ylmHiitfitiftitMiélmlIiiiiult. li GEMEENTE MIDDELBURG (Minna Brommer verhuist naar de rijbaan Gemeentebestuur Middelburg ontvangt oud-collega's Vergadering gemeenteraad Bedrijfsafval in Middelburg voortaan in containers Hulpdiensten voor noodgevallen altijd bereikbaar in Millenniumnacht Collectes Week 46 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Woensdag 17 november 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Vanaf 15 december moeten brom mers binnen de bebouwde kom op de gewone weg rijden. Fietspa den en fietsstroken zijn vanaf die datum alléén voor fietsers en snorfietsers. Een praktijkproef heeft aangetoond dat het aantal ongevallen met brommers door deze nieuwe verkeersregel sterk afneemt. Tussen 1992 en 1994 zijn in Den Haag, Apeldoorn en Tiel proeven gedaan, waarbij de brommers ver plicht werden op de gewone weg te rijden. De uitkomsten logen er niet om: er waren 50% minder ongeluk ken en slachtoffers. Daarom is be sloten deze regel landelijk in te voe ren. Veiliger voor brommers én automobilisten Een bromfietser loopt een veel gro ter risico bij een ongeval om het le ven te komen dan andere wegge bruikers. Vorig jaar overleden 79 bromfietsers aan de gevolgen van een ongeluk in het verkeer. Verder kwamen meer dan 2.000 bromfiet sers zwaargewond in het ziekenhuis terecht en liepen 7.623 brommerrij ders lichte verwondingen op. Drie kwart van alle brommerongevallen ontstaat op een kruising. Een af slaande auto kan een rechtdoor- gaande brommer op hel fietspad Waar dit bord staat moét een brommer het fiets- en bromfietspad gebruiken Waar dit bord staat mogen brommers niet op het fietspad rijden. Dat is dan alleen voor fietsers en snorfietsers. vaak niet goed zien. met een aanrij ding als gevolg. Door de nieuwe verkeersregel rijden auto en brom mer voortaan samen op de gewone weg. Ze zien elkaar dan eerder en letten beter op eikaars weggedrag. Zo wordt het veiliger voor brom mers en automobilisten. Vanaf 15 december De regeling geldt alleen voor brom mers; die zijn herkenbaar aan de helm en hel gele plaatje (of een ge le striping) op het voorspatbord. Vanaf 15 december rijden zij op veel wegen binnen de bebouwde kom op de gewone rijweg. Snorfiet sers kunnen wel gewoon gebruik blijven maken van het fietspad. Uit de praktijkproeven bleek dat de nieuwe regeling ook voor fietsers en snorfietsers veel veiliger is. Toen de proefperiode in Den Haag, Apel doorn en Tiel officieel was afgelo pen, bleef de regel dal brommers niet op het fietspad mochten rijden, gewoon van kracht. Na de proefpe riode zijn de gunstige resultaten voor de verkeersveiligheid geble ven. Nieuwe regel, nieuw verkeersbord Op de meeste plaatsen rijdt een brommer binnen de bebouwde kom dus vanaf 15 december tussen de auto's. Toch zijn er altijd plekken waar dat niet kan of waar hel toch veiliger is om het fietspad te ge bruiken. Op die plaatsen komt een nieuw verkeersbord te staan. Bij voorbeeld op stukken binnen de be bouwde kom waar auto's harder dan 70 km/uur rijden. Maar ook langs wegen buiten de bebouwde kom, waar het autoverkeer 80 km/uur of meer rijdt. De officiële benaming is dan ook fiets- en bromfietspad. Het vertrouwde ronde bord met de witte fiets betekent nog steeds een verplicht fietspad, maar geldt nu al leen voor fietsers en snorfietsers. Waar een brommer dit bord tegen komt moet hij hei fietspad verlaten en op de gewone weg gaan rijden. Spelregels voor brommers Zoveel mogelijk rechts houden, met voldoende afstand van de zij kant van de weg. Aulofs, brommers en andere voertuigen links inhalen. Maak gebruik van voorsorteer- vakken en bijbehorende verkeers lichten. Maximumsnelheid blijft hetzelf de: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilome ter per uur daarbuiten. Vragen? Haal de folder of kijk op internet: www.campagnes.nl Deze nieuwe verkeersregel maakt deel uil van een totaalpakket van maatregelen die de overheid ont wikkelt om het verkeer in Neder land in de toekomst een stuk veili ger te maken. Vanaf half november loopt onder het motto 'Brommers zichtbaar veiliger' ook een landelij ke voorlichtingscampagne die alle verkeersdeelnemers informeert over de nieuwe regeling. Er is een folder verkrijgbaar bij post kantoor en bibliotheek. Hierin wordt duidelijk uitgelegd wat de maatregel inhoudt, voor wie die maatregel is bedoeld en wat de maatregel in de praktijk betekent. Traditionele klederdracht uit Arnemuiden Foto: Frank Viergever "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een wanne maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het. bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 22 november tot en met 2S november 1999 Maandag Bruine bonenschotel met ge hakt, gestampte aardappelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus, worteltjes, aardappelen Woensdag Stamppot boerenkool met worst Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Visschotel met mosterdsaus, aardappelen Zaterdag Roetjaksmoor. witte kool, rijst Zondag Wal de pol schaft Op dinsdag 9 november vond in het Stadhuis van Middelburg we derom een ontmoetingsmiddag voor gepensioneerde medewer kers van de gemeente Middelburg plaats. Tijdens deze jaarlijkse bij eenkomst wordt er niet alleen vo lop bijgepraat tussen de genodig de oud-collega's, ook worden ze vanuit de gemeente Middelburg bijgepraat voor wat betreft de toekomstplannen van de stad. Nadat burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek de aanwezige oud-collega's welkom had geheten, praatte hij hen uitgebreid bij over de ontwikkelingen in Middelburg. Behalve over de strategische pro jecten en de kwaliteitsatlas Middel burg 2030, vertelde hij ook over Maandag 22 november a.s. vergadert de gemeente raad van Middelburg vanaf 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Deze vergadering kan door iedereen worden bijge woond vanaf de publieke tribune. Deze is te bereiken via de toren van het stadhuis op de hoek Lange Noord straat Markt. Mensen die moeilijk ter been zijn, kun nen van tevoren contact opnemen met de bodes van het stadhuis, telefoon 675 403. De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1. Vaststelling verslag van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, aehouden op 27 septem ber 1999; 2. Mededelingen en ingekomen stukken: 3. Onderzoek geloofsbrief; 4. Vervolgtraject Berenschot; 5. Fusie archieven en finale besluitvorming; 6. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 1999 en het verlenen van kredieten; 7. Kohier grafrechten voor het jaarlijks onderhoud; 8. Vaststelling voorbereidingsbesluiten; 9. Planschade Kruisweg; 10. Herbestemming stadsvernieuwingsgelden; 11Aankoop perceel grond met opstallen aan de Kou- dekerkseweg 155; 12. Vervanging geluidmeters; 13. Subsidie Vluchtelingenwerk 2000 convenant 2000-2004 14. Beschikbaar stellen krediet plattegronden; 15. Vaststellen budgetten en programma incl. Toelich ting/ besluit per huisvestingsaanvraag onderwijs huisvesting jaar 2000. De agenda en de stukken liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2, lel. 0118-675450. plannen voor het jaar 2000 om de 400-jarige handelsbetrekkingen tus sen Japan en Nederland te vieren. Middelburg en Nagasaki zijn im mers zustersteden, dus zal Middel burg volgend jaar niet geruisloos aan deze 'happening' voorbij gaan. Over deze plannen lichtte burge meester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek op 9 november jl. alvast een tipje van de sluier op. Zeeuwse klederdrachtenshow Na de toespraak van burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek ver zorgde klederdrachtenvereniging Ons Boerengocd een prachtige Zeeuwse klederdrachtenshow. Op geanimeerde manier werd dooi de heer De Dreu van Ons Boeren- goed verslag gedaan over zowel de geschiedenis als het huidig gebruik van de klederdrachten. Hapje en drankje Na afloop van de show was er uit gebreid gelegenheid voor de aan wezigen om tijdens een hapje en drankje bij te praten. De gemeente Middelburg heeft de afvalinzameling ver anderd. De huishoudens heb ben de overstap gemaakt van de zak naar de container. Ook de bedrijven in Middel burg zullen vanaf januari 2000 hun bedrijfsafval in plaats van in zakken in een container moeten gaan aan bieden. Dit geldt voor alle bedrijven en organisaties in Middelburg. Schoner straatbeeld Als alle afval in containers wordt aangeboden is er minder zwerfvuil op straat en ontstaat er een schoner straatbeeld in Middelburg. Ook voor de be drijven zelf is het prettiger om het afval in containers aan te bieden, ze hebben dan geen last meer van los afval. Papier en karton in de binnenstad Een van de belangrijkste afval stromen van bedrijven in de binnenstad is oud papier en karton. Tot op heden wordt de ze herbruikbare afvalstroom samen met het overige be drijfsafval aan de straal gezet. Vanaf 1 januari 2000 biedt Stadsreiniging de bedrijven in de binnenstad een extra service dooi- het papier en karton apart op te halen. Dit gebeurt iedere maandag vanaf 18.00 uur. Reinigingsrecht Bedrijven met weinig afval (minder dan 500 liter per week) kunnen vanaf januari 2000 nog wel terecht bij Stads reiniging. Zij krijgen één of twee containers van 240 liter. De containers mogen iedere week aan de straat worden ge zet, op dezelfde dag dat de huishoudens in hun wijk de containers builen zetten. Voor deze dienstverlening worden de bedrijven aangeslagen voor Reinigingsrecht. Voor één con tainer is hel Reinigingsrecht vastgesteld op ƒ740,-. voor twee containers op 998,- per jaar. Grotere bedrijven die meer afval aanbieden dan 500 liter per week, zullen een con tract moeten afsluiten bij een particuliere inzamelaar. Op vertoon van dat contract wor den deze bedrijven vrijgesteld van het betalen van Reini gingsrecht. Bedrijven zijn op de hoogte Alle bedrijven in de gehele ge meente Middelburg hebben onlangs een brief ontvangen van de Dienst Stadsbeheer, waarin de veranderingen zijn aangekondigd. Door het instu ren van een antwoordbrief kunnen de bedrijven aangeven of zij één of twee containers willen ontvangen of dat zij zul len overstappen naar een parti culiere inzamelaar. Bedrijven die geen brief heb ben ontvangen kunnen contact opnemen met het informatie nummer van Stadsreiniging, telefoon 675322. Zakken blijven staan Aangezien huishoudens ook met containers hun afval aan bieden, kunnen zakken niet meer worden meegenomen door Stadsreiniging. Bedrijfs afval in zakken wordt derhalve vanaf januari 2000 niet meer meegenomen. Het provinciebestuur, de gemeen tebesturen, de hulpdiensten en andere diensten instellingen hebben zich gezamenlijk voorbe reid op de komende millennium wisseling. Vele maatregelen zijn genomen om verrassingen zoveel mogelijk uit te sluiten. Medewer kers van de diverse besturen en diensten zijn hiervoor die nacht aan het werk. De hulpdiensten in Zeeland (politie, brandweer, art sen/ambulance) zijn tijdens de komende jaarwisseling voor noodgevallen ALTIJD bereik baar. Overbelasting telefoonnet Omdat hel zo'n bijzondere jaar overgang i.s, is de verwachting dat velen familie, vrienden en kennis sen gaan bellen om hen een voor spoedig begin van de nieuwe eeuw te wensen Dit kan het telefoonver keer in gevaar brengen door overbe lasting van het telefoonnet. De vori ge jaarwisseling bijvoorbeeld was het hierdoor al enige tijd niet moge lijk om mobiel te bellen. Netwerk voor noodsituaties Als zekerheid naar de bevolking en om zo weinig mogelijk tijd verloren te laten gaan, hebben politie, brand weer en artsen/ambulancedienst een wijd over de provincie Zeeland ver spreid netwerk van adressen waar u terecht kunt wanneer zich noodsitu aties voordoen. Denk aan situaties waarbij direct hulp dient te worden verleend. Vergelijkbaar met waar u normaal 1-1-2 voor zou bellen. Op deze meldpost is een medewerker van een hulpdienst aanwezig, die zo snel mogelijk zal helpen. Deze meklposten staan in directe radio verbinding met de uitrukploegen/rijdende surveillan ces. In onze gemeente is hiervoor op de volgende adressen een mede werker van de genoemde hulpdien sten aanwezig. Centraal telefonisch meldpunt noodgevallen: 1-1-2 Meldpunten brandweer: Looicrsingcl 6 De Overloper 12 Arnestraat 18 Meldpunt politie: Achter de Houttuinen 10 Omroep Zeeland houdt u op de hoogt van de actuele situatie Tijdens de millenniuinnacht zendt Omroep Zeeland Radio gewoon uit. De uitzending loopt op 31 decem ber 1999 vanaf 18.30 uur door tot minimaal 02.00 's nachts. Zo blijft u steeds op de hoogte van de actu ele gebeurtenissen die nacht. Dit is niet alleen van belang wanneer er zich die nacht onverwachte calami teiten zouden voordoen, ook blijft u op die manier gewoon op de hoogte van de millennium-actualiteiten in Zeeland. TIP Wanneer er zich onverwacht toch een stroomstoring voordoet, dan is het handig om een transistortje bij de hand te hebben. Ook kunt u dan natuurlijk gebruik maken van uw autoradio! Zo blijft u alsnog op de hoogte van de actuele situatie in Zeeland. In de periode van 22 t/m 27 novem ber wordt in de kern van Sint Lau rens een collecte gehouden door de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. In de periode van 22 november t/m 3 december zal door het Leger des Heils huis-aan-huis worden gecol lecteerd. In verband met bovenge noemde collecte geldt dit niet voor de kern van Sint Laurens.

de Faam | 1999 | | pagina 3