Openbare vergaderingen PRIMEUR Provincie Zeeland Jambon 25°° VERANDA 3e bent gehandica VERANDA PALACE De Mooiste Serre sraP*"i Bodemsanering Domburg Versterckt Zeeland Werkgelegenheid Officiële Mededelingen Milieu Besluit verzoek intrekken vergunningen Vergunningen B.V. Zeeuwse Asfalt Onderneming te Middelburg Besluit wijzigen ver gunning Elf Atochem Vlissingen B.V. TE KOOP (wegens gezondheidsredenen) HOTEL - 9 kamers te Retranchement met woning bijgebouw (garage/opslag) alle voorzieningen en diverse uitbreidingsmogelijkheden Tel: 0117-391229 Beaujolais Primeur 995 BOTTELIER DE OUDE SMIDSE Nieuwlandseweg 2-4 Arnemuiden Tel. (0118) 60 37 02 Fietsen, meepraten, studeren, sporten met rolstoel, schilderen. ...en met een handicap kun je nog geweldig veel. Woensdag 17 november 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 46/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 In het kader van het convenant "bodemsanering voormalige gas- fabrieksterreinen in de provincie Zeeland" is 1 november begon nen met de bodemsanering van het voormalig gasstation in Dom burg aan de Schelpweg 20. De betrokken partijen in het con venant zijn: Delta Nutsbedrijven, het Rijk, de provincie Zeeland en de betreffende gemeenten. Voor de locatie Domburg zijn bij de sanering betrokken de gemeente Veere en de woningstichting Walcheren. De directievoering en milieukundi ge begeleiding worden in op dracht van de provincie Zeeland door SGS EcoCare uit 's-Graven- polder gevoerd. Aannemer is Jaartsveld's Wegenbouwbedrijf uit Kapelle. De werkzaamheden nemen naar verwachting vier weken in beslag. Opnieuw inrichten Na de sanering wordt de grond weer aangevuld. De schuurtjes worden herbouwd, de tuinen en verhardingen opnieuw ingericht. De met polycyclische aromati sche koolwaterstoffen (PAK's) verontreinigde grond wordt ter plaatse van de fundatie van "het voormalig gasstation verwijderd. Het gaat om ongeveer 27 ton grond boven de zo genaamde interventiewaarde (de waarde waarboven sanering dient te wor den verricht) en 68 ton licht ver ontreinigde grond. De kleine ver ontreiniging in het grondwater zal grotendeels worden verwijderd door de ontgraving van de grond. Voorafgaand aan het ontgraven, zijn bouwtechnische opnames verricht van woningen aan de Schelpweg. Verkeersplan Er is depotruimte ingericht op het gemeentelijk opslagterrein aan de Nijverheidsweg. Met de politie en de gemeente is het opgestel de verkeersplan besproken. Door middel van een zo genaamde Klic-meldmg is de ligging van kabels en leidingen bepaald, Er Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het niet intrekken van de in deze provincie verleende vergun ningen ingevolge de Wet milieu beheer voor het shredderen van afvalhout. Het verzoek tot intrekking is ge daan door het Ecologisch Kennis Centrum B.V. te Sint-Oedenrode, namens R.M. Brockhus te Huizen. Het besluit en overige stukken kunnen worden ingezien van 19 november 1999 tot en met 6 januari 2000 (met uitzóndering van de week van 27 tot en met 31 december 1999) bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede op de ge bruikelijke wijze bij alle ge meenten in Zeeland. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die ad vies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 7 januari 2000 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 8 januari 2000 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot J. Pro voost (tel. 0118-631769). worden containers geplaatst op het parkeerterrein vari De Parel als tijdelijke vervanging van de schuurtjes. Met dit project is ongeveer twee ton gemoeid. Alle bovengenoem de instanties dragen hieraan bij. 'Versterckt Zeeland' is de titel van een nieuwe uitgave van de provin cie in de zogeheten cultuurhistori sche reeks. Het rijk geïllustreerde boekwerkje van bijna 120 bladzij den gaat over verdedigingswer ken in Zeeland; vanaf de Romein se tijd tot en met de kustbatterij- en, antitarikmuren en tankgrach ten van vijftig jaar geleden. Militaire acties Al zo'n 2000 jaar is het gebied dat nu Zeeland vormt, inzet ge weest van militaire acties.Of het nu de Romeinen betrof, de Noor mannen, elkaar bevechtende ambachtsheren, graven, konin gen of keizers, de Zeeuwse stro men en eilanden waren voor hen van groot belang om hun machts politiek te verwezenlijken. En elke periode heeft zijn sporen nagelaten in de Zeeuwse bodem, soms nog zichtbaar. 'Versterckt Zeeland'geeft een overzicht van de verdedigingswerken die in de loop van tweeduizend jaar mede het Zeeuwse landschap hebben bepaald. De auteurs, P. Stockman en P. Everaers, hebben al meerdere titels op hun naam staan op het gebied van verdedigingswerken. Aanschaffen Wie het boekje wil aanschaffen kan terecht bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Het boekje kost f 7,50. Nieuws De komende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Staten (PS). Zoals altijd zijn de commissies openbaar en is er spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan dus zijn of haar zegje doen over een van de onderwerpen die op de agenda staan. In de commissies hebben alle fracties van de politieke partijen die in de Staten zijn gekozen ten minste een vertegenwoordiger. Commissies nemen geen beslui ten, maar de leden geven natuur lijk wel hun mening. Dat is be langrijk voor de gedeputeerde die een voorstel heeft ingediend. Die weet dan meteen of er een meer derheid voor dat voorstel is te vinden in PS. Want als regel zal de mening van een fractie niet afwijken van wat hun vertegen woordiger in een commissie ai heeft gezegd. Voor het publiek is het de laatste mogelijkheid "in te spreken". De onderwerpen ko men voor uiteindelijke besluitvor ming wel weer aan de orde in de Statenvergadering van 18 de cember. Maar daarvoor geldt geen spreekrecht voor het pu bliek. Een vergadering van PS is natuurlijk wel openbaar. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 22 november, aanvang 09.30 uur. Op de agen da staan de volgende onderwer pen: structurele verhoging bud get ontwikkelingssamenwerking; bedrag voor inrichten media- instructieruimte Zeeuwse Biblio theek; startsubsidie project inves teren in effectiviteit voor Wal- chers schoolnet; plan jeugdhulp verlening 2000 - 2003; subsidie huisvesting Crisisopvanghuis voor jongeren; extra middelen voor het bureau Jeugdzorg en het advies- en meldpunt Kindermis handeling; 20e wijziging begro ting; samenwerking beeldende kunst provincie - gemeente Mid delburg; ontwikkeling zorgboer derijen; bijdrage aan het Roose velt Study Center; eenmalige bij drage toegankelijk maken zwem bad Goes; projecten arbeids markt zorgsector; IPO-aangele- genheden. Verkeer en Vervoer De Statencommissie Verkeer en Vervoer schuift maandag 22 no vember om 13.30 uur aan de vergadertafel. Na een reeks inge komen stukken die ter kennisna me zijn, komen de volgende onderwerpen aan bod: vervoer van LPG door Vlaketunnel; wijzi ging begroting IPO (Inter Provin ciaal Overleg) 1999; jaarplan/ begroting 2000 en meerjarenpro gramma 2000-2004 IPO; 21e wij ziging begroting provincie 1999; 3e wijziging investeringsplan 1999 en 2000; instellen reserve gebundelde doeluitkering; nota Overstappen naar 2000; ver keerscirculatieplan De Ruit in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; inten tieverklaring duurzaam veilig Tholen; voorbereiding vaststelling van het tracé voor de rondweg Aardenburg; beëindiging provin ciale taak taxivervoer; concept van de meerjarenovereenkomst tussen provincie en NV BBA voor interlokaal openbaar vervoer; col lectief vraagafhankelijk vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen. Economie De Statencommissie Economie komt woensdag 24 november, 15.30 uur, bijeen. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen: beschikbaar stellen van 75 duizend gulden voor het inrichten van de media-instructieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek; bijdrage van 1,9 miljoen gulden aan Zee land Seaports voor investering Flushing Marine Terminal; bijdra ge aan gemeenten Schouwen- Duiveland en Oostburg voor infrastructurele werken voor de visserijsector; 20e en 21e wijzi ging begroting provincie 1999; voorschot op subsidies voor Proefstation voor de Fruitteelt in Zetten; startnotitie gebiedsge richt project Veerse Meer. Ruimte, Milieu en Water De Statencommissie voor Ruim te, Milieu en Water vergadert vrij dag 26 november, aanvang 09.00 uur, over de volgende onderwerpen: wijziging begroting IPO 1999, jaarplan en begroting 2000 en meerjarenplanning 2000-2004; evaluatie inzameling asbest; bijdrage van 100 duizend gulden voor het saneren van de bodem op het terrein van de KSG in Vlissingen; nota ministerie van landbouw over toelatingsbeleid gewasbeschermingsmiddelen; fietspaden op zeedijken; voort gang Europees plattelandsbeleid; startnotitie Veerse Meer; startno titie integrale visie deltawateren; uitbreiding personeel voor ontwik keling provinciaal landschapsbe- leid; begrenzingen voorstel en antwoordnota Braakmanbossen. Ter inzage De agenda's van de commissie vergaderingen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Flushing Marine Terminal (FMT) is de naam van het nieuwe bedrijf dat volgend jaar van start gaat in Vlissingen-Oost, één van de twee haven- en industriegebieden van Zeeland. Volledige uitbouw van de activiteiten van FMT vergt een paar jaar. In de eindfase ontstaat dan werkgelegenheid voor 450 man. Het bedrijf heeft voor de vestiging van FMT 36 hectare grond aangekocht dat grenst aan diep vaarwater. FMT gaat in augustus volgend jaar van start en zal over onge veer zes jaar op volle toeren draaien. Een versnelling in de opbouw is voorzien in 2002, het jaar waarin de bouw van de Westerscheldetunnel op zijn eind loopt. De aanleg volgend jaar van een kade over een lengte van 250 meter markeert het begin van de activiteiten van de nieuwvestiger. De kade krijgt uiteindelijk een lengte van 500 meter. De komst van FMT vergt een totaal aan investering van tegen de driehonderd miljoen gulden. Als over zes jaar alle gebouwen, kranen en verdere technische voorzieningen, en de aansluiting gen op spoor en weg zijn gereali seerd, is vanuit FMT rond de 260 miljoen gulden geïnvesteerd, van uit Zeeland Seaports ongeveer 35 miljoen. FMT valt te karakteriseren als een distributiecentrum en logistie ke dienstverlener. Veel van de aangevoerde (consumptiegoede ren vergen ter plekke een bewer king. Met name daarin zit de toe name van de werkgelegenheid. De gunstige ligging van Vlissin gen voor vervoer over water, spoor en weg gaf voor dit bedrijf de doorslag zich er te vestigen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van B.V. Zeeuwse Asfalt Onderneming te Middelburg om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging op pervlaktewateren voor een re visie van de huidige vergunningen wegens het veranderen van de activiteiten binnen de inrichting. De inrichting is gelegen aan de Kleverskerkseweg 81 te Middel burg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 18 november 1999 tot en met 5 jan uari 2000 (met uitzondering van de week van 27 t/m 31 decem ber 1999) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmg(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben in gebracht tegen de ontwerp-ver- gunnmg(en) kunnen tot en met 6 januari 2000 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 7 januari 2000 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestu ursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning Wet milieubeheer van Elf Atochem Vlissingen B.V. gewijzigd. Het betreft de vergunning voor de productie van organotin- en orga- nofosforverbindingen. In deze vergunning is voorschrift VIII. 1 opgenomen, waarin de norm voor de emissie van NOx is vast gelegd, te weten 70 mg/m3 en 140 g/uur. De wijziging betreft een verhoging van de NOx -norm naar 350 mg/m3 en 6000 kg/ jaar. Het besluit ligt van 18 november 1999 tot en met 5 januari 2000 (met uitzondering van de week van 27 tot en met 31 december 1999) ter inzage bij de Direc tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonis che afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 6 januari 2000 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 7 januari 2000 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). ;r., -.mm m 'mMfëm. Alleen ernstige kandidaten 3 flessen voor NIEUW Olifant Anno 1999 Jonge Graanjenever Joseph Guy VS Cognac Café Marakesh Coffee Ligueur Gorter Legner Rum wit, fiSj Lichte Borrel bruin of Fine iUM; 1695 Offley Port Ruby Tawny, White 9' .m ita 70 cl O Geldig t/m 27 november 1999. Prijzen zijn afhaalprijzen. Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 -fax:0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur vindt u bij: Cpoio^ Van Miereveldstraat 9 1071 DW Amsterdam Tel. (020) 679 15 72 Fax (020) 673 10 06 E-mail: info@nsgk.nl Internet- Johnnie Walker Red Label Scotch Wiskey 2995 Gorter Jachtbitter iSmirnoff Vodka Warninks Kalmoes Beerenburg of Millwood Whiskey- cream

de Faam | 1999 | | pagina 7