Molen 'Ons Genoegen' zonder wieken De grijze container moet worden gebruikt! Sint gearriveerd in Middelburg EE E ilitsimÉ litiÉliitÉifillilillfiiKË. UTE MIDDELBURG Ook bedrijfsafval HUURSUBSIDIE? Ja, de gemeente kan u verder helpen Inzameling Oud Papier Bijeenkomst Speelplan Middelburg in Nieuw en St. Joosland Vrij parkeren nationale feestdagen Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen füvvl Tafeltje Dekje Week 47 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Sommige mensen vragen geen huur subsidie aan omdat ze denken dat ze niet door de aanvraagformulieren heenkomen. Dat hoeft geen probleem te zijn, want als er iets onduidelijk is bij de aanvraag, kunt u altijd gebruik maken van de kennis en ervaring van de mensen bij de gemeente. Bel voor hulp of informatie uw gemeente of verhuurder. U kunt daar ook de huursubsidiefolder aanvragen. U kunt ook op internet kijken: www.minvrom.nl/wonen/huursubsidie Woensdag 24 november 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) /elf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 29 november tot en met 5 december 1999 Maandag Gebakken tartaar in pittige jus, savooie kool, aardappelen Dinsdag Gebraden varkensvlees in fijne saus met appelstukjes, rode kool. aardappelpuree Woensdag Stoofschotel van rundvlees Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groente, aardappelpuree Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfdet, aardappelpreischotel Zaterdag Bami goreng met kipsate Zondag Wal de pot schaft In tegenstelling tot eerdere aankondiging zal de bijeen komst over het Speelplan Middelburg in Nieuw en St Joosland niet gehouden wor den in het Dorpshuis, maar in de ruimte van de Som in de Springplank te Nieuw en St Joosland. Deze bijeenkomst is belegd op 30 november en begint om 20.00 uur. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Sinterklaas in Middelburg Het aftellen van de nachten is voorbij. Sint Nicolaas en zijn Pie ten zijn in het land! Zaterdag 13 november ontving bur gemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek de goedheiligman op de Punl/Rouaanse Kaai te Middelburg. Vol verwachting hadden honderden zingende kinderen (sommige ver kleed als hulppiel) zich op de aan- komstplek verzameld. Hel theater duo Rein en Steef was ook van de partij om de toeschouwers met een act te vermaken. Nadat de burgemeester de Sint had toegesproken, maakten de Sint en zijn Pieten een muzikale rondgang door de stad. Onder toeziend oog van een volle Middelburgse Markt Foto: Frank Viergever opende de Sint een kinderkermis waarna de kinderen zich op de op- blaaskussens konden uilleven of een rondje in de carrousel konden maken. Woensdagmiddag 17 november jl. werden de wieken van de molen 'Ons Genoegen' gedemonteerd. Ongeveer een week lang is de molen in Middelburg Zuid wiekenloos door het leven gegaan. Ons Genoegen is een molen van het type 'Ronde Stenen Bovenkruier met stelling' en stamt uit 1847. De molen is gevestigd aan de J. Huyssenstraat en is in het bezit van de gemeente Middelburg. Aangezien de stalen roeden in de wieken geheel doorgeroest waren, zijn de roeden woensdag met een telescoopkraan verwijderd. Een week daarvoor is het houten hekwerk van de wieken reeds verwijderd. Zowel de stalen roeden als het houten hekwerk van 'Ons Genoegen' zullen deze week worden vervangen. In hel algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uil- dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven hel maaiveld, maxi maal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 6 populieren, 1 els en 1 esdoorn aan de Oude Vlissingseweg 1 wilg aan de Nieuwe Vlissingse weg 1 berk aan de J. Calsstraal I ginkgo, 1 taxus, 1 gouden re gen, 1 hazelaar. 2 essen. 10 es doorns en 1 wilg aan hel bouw plan St. Pieterstraat/Suiker poort- gang/Pauwpoort. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdelina Groenbeheer, 0118- 675312 Deze weck wordt de folder voor de inzameling van oud papier ver spreid. In deze folder leest u welke papier inzamelaars. in welke wijken en op welke dagen het oud papier komen ophalen. Bij de huishoudens met een 'ncc/ncc', 'ja/nee' of 'nee/ja' sticker op hun brievenbus, kunnen deze folders om bezorgtechnische redenen van de PTT helaas niet worden bezorgd. Wie geen oud pa pier folder heeft gekregen, kan deze ophalen bij de balie van Stadsreini ging, Waldammerweg 11of bij de balie van de Sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Zodra de folders verspreid zijn, gaat de inzameling zoals die daarin beschreven wordt van start. De gemeente Middelburg heeft de afvalinzameling ver anderd. De huishoudens heb ben de overstap gemaakt van de zak naar de container. Be drijven en organisaties zullen vanaf januari 2000 ook de overstap naar containers ma ken. Hierdoor zal er minder zwerfvuil zijn op straat en ontstaat er een schoner straatbeeld in Middelburg. Voor de bedrijven zelf is het ook prettiger om het afval in containers aan te bieden, ze hebben dan geen last meer van los afval. Vanaf januari 2000 zal de verandering worden doorgevoerd. Om deze reden hebben bedrijven onlangs een brief ontvangen van de Dienst Stadsbeheer, waarin de veran deringen zijn aangekondigd. Alle bedrijven en organisaties Alle bedrijven en organisaties in de gemeente Middelburg zullen hun bedrijfsafval in containers moeten gaan aan bieden. Bedrijven met weinig afval (minder dan 500 liter per week) kunnen vanaf januari 2000 nog steeds terecht bij Stadsreiniging. Zij krijgen één of twee contai ners van 240 liter. De contai ners mogen iedere week aan de straat worden gezel, op de zelfde dag dat de huishoudens in hun wijk de containers bui ten zetten. Voor deze dienst verlening worden de bedrijven aangeslagen voor Reinigings recht. Voor één container is het Rei nigingsrecht vastgesteld op 740,-, voor twee containers op 998,- per jaar. Grotere be drijven die meer afval aanbie den dan 500 liter per week, zullen een contract moeten af sluiten bij een particuliere in zamelaar. Op vertoon van dat contract worden deze bedrijven vrijge steld van het betalen van Rei nigingsrecht. Oproep Aangezien huishoudens ook met containers hun afval aan bieden, kunnen zakken niet meer worden meegenomen door Stadsreiniging. Bedrijfs afval in zakken wordt derhalve vanaf januari 2000 niet meer meegenomen. Bedrijven en organisaties wor den daarom verzocht om mid dels de antwoordbrief die ze hebben ontvangen aan te geven of zij één of twee containers van Stadsreiniging willen ont vangen of dat zij zullen over stappen naar een particuliere inzamelaar. Bedrijven die geen brief heb ben ontvangen kunnen contact opnemen met het informatie nummer van Stadsreiniging, telefoon 675322. Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer In diverse wijken in de ge meente Middelburg zijn in middels de grijze containers afgeleverd. De container is bedoeld voor het restafval en komt in de plaats van de grijze vuilniszak. Het is de bedoeling dat iedereen die een grijze container heeft, deze ook direct gaat gebrui ken. Zakken kunnen niet meer worden meegenomen en zullen dus blijven staan! Bewoners van de wijken Slro- menwijk, 't Zand, Breewijk, Griffioen, de Binnenstad (ge deeltelijk), Klarenbeek, Nieuw-Middelburg, Sint Lau rens en Prooyenspark hebben de containers inmiddels in hun bezit. Het is de bedoeling dat iedereen die een grijze contai ner heelt ontvangen, deze ook direct gaat gebruiken. Er geldt een uitzondering voor enkele delen van de binnenstad en een aantal flats. Deze week wordt de grijze container in de wijken Dau- wendaele. Magistraatwij k, Erasmuswijk, Reijershove en Nieuw en Sint Joosland huis- aan-huis bezorgd. De dag van bezorging is niet exact bekend, maar niemand hoeft thuis te blijven want de container is voorzien van straatnaam en huisnummer. Ook voor deze wijken geldt dat de grijze container onmid dellijk in gebruik dient te wor den genomen. Aan de buitenkant van de dek sel heeft de gemeente een sticker laten aanbrengen waar op precies staat vermeld wal er in de container mag worden gegooid. Voor informatie over de afval inzameling kunnen de bewo ners van de gemeente Middel burg contact opnemen met de Stadsreiniging, telefoonnum mer 675 322." Op onderstaande nationale/algemeen erkende en christelijke feestda gen, kan er in Middelburg gratis worden geparkeerd. Feestdag Datum Nieuwjaarsdag 1 januari 2000 Pasen 23, 24 april 2000 Koninginnedag 29-30 april 2000 (valt op zondag 30 april, maar wordt op zaterdag 29 april gevierd). Hemelvaartsdag 13 mei Bevrijdingsdag 5 mei 2000 Pinksteren 11-12 juni 2000 Kerstmis 25-26 december 2000

de Faam | 1999 | | pagina 3