J Gmbrère Meliskerke in vroeger tijden Leuk werk alstublieft Remax opvallend van start in Zeeland Winterfestijn Middelburg Cd voor zingende kroegbaas Schaatsen op de Markt in Middelburg, compleet met koek en zopie. Het lijkt te mooi om waar te zijn, maar het ziet er naar uit dat het werkelijk gaat gebeuren. Van daag, woensdag 24 november, dient er nog een kort geding dat aangespannen is door de marktkoopmannen, die vinden dat het Winterfestijn ruimte in neemt die bestemd is voor de weekmarkt. De uitspraak hiervan wordt donderdag 25 november verwacht. „Als die uitspraak positief is, staat niets ons meer in de weg", laat SEM-woordvoer- der Arend de Jonge weten. t VERBOUWINGS OPRUIMING! KORTINGEN TOT De kans is groot dat u komende tijd een op vallend gekleurd rood-wit-blauw autootje door Zeeland ziet rijden. Het gaat om de blik vanger van Remax. Wereldwijd is Remax bezig met een snelle opmars bij de bemiddeling in onroerend goed. Vanaf heden heeft Remax ook een regionale hoofdvestiging in Goes, welke wordt gemanaged door Anita Timmerman van het gelijknamige assurantie- en og-bemidde- lingskantoor in De Tol aan de 's-Gravenpolder- seweg. Snelle groei Bij uitgeverij Deboektant is onlangs weer een nieuw deel verschenen in de reeks '....in vroeger tijden". Opnieuw wordt daarin Melis kerke belicht door P. Davidse. Aan de hand van een kleine honderd foto's maakt de lezer in dit boekwerkje een visuele dorpswandeling door het Meliskerke in de periode 1920-1965. DONDERDAG Peer Ceelen presenteert zondag (28 no vember) zijn derde cd-single in het Schuttershoftheater in Middelburg. Het zin gende scheerapparaat, zoals de kroegbaas uit Middelburg (Miller Time) ook wel ge noemd wordt, brengt op het schijfje een ge heel eigen vertolking van het nummer Meisjes van Raymond van het Groene- woud. Leuk werk bij een leuk bedrijf alstublieft, 't Is een veelgehoorde wens op het Ar beidsbureau, dat toch niet iedereen aan een droombaan kan helpen. De droom van Ro- wena van Renswoude uit Vlissingen kwam wèl uit: na een opleiding bij het Centrum Vakopleiding in Goes werkt ze - in vaste dienst - bij boekhandel Bruna Geijsen in de Vlissingse Walstraat. ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG VRIJDAG ZATERDAG Woensdag 24 november 1999 FAAM/VLISSINGER 31 I Scriptieprijs - Een scriptie van Arnemuidse verpleeghuisarts Rudi Dierkx kreeg onlangs de ti tel 'Scriptie van het Jaar' mee. Deze prijs wordt jaarlijks uitge reikt door de Nederlandse Ver eniging van Verpleeghuisartsen. Dierkx' scriptie behandelde het effect van verpleeghuisrevalida- tie. Hij toonde aan dat mensen die in verpleeghuizen revalide ren meer functies zelfstandig uit kunnen voeren, maar ook een hogere kwaliteit van leven erva ren dan mensen die op een an dere manier revalideren. Dierkx' onderzoek was kleinschalig, maar hij wil zijn werk in de toe komst uitbouwen. Geschenk - Evangeliegemeen te De Wijngaard uit Middelburg houdt zondag 28 november een speciale jongerendienst in het CSW-gebouw aan de Generaal Eisenhowerlaan in Middelburg. Thema van de dienst is 'het ge schenk (dat Sint en de kerstman niet kunnen geven)'. Spreker is Jan Piet de Visser, die voor de zendingsorganisatie Jeugd met een Opdracht in Brussel werkt. De dienst begint om 9.30 uur. Samen Verder - De Zeeuwse vereniging Samen Verder - een vereniging voor CVA-patiënten (hersenbloeding, herseninfarct) en hun familieleden - houdt za terdag 27 november een bijeen komst in verpleeghuis Ter Valc- ke in Goes Het programma om vat onder meer een voorlichting over geneesmiddelengebruik. Inlichtingen: 0118-626 719. Rozenkruis - De Internationa le School van het Gouden Ro zenkruis houdt donderdag 25 november een onentatielezing over de alchemie van de Rozen kruisers, die wordt omschreven als het omzetten van de onede le waarden in de mens naar edele. Meer informatie- 0111 - 417 418. Opvoeding - In de raadszaal van het Vlissingse stadhuis wordt donderdag 25 november het project Stap-ln gepresen teerd. Stap-ln is een voorlich tingsprogramma voor ouders van kinderen van nul tot twaalf jaar. De presentatie begint om 13.30 uur. Collecte - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, af deling Midden- en Noord-Zee land, heeft een bedrag van ruim zestigduizend gulden opge bracht. Hiervan gaat vijfenze ventig procent naar de vier asiel en in de regio. Het overige deel is bestemd voor de Dierenbe scherming zelf. Guido Gezelle - Omdat het dit najaar honderd jaar geleden is dat de alom bekende priester dichter Guido Gezelle overleed, organiseert de Oudheidskamer Aldegonde 30 december een avond rond deze beroemdheid. Zo wordt, volgens de organisa tie, de twintigste eeuw op pas sende wijze uitgeluid. Aanvang 20 uur in sociaal cultureel cen trum Het Bolwerk in West-Sou burg Zaalvoetbal - Het jeugdbe- stuur van voetbalvereniging De Noormannen uit Westkapelle houdt woensdag 29 december een zaalvoetbaltoernooi voor kinderen tussen vijf en twaalf jaar. Opgeven kan bij André Tou- tenhoofd, Noordkerkepad 11 in Westkapelle. Verlichting - Alle lichtmasten van vijfendertig jaar of ouder in de gemeente Veere worden bin nenkort vervangen door goed kopere spaarlampverlichting. Dat heeft te maken met de ver plichting om in alle kustgemeen- ten de straatverlichting voortaan ook 's nachts te laten branden. In veel gemeenten gaan de lan taarns nog altijd om 23 uur uit Om alle kernen in de gemeente Veere ook 's nachts te verlich ten heeft de raad een bedrag van ƒ6.500 beschikbaar gesteld. Zeeuwse natuur - In het pro vinciehuis wordt 25 november het boekje 'De toestand van de Zeeuwse natuur' gepresen teerd Het boekwerkje is uitge geven door de provincie Zee land en is een samenwerkings verband tussen provincie en Staatsbosbeheer Aanvang 15 uur. Hobbeldebobbel - In Zoute- lande wordt zaterdag (27 no vember) een hobbeldebobbel- loop gehouden Deelnemers moeten hier niet alleen zeven ki lometer lopen, maar ook nog eens aardig wat klimmen. De start van de loop is om 14 uur in het centrum. Het parcours is uit gezet langs strand, duinpaden en overgangen Inschrijf bureau is in de kantine van voetbalver eniging De Meeuwen. Bejaardenkerstfeest - Net als elk jaar houdt het Leger des Heils ook dit jaar een kerstfeest voor ouderen en alleenstaan den. Dit feest is zaterdag 18 de cember in scholengemeen schap Nehalenma in Middel burg. Gratis toegangskaarten zijn 1 december van 13 30 tot 16 uur en 2 december van 9.30 tot 11 30 uur af te halen bij het Leger (aan de Hoogstraat 20 in Middelburg). Kindermiddag - De wijkver- eniging Middelburg-Zuid houdt woensdag 1 december een kin dermiddag met lampionoptocht door de wijk. 's Middags kun nen kinderen een zwarte pieten diploma halen door een paar 'examens' af te leggen (dakklim- men, pakjes inpakken en strooi en) De optocht is 's avonds. Lampionnen zijn te koop bij een aparte stand in het winkelcen trum. Gelijkgestemd - Het Zeeuws Mannenkoor Gelijkgestemd be staat bijna een jaar. Inmiddels heeft het koor een kleine twin tig enthousiaste leden, die alle maal homoseksueel zijn. Rob van der Meule is dirigent van het koor. Repetities zijn elke dinsdagavond van 20 tot 22.15 uur in De Pompweie in Korte- gene. Nieuwe leden zijn daar van harte welkom. Imkerij - De maand december staat bij Imkerij Poppendamme in het teken van de naderende kerst. Net als voorgaande jaren wordt er weer een Christmas Fair gehouden. Ambachtslieden laten hier zien hoe zij hun pro ducten als kaarsen, kaarten, kandelaars etc. maken. De Christmas Fair is vanaf 1 de cember te bezoeken op dinsdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Modeltreinen - In de kantine van scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen wordt zaterdag 4 december een modeltreinen en miniatuurauto- beurs gehouden. De beurs is ruim van opzet: vele merken en schalen zijn vertegenwoordigd De beurs is open van 10 tot 15 uur. Bij de FaarrVVIissinger van 15 december wordt - onder auspiciën van de Stichting Evenementen Middelburg - een aparte krant gevoegd met daarin alle bijzonderhe den rond het Winterfestijn. Woordvoerder Arend de Jonge van de SEM: „Een volledig programma-over zicht bijvoorbeeld. Maar ook de hele gang van zaken rond de ijsbaan wordt be licht: hoe je aan een kaartje komt, wanneer je kunt in stappen om te schaatsen". Het programma is nage noeg rond, vertelt Arend de Jonge. „Er is bijvoorbeeld een heel amusementspro gramma opgezet rond de ijsbaan en de tent waarin de Wintermarkt zal komen". Echt grote namen zitten daar niet bij. De Jonge: „Je moet dan vooral denken aan gezelligheidsorkesten, looporkesten en een band- parodist". De Vlissingse band The Cheeky Blighters geeft in elk geval acte de présence. Het Winterfestijn wordt donderdag 16 decem ber om 14 uur geopend door de Middelburgse wet houder T. Strouss. Na de openingshandeling geeft de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond een demon stratie ijsdansen. De organi satie heeft alle vertrouwen in de uitslag van het kort ge ding. Met de kaartverkoop is dan ook al een begin ge maakt. Kaartjes die recht ge ven op twee uur schaatsple zier zijn verkrijgbaar bij Ex po, videotheek Moviestar, reisburau Holland Interna tional Van Fraassen, het Toeristisch Huis Zeeland, Primera Anthony Burger en De Drukkery. Cora van Antwerpen en Arend de Jonge, foto Anda van Riet LANGE DELFT 16 MIDDELBURG als kantoor kunnen makelaars, die zich elders in Zeeland bij onze organisatie willen aan sluiten, de nodige faciliteiten aanbieden. Dat is juist de kracht van de werkwijze van Remax. Je kunt terugvallen op een uitgekiende en efficiënte organisatie die vooral voor kleinere makelaarskantoren interessant kan zijn. Zo zijn we momenteel op zoek naar steunpunten in Kapelle, Mid delburg, Vlissingen, Schou- wen-Duiveland en Tholen. Er wordt gewerkt op franchise basis, waarbij we ons probe ren te onderscheiden door klantvriendelijkheid. Remax is in ons land een snel groeiende keten van make laars. De formule is destijds in de Verenigde Staten ontwik keld en werkt daar uitstekend. Wereldwijd heeft de organisa tie een marktaandeel van bij na 34 procent. Verzekerings kantoor Timmerman en Tim merman te Goes heeft zich een licentie verworven om in Zeeland onder de Remax-for- mule te werken. Dat houdt in, dat de vestiging in Goes zich niet alleen zelf intensiever gaat bezighouden met bemid- delding in onroerend goed, maar ook contacten zoekt met makelaars elders in de provin cie die met Remax willen sa menwerken. Anita Timmer man: „Deze week gaan we of ficieel van start. Het is de be doeling dat onze zoon John zich specifiek met de makel aardij gaat bezighouden. Wij Daarnaast heeft degene die met Remax in zee gaat de mo gelijkheid om zich als zelfstan dig ondernemers volledig te ontwikkelen zonder dat daar enorme investeringen mee gemoeid zijn. Remax verzorgt daarbij verder het coachen van de mensen en zorgt voor marketingondersteuning". Anita Timmerman verwacht dat de Remax-formule ook in Nederland een snelle vlucht zal nemen. „Al moet je je daarbij wel realiseren dat er hier anders gewerkt moet worden dan in de Verenigde Staten waar een makelaar ei genlijk meer als agency op treedt. Persoonlijke benadering van de mensen voor wie je bemid delt lijkt me erg belangrijk. Juist doordat je met kleine re gio's kunt werken die aan de andere kant via een netwerk met elkaar in verbinding staan, denk ik dat Remax ook in Zeeland goed kan werken. Wij zijn er in ieder geval erg enthousiast over en dat is ook de reden dat we ermee be gonnen zijn." Intussen is Remax momenteel ruim een half jaar actief op de Nederlandse onroerend goed- markt. Als de groei doorgaat, zoals die de afgelopen maan den was te zien, verwacht de organisatie over goed ander half jaar tweehonderd licen ties in ons land te hebben uit gegeven. Landelijk manager Peter van Norel over de toe komst: „Op het moment „Wie goed om zich heen kijkt en er zo af en toe eens een be zoekje aan waagt, staat ver steld van de hoeveelheid foto materiaal die nog in oude Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u., klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, bloemschik ken, 10 u. De Kwikstaart Oost-Souburg, kerstmarkt, 10 u. Brasserie Karolingen- burcht Oost-Souburg, lezing door N. Bos, 'Uranus en Nep- tunus', 19.30 u. Stadhuis Vlissingen, gemeenteraadver gadering, 19.30 u. schoenendozen en sigaren kistjes zit", schrijft auteur Da vidse in zijn voorwoord. We derom slaagde hij erin een prachtige collectie foto's van zijn dorp samen te stellen: bij zonder beeldmateriaal dat misschien anders nooit meer de weg naar de openbaarheid zou weten te vinden. Het boek begint in de huiska mer van Piet Sanderse, waar een boerengezin in 1919 druk bezig is met het zogenaamde 'verlezen' van witte bonen: al le slechte bonen moesten uit de oogst gehaald worden. Op de foto is behalve het boeren gezin ook nog behoorlijk wat te zien van de huiskamer uit die tijd: de vooie (de schoor steen) met daarop bekertjes en de spinde (een kast met glazen deur) waarin het mooie serviesgoed werd bewaard. Zo wordt aan de hand van fo to's een mooi beeld gegeven van het oude boerenleven. In het boekje is verder veel aan dacht voor de inwoners van het dorp die vaak nog in hoe rendracht gekleed gingen. Omdat de foto's chronolo gisch in het boek zijn opgeno men maakt de lezer niet alleen een wandeling door het dorp, maar ook door de tijd. Een fo to, genomen in de crisisjaren tussen de Eerste en de Twee de Wereldoorlog, toont hoe de overheid probeerde om de werkloosheid te bestrijden: de foto toont kruiende mannen die bezig zijn met de aanleg van watergangen, voor de af voer van het gemaal De Bo- reel in Middelburg. Behalve menige groepsfoto wordt ook de middenstand belicht: Piet Jacobse begon bijvoorbeeld een handel in huishoudelijke waren die hij met de bakfiets aan de man bracht. Bodes Ko Huijssoon en Matthijs Mathijsse reden elke dag met paard en wagen naar Middelburg en de kruide nierswinkel annex bakkerij van De Pree worden ook be licht. Tenslotte komt de tijd van de inundatie. Een overzichtsfoto, genomen vanaf de kerktoren, laat zien hoe ook Meliskerke te maken kreeg met water overlast. Sommigen maakten van de nood een deugd: Jan de Pree verloofde zich met Annie Riekwel en maakte spe ciaal voor de gelegenheid een romantisch tochtje in een kano, zo getuigen de foto's. Meliskerke in vroeger tijden is verkrijgbaar bij boekhandel De Boekenmolen in Melisker ke. Peer Ceelen. Voorheen coverde de Zeeuwse Brabander (hij noemt zich zelf een ZeBra) de nummers Why did you do it en Saturday Night, respectievelijk van Stretch en Herman Brood. De eerste single bracht het tot clip van de week op de Bra bantse televisiezender TV8. De kroegbaas hoopt met Meis jes nog hogere ogen te gooien. De presentatie in café 't Schuttershof begint om 17 uur. Sound Circus, De Augu sta's en Joy-Rock verlenen muzikale medewerking. „Toen stelde het Arbeidsbu reau voor dat ik een oplei ding zou gaan doen waar mee ik er weer een beetje in zou komen", vertelt Rowe- na van Renswoude. Bij het Centrum Vakopleiding Goes volgde ze de opleiding Inte gratie Traject Bemiddeling detailhandel. Haar docent, Fred van Bruxfoort: „Dat is een soort leerlingenwezen, maar dan voor volwasse nen". (advertentie) Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Scheldekwartier Vlissingen, rommelmarkt, 9 u. Clubhuis Zeeland Sport Vlissingen, Sint Nicolaas wandeltocht, diverse afstanden, 10 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Sou burg, dansavond met play back, 20.30 u. Toeristisch Centrum Oranjezon Oostka- pelle, kooksessie: Japans ko ken, 10 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door Johan Deumes, 'Het kunste naarsboek', 16 u. Ter Hooge- kerk Middelburg, verkoop- en informatiedag door een aantal organisaties die betrokken zijn bij ontwikkelingssamenwer king en zending, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, koppelklaverjassen, 10.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 14.30 u. De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koers- bal, 13.30 u„, country line dan sen, 18.30 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bin go, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsen- bad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door Monique Jacqmain, 'Problemen bij vertaling Pinocchio', 20 u. De Drukkery Middelburg, ca deaupapier maken voor kinde ren van 5 t/m 12 jaar, 13 en 15 u. Rowena van Renswoude stapte enige tijd geleden het Arbeidsbureau binnen. Met haar diploma LTS Elek trotechniek en drie jaar werkervaring in een winkel op zak. Na een paar jaar thuis had ze het daar wel weer ge zien, vertelde ze. Ze wilde weer aan de slag. Bij het Ar beidsbureau kreeg ze een 'profielschets' aangeboden. Er werd gekeken naar haar interesses en haar leerni veau. Uit de test kwam naar voren dat Van Renswoude goed zou passen in een baan in de detailhandel. Geijsen in Vlissingen, waar ze inmiddels in vaste dienst is aangenomen. Hanneke Geijsen van Bruna Geijsen was blij met haar stagiaire. „De opleiding die ze volgde bleek een prima basis, met aandacht voor zaken als derving, breuk, diefstal en het dragen van verantwoordelijkheden. Het is een goede manier om aan prima personeel te komen". De opleiding voorziet in een presentatietraining, sociale vaardigheden en het 'leren leren'. Als stage adres koos Van Renswoude voor Bruna Rowena van Renswoude (rechts) vond een baan bij de Bruna-winkel van Han neke Geijsen. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Ge nootschapscollege Klimaat: 'Invloed van de mens op het klimaat', 16.45 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. De Piek Vlissin gen, jamsessie, 21.30 u. Het Bolwerk Vlissingen, alleen staande avond, 20 u. Een bijzonder autootje waarmee Remax in Zeeland vanaf heden de markt opgaat. De plaatselijke jeugd verdringt zich om ook op de foto te mogen (omstreeks 1937). groeien de bomen op de vast goedmarkt tot in de hemel. Maar we staan op de drempel van een periode waarin het al lemaal wat minder wordt. Dat kan ook niet anders na een periode van hoogconjunctuur, zoals we nu gehad hebben. En Remax is daar niet rouwig om, want we groeien als orga nisatie het hardst ten tijde van een recessie. De persoonlijke aanpak kan dan nog beter tot zijn recht komen". Overigens blijkt uit de jongste cijfers van de NVM dat de prijzen van on roerend goed in ons land nog steeds flink in de lift zitten. In één jaar tijds steeg de ge middelde prijs van de wonin gen met een kleine achttien procent. Remax, welke organi satie ook in andere Europese landen snel vaste voet aan de grond krijgt, wil het aantal uit te geven licenties in Neder land beperken tot tweehon derd. De voor onze regio geo pende hoofdvestiging in Goes, wil van hieruit lokale steunpunten van de grond zien te krijgen. Om de aanwezigheid van Re max op de Zeeuwse onroe rend goedmarkt duidelijk te accentueren heeft de Zeeuwse vestiging een door Autobe drijf v.d. Vliet geleverde Hyun dai Atoz in opvallend rood- wit-blauw laten spuiten. Anita Timmerman: „Maar Remax heeft wat publiciteit betreft nog wel wat meer in zijn mars. De grootste vloot lucht ballonnen ter wereld bijvoor beeld. Dat zijn er bijna 150 en dat zegt natuurlijk wel wat over de reikwijdte van de or ganisatie".

de Faam | 1999 | | pagina 31