Nieuwe voorzitter evenementencommissie Vlissingen Super de Boer Tevel opent in Middelburg l Witsel Juweliers zonder klokken verder Sfeerverlichting Vlissingen door Ellen de Dreu De evenementencommissie van de winke liersvereniging in Vlissingen heeft een nieu we voorzitter. Hanneke Geijsen, eigenaresse van Bruna Geijsen in de Walstraat, nam 1 no vember de hamer over van Harry van Hal, die door een drukke baan elders geen tijd meer heeft om zijn werkzaamheden voort te zetten. Geijsen ziet zich voor een moeilijke taak ge steld: het aantal leden van de commissie is be hoorlijk teruggelopen. Bovendien is het de laat ste jaren steeds moeilijker gebleken om andere ondernemers te enthousiasmeren voor het zo belangrijke werk achter de schermen. Witsel Juweliers in de Vlissingse Walstraat is onlangs ingrijpend veranderd: een warm kleurtje op de wand, nieuwe vloerbedek king en een andere indeling van de etalages. Anders dan voorheen zijn er geen klokken meer in de zaak te vinden. Geen piercings SINTKNALLER!! Duinlust sponsort De Schelde Explosieve groei brommobielen Even moesten de be woners van Nieuw- Middelburg hun bood schappen iets verder weg doen dan ze ge wend waren. Maar met de komst van Su per de Boer Tevel aan de Veerseweg is de leemte - ontstaan door de sluiting van buurtsuper Piet Baan - in de Middelburgse wijk weer gevuld. Overigens is de winkel achter Citroën-dealer Dijkwel een tijdelijke winkel: over een jaar of drie zal Super de Boer verhuizen naar het nog te bouwen winkelcentrum in de nieuwbouwwijk De Veerse Poort. Vers Nieuwe wijk Vlaggen Wintersportbeurs Intersport Zeeland creatief Kuifje als postzegel Versleten remmen onopgemerkt Kilozak strooigoed Onzeker Enthousiasmeren Afgeblazen MUSIC (Ml HOUSE Gevulde kikkers en muizen Sinterklaas en Kerst worden dit jaar in Vliss ingen op passende wijze gevierd. Vorige week nam burgemeester A. van Dok-van Weele de nieuwe sfeerverlichting in het centrum van de Scheldestad officieel in gebruik. Woensdag 17 november 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Eigenaar C.W. Witsel legt uit waarom: „De klant moet een keuze kunnen maken bij klok ken. Dat betekent dat je veel moet laten zien en daar had den we bij de nieuwe inrich ting domweg geen ruimte meer voor. We hebben de ba lie veranderd zodat het veel opener geworden is. De meeste mensen zijn rechts ge oriënteerd, dat wil zeggen dat ze bij binnenkomst eerst kij ken wat er rechts van ze te zien is. Daar hebben we reke ning mee gehouden". Witsel Juweliers zit al sinds 1968 op dezelfde plek, precies op de splitsing van de Lange Zelke en Walstraat. Gouden sieraden en horloges zijn al net zolang de specialiteit van de zaak. „En reparatiewerk na tuurlijk, dat hoort er bij", zegt Witsel. „Wat dat betreft gaat de reparatie van de klokken gewoon door. Maar doordat we nu een kleine werkbank achter de balie hebben, kun nen we kleine dingen als een batterijtje vervangen en schoonmaken makkelijker doen terwijl de klant even rondkijkt. En met de huidige generatie kwaliteitshorloges is dat meestal het enige dat no dig is". Hij geeft als voorbeeld het merk Junghans. „Die hebben radiogestuurde horloges; daarbij wordt vanuit Duitsland alles geregeld. De juiste tijd, de datum, zomer- en winter tijd, noem maar op. Casio heeft horloges met GPS, dat betekent Global Position Sys tem. Waar je ook bent, het horloge geeft exact de plaats bepaling aan. Dat gaat met sa tellieten en vooral zeezeilers hebben daar veel aan". In de zaak is een ruime collec tie sieraden aanwezig. Ook kunnen er gaatjes in de oren geprikt worden, zodat er rin getjes gedragen kunnen wor den. Witsel: „Maar daar blijft het bij. Neusringetjes was een tijdje iets nieuws maar dat doen we niet meer. Daar komt meer bij kijken en bovendien: waar ligt de grens?. We zijn juweliers, geen piercing shop". Bij de sieraden is een materi aal als titanium sterk in op komst. „Het is licht om te dra gen maar belangrijker is nog dat mensen met een allergie voor andere edelmetalen er probleemloos mee uit de voe ten kunnen. Er wordt nu al veel mee gewerkt in combina tie met goud en briljant. En ti tanium wordt verwerkt in rela tie-ringen, wat overigens ge woon een nieuwe naam is voor wat we vroeger verlo- vings- en trouwringen noem den". 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 V Omschrijving: Op iedere horizontale rij moeten drie woorden worden ingevuld van respectievelijk, zeven, vijf en zeven letters. De laatste twee letters van het eerste woord zijn de eerste twee letters van het middelste woord; de eerste twee letters van het laatste woord zijn de laatste twee letters van het middelste woord. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verticale kolom een beroep. Omschrijving: 1 piloot - uitgebouwd venster - kluizenaar; 2 deel van een kapi taal - oude lengtemaat (mv.) - hemelse vrouw; 3 plaatje - model - aaien; 4 lid van een bepaalde politieke stroming - rund - on dervinden; 5 bemoedigingsterm - zangstem - oorsprong; 6 oor spronkelijk bewoner van Amerika - zinnebeeld van de hoop - zeer belezen; 7 iemand met droombeelden - onderdeel in een voertuig - stedelijkheid; 8 vitaminerijk voedsel - deel van de voet (mv.) - ingesloten stuk land; 9 pleziermaker - hoofdstad van Drente - onderzoek; 10 janken - jonge koe - kluizenaar; 11 ple- zierreiziger - zoetwatervis - zilverwit metaal; 12 regeringsge bouw in Moskou - geld ontvangen - couvert; 13 bergplaats voor linnengoed - paal - overeenstemming; 14 gipssoort - metaal - tijdwijzer; 15 trilling (muziek) - papepaaiennaam - besturen. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'bouwvakarbeider'. Vlissingen Walstraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Ceere 5 (01 18)624073 Wim Tevel (rechts) en de Middelburgse bedrijfsleiding. foto Jaap Wolterbeek 5 P EC I A Al V O OR I 6 D REEN Deze aanbiedingen zijn geldig van 17 t/m 23 november '99 of zolang de voorraad strekt. De dames van het damestennisteam LTC De Schelde in tenue. Jurben Ubbink, eigenaar van eefcafé-pension Duinlust in Dis hoek, is sinds kort sponsor van het dames single tennisteam van De Schelde. Het team speelt al een poosje met succes in de hoofdklasse van Zeeland. Overwinningen worden dan ook voortaan in Dishoek gevierd. De brommobiel wordt elk jaar populairder. De brommobiel mag zich in een steeds grotere belangstelling verheugen. Volgens de Bovag-krant worden er dit jaar zeker vijftienhonderd tot tweeduizend brommobielen verkocht: véél meer dan in vorige jaren. De rijbewijsloze autootjes, vier jaar geleden in Nederland geïntroduceerd, blijken het vooral in de provincie Limburg erg goed te doen. Het voertuig werd in de ja ren zeventig ontwikkeld voor gepensioneerde Franse boeren die nooit een rijbewijs hadden gehaald. (advertentie) De Spar van Piet Baan aan de Zacherias Jansenstraat was misschien wel de laatst over gebleven echte buurtsuper van Middelburg. Opvolger Su per de Boer Tevel bedient de zelfde klanten, maar is zeker geen buurtsuper meer te noe men. Eigenaar Wim Tevel, die ook een Super de Boer Tevel- filiaal in Oost-Souburg heeft: „Zeker niet, met zeshonderd vierkante meter hebben we een grote supermarkt met een compleet assortiment". „Het accent ligt op de vers- groepen. Grote koelvitrines met voorverpakt vlees, vlees waren en kaas. Met daarbij de mogelijkheid om wat er niet is of iets speciaals aan het per soneel te vragen. Dat kan al tijd; er zijn snijmachines. Brood, groenten en fruit zijn ook vers verkrijgbaar. En ver der natuurlijk alles wat je mag verwachten van een grote su permarkt. Het is ook geen noodwinkel, dat klinkt zo be perkt. Het is wél een tijdelijke winkel totdat de Veerse Poort definitief klaar is. In het win kelcentrum dat daar voorzien is, zal nog meer ruimte be schikbaar zijn. Maar dat duurt nog drie jaar minimaal en zo lang kunnen de mensen hier in de buurt én de nieuwe be woners natuurlijk niet wach ten". Piet Baan had een Spar-win- kel; Wim Tevel heeft een Su per de Boer-zaak. Beide zaken vallen onder de paraplu van Unigro. „Dat vergemakkelijkte inderdaad de onderhandelin gen", verklaart Tevel. „Unigro wilde graag een verkooppunt in dit gebied houden, natuur lijk ook met het oog op de nieuwe wijk. Dus polste de or ganisatie wie dat wilde en kon doen. Zo ben ik er in gerold". „Het scheelt voor mij veel ge regel. Ik huur van Unigro en zij huren van Dijkwel. En na tuurlijk was er voor het perso neelslid van Baan hier ook een plaats. Dat is trouwens ook voor de oude klanten van Baan wel prettig, zo'n ver trouwd gezicht. En het klinkt natuurlijk leuk als je zegt: we hebben al het personeel van Baan overgenomen - dat is een grapje, hoor". Super de Boer Tevel is geves tigd in een deel van Citroën- dealer Dijkwel. Dat heeft als nadeel dat van de weg af de supermarkt niet te zien is. „Maar daar zijn we al mee be zig, met vlaggen en reclame borden", vertelt Tevel. „Wie de moeite neemt zo'n hon derd meter de toegangsweg in te rijden komt bij de ingang en vindt daar maar liefst veer tig parkeerplaatsen". Hij noemt dat een enorm voordeel. „Zie het centrum maar eens in te komen 's zo mers. Dat is toch maar weer mooi niet nodig. Daarbij ver wacht ik ook vanaf Veere en Gapinge de nodige klandizie". De winkel aan de Veerseweg is een tijdelijke winkel. Toch is dat binnen maar nauwelijks te merken. „Het enige 'tijdelijke' dat je in de winkel tegen komt is de vloer", zegt Tevel. „Nor- De Intersportvestigingen in Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee houden zaterdag 20 en zondag 21 november een gro te Wintersportbeurs in Sportpunt Zeeland in Goes. Wie op zoek is naar wintersportkleding (met een korting van twintig pro cent), ski's, moonboots of andere accessoires kan tussen 10 en 16 (zondag tussen 1 en 16 uur) een kijkje nemen aan de Zwem- badweg in Goes. In de Zeelandhallen in Goes wordt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 november de beurs 'Zeeland Creatief' gehouden. Fa brikanten, importeurs en ondernemers laten basismaterialen, pakketten en kant-en-klaarartikelen zien op het gebied van hob by en creativiteit. Bovendien zijn er talloze workshops (waaron der glas-in-lood, schildertechnieken, torso's bekleden, kerst kaarten quilten, shadowpainting etc.). De beurs is vrijdag van 14 tot 22 uur te bezoeken. Zaterdag en zondag van 10 tot 18 uur. Niemand minder dan striphelden Kuifje, Bobbie en Kapitein Haddock prijken op de twee nieuwe postzegels van tachtig cent die PTT Post onlangs op de markt bracht. Op beide postzegels staan de eerste onhandige stappen op de maan, afbeeldingen die afkomstig zijn uit het album Mannen Op De Maan, dat in 1954 verscheen. Kuifje was zijn tijd toen al ver vooruit: Neil Armstrong zou nog vijftien jaar moeten wachten alvorens hij zijn eerste stappen op de maan zou zetten. Ondanks de komst van airbags, kreukelzones en dwarsbalken in de portieren zijn de remmen nog steeds het belangrijkste on derdeel als het gaat om de veiligheid van de automobilist. Toch rijdt een kwart van de auto's met slechte remmen, zo blijkt uit onderzoek. Dat komt niet alleen door het aantal kilometers dat gereden wordt. Ook de rijstijl van de chauffeur heeft er alles mee te maken. Kwik-Fit springt op deze ontwikkeling in met het systeem Rem Veilig. De belangrijkste onderdelen zijn een opti sche controle en een remmentest. Zo weet je in enkele minuten hoe effectief de remmen nog zijn. Het nakijken van de remmen is gratis bij Kwik-Fit. Strooi erop los met deze megazak vol kruidnoten en snoepgoed. Eén van de belangrijkste taken van de evenementencommis sie is misschien wel het orga niseren van de jaarlijkse De Ruyterfeesten: de braderie die in Vlissingen geen braderie mag heten. Hanneke Geijsen: „Daarnaast zorgt de evene mentencommissie elke laatste zaterdag van de maand voor muziek in de binnenstad en onderhoudt ze contacten met de organisatie van de Small Sail"! De activiteiten van de com missie mogen wat haar be treft best uitgebreid worden. „We zijn in Vlissingen natuur lijk nog niet zo lang geleden begonnen met de introductie van een breed gedragen koopzondag. Om daar nog wat extra ruchtbaarheid aan te geven is er elke koopzon dag wel iets te beleven in de stad. Tot nu toe hebben de on dernemers dat zelf betaald en georganiseerd, maar van mij mag dat ondergebracht wor den bij de evenementencom missie". De toekomst van De Ruyter feesten in Vlissingen is overi gens onzeker. Al een paar jaar zijn de feesten een heikel punt in de binnenstad. Hanneke Geijsen: „Ik geloof niet dat er onder de ondernemers nog veel animo is voor De Ruyter feesten. Afgelopen jaar heb ben we weer met een behoor lijk verlies moeten afsluiten, mede te danken aan het slech te weer dat Vlissingen teister de". Bovendien is ook de inzet van de ondernemers zelf mini maal te noemen. Geijsen: „Daarom is het zaak te onder zoeken of we hier nog wel mee verder moeten gaan". Dat zal ze 25 november doen, wanneer de leden van de win keliersvereniging bij elkaar ko men op een algemene verga dering. „Dat wordt een be langrijke vergadering", legt Geijsen uit. „We zullen er stemmen over de voortgang van de koopzondag en De Ruyterfeesten. Bovendien wil ik proberen meer mensen en thousiast te krijgen om zitting te nemen in de evenementen commissie". Dat laatste moet haar zeker kunnen lukken. Want als het gaat om het enthousiasmeren van ondernemers, heeft Han- maal zou je daar als onderne mer tegels in leggen; hier is het een betonnen vloer. Maar verder is aan niets te zien dat hier vroeger showmodellen en inruilauto's stonden. Het is een supermarkt met een com pleet pakket levensmiddelen, waar mensen met een kleine beurs net zo goed als de wat ruimer in hun geld zittenden voor hun boodschappen te recht kunnen". ning is het hier op zondag al heel druk. Je moest eens we ten hoeveel mensen er weke lijks naar Vlissingen komen om een stukje te wandelen over de boulevards. Die trek je op een koopzondag ook het centrum in". De koopzonda gen worden steeds gehouden op de laatste zondag van de maand. Of, zoals Hanneke Geijsen al eerder in de Faam/Vlissinger vertelde: „Eén week na binnenkomst van de salarissen, één week voor de koopzondag in Mid delburg". Inmiddels heeft de Schelde- stad twee - zeer drukke - koop zondagen achter de rug. Met de deelnemende onderne mers (zo'n tachtig winkels zijn open op de koopzondag) is af gesproken de koopzondag in eerste instantie als een proef te zien. Geijsen: „Dat betekent dat we 28 november en 19 de cember in elk geval nog zullen doen. Of we er in januari mee verder gaan, dat hangt af van de vergadering. Daar moet dan in elk geval de meerder heid van de aanwezigen mee akkoord gaan. En of dat gaat lukken... Tjsa. Tegenstemmers zullen sowieso wel naar de vergadering komen. Dus ik hoop maar dat de voorstan ders ook aanwezig zijn, want anders wordt het hele feest ondanks het succes van de af gelopen keren straks toch nog afgeblazen". (advertentie) wwww.music house.nl nouac-i Urban Solitude Altijd leuk om 's ochtends in je schoen te vinden! Inhoud 18 stuks neke Geijsen haar strepen al ruimschoots verdiend. Samen met Liesbeth Nijman (van De Pantalon) liep ze deze zomer de hele binnenstad af om een draagvlak te creëren voor de koopzondag. „We wisten dat het moest kunnen lukken", vertelt ze daarover. „Per slot van reke- Hanneke Geijsen van de eve- houden: de lampjes zijn be schermd door een soort kap je". De Kleine Markt is dit sei zoen nog eens extra feestelijk verlicht: in de grote boom die daar staat zijn talloze kleine lampjes gehangen die het pleintje tussen de Sint Ja- cobspassage en de Walstraat een sprookjesachtig aanzien geven. nementencommissie: „De ou de sfeerverlichting was eigen lijk niet eens zo oud, ik schat zo'n jaar of vijf. Maar omdat we hier in Vlissingen te ma ken hebben met een zout kli maat slijt alles veel sneller dan in de rest van het land. Daar is bij deze nieuwe straat verlichting rekening mee ge- Vlissingen maakt zich op voor het winterseizoen. Op de foto de Kleine Markt, die extra feestelijk verlicht is. foto Jaap Wolterbeek

de Faam | 1999 | | pagina 9