HOLIDAY LAND er/k Bent u at klaar voor de wintersport? Win een gratis ski-vakantie voor het hele gezin SKI-MATERIAAL Auto, treinen of vliegen? Comfortabel naar Oostenrijk Naar de sneeuw?? V INTERSPORT Salzburger Sonnenterrasse: voor sneeuw, zon en gezin Aanbieding van deze week: Witte kerst in Noorwegen vanaf 695,- per persoon. koopt of huurt u natuurlijk bij Intersport Erik Verhuurtarieven: Woensdag 1 december 1999 FAAM/VLISSINGER 17 Met de auto naar Oostenrijk is een kleine dag of een nacht lang rijden. De gemiddel de afstand naar de bekende wintersportplaat sen is zo'n duizend kilometer, 'n Probleem vormt natuurlijk wel de toenemende drukte op de Duitse autobanen (files!) en de kans op slecht weer onderweg. VERHUURPRIJZEN WINTERSPORTARTIKELEN van Fraassen HOIMND INTERNATIONAL Sneeuwkettingen standaard groot Ski box klein 4 pers. Ski box groot 7/8 pers. per dag borg 50,- montage in overleg prijswijzigingen voorbehouden borg te voldoen bij huuraanvraag C. Buskenstr. 149, Vlissingen 0118-419 710 Bij Holiday Land Reisburo AMZ zijn er volop mogelijkheden voor een sneeuwvakantie. Vertrek 19 dec. incl. vlucht en verblijf Ski's 10 dagen 90,- Carve-en S-ski's 10 dagen ƒ125.- Skischoenen 10 dagen 45,- Sets vanaf ƒ449,- Wellicht gaat u deze winter wel heel erg goedkoop op wintersport. Want als u meedoet aan onze prijs vraag kunt een gratis wintersportvakantie winnen in het prachtige gebied van de Sonnenterrasse, waarover el ders op deze pagina meer staat vermeld. Hoofdprijs Troostprijzen Wat moet u doen? Langlaufen Zo'n kilometer of honderd onder Salzburg ligt een bijzonder fraai skigebied dat luistert naar de misschien nog fraaiere naam Sonnen terrasse. Die naam is uiteraard niet toevallig gekozen. Het is een plekje waar de zon zich meer dan gemiddeld laat zien en dat is voor de Nederlandse wintersporter niet te versmaden! MIDDELBURG TEI_OI 18-64 06 84 Kinderen De eerste sneeuw is al weer gevallen in het Alpengebied. Die zorgt voor een perfecte ondergrond om vele duizenden Nederlanders de komende maanden een heerlijke winter sportvakantie te geven. Anders is het met de trein. In verschillende plaatsen in Nederland kunt u op vrijdag avond instappen om daarna onder het genot van een kop koffie, een borrel, een boek of een spelletje te vertrekken naar het Alpengebied. Lekker comfortabel slapen in de trein om op zaterdagmorgen aan te komen in plaatsen met idylli sche namen als Kufstein, Wörgl, Hopfgarten, Westen- dorf, Brixen im Thale, Kitzbü- hel, St. Johann in Tirol of Innsbruck. En dan staat u plots uitgerust en wel midden in de sneeuw, klaar voor een heerlijke wintervakantie. Een taxi brengt u naar uw bestem ming. Er is de speciale Ski- Trein en er is de Alpen Ex press van de NS die u die comfortabele vervoer bieden. Wie helemaal comfortabel maar de wintersport wil, ver trekt vanaf Schiphol. Vliegen dus. De KLM vliegt als KLM Alps drie maal per dag naar Salzburg en Innsbruck en ver der vliegen ook Transavia en Tyrolean Airways naar Oostenrijk. REISBURO AMZ Heeft nog een ruim aanbod Wintersport en Winterzonreizen uit de programma's en last-minutes. Dagelijks de aantrekkelijkste vliegtarieven uit onze computers. Inl: op onze kantoren in Goes, Middelburg en Vlissingen ...Oühatttie. oo&i üd&u&nl Nieuwe Burg 22-28 Middelburg, 0118-611741 De prijs is bedoeld voor maximaal twee volwassenen met twee kinderen (tot 16 jaar) en bestaat uit de volgende aanbiedingen: zeven nachten accommodatie in een comfortabel appartement in Goldegg een skipas voor alle vier personen voor zes dagen skiën in het gebied Gol degg en de Sportwelt Amadé een welkomstdrankje één keer die week een avonddiner. Wat voor uw eigen rekening blijft is het vervoer naar Oostenrijk en terug, al le maaltijden buiten dat ene avonddiner en de drankjes bij dat diner. De prijs heeft een waarde van ongeveer 2.155 gulden. Naast de hoofdprijs zijn er negen troostprijzen te winnen in de vorm van een badlaken met mascotte Max Murmel. U moet antwoord geven op de volgende drie vragen: 1. Noem drie bekende Oostenrijkse wintersportplaatsen 2. In welke plaats gaat onze Koninklijke familie ieder jaar op wintersport? 3. Waarom is Oostenrijk zo'n aantrekkelijk wintersportland? De antwoorden kunt u per post, fax of email doorgeven aan: Preusting Pers Prijsvraag Oostenrijk Postbus 397 6500 AJ NIJMEGEN Fax: (024) 388 80 88 Email: lnfo@preustingpers.nl Uw inzending moet uiterlijk op 30 december 1999 bij ons binnen zijn. De winnaars van hoofdprijs en troostprijzen krijgen daarna thuis bericht. Behalve uitstekende alpine-ski-mogelijkheden, kent de Sonnenterrasse ook maar liefst zestig kilometer langlaufloipen. Verder kan men er heel goed mooie wandelingen maken door het besneeuwde winterlandschap en kan er gero deld worden. Op het idyllische bevroren meer van Goldegg wordt aan eislaufen gedaan en er zijn enkele eisstockschiessbanen. De Sonnenterrasse heet de Nederlandse toerist de komende winter bijzonder welkom. Het zal de gast er aan niets ontbreken. Alle verdere in formatie geeft het Oostenrijks Toeristenburo in Amsterdam, zie elders op deze pagina. GOES TEL. 0113 - 23 26 30 HEJNENOORD TEL. 0186 - 60 12 65 OUD-BEIJERLAND TEL. 0186 - 61 44 40 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 48 61 44 De Sonnenterrasse wordt gevormd door de drie dorpen Goldegg, St. Veit en Schwarzach. Een heerlijk, gemoedelijk en landelijk gebied in de bergen van het Salzburger Land waar vooral ge zinnen met kinderen een fantastische vakantie kunnen beleven. Geoefende skiërs komen er eveneens aan hun trekken, want het gebied maakt onderdeel uit van het grote Salzburger Sportwelt Amadé met centrale plaatsen als Wa- grain en Flachau. Het ski-gebied Sonnenterrasse ligt in het mo- iste deel van het Salzburger Land. Van daaruit heeft men indrukwekkende vergezichten op het omringende berglandschap en op het Salzach- tal. De natuur en de reinheid van de lucht is er uitzonderlijk mooi om er een fantastische va kantie te beleven. De Sonnenterrasse is speciaal ingericht om ge zinnen met kinderen een heerlijke vakantie te bieden. Bijna iedere dag organiseert men een speciaal kinderprogramma. Daarnaast is het heel leuk om deel te nemen aan het bijzonder enerverende Ridder-eten in het Slot van Gol degg (gebouwd in 1322), worden er kinder- paardensleetochten georganiseerd, evenals avontuurlijke glijbaantochten of ponyrijden. naar de zin te maken. Geen wonder als je weet dat meer dan veertig procent van alle wintersporters in gezinsver band gaan. Nederlands-spre kende ski-leraren, veel crè ches en kinderopvang, kinder kortingen en gezinskortingen spreken voor zich. In de vele ski-plaatsen in Oostenrijk wordt een compleet dagpro gramma voor kinderen aange boden, waardoor de ouders hun eigen weg kunnen gaan. De kinderen worden opgevan gen door ervaren, veelal Nederlands sprekende ski-le raren en crèche-leidsters. Bijvoorbeeld in crèches waar kinderen tot zo'n 3 jaar onder deskundige leiding worden beziggehouden met spelletjes in de sneeuw. Daarnaast zijn er de kleuter-skiklasjes waarin de iets oudere kinderen spe lenderwijs leren omgaan met sneeuw en ski's. Omdat zo'n dag best vermoeiend is gaan de kinderen tussendoor ande re dingen doen, zoals knutse len of tekenen. Oostenrijk is al jaren de num mer één van de wintersport- landen, reden om er maar weer eens gauw naar toe te gaan. In Frankrijk, Zwitserland, Ita lië, maar vooral ook in Oostenrijk maakt men zich op om het de vele gasten weer helemaal naar de zin te ma ken. Heerlijk toch, zo'n winter sport? Lekker skiën, langlau fen of wandelen en ondertus sen maar volop genieten van die stralende zon. Traditiegetrouw gaan de me- ste Nederlanders ook dit jaar weer naar Oostenrijk. Dat is en blijft toch het land waar ge- mütlichkeit en gezinsvriende lijkheid zorgen voor een grote aantrekkingskracht onder alle wintersporters. Wie kent niet die typisch Oostenrijkse gezel ligheid als je terugkeert van een dagje skiën in een van die vele sfeervolle gasthuizen en kroegjes. Waar je met rode ko nen op je wangen geniet van bier en glühwein. Of de hutten onderweg waar je geniet van de Oostenrijkse keuken op die grote zonneterrassen. Oosten rijk is het land van de gemüt- lichkeit in z'n mooie, kleine dorpen. Waar men terecht veel aandacht heeft voor het milieu. De Oostenrijkers doen er bo vendien alles aan om het vo- ral gezinnen zoveel mogelijk

de Faam | 1999 | | pagina 17