Toekomst jongerencentrum Midgard onduidelijk Redders Breskens geëerd met boekje Nu een jaar lang voor maar 39,-Autopress DEZE WEEK I IN PARTY: RUZIE BIJ 'GTST' DOOR ROMANCES OP WERKVLOER? FABIENNE VRAAGT VERONICA'S DANNY ROOK TEN HUWELUK! GOEDELE LIEKENS STOPT WEER MET DE PIL! door Ellen de Dreu De toekomst van het Middelburgse jongeren centrum Midgard is opnieuw onzeker. Dui delijk is dat de belofte die wethouder J. van Dijk-Sturm in april 1997 aan de jongeren deed (namelijk dat Midgard per 1 januari 2001 ge huisvest zou worden in zwembad Poelendaele) niet nagekomen wordt. De grond waarop het zwembad gebouwd is, is inmiddels verkocht aan Rijkswaterstaat, die er een kantoor wil ves tigen. De wethouder wijt het niet nakomen van haar belofte aan de verschijning van de Kwali teitsatlas Middelburg 2030. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG door Peter Verdurmen Het semi-permanent gebouwtje van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschap pij bij de vissershaven heeft z'n langste tijd ge had. Onlangs werd met enig officieel vertoon een nieuw bemanningsverblijf in gebruik geno men. De KNRM is 'ingekwartierd' bij scheeps werf Standfast aan de Middenhavendam. Oorlog - Woensdag 17 november 1999 FAAM/VLISSINGER 19 Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u., klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, wenskaarten maken, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bin go voor 50-plussers, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Ge nootschapscollege Klimaat: 'Oceaancirculatie en klimaat', 16.45 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, praatavond Hartezorg, 19.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Koop manshaven Vlissingen, in tocht Sint Nicolaas, 13.15 u. Gereformeerde Gemeente Aagtekerke, koor- en samen- zangavond, 19.30 u. De Stenge Heinkenszand, Stenge rally, puzzelrit voor auto's, 13 u. Café 't Koffiehuis Westka- pelle, bazaar, 15 u. Zaal Ire ne Oost-Souburg, rommel markt, 10 u. Restaurant Vrouwe in den Polder Vrou wenpolder, strandwandel- tocht, diverse afstanden, van af 10 u. Jacob Roggeveenhuis Middel burg, lezing door Th. Krijve- naar, 'Kerst in de kunst', 10.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 14.30 u. De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Stads schouwburg Middelburg, le zing door H.J. Zuidervaart over zijn onderzoek naar de Nederlandse Sterrenkunde in de achttiende eeuw, 20 u. Bachten Reede Vlissingen, thema middag ANBO met bin go, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koers- bal, 13.30 u., country line dan sen, 18.30 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing met dia's en live muziek door W.H. de Lange en Rien Balkenende, 'In de koetssporen van Cho pin', 20 u. Scoopera Middel burg, algemene ledenverga dering Platform Zeeuwse Vrouwenraad, 15 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsen- bad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door G.H. Jansen, 'Prionziekten, de ziekte van Creutzfeld-Jacob en BSE', 20 u. De Boog Middel burg, handwerkbazaar, 14 u. „Een keiharde belofte". Zo omschreef wethouder Van Dijk-Sturm haar woorden te genover een groepje bezetters dat het oude jongerencentrum aan de Kuiperspoort in april 1997 kraakte uit protest tegen de sluiting. De jongeren ver lieten het pand na twee we ken, uitsluitend omdat de wet houder garandeerde dat alles goed zou komen: Midgard zou per 1 januari 2001 gehuisvest worden in het zwembad. Als noodoplossing werd gekozen voor een voormalig verzor gingshuis aan de Heren gracht. Die tijdelijke noopvang zou vervolg krijgen in een ge schiktere locatie elders in de binnenstad, totdat de verhui zing naar Poelendaele zich zou aandienen. Paul van der Linden, directeur van de Stichting Sociaal Kul- tureel Werk Middelburg (SKWM) die het jongerenbe leid namens de gemeente Middelburg uitvoert, was ver baasd over het college-besluit om de grond van het zwem bad aan Rijkswaterstaat te verkopen. „Ik heb het bericht zelf uit de krant moeten halen. We zijn van de kant van de ge meente niet op de hoogte ge steld. Sterker nog, tot op de dag van vandaag is er nog niemand van de gemeente langsgekomen om te bekijken hoe we nu verder moeten". Van der Linden sprong niet di rect naar de telefoon toen hij het bericht in de PZC las. „We hadden een paar weken later een bestuurlijk overleg met de gemeente. Samen met het stichtingsbestuur hebben we toen de wethouder hierover aangesproken. Maar meer dan een 'we-hebben-op-dit- moment-geen-oplossing' heb ben we niet te horen gekre gen". Van Dijk-Sturm bestrijdt dat Van der Linden het nieuws uit de krant moest lezen. „We hadden daarvoor al gesprek ken met hem gehad waarin duidelijk gezegd is dat het zwembad van de baan was. Ik begrijp niet waarom hij nu zegt dat hij het uit de krant heeft moeten halen". Dat de jongeren teleurgesteld zijn, begrijpt ze. „Maar het po litieke klimaat is nu anders dan het toen was. Kijk, na de komst van de Kwaliteitsatlas is natuurlijk alles veranderd in Middelburg. Ik denk dat we moeten bekijken of een jonge rencentrum nog wel van deze tijd is. Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat de podium functie ondergebracht wordt in een kleine zaal van de nieuw te bouwen schouw burg". In die optie lijkt een stedelijk jongerencentrum, waarover destijds gesproken is en waarvoor de SKWM zich nog steeds hard maakt, van de baan. Nicky Melcherts was twee en een half jaar geleden één van de jongeren die het oude jon gerencentrum aan de Kuipers poort bezette. Hij noemt het 'ongelooflijk' dat de wethou der terug komt op haar woor den. „We zijn gepiepeld"om schrijft hij de gevoelens die bij hem en de andere bezetters leven nu duidelijk is gewor den dat Midgard nooit naar Poelendaele zal verhuizen. „Omdat we jong en onervaren waren, hebben we ons om la ten praten. Achteraf heb ik er spijt van dat we toen een eind aan de bezetting hebben ge maakt", zegt Melcherts, die net als toen nog altijd vrijwil lig medewerker van het jonge rencentrum is. Hij verhaalt hoe het er inder tijd aan toe ging. „Midgard had al jarenlang een pro bleem met de buurtbewoners, er was veel overlast. De ge meente probeerde ons onder te brengen in een ander pand, maar dat lukte niet". De ge meente Middelburg kreeg naar aanleiding van de huis vestingsproblemen van Mid gard al eens een veeg uit de pan van de eigen ombuds- commissie: die verweet het college 'onbehoorlijk bestuur' omdat de problemen toen al tien jaar sleepten en een ge schikte oplossing uitbleef. In middels gaat het huisves tingsprobleem zowat het twin tigste jaar in. Toen op een avond, een uurtje na sluitingstijd van het jonge rencentrum, de motor van één van de buurtbewoners vlam vatte, was het hek van de dam. „De volgende dag kre gen we te horen dat Midgard dicht ging", herinnert Mel cherts zich. „Onder de mede werkers en bezoekers was veel kwaadheid. Per slot van rekening wilden we zelf al heel lang weg uit de Kuipers poort. En of die motor ook echt is aangestoken door jon geren uit Midgard, is nooit be wezen". Een groepje jongeren kwam op het idee om het pand te bezetten. Twee weken lang was het pand eigendom van de jongeren. „Niemand kwam er in of uit", vertellen ook be- Zwembad Poelendaele zou verbouwd worden tot multifunctioneel jongerencentrum, beloofde wethouder J. van Dijk-Sturm twee en een half jaar geleden. Inmiddels is duidelijk dat het zwem bad wordt gesloopt en dat de bijbehorende grond wordt doorverkocht aan Rijkswaterstaat. foto Jaap Wolterbeek Jaap Boekhout, secretaris van de plaatselijke commissie Breskens, tekende de geschie denis op van het station Bres kens in het boek 'In weer en wind paraat'. Het leverde een mooi vormgegeven boek werkje op waarin de redders op zee centraal staan. De oud- Waterschapsman dook in de analen. Eén ding werd daaruit duidelijk: het station Breskens hoeft z'n bestaansrecht niet meer te bewijzen! Afgelopen 60 jaar is de schipper met z'n bemanning talloze malen uit gevaren om in nood verkeren de zeelieden, binnenvaart schippers, vissers en waterre creanten te hulp te schieten. Soms kwam de hulp te laat, vaak was de reddingsboot net op tijd. Na een noodoproep varen de redders met de 'Prin ses Margriet' met hoge snel heid de vissershaven uit. Elke seconde telt dan. Ook midden in de winter, als het vriest dat het kraakt en windkracht 10, 11 de golven hoog opstuwt. De KNRM is begin jaren ne gentig ontstaan door de fusie van twee reddïngsmaatschap- pijen, 'De Zuid' en 'De Noord'. Afgelopen najaar vierde de (advertentie) v@@r slechts 3,25 per nummer (normale prijs 4,95) Met iedere maand o.a o Vooruitblikken op autoshows De beste tests 0 De laatste autonieuwtjes Kortom al het nieuws op auto- en motorgebied Profiteer vandaag nog van deze actie Bel 071- 402 82 65 of stuur de bon op in een envelop zonder postzegel naar: AUtopress G.Tien, Antwoordnummer 15092, 2220 VD^ljnsburg Ja, ik neem dat voordelige jaarabonnement m.i.v Naam reddingmaatschappij het 175- jarig bestaan. In '40 werd de reddingboot 'Maria Carolina Blankenheym' in Breskens ge stationeerd. De directie van 'De Zuid' besloot daartoe om dat Vlissingen als strategisch gelegen haven het doelwit was van luchtaanvallen. De bezetter maakte in de oorlogs jaren de dienst uit. Zo voer al tijd een ongewapende niet geüniformeerde Duitse offi cier mee. De redders uit Bres kens kwamen zowel in actie voor vliegtuigongelukken als voor scheepsrampen. In '44 eiste de oorlog een zware tol in Breskens. Zowel de schip per als de machinist van de 'Maria Carolina Blankenheym' lieten het leven bij het bom bardement door de geallieer den op 11 september 1944. Geert Verduyn was het enige overgebleven bemanningslid. Na de bevrijding voeren Liber- ty-schepen af en aan op de Schelde. Een van de schepen werd getorpedeerd in De Wie lingen. De reddingsboot uit Breskens verleende assisten tie. Vlak na de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog besloot de directie van 'De Zuid' Breskens definitief als reddingsstation te handhaven. De in Hoek van Holland gesta tioneerde reddingsboot 'Presi dent J.V. Wiersma' werd in '45 overgebracht naar Breskens. De 'Blankenheym' ging naar Veere. Op 6 november 1951 beleefden schipper J. Slis en z'n mannen angstige momen ten. Een Noors stoomschip was tussen Knokke en Cad- zand op een wrak gelopen. De reddingsboot in Breskens was om assistentie gevraagd. Het was noodweer. Hoge golven zwiepten de red dingsboot heen en weer. Op een bepaald moment maakte de 'President Wierdsma' 90 graden slagzij. De boot kreeg gelukkig haar normale positie weer terug. In februari 1953 redden de Bressiaanders acht mensen uit een boerderij op het eiland Tiengemeten in het Hol- landsch Diep. De redders van Breskens stonden vaker voor bijna 'onmogelijke' klussen. In december 1962 sloeg het pira- tenschip 'Uilenspiegel' in een vliegende storm los van haar ankers. Het schip liep in Cad- zand aan de grond. De 'Presi dent Wierdsma' voer onmid dellijk uit. Angstig zaten de vier overgebleven beman ningsleden op hulp te wach ten. Na verschillende mislukte pogingen konden zij aan boord worden genomen. Een hachelijk avontuur, zowel voor de geredden als de redders, aldus Boekhout. De ramp met de 'Herald of Free Enterprise' in Zeebrugge Adres Postcode/woonplaats Telefoonnummer Ik machtig u hierbij eenmalig 39,- van mijn rekening af te schrijven Rekeningnummer Handtekening zetters Jeroen van Dun en Dirk Busman. „Alle uitgangen waren gebarricadeerd, het pand was een onneembare vesting geworden. Toen dui delijk was dat we niet zomaar een grapje maakten maar het echt serieus meenden moes ten we om de tafel gaan zitten met de gemeente". Nicky Melcherts herinnert zich dat gesprek als de dag van gis teren. „Ik heb er altijd een rot gevoel aan overgehouden. We gingen de onderhandelingen in met het uitgangspunt dat het pand aan de Kuiperspoort open moest blijven. Toen kwam de gemeente met het voorstel om naar de Heren gracht te gaan, als noodoplos sing. Maar daar mocht niet geblowd en niet gedronken worden. Ook de tuin was ver boden gebied. Daar zijn we niet mee akkoord gegaan. Uit eindelijk is er gezegd dat er wel geblowd en gedronken mocht worden en dat we in de tuin konden komen. In een ju belstemming zijn we uit het gesprek gekomen. Terwijl we eigenlijk gewoon belazerd wa ren: blowen en drinken was onze insteek niet. Maar we waren te jong en onervaren om de onderhandelingstech nieken door te hebben". 'Belazerd' en gepiepeld', noe men de jongeren zichzelf. De wethouder reageert laconiek: „ledereen heeft in het leven wel ups en downs. En gepie peld, om dat woord ook maar eens te gebruiken, worden we ook allemaal wel eens". Ook erkent ze dat ze indertijd beloftes heeft gedaan aan jon geren. „Maar dat was voor de komst van de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030. Toen we die zijn gaan maken, heeft BVR (het bureau van prof. Riek Bakker die de Kwaliteitsatlas voor de gemeente Middelburg opgezet heeft, red.) het gebied rond het zwembad bestem peld als kantoorruimte, 't Gaat hier tenslotte om een heel duur stukje Middelburg", al dus de wethouder. De wethouder is op dit mo ment bezig met een nota over het toekomstige jongerenbe leid van de gemeente Middel burg. Die zal meer duidelijk heid bieden over het beleid in zake een stedelijk jongeren centrum en wordt in het voor jaar van 2000 gepresenteerd aan de gemeenteraad. op 6 maart 1987 ligt velen nog vers in het geheugen. Van de ruim 600 passagiers zijn er 189 verdronken. De 'Javazee' verleende assistentie. Die nacht zal schipper De Lobel nog lang heugen. In het boek je van Boekhout zegt hij ero ver: 'Een ware catastrofe, niet alleen voor de passagiers van de veerboot, maar ook voor de hulpverleners. Wij zijn niet opgeleid om lijken te bergen, wel om mensen te redden. Meer dan twintig uur zijn we met onze reddingsboot en misschien wel 34 andere schepen in touw geweest om al het mogelijke te doen wat er gedaan kon worden. He laas, voor velen, zowel jong als oud, was er geen hulp mo gelijk. Ik heb bewondering voor mijn bemanningsleden, die aan boord van de 'Herald of Free Enterprise' de doden hebben geborgen en de om hulp roependen hebben ge red.' Vrijdag 2 oktober van dat jaar reikte Commissaris van de Ko ningin Boertien in Middelburg plaquettes uit aan de moedige redders. In 1990 werd een nieuwe reddingsboot, de 'Prinses Margriet', in gebruik genomen. De aluminium boot kan een topsnelheid bereiken van 32 knopen oftewel 63 km per uur. De trouwe 'Javazee' ging naar Hoek van Holland, Snuffelmarkt - In Sporthal Baskensburg is zaterdag (20 no vember) een snuffelmarkt. Tus sen 9 en 16 uur bieden particu lieren vanuit meer dan honderd kramen een ruime variatie aan gebruikte goederen aan. Arnemuiden - De geschiede nis van het vissersdorpje Arne muiden staat centraal in de le zing die M.P. de Ridder woens dag 17 november houdt in Ver enigingsgebouw De Arne aan de Rademacherstraat. De Rid der, voorzitter van de Histori sche Vereniging Arnemuiden, schetst aan de hand van dia's, kaarten en fotomateriaal de ge schiedenis vanaf de vroege Mid deleeuwen. Daarbij passeren onderwerpen als handel, beroe pen, havenwerken en vesting- bouwkunde de revue Aanvang 20 uur. Overleden kind - De zelfhulp- organisatie 'Ouders van een Overleden Kind' houdt 17 no vember een open contactmid dag in De Tiende in Goes. De ouders wisselen ervaringen uit en kunnen kennis maken met de zelfhulporganisatie. Aanvang 13.30 uur Quilt - In buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg is vrijdag 19 en zaterdag 20 november een quilt tentoonstelling te bezichtigen Openingstijden: vrijdag van 10 tot 17 uur, zaterdag van 10 tot 16 uur. Godshuizen - De Stichting De Godshuizen is op zoek naar projecten in de gezondheidszorg op Walcheren. De stichting heeft het beheer over een ver mogen - ontstaan uit schenkin gen en erfenissen - en kan in het jaar 2000 ruim ƒ100.000 verdelen over eenmalige projec ten of investeringen die via een normale financiering met (ge heel) realiseerbaar zijn. Meer in formatie is verkrijgbaar bij het bestuur van de Stichting De Godshuizen. 0118 - 425 383. Fusie - De drie stichtingen voor kinderopvang op Walcheren gaan fuseren. Dat maakten zij vorige week bekend. Uitgangs punt voor de fusie tussen stich tingen Kinderopvang Middel burg, Kindercentra Vlissingen en Kinderdagverblijven Walcheren is dat de spreiding en capaciteit zoals die nu bestaat gehand haafd blijft of zelfs wordt uitge breid. Voor ouders, kinderen of leiding verandert er dan ook weinig. De juridische fusieda tum is vastgesteld op 1 juli 2000. Prima vista - Amusementsor kest Humoreske uit Middelburg gaat vanaf 20 november 'spelen met thema's'. Elke tweede of derde zaterdag van de maand komen de leden van Humores ke tezamen om muziek te ma ken. De bedoeling is om dat 'a prima vista' (zonder studie voor af) te doen. De muzikanten krij gen een aantal thema's op hun lessenaar en worden begeleid door slagwerk en bas. De char me van het op deze manier spe len zit 'm volgens Humoreske in de verrassing: de muzikant weet van te voren niet hoe de middag zal verlopen De thema middagen worden gehouden in Molen De Hoop, de vaste oe fenruimte van de Juliane Korp sen. Overigens staan de thema middagen open voor alle muzi kanten Aanmelding vooraf is wel gewenst: 0118 - 633 682. Werkvoorziening - Onder het motto 'Sla de politiek om de oren met de praktijk' verzamelt de Socialistische Partij (SP) in Middelburg ervaringen van werknemers in de sociale werk voorziening. Tot en met vrijdag 19 november kunnen WSW'ers tussen 18 en 21 uur bellen met het speciale SW-klachtennum- mer 0900 202 52 70 (22 cent per minuut). Daarnaast worden informatiefolders uitgedeeld bij de werkvoorziening Walcheren. De actie maakt deel uit van een landelijk onderzoek door de SP. IJsmummie - Prof. dr. W. Groenman-van Waateringe houdt vrijdag 26 november een lezing over de geruchtmakende vondst van de ijsmummie uit het Ötztal. Ze doet dit op uitno diging van de Zeeuwse afdeling van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland. In het ijs van de Similaungletser werd het meer dan vijfduizend jaar oude lichaam van een man gevonden. De man had tijdens de ontdekking in 1991 zijn kle ding en wapens nog bij zich. Groenman-van Waateringe was één van de onderzoekers die zich bezig heeft gehouden met het lichaam, de kleding en de at tributen van de ijsmummie. Die bevindt zich overigens sinds 1998 in de Bolzana, waar het de grote attractie is van het Südti- roler Archaologiemuseum. Aan vang 19.30 uur. Poëzieavond - In het Arse naaltheater in Vlissingen wordt donderdag 18 november een poëzieavond gehouden. Zo'n twintig amateur-dichters dragen - in het kader van de het multi culturele project Vlissingen-Mid- delburg Mozaikstad - vanaf 20 uur voor uit eigen werk. De ge dichten worden afgewisseld met muziek van didgeridoo, harp en jambee. Agressie - De ouderraad van de Vlissingse scholengemeen schap Scheldemond houdt 18 november haar jaarvergadering. Onderdeel van het programma is een forumdiscussie over 'Omgaan met agressie' In het forum nemen zitting Ton Huis man (spijbelcontroleur) John van de Made (politiefunctionaris jeugdzorg), Nel van Welsum (coördinator Halt Buro Walche ren) en Frans van de Avert, di rectie Scheldemond). Aanvang 19.30 in het gebouw van de scholengemeenschap. Huwelijk - Ger de Koning spreekt 26 november en 28 ja nuari om 20 uur in het Vereni gingsgebouw aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder over 'Huwelijk en gezin, zoals God het bedoelt heeft'. De Bijbel heeft, zo stelt De Koning, ook in de 21e eeuw nog alles in zich om een geluk kig huwelijksleven te realiseren. Hij geeft daarover uitleg. Directeur - De Stichting Beel dende Kunst Middelburg heeft - na het vertrek van Lex ter Braak - een nieuwe directeur gevon den. Rutger Wolfson treedt per 1 februari volgend jaar in dienst. Wolfson is momenteel curator bij Witte de With in Rotterdam. Borstvoeding - Borstvoe dingsorganisatie La Leche League Nederland houdt dins dag 23 november een bijeen komst over de voordelen van borstvoeding. Van 20 tot 22 uur zijn er op het adres Vuurtoren 15 in Middelburg vragen te stel len, maar ook producten te koop. Meer informatie: 0118 - 593 156. Magnetron - In de leskeuken van het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle wordt 22 en 29 november de opfris cursus 'Gebruik van de (com bimagnetron' gegeven. De les sen zijn bedoeld voor magne- tronbezitters die het gebruik er van nog met helemaal onder de knie hebben. Vogeltentoonstelling - Vo gelliefhebbersvereniging De Cultuurvogel uit Oost-Souburg houdt 18, 19 en 20 november een tentoonstelling in zaal Re- hoboth in Oost-Souburg. Er zul len bijna 450 vogels te zien zijn, die door vijf keurmeesters wor den gekeurd. De tentoonstelling is donderdag 18 november van 20 tot 22 uur te bezichtigen, vrij dag 19 november van 10 tot 22 uur en zaterdag 20 november van 10 tot 17 uur. (advertentie) Jaap Boekhout, auteur van 'In weer en wind paraat' foto Peter Verdurmen PIKANT!

de Faam | 1999 | | pagina 19