gedurende deze termijn van tervi- sielegging (beroepstermijn) kan te gen het goedkeuringsbesluit be roep worden ingesteld bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). Het beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende die aantoont re delijkerwijs niet in staat te zijn ge weest zich overeenkomstig artikel 2 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot het college van Ge deputeerde Staten te wenden. Ge durende deze beroepstermijn kan tevens bij de Voorzitter van de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening worden in gediend. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MIDDELBURG. De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over de te ne men beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op don derdag 2 december 1999 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden (onder voorbe houd) de navolgende zaken: Burgemeester en wethouders heb ben Aannemersbedrijf Mesu B.V. vergunning verleend voor het bou wen van vier woningen met gara ges op het perceel Van Citters- straat 67 te Middelburg. De kerk voogdij van de Hervormde ge meente van Sint Laurens heeft een bezwaarschrift ingediend te gen deze vergunning. De commis sie hoort de belanghebbenden om 16.30 uur. Burgemeester en wethouders heb ben het bestuur van de Stichting Evenementen Middelburg vergun ning verleend voor het houden van hetWinterfestijn 1999 op de Markt, in de periode van 16 tot en met 28 december 1999. Hier tegen is een bezwaarschrift inge diend door de vereniging Zeeuwse Marktbelangen en de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel. Dit bezwaarschrift wordt behandeld om 16.50 uur. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw mr.A.C. Beije (tel. 0118-675434). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van een vrijstaande woning met garage op het per ceel Gruttostraat 7; het bouwen van een loods op het perceel Molendijk 80 te Nieuw- en Sint Joosland; het restaureren /renoveren van de woning op het perceel Vis markt 3; het bouwen van een woning op het perceel Gruttostraat 24; het bouwen van een woning met garage op het perceel Grutto straat 11; het wijzigen van de achtergevel en de tuinkamer en het vernieu wen van een berging op het perceel Korte Noordstraat 29; het gedeeltelijk slopen en uit breiden van de woning op het perceel Nadorstweg 71; het wijzigen van de voorgevel van een woning op het perceel Boomdijk 5 te Nieuw- en Sint Joosland; het plaatsen van een ontslui tingshek op een perceel aan de Korte Geere; het verbouwen en uitbreiden van een woning op het perceel Oud Arnemuids Voetpad 44; het bouwen van een garage op het perceel Spinhuisweg 117. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 15 tlm 19 novem ber 1999 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het bouwen van een winkelbe drijf met zeven woningen (be treft wijziging op bouwplan waarvoor reeds eerder bouwver gunning is verleend) op het per ceel Segeersstraat 11113-19; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Van Kleffenslaan 149 het plaatsen van een kap op de garage op het perceel Deurloo 2 te Arnemuiden; het uitbreiden van de woning op het perceel Torentrans 44; het uitbreiden van de woningen op de percelen Amnestylaan 11/13/15 en 19; het plaatsen van een extra raam in de zijgevel op het perceel Si mon van Beaumontstraat 24; het plaatsen van een tuinhuis op het perceel President Kennedy- laan 23; het uitbreiden van de woning op het perceel Deurloo 20 te Arne muiden; het uitbreiden van de dakkapel en het plaatsen van een carport op het perceel Amnestylaan 136; het plaatsen van een gasdrukre- gelstation op een perceel aan de Kleverskerkseweg; het plaatsen van een serre op het perceel Ooststraat 13 te Ar nemuiden; het bouwen van een bijkeuken op het perceel Schorerstraat 8 te Arnemuiden; het verwijderen van asbestver- ontreiniging op het perceel Lan ge Noordstraat I. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AM Middelburg. AANVRAGEN OM MONU MENTENVERGUNNING Van 3 december tot en met 16 december 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor: het restaureren/renoveren van de woning op het perceel Vis markt 3; het wijzigen van een achtergevel en een tuinkamer op het per ceel Korte Noordstraat 29. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 november 1999 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van de bestemmingsplannen: Buitengebied (Stromenweg); Hofplein-Lange Delft (Nieuwe Kerkgang I t/m 21). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 3 december 1999 tijdens kantooru ren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling,Vlis singsestraat 21. De besluiten tre den in werking op 3 december 1999. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen voor het wijzigen/vernieuwen van een dak van een bedrijfsruimte op het perceel Oostperkweg 23. Voor het onderhavige gebied is een voorbe- reidingsbesluit als bedoeld in arti kel 21 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening van kracht. Burge meester en wethouders willen met toepassing van artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking verlenen aan het bouwplan. Voor dat zij dat doen, liggen de bouw en situatietekeningen m.i.v. 3 de cember 1999 twee weken (tot en met 16 december 1999) ter in zage bij de dienst Stadsontwikke ling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die perio de kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen in dienen. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: het bouwen van twee woningen op een perceel aan het Parel wegje te Middelburg; het plaatsen van een blokhut op het perceel President Roosevelt- laan 3. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel I8A en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mo gelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 3 december 1999 twee we ken (tot en met 16 december 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VERKEERS MAATREGEL DAM Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat als algemene inva lidenparkeerplaats wordt aange wezen een parkeervak aan de wa terzijde van de Dam, ter hoogte van nummer 53. Het volledige besluit ligt van 2 de cember 1999 tot en met 12 janu ari 2000 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit, kunt u ingevolge de bepa lingen van de Algemene wet be stuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bij ons bezwaar maken door het indienen van een be zwaarschrift. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; d. de gronden van het bezwaar. Indien u bij ons een bezwaar schrift hebt ingediend, kunt u te vens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht de President van de Arron dissementsrechtbank te Middel burg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, als u meent dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist Het verzoek hiertoe moet worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Mid delburg, sector Bestuursrecht, Post bus 5015,4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit bedraagt 225,- voor natuurlijke personen en 450,- voor andere dan natuur lijke personen. UITGIFTE PARKEER- VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat op I januari 2000 nieuwe beleidsregels voor uitgifte van parkeervergunningen van kracht worden. Hieronder volgen de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van de huidige regeling. 1Uitgezonderd kraspassen en service-passen, worden alle pas sen afgegeven op kenteken. Ken tekens moeten op naam, adres en woonplaats staan van de aanvrager. 2. Bewoners van de binnenstad kunnen in aanmerking komen voor een tweede belanghebben denvergunning. De toedeling hiervan is echter afhankelijk van de beschikbare ruimte op straat en wordt voorlopig als proef in gevoerd tot I januari 2001. 3. Kraspassen, bedoeld voor soci aal bezoek, zijn er in twee uit voeringen. Er is een kraspas die een dag geldig is, en is een kras pas waarop een tijdblok van 3 uur kan worden afgekrast. De prijs voor een dagpas is 3,50, voor een pas met tijdblokken fl.OO. 4. Het aantal uit te geven vergun ningen voor bewoners wordt be perkt tot maximaal 2 per zelf standig huishouden en voor be drijven tot maximaal 2 vergun ningen per adres. Dit geldt niet voor kraspassen, service-passen en vergunningen voor woon werkverkeer. 5. Het aantal uit te geven kraspas sen wordt beperkt tot maximaal 30 per zelfstandig huishouden per jaar. Dit uitvoeringsbesluit, waartegen overigens geen (bezwaar en) be roep kan worden ingesteld, ligt van I december t/m 29 december 1999 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daagMaximaal Text 830 of www.middelburg.nl Uitgeverij PZC B.V. brengt nu in coöperatieve samenwerking met Staatsbosbeheer en het bedrijfsleven een schitterend boek op de markt met als titel "Aan de monding van Maas en Schelde". In dit fraai geïllustreerde boek worden tientallen natuurgebieden in Zuidwest-Nederland beschreven. De lezer komt niet alleen veel te weten over de flora en fauna van deze natuurgebieden, maar vooral ook over de ontstaanswijze, de relaties met de omgeving, het door Staatsbosbeheer gevoerde beheer en de toekom stige ontwikkelingen. De auteurs hebben met dit boek de geologische en historisch-landschappelijke samenhang tussen West- Brabant, Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden voor de niet-kenners een stuk duidelijker gemaakt. Maar liefst 300 unieke full-color foto's, kaarten, afbeeldingen illustreren deze uitgave die boordevol informatie staat over de "verborgen geheimen". Dit boek is tot en met 31 december 1999 te koop voor de actieprijs van 29,95. Daarna kost dit boek 39,95. Snel bestellen geeft 10,- voordeel!!! Vul onderstaande "Lezerspremie-bon" in en stop de bon volledig ingevuld in een portvrije enveloppe on der vermelding van Antwoordnummer 207, 4330 VB Middelburg, telefoon 0118 - 673000. Faxen mag ook: 0118 - 624440. Maak per besteld boek 29,95 over op rekeningnummer 33.50.50.050 ten name van Staatsbosbeheer Middelburg onder vermelding van kenmerk PZC Lezerspremie. Na ontvangst van de bon en na overmaking van het verschuldigde bedrag wordt het boek/worden de boe ken zo spoedig mogelijk thuisbezorgd. Naam Voorletters: Adres Postcode Woonplaats Telefoon Datum I I Heden werd door mi j overgemaakt op rek.nr. 33.50.50.050 ten name van Staatsbosbeheer Middelburg I I een bedrag vanx 29.95 Handtekening: I de verre L—v r de verrassende extra's van uw krant

de Faam | 1999 | | pagina 20