INECI CHUTTERSHOF EEST Wereld niet eenoee voor Bond Van vondeling tol legende Vera Mann speelt Diana IJdele hoop van Kommil Foo Os Mutantes in 't Beest JAMES B©iB; THE WORLD SS NOT enough AL THE LEGEND OF 1900 AL mickey blue eyes al tarzan al tarzan Al BLUE streak general'S daughter 16Jr DEEP blue sea 16jr star wars: the phant- om menace AL la VIE revee DES anges een vrouw ¥11 noorden Til CftSTti place vendöme una giornata particolare gs mutantes F I L M W E E K F I L M W E E K premiere première GOES Een enkele gelukkige kon vorige week al de voorpremière zien. De rest van Nederland maakt vanaf donderdag (2 december) ken nis met de nieuwste James Bondfilm The World is not Enough. Pierce Brosnan vertolkt opnieuw de rol van 's werelds beroemdste ge heim agent. Kimpe in Drukkery Smulpapenbuffet met wijn T'ai Chi - In Balance II The Legend of 1900 is het prachtige verhaal over een pianist die uitgroeit tot een ware legende. Regisseur Giuseppe Tornatore schreef ook het verhaal voor het aangrijpende drama. Hoofdrollen zijn gereserveerd voor Tim Roth, onder meer bekend van Rob Roy, Reser voir Dogs en Little Odessa, Pruitt Taylor Vince (Natural Born Killers en JFK) en Peter Vaughan (The Crucible). De Ommekeer van Gaaikema De Werkgroep Kulturele Evenementen Reimerswaal is er weer in geslaagd het bekende Belgische cabaretduo Kommil Foo voor een try-out naar Reimerswaal te krijgen. Drie seizoenen geleden hebben ze ook al een keer in Krabbendijke gespeeld. Deze keer een try out van het nieuwe pro gramma IJdele Hoop op zaterdag 4 decem ber in De Meiboom. Hoe moet het geweest zijn om van een gewoon meis je uit te groeien tot de meest gefotografeerde vrouw ter wereld? Waarom werd Diana de koningin van alle harten? Hoe raakte ze verstrikt in het net van het Britse Koningshuis? En wat deed haar besluiten openbaar haar leed.te verkondigen in een BBC-interview? Donderdag 2 en zaterdag 4 december draait in film theater 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes de film Os Mutantes, een Portugese film uit 1998 van Teresa Villaverde. Woensdag 1 december 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 2 december t/m woensdag 8 december Dagelijks* 13.45 16.15 19.00 21.45 uur 's werelds bekendste geheim agent in een nieuw avontuur Dagelijks 19.00 21.45 uur drama over de vondeling die aan boord van een schip uitgroei de tot piano-legende Dagelijks *13.45 16.15 19.00 21.45 uur Hugh Grant vraagt zijn vriendin ten huwelijk en valt ten prooi aan haar maffia-familie Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands nagesynchroniseerde versie van Disneyfilm over de jungleman Tarzan Dagelijks 13.45 0 16.15 0 19.00 21.45 uur Engelse versie van nieuwste Disneyfilm over de jungleman Tar zan Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur juwelendief komt vrij en wordt per ongeluk politieagent Dagelijks 0 19.00 0 21.45 uur John Travolta in een vastbesloten zoektocht naar de naar van de dochter van zijn grote held moorde- Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 0 16.15 uur Dagelijks 19.00 0 21.45 uur angstaanjagende thriller met popster LL Cool J Dagelijks 13.00 16.00 uur eindelijk! het langverwachte begin van het Star Wars verhaal Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag en zaterdag 0 19.30 uur Vrijdag 22.00 uur geromantiseerd verhaal over een jonge vrouw die een romance begint met een oud-legerofficier Donderdag en zaterdag 0 22.00 uur Zondag en woensdag 0 20.30 uur een gezin weigert te verhuizen voor de uitbreiding van het na bijgelegen vliegveld Vrijdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Dinsdag 20.30 uur misdaadfilm met Catherine Deneuve over zwendel, geld, roman tiek en misdaad Maandag 20.30 uur klassieker met Marcello Mastroianni en Sophia Loren Donderdag en zaterdag 0 20.30 uur Teresa Villaverde volgt enkele dagen zwerfkinderen in Lis sabon BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Sir Robert King bezit olievel den in Azerbaidjan en is bezig met de aanleg van een be langrijke, nieuwe oliepijplijn naar het Westen. Bij een be zoekje aan 'M' in het hoofd kwartier in Londen wordt hij echter gruwelijk vermoord. James Bond probeert Sir King nog te waarschuwen, maar hij is te laat. Wel wordt hij be schoten door een mysterieuze dame, waarop Bond natuurlijk gelijk de achtervolging inzet. 'M' is beschaamd dat Sir King in 's werelds best beveiligde gebouw is omgebracht. Ze neemt de moord hoog op. Via de computer komen zij en Ja mes Bond erachter dat de mysterieuze dame in dienst is van Renard, een meedogenlo ze terrorist. De dochter van Sir King, Elektra, erft de controle over King Enterprises en is vastbesloten de nieuwe pijp lijn, het levenswerk van haar vader, te voltooien. Wanneer Bond haar verleden checkt, komt hij er achter dat Elektra ooit door Renard werd ontvoerd. Sir King betaalde echter nooit het losgeld, op advies van 'M'. Zo moest Elektra op eigen houtje ont snappen. 'M' en Bond menen dat het leven van Elektra in gevaar is en James wordt er op uit gestuurd om haar te be schermen en er achter te ko men wie haar vader ver moordde. Hij stuit op een oude vijand, Pierce Brosnan als 's werelds beroemdste geheim agent 007. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 16 van dit blad. Kunsthandel De Directiekamer, heet de kunsthandel die in De Drukkery in Middelburg gevestigd is. In december wordt weer een nieuwe collectie opgehangen. Onder de werken twee top werken van de schilder R. Kimpe: Gezicht op Veere uit 1935 en de Kop van een Westkappelaar uit 1943. Aan de schilder Kimpe werd onlangs nog een complete tentoonstelling gewijd in het Zeeuws Museum in Middelburg. In restaurant De Koperen Ketel in Middelburg wordt zondag (5 december) weer een smulpapenbuffet gehouden. Het smulpa penbuffet is volgens De Koperen Ketel een uitgelezen kans op de zintuigen eens grondig te verwennen, aangezien deze ge koppeld is aan een echte wijnproeverij. Bij de twee voorgerech ten en het hoofdgerecht laat gastvinologe Karin Kasteleijn steeds twee wijnen proeven, waar ze kort iets over vertelt. Gas ten kunnen vervolgens zelf bepalen welke wijn ze bij het eten nemen. ex-KGB agent Valentin Zu- kovsky. Bond is ervan over tuigd dat deze iets met Renard te maken heeft. Wanneer Bond een kernwapen testter rein bezoekt, ontmoet hij de charmante dr. Christmas Jo nes en Renard, die bezig is plutonium te stelen. Bond en dr. Jones proberen hem tegen te houden, maar ze falen. Re nard gaat ervan door met de bom. Inmiddels is 'M' ont voerd en wordt ze vastgehou den op een Turks eiland. Bond volgt Renard naar Istanboel en daar ontdekt hij de ware aard van zijn tegenstander. verliefd op een vrouw die hij vanaf het schip in een haven ziet en krjgt een fantastisch platencontract aangeboden. Toch blijft hij zijn belofte aan Danny trouw. Hij zweert dat noch zijn muziek, noch hijzelf ooit het schip zal verlaten. De opvolger van de voorstel ling T'ai Chi - In Balance van Chris Hinze is vrijdag 3 de cember te zien in de Stads schouwburg in Middelburg. T'ai Chi - In Balance II, zoals deze show heet, is opnieuw een poëtisch theaterconcert met internationale musici, twee Gregoriaanse zangers, een Chinese zangeres en een groep meesters in de T'ai Chi- kunst. Aanvang 20 uur. Chris Hinze in 1900 vindt Danny (Tim Roth), een bemanningslid van The Virginian, een pasgebo ren kind in een doos bovenop een piano. The Virginian vaart tussen Europa en Amerika en bevindt zich midden op zee. Danny besluit de vondeling te houden en zelf op te voeden. Hij noemt de baby Nineteen Hundred, naar het jaar waarin hij geboren is. Danny is doodsbang dat zijn zoontje bij hem weggehaald wordt en daarom mag Nine teen Hundred nooit een voet aan wal zetten. The Virginian is het enige thuis dat het jon getje kent: het is zijn veilige haven en de passagiers aan boord fungeren als zijn ven ster op de wereld. Als Danny in een tragisch on geluk overlijdt, wil de kapitein Nineteen Hundred aan de au toriteiten overdragen. Maar de jongen weet hem met zijn prachtige pianospel te ver murwen en mag zo uiteinde lijk aan boord blijven. Zo be gint de legende van Nineteen Hundred, de beste pianist al ler tijden. Jaren gaan voorbij en Nine teen Hundreds faam groeit. Mensen van over de hele we reld komen naar The Virginian om zijn magische voorstellin gen bij te wonen. Nineteen Hundred wordt hartstochtelijk Tim Roth als The Legend of 1900. Seth Gaaikema brengt vrijdag (3 december) de try-out van De Ommekeer in het Arse naaltheater in Vlissingen. Hij borduurt in deze voorstelling eigenlijk voort op zijn grote doorbraak in 1970, toen hij het programma 'Tien Miljoen Geboden' speelde. In deze voorstelling toetste hij op humoristische wijze de ge boden van Mozes aan de sa menleving van toen. Nu Gaai kema twee jubilea te vieren heeft (dertig jaar cabarettier, veertig jaar tekstschrijver) kan hij de verleiding niet weer staan dat nog eens te doen. Wat toen een poëtisch pro gramma was, is nu een hilari sche, dolkomische en soms ook pijnlijke confrontatie. Aan de vleugel neemt Bob Zim merman plaats. Aanvang 20.15 uur. Kom mil Foo brengt "IJdele Hoop" foto Wolf en Wolf De broers Raf en Mich Wal- schaerts weten hoe ze caba ret moeten maken. Ze heb ben een enorme vlucht ge nomen en spelen voor stampvolle schouwburgen in Nederland en België. IJdele Hoop: zeer muzikaal, beeldend cabaret met klo ten, op z'n Vlaams - dat mag u verwachten van Kommil Foo. De beide broers mun ten uit als vertellers, fysiek acteurs en bovenal als muzi kanten. Piano, gitaar en vi ool worden meesterlijk ge geseld, om van hun rauw- geschuurde stembanden nog maar te zwijgen. Ook in Vlaanderen spelen ze al ja ren aan de top. In Nederland schreef Het Parool over hun vorige programma Bek!: ...met afstand het beste dat onze Zuiderburen de laatste jaren voortbrachten en Trouw: ...een van de mooi ste cabaretprogramma's van het seizoen! IJdele Hoop gaat over ver langen! Verhalen over lief de, sex, whisky en rock 'n roll. Brullen van het lachen om niks, stil worden om nog minder. Kaarten kosten 20,- en met CJP/65+ pas ƒ17,50 en zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor te Yerseke en bij het gemeentehuis (pu- blieksbalie Bachten Vaete) in Kruiningen. Telefonisch be stellen kan via de nummers: 0113 - 395326 (bureau Bur gerzaken) en 0113-551552 (Jacques Boonman). Op deze vragen wordt het antwoord ge zocht in de snel gemonteerde, intieme, amusante, ontroerende en zwartkomische musical Diana. Deze is donderdag (2 de cember) te zien in Het Arsenaaltheater in Vlissingen.De voorstelling begint als Diana in haar boudoir in Kensington Palace de jur ken uitzoekt voor een liefdadigheidsveiling bij Sotheby's. De jurken brengen één voor één herinneringen boven aan het turbulen te voorafgaande millennium en stellen haar in staat haar eigen leven in perspectief te zien. Gaandeweg neemt deze avond de vorm aan van de (imaginaire) persconferen tie die Diana altijd had willen geven. Diana werd gecreëerd door een jong cre atief team waarbinnen ieder lid naast zijn of haar eigen discipline meer dan gebruikelijk betrokken was bij de werkzaamheden van het hele team. De rol van Diana wordt ge speeld door Nederlands meest tempera mentvolle en veelzijdige musicalster Vera Mann. Het concept en script van deze door korte, snelle dialogen verbonden theatrale songcyclus is geschreven door Maurice Wijnen met liedteksten van Petra van der Eerden op composities van de Neder lands/Russische componiste en pianiste Amina Figarova. De regie is in handen van Jurrian van Dongen, die eerder verantwoor delijk was voor de regie en het script van de musical Obsession. De voorstelling Diana, Princess of Wales begint om 20.15 uur in het Arsenaaltheater. Kaarten zijn voor 20 verkrijgbaar aan de zaal. Wie in het bezit is van een kortingspas betaalt vijf gulden min der. '•4$ |f De film toont enkele dagen uit het leven van zwerfkinderen in Lissabon. Ze zijn we gens crimineel gedrag uit huis geplaatst, bij hun ouders weggehaald omdat ze mishan deld werden of 'gewoon' ouderloos zijn. Allen zijn in een arm, veelal crimineel mi lieu geboren. De drie hoofdpersonen wo nen in een opvangtehuis, maar ontsnappen regelmatig. Door hun jeugdige levensener gie weigeren ze zich neer te leggen bij het leven onder toezicht in opvangtehuizen. Hun zelfverkozen vrijheid leidt tot honger, geweld en seksueel misbruik. Teresa Villaverde: „Ik wilde een film maken over de verschillen in ontwikkeling van mensen, verschillen die voortkomen uit de plaats waar iemand is geboren, hoe iemand zijn eerste levensjaren heeft geleefd. De film gaat over het geluk of ongeluk dat je erft en dat aan je blijft kleven. Dat zijn din gen waaraan je niet kan ontsnappen". De film begint om 20.30 uur, duurt 115 mi nuten en kost ƒ12,50 aan entree, passen ƒ10,-. ""■v jC s

de Faam | 1999 | | pagina 15