Schoonmaakbedrijf Bleijenberg viert 25-iarig bestaan Nieuwe fietsenzaak in Oost-Souburg Nu in het Postkantoor hypoth eek POStb'"<oTeek i DEZE WEEK IN PARTY: ZO PIKANT IS'GOUDKUST- STER KïSEFINE ECHT VOELT PRINS BERNHARD ZUN EINDE NADEREN? Herinrichting Milieuwinkel Puzzel De advis eur ROUWENDE ANGELA GROOTHUIZEN VLUCHT MET KINDEREN NAAR AUSTRALIË! John en Cocky Bleijenberg begonnen in 1974 een schoonmaakbedrijf met welgeteld één klant: reparatiewerf Scheldepoort. Overgeno men van Johns vader, die met pensioen ging. Nu, vijfentwintig jaar later, is Schoonmaakbe drijf Bleijenberg BV een grote onderneming met vierhonderdvijftig werknemers en een in drukwekkend klantenbestand. Het pand in de Vlissingse Scheldestraat is ondertussen ook al weer aan uitbreiding toe. Korte lijnen Reclameposters In de Kanaalstraat in Oost-Souburg was de rij wielzaak van K.H. Lobbezoo dertig jaar lang een begrip. De zaak is echter sinds kort in han den van Alfred van de Poppe. Alfred's Bike Cen trum neemt daarmee de verkoop, onderhoud en reparatie over van de fietsen van Lobbezoo én de klantenkring van de firma De Pree aan het Oranjeplein over. Moderner Verandering 0800-0012 postkantoor nsd°de'beWeg POSTfi Comfortabel fietsen door vering Middelburger krast 'n ton Pakjesspeurtocht 't Spui 'n Jaar gratis friet Kamer waarschuwt provincie Zeeland Treintaxikaartje wordt duurder MUSIC (MJ HOUSE SINTKNALLER!! Vlissingen Woensdag 1 december 1999 FAAM/VLISSINGER 13 door Mieke Roelse Cocky Bleijenberg herinnert zich het begin nog goed. Ze vertelt: „Mijn man' was auto monteur, dus de ommezwaai naar de schoonmaak was niet zo voor de hand liggend. Maar na een paar maanden beseften we al dat er toe komst zat in het werk. Bedrij ven en scholen wilden wel de gelijk het schoonmaken uitbe steden, mits daar kwaliteit te genover stond. John is zich verder gaan bekwamen in het hoger kader, door middel van cursussen. Want vergis je niet hoor, schoonmaken is een vak. Aan de taakverdeling van het begin is nooit iets veran derd; hij de werkvloer, ik de administratie. Alleen doen we dat nu wel met veel meer mensen". Dat schoonmaken een vak is, betekent ook dat er vakoplei dingen zijn. De SVS - Stichting Vakopleidingen Schoonma kers - verzorgt cursussen die variëren van basisopleiding tot specifieke deelopleidingen. „Bij zo'n deelopleiding kun je denken aan leidinggeven maar ook aan vloeronderhoud bijvoorbeeld", legt Bleijen berg uit. „Vloerbedekking is in ons vak namelijk meer dan ta pijt. In feite gaat het over alles waarmee de vloer bedekt is. Dat kunnen ook linoleum, een rubbercoating of tegels zijn. We hechten veel waarde aan die vakopleidingen. Iedere werknemer krijgt van ons ruimschoots de kans om zich te bekwamen op welk gebied dan ook. Wij hebben belang bij kwalitatief goed opgeleid personeel en voor de werkne mers is de toeslag die aan een certificaat verbonden is ook een extra stimulans. Daar naast geeft Alpheios, onze le verancier van schoonmaak materialen, ook lessen in werkmethodiek: zo efficiënt mogelijk werken om zonder jezelf onnodig te belasten een maximaal resultaat te krijgen. De hele branche spant zich in om het negatieve beeld dat mensen van schoonmaakwerk hebben, bij te stellen. Dat beetje smalende van: oh, een groepje werksters. Er zijn HBO-opleidingen die zich spe ciaal richten op ons vak. En een hotel of vakantiepark stelt andere eisen, dan een bedrijf als Total. Daar kom je zonder het Veiligheids Certificaat Aannemers niet binnen". Het familiebedrijf, want naast het echtpaar Bleijenberg is ook dochter Patricia in de zaak opgenomen, kenmerkt zich door korte lijnen. „Je hebt de directie, dat zijn wij. Daarna komt de uitsplitsing naar Uit voering en Administratie", verklaart Bleijenberg de struc tuur van het bedrijf. „Bij die afdeling uitvoering vertakt dat via een bedrijfsleider naar dis trictmanagers, naar object leidsters tot aan de eigenlijke schoonmaakploeg, ledereen kent de eigen verantwoorde lijkheid en weet bij wie hij of zij terecht kan. Die bedrijfs voering is ook belangrijk voor de toekenning van het ISO John en Cocky Bleijenberg. 9002 certificaat. Het is een be wijs dat je zaak kwaliteit heeft op elk gebied. Niet alleen hoe je met je personeel omgaat, maar ook je financiële beleid, of je volgens de CAO werkt en dat soort zaken. En na een aantal jaren wordt dat op nieuw bekeken, zodat je die kwaliteit ook constant op een hoog peil moet houden". Dat hoge peil én het feit dat Schoonmaakbedrijf Bleijen berg al een goede naam had bij Rijkswaterstaat, resulteer de in een betrekkelijk nieuwe poot van het bedrijf: Bleijen berg Public Services Wester- scheldetunnel. „Dat omvat de schoonmaak van alle bouwke ten en de catering", legt Bleij enberg uit. „Zolang er bou wers zijn gaat dat door. Dat betekent dat er natuurlijk een keer een eind aan komt als de tunnel klaar is, maar we zijn er trots op dat onze inschrijving de toewijzing van dit project opleverde". Bleijenberg Public Services, kortweg BPS, bestond al lan ger. Al een jaar of acht valt onder deze benaming het on derhoud en de reclameverzor ging van de bus abri's en de reclamepanelen op de sta tions. „Dat betekent helaas ook rekening houden met vandalisme", verzucht Bleijen berg. „Het is ongelofelijk hoe sommige mensen zich uitle ven op zo'n abri. Maar er zit ten ook leuke kanten aan. Pos ters die vanwege voetballers of sexy lingerie een gewild object zijn, vooral voor stu denten. Lekker groot, dus in een klap klaar met behangen denken ze. Meestal staat er een telefoonnumer op die posters, zodat er voor de lief hebber bijna altijd wat gere geld kan worden". Voor de klanten, waaronder alle ROC's, de Regiopolitie en tal van uiteenlopende bedrij ven, houdt Bleijenberg op 1 december een receptie in Ho tel Arion, ook een klant trou wens. „Maar het personeels feest zaterdag 4 december ook in Arion, is minstens zo belangrijk, want dat zijn de mensen die het doen", bena drukt Bleijenberg. „Daarom zijn ook speciaal de kinderen foto Jaap Wolterbeek uitgenodigd. Die krijgen op de vraag waar mama is, altijd te horen: werken voor Bleijen berg. Dan mag die Bleijenberg wel eens wat terug doen, von den wij. Voor die kinderen én hun ouders met wie we sa men al vijfentwintig jaar glansrijk in schoonmaakwerk zijn". De Milieuwinkel in Vlissingen is onlangs flink gereorga niseerd. De ruimte lijkt groter en lichter, terwijl in de winkel en etalage de waren overzichtelijker zijn uitge stald. De ruimte wordt opgeluisterd door een aantal kunstwerken van natuurlijke materialen, gemaakt door bloemstyliste Femke de Vos de Wael. De Milieuwinkel geeft informatie voer allerlei facetten rondom natuur en milieu. Dit najaar is er bovendien ex tra aandacht voor de actie 'energie besparen is geld ver dienen'. Onder deze vlag informeren Milieu Centraal en het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting een ge zamenlijke campagne over elektrische apparaten en energiebesparing. Een folder hierover is af te halen in de Milieuwinkel. mm mmmM WmWmi Zoals er de laatste jaren een nieuwe generatie fietsen is ontstaan (denk aan ATB's, mountainbikes en revolutio naire modellen), zo is er ook een jongere generatie fietsen makers meegegroeid. Van die lichting is Alfred van de Pop pe een goed voorbeeld. Hij zegt zelf: „Vroeger had je een dames- of herenfiets, in grijs, zwart of groen. Dan had je het wel gehad. Nu zijn er zoveel nieuwe dingen bijgeko men dat je het niet meer redt met een basisdiploma. Het di ploma Speciaalfietsen, dat ik heb, omvat al die extra techni sche kennis wel". Hij vervolgt: „En natuurlijk heb ik bij mijn vorige werkge ver Marco in Middelburg, die ook de Rijwielshop en stalling bij het station heeft, echt van 7 alles onder handen gehad. Dat was een prima praktijkop leiding". Het interieur van de zaak is in een moderner jasje gestoken. Een andere vloer, lichtere kleuren aan de wand en een andere presentatie. „Maar het belangrijkste blijven natuurlijk de klanten", zegt Van de Pop pe. „Mijn motto is: een klant krijgen is niet moeilijk, maar een klant houden, daar ga ik voor. Daarom is het ook zo fijn dat ik alle fietsklanten van De Pree mocht benaderen om in een brief uit te leggen dat ze voortaan bij mij terecht kun nen. Verzekeringen en service gaan op die manier gewoon door voor de klanten en dat moet natuurlijk ook". Alfred's Bike Centrum is offi cieel (en de enige in Souburg) Gazelle dealer. Daarnaast neemt Batavus een tweede plaats in met de kinderfietsen van Loekie. „Vooral voor beginnende fiet sers is Loekie ideaal", vertelt Van de Poppe. „Ze groeien een tijd mee en ze zijn be hoorlijk goedkoper dan ande re kinderfietsen. Als je ziet hoe vooral die kleintjes met fietsen omgaan, kan ik me voorstellen dat ouders met die prijs rekening houden. Brommers verkoop ik niet, ook geen Spartamets. Ik ben een fietsenman, daar ligt mijn kracht en dan kun je je maar beter houden bij waar je goed in bent". Belangrijkste verandering in de openingstijden is dat de zaak voortaan maandagmor gen gesloten is in plaats van de hele woensdag. Speciale openingsactiviteiten zijn er niet, maar als Van de Poppe er volgend jaar meer ruimte bij (advertentie) L N E G N I R P s N O O H C S A A B N E L I E Z D Y R T S D E W N N E R E G N I L S L E G O K M D N N L L L E P S R E E K R E V V E E V E R S P R I N G E N N N E R G G O G E T A R T S S S E E R U E L N R E L E S S E c T R Z O E I E E I O R P N R H E H E A V B L P I K R H I G A I E O P L E R V S E K E P E N H N K C P B R E F O O E S R S C G A T K E E T V E L R N J S S E R S S E L J J D E O A E P - G L A J P S Y K S E N W P N R O E T E L T Z P E I S A Z I I O N E T S I H W T E U K P E N B A D M I N T O N U T L I T G D D O M I N O S P E L O P E E N E L A B T E O V L E F A T N A E J T E N N A M E D N I L B H N G E Z E L S C H A P S P E L Onderstaande woorden zijn, altijd in rechte lijn, horizontaal, verticaal of diagonaal, van rechts naar links, van links naar rechts, van boven naar beneden of van beneden naar boven in het letterdiagram verborgen. Sommige letters worden meer dan eenmaal gebruikt. De overblijvende letters vormen na el kaar geplaatst een uitdrukking. skiën - hockey - karate - rikken - roeien - whisten - hengelen - polospel - snipsnap - stratego - badminton - klepperen - domi nospel - verkeerspel - verspringen - tafelvoetbal - zweefvliegen - pandverbeuren - pluisjeblazen - gezelschapspel - kogelslingeren - blindemannetje - landverovertje - schansspringen - schoon- springen - belegeringsspel - wedstrijdzeilen - mensergerjeniet - touwtjespringen - handboogschieten. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'door de bo men het bos niet zien'. Als u droomt over die fraaie 2-onder-l -kap... Als u uw zinnen heeft gezet op een keuken die van alle gemakken is voorzien... Als u eigenlijk ook vindt dat 11 beter kunt kopen voordat de huur alwéér omhoog gaat... Dan kunt u op het Postkantoor terecht bij een hypotheekadviseur die uw wensen begrijpt. En die ze ook uit kan laten komen. Loop dus eens binnen bij één van onderstaande Postkantoren of BEL GRATIS U vindt ccn hypotheekadviseur in de volgende Postkantoren: Lange Noordstraat 48 in Middelburg en A. Dekenstraat 10 in Vlissingen. WK krijgt, dan zal in het voorjaar zijn Alfred's Bike Centrum (ABC volgens eigen zeggen) alsnog feestelijk geopend worden. Fietsen kan een stuk comfortabeler met een lichtgewicht ge veerde fiets. Opgebouwd uit de nieuwste technieken is zo'n fiets voorzien van een frame- en een voorvorkvering. Zo heeft de fietser minder last van oneffenheden op de weg. De veringen zijn verkrijgbaar voor recreatieve fietsers, maar ook voor de meer sportieve gebruiker door de verschillen in model len: een derailleuruitvoering en een onderhoudsvrije zeven ver snellingsnaaf zijn voorradig. Meer informatie over de fiets is verkrijgbaar bij rijwielspeciaalzaak Toon's Rijwielshop in Vlissin gen. Een Middelburger won vorige week honderdduizend gulden in de Krasloterij. Hij kocht voor een rijksdaalder een geluksduo- kraslot bij Primera Anthony Burger in de Korte Delft in Middel burg en kraste tot zijn grote verbazing een hoofdprijs. Anthony Burger toonde zich blij verrast met de winst van zijn klant, ,,'t Is net alsof je zelf een prijs wint. In mijn winkel heb ik wel meer klanten gehad die met een Kraslot een leuke prijs wonnen, maar nog nooit zo'n grote prijs", vertelt hij. Kinderen kunnen van 1 tot en met 3 december in 't Spui in Vlis singen op zoek gaan naar pakjes. Woensdag 1 december bezoe ken drie bijzondere Pieten de bibliotheek, de VVV-ANWB-win- kel, de boekhandel en de internetruimte van het Nederlands Handels Instituut. Ze verstoppen er pakjes waar letters op staan. Wie de letters in de goede volgorde zet, vindt een woord waarmee prijzen gewonnen kunnen worden. De Vlissinger Sander van Gelderen mag een jaar lang gratis friet eten bij Big Snack Cafetaria Lammers in de Bloemenlaan in Vlissingen. Van Gelderen won de hoofdprijs van de kraslotenactie die in veel Big Snackzaken werd gehouden. Zo'n honderd andere klanten van Cafetaria Lammers wonnen eenmalig een gratis frietje. Van Gelderen mag een jaar lang elke week een gratis portie friet komen afhalen. Alfred van de Poppe: „Brommers verkoop ik niet. Ik ben een fietsenman". foto Jaap Wolterbeek Bert Lammers van Big Snack Cafetaria Lammers uit Vlissingen geeft Sander van Gelderen de eerste portie van een jaar gratis frietjes. Het is volgens de Kamer van Koophandel niet slim om zowel in Middelburg als in Vlissingen een woonboulevard te bouwen. Dat schrijft de KvK in een brief naar het provinciebestuur van Zeeland. De KvK twijfelt aan de economische haalbaarheid van twee dezelfde grootschalige plannen in een kleine regio. De on dernemersverenigingen in Vlissingen en Middelburg scharen zich achter het standpunt van de Kamer van Koophandel. De prijs van een kaartje voor de Treintaxi wordt per 1 januari volgend jaar met twee kwartjes verhoogd naar 7,50. De laatste prijsverhoging was in oktober 1997. De stijging wordt volgens Transvision, het moederbedrijf van de Treintaxi, veroorzaakt door de jaarlijkse verhoging van vervoerskosten en de inflatie. (advertentie) WAT BLOOT! (advertentie) twww.muslc house.nl />^\www.muM[ riouse.ni INVINCIBLE Walstraal 105 (0118)411897 RcctoK Si'.

de Faam | 1999 | | pagina 13